חפש מאמרים:
שלום אורח
26.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תשלום תוספת בניה למינהל מקרקעי ישראל – מאת סער פלד כלכלן ושמאי מקרקעין

מאת: סער פלדנדל"ן ומקרקעין17/01/2013633 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עלינו להבין, רכישת קרקע בבעלות מינהל מקרקעי ישראל היא איננה רכישת בעלות אלא חכירה (ללא התייחסות לרפורמה בדבר הקניית בעלות שכן לאחר הקניית בעלות הקרקע כבר אינה שייכת למינהל מקרקעי ישראל).

לשם הבנה מעמיקה להלן מספר ציטוטים מהחלטת מינהל מס' 1245 העוסקת בין השאר בתחום זה.

תוספת בניה הינה תוספת שטח למבנה קיים, המשמשת למטרת החכירה המקורית, וכן הקמת יחידת דיור נוספת, ובלבד שיתקיימו התנאים הבאים:

א. בבניה צמודת קרקע למגורי –לא תתווסף, בעקבות מימוש תוספת הבניה יותר מיח"ד אחת.

ב. בתעסוקה – תעשיה, משרדים, מסחר ומלונאות – תוספת הבניה תהא במסגרת הרחבת המבנה הקיים, ובעקבות מימושה לא יגדלו אחוזי הבניה במגרש למעלה מפי שניים.

לבעלי חוזה חכירה למגורים מהוונים בבניה צמודת קרקע באזור עדיפות לאומית א' ובאזורי קו עימות המינהל לא ייגבה דמי היתר עבור כל תוספת בניה מבוקשת.

לבעלי חוזה חכירה למגורים מהוונים בבניה צמודת קרקע באזור עדיפות לאומית ב' ובאזורים שאינם אזורי עדיפות המינהל ייגבה דמי היתר עבור תוספת בניה אם שטחה של יח"ד הקיימת יחד  עם תוספת הבניה המבוקשת (לרבות יחידת מגורים נוספת) עולה על 240 מ"ר.בגין יתרת הזכויות שמעבר ל 240 מ"ר (שטח עיקרי ושרות) יגבה המינהל דמי היתר בשיעור של 31% מהערך המעודכן של זכויות הבניה הנוספות.

לבעלי חוזה חכירה למגורים לא מהוונים בבניה צמודת קרקע למטרת מגורים עירוניים המינהל ייגבה דמי היתר עבור תוספת בניה אם שטחה של יח"ד הקיימת יחד  עם תוספת הבניה המבוקשת עולה על 160 מ"ר. שיעור של 25% מהערך המעודכן של זכויות הבניה הנוספות ודמי החכירה יעודכנו. המינהל לא יגבה דמי היתר בגין תוספת בניה בבניה רוויה.

קיבלת חשבון תשלום ממינהל מקרקעי ישראל בדבר דמי היתר? זה לא סוף העולם! ניתן להיוועץ עם שמאי מקרקעין בדבר ערעור על הסכום. יש להבין הסכום נקבע ע"H שמאי מטעם ממ"י ולעיתים החיוב גבוה מהמקובל וניתן לערער עליו.

עלי לציין כי בפלד שמאות מקרקעין ישנו נסיון רב בתחום זה, כל שמאי מקרקעין יכול עסוק בתחום זה אך לא כל אחד מבין! לכן חשוב לברר מה ניסיונו של שמאי המקרקעין בתחום, ולדרוש (זאת זכותכם!) לראות עבודות דומות בתחום זה, ולא פחות חשוב לראות החלטות של שמאי מחוזי ממשלתי בתיקים בו מעורב שמאי המקרקעין אותו אתם מעוניינים לשכור.

בצעו בדיקה מקיפה וקבלו תשובות ברורות. לקיחת איש מקצוע בתחום זה הינו דבר חשוב ביותר.  מוגש לכולם כחומר למחשבה.

להתייעצות ניתן להיכנס לאתר:www.saarpeled.co.il

פלד שמאים – סער פלד כלכלן ושמאי מקרקעין

פלד שמאים הינו משרד שמאות מקרקעין בבעלותו של סער פלד, כלכלן ושמאי מקרקעין, בעל ניסיון עשיר בתחום הערכת נכסים פרטים ומסחריים, השגות למינהל מקרקעי ישראל, השגות להיטלי השבחה, חוות דעת מומחה לבית משפט, ובעל מומחיות בהכנת תוכניות עסקיות (דוחות אפס) לפרויקטים במסגרת תמ``א 38

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

סער פלד

כלכלן ושמאי מקרקעין

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סער פלד

מאת: סער פלדנדל"ן ומקרקעין17/01/13559 צפיות
רכישת קרקע ע"י חכירה ממנהל מקרקעי ישראל כרוכה בתשלומים שונים. בסקירה זו אפרט על אחד מהתשלומים הנ"ל והוא שינוי יעוד וניצול ועבוד פיצול מגורש.

מאת: סער פלדנדל"ן ומקרקעין17/01/13569 צפיות
רוב רוכשי הדירות בישראל הינם אנשים פרטיים חלקם בעלי השכלה וחלקם לא, אך רובם בוודאי אינם בעלי השכלה בתחום הנדל"ן או הסמכה אחרת כלשהיא. מעבר לכך ברכישת דירה ישנם מספר סיכונים שלצערי חוטאים בהם רוכשים רבים בכך שהם מעלימם ממה שיכול להיות ופשוט אומרים לעצמם, "ראיתי את הדירה במה אני יכול כבר לטעות?".

מאת: סער פלדנדל"ן ומקרקעין17/01/13636 צפיות
רוב רוכשי הדירות בישראל הינם אנשים פרטיים חלקם בעלי השכלה וחלקם לא, אך רובם בוודאי אינם בעלי השכלה בתחום הנדל"ן או הסמכה אחרת כלשהיא. מעבר לכך ברכישת דירה ישנם מספר סיכונים שלצערי חוטאים בהם רוכשים רבים בכך שהם מעלימם ממה שיכול להיות ופשוט אומרים לעצמם, "ראיתי את הדירה במה אני יכול כבר לטעות?".

מאת: סער פלדנדל"ן07/10/12645 צפיות
רוב רוכשי הדירות בישראל נעזרים בלקיחת משכנתא לרכישת דירת המגורים בה הם רוצים להתגורר או להשכיר. חלק מהתהליך של לקיחת המשכנתא הוא שכירת שרותי שמאי מקרקעין שיעריך את הדירה. עד לכאן הכל בסדר, איפה הבעיה? הסבר מיד...................

מאת: סער פלדנדל"ן30/09/12565 צפיות
רוכשים דירה? כדאי לקרוא! בזמן של אי ודאות כדאי לנסות להסיר חלק ממנה. מומלץ להתייעץ עם שמאי לפני רכישת דירה כדי למנוע עוגמת נפש רבה, שאחרי חתימת חוזה מגלים שהדירה מוערכת בסכום נמוך יותר או שישנן בעיות רישוי הקשורות לדירה (חריגות בניה וכדומה). לשם המחשה מקרה שקרה...

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: דניאל מלמדנדל"ן ומקרקעין16/02/2057 צפיות
מרבית תושבי מדינת ישראל רוכשים דירות למטרת מגורים. לכן חשוב שיהיה לכם עורך דין צמוד מקצועי ושמבין את התחום. עו״ד עמית ורד מתמחה בנדל"ן ומקרקעין.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19341 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: yoni romנדל"ן ומקרקעין04/08/19554 צפיות
התחום המשפטי בכלל - והתחום המשפטי בנושאי משפחה בפרט - הוא מרתק ומעניין, אך במידה ואינכם מבינים בו לעומק רצוי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18701 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18585 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין18/12/161038 צפיות
האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה. כנגד קטן שושנה ויוסף (להלן: "הנאשמים") הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של ביצוע עבודות ושימוש במקרקעין ללא היתר כדין ביחס למבנים מסוימים. כתב האישום הוגש לביהמ"ש לעניינים מקומיים בחולון, ונדון בפני השופטת ריבי צוק.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין22/11/16765 צפיות
יש לכם מסעדה קטנה, מכבסה, מספרה, מכון קעקועים ופירסינג, אטליז או חדר כושר? אתם צפויים לקבל הקלות ברישוי פתיחת העסק. במסגרת רפורמה של האוצר בחוק ההסדרים תבוטל חובת אישור כבאות האש לסוגי עסק מסויימים והיא תוחלף בהתחייבות עצמית. לידי ynet הגיעה רשימת 120 סוגי העסקים שיהיו פטורים מהאישור המדובר בדרך לרישיון העסק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica