חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סעיף כיסוי ביטוחי על אבדן מטען בביטוח הנסיעות

מאת: wobiביטוח נסיעות13/01/2013563 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחד הדברים המרגיזים ביותר שיכולים לקרות בעת נסיעה לחוץ לארץ, זה אבדן מטען או נזק אחר כלשהו לכבודה שלנו. תארו לעצמכם שקניתם במתנה בושם איכותי וארזתם אותו במזוודה כדי להביא אותו במתנה למישהו חשוב לכם בארץ אבל כשפתחתם את המזוודה בארץ, גיליתם שהבקבוק נשבר והבושם דלף.

ואם זה לא מספיק, מתברר שלא חברת התעופה ולא חברת הביטוח לא מוכנות לפצות אותנו על הנזק שנגרם לנו. אלה בתורן, מפנות אותנו אל כל האותיות הקטנות בפוליסת ביטוח הניסועת לחו"ל שרכשנו אבל לא טרחנו לקרוא לפני שחתמנו על הפוליסה כי לא היה לנו כוח להתעסק בכל הפרטים הקטנים והמתישים האלו . זו הסיבה לכך שחשוב מאוד לקרוא את האותיות הקטנות וכל הכוכביות בעת ביצוע ביטוח נסיעות לחו"ל, כדי להיות בטוחים כי אתם בוחרים בחברת הביטוח אשר מציעה לכם את הביטוח הטוב ביותר ואת הפוליסה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

אז מה לעשות?

כמו בכל תחום אחר – ידע = כוח. אם תבצעו עבודת שטח מקיפה, תבדקו את האפשרויות שעומדות בפניכם, תבדקו מה קובע החוק ובצעו סקר שוק בין חברות הביטוח השונות. כיום, תחום השוואת המחירים הפך לתחום פופולארי במיוחד ובדיוק כמו שאתם מבצעים השוואת מחירים בעת רכישה של מוצר מסוים עליכם לבצע השוואה בעת רכישת פוליסת ביטוח. השוואה לא רק לגבי המחיר של הפוליסה אלא כל מה שהיא מציעה לכם – סעיפי הביטוח השונים, האם מדובר בהחזר חלקי או מלא במקרה של נזק ועוד.

קראו את לשון החוק

קודם כל, החוק קובע שחברות המספקות שירותי טיסה, מחוייבות לספק כיסוי ביטוחי במקרים של אבדן כבודה או נזק אחר שנגרם למטען שלנו. סכום הפיצוי עומד על עשרים וחמישה דולרים לקילוגרם. מה שאומר, שאם חברת התעופה, איבדה את המזוודה שלנו ששקלה עשרים קילו, גובה הפיצוי המגיע לנו הוא בערך 2000 שקלים. נכון, הסכום בדרך כלל לא משקף את סך הערך של המטען האבוד שהיה במזוודה, אבל זה המקסימום הפיצוי שתזכו לקבל מחברת התעופה.

החוק גם קובע כי על הנוסע חלה חובת דיווח על נזק שנגרם לכבודה לא יאוחר משלושה ימים אחרי שהוא הגיע ליעד אליו ביקש להגיע, ואם מדובר במטען בעל ערך רגשי או כספי מיוחד, חלה על הנוסע האחריות למסור תצהיר מיוחד הכרוך בעצמו בתשלום. במקרים כאלו, חברת התעופה תישא במלוא האחריות ותהא מחוייבת בתשלום פיצוי בהתאם לגובה הסכום שנכתב בהצהרת הנוסע.

ביטוח נסיעות לחו"ל – הכול כלול?

מי שבכל זאת לא ירים ידיים ובכל זאת ישב לקרוא את כל האותיות הקטנות ושלל הסעיפים של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל שמציעות חברות שונות, בין אם באמצעות קופות החולים, חברות כרטיסי האשראי או בביטוח עצמאי, יגלה שבכל זאת היה כדאי לקרוא את כל הסעיפים השונים. מי שיקרא את שלל הסעיפים השונים, יגלה כל מני סייגים שכדאי מאד לדעת מראש ובכך לחסוך לא מעט כאב ראש עתידי וגם לרכוש ידע בהתמודדות מול חברות הביטוח במקרה של פגיעה כלשהי במטען.

wobi.co.il - אתר להשוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל אונליין

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131158 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131237 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131032 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131003 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131768 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131097 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13819 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162211 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162217 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162041 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/161719 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161749 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161766 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162421 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica