חפש מאמרים:
שלום אורח
16.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הפעלת הביטוח במקרה של אירוע רפואי בחו"ל

מאת: wobiביטוח נסיעות20/01/2013630 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קשה למצוא ישראלים שיטוסו לאחת ממדינות העולם מבלי לדאוג, קודם לכן, לרכישת ביטוח נסיעות לחו''ל, רצוי מקיף ככל האפשר. ברוב המקרים, הפוליסה תישאר על הנייר, ותשמש לנו כשטר ביטחון לכל אירוע רפואי שעלול לקרות. עם זאת, כאשר אכן מתרחש הנורא מכל, ואנו עוברים אירוע רפואי מסוג מסוים במדינה הזרה, רבים מאיתנו לא יודעים מה לעשות.

אנחנו ננסה לענות על השאלה החשובה הזו.

הצעד הראשון: הכרת הפוליסה

עוד לפני שניכנס לצעדים שיש לבצע כאשר אירוע רפואי מתרחש בחו''ל, יש לזכור כי "עבודתו" של המבוטח מתחילה עוד קודם לכן, בבחירת הפוליסה המתאימה לצרכיו. ישנם סוגים רבים של פוליסות ביטוח נסיעות לחו''ל: ברור כי ביטוח חופשה רגיל שונה מפוליסת ביטוח תרמליאים, ושאין הרבה נקודות דמיון בין ביטוח סקי לביטוח לאנשי עסקים. כמו כן, כל פוליסה מעניקה כיסוי שונה, וחשוב לא פחות- רשימת תנאים אשר נדרשים למימושה.

דבר זה נותן את אותותיו בשטח, אפילו לאחר הפגיעה הרפואית. ברור כי כאשר הנסיבות של הפגיעה אינן עומדות בקנה אחד עם המפורט בפוליסה, מרבית הסיכויים שתביעת הביטוח תידחה., ואז תשלום דמי ההשתתפות העצמית מהווה בזבוז כסף של ממש. כך, קשה למצוא מקרים בהם ביטוח חופשה בסיסי העניק פיצוי, ולו מינימלי, על פציעת ראפטינג, למשל.

נפגעתם. מה עליכם לעשות?

כאשר רוכשים פוליסה, חברת הביטוח דואגת לצייד את הלקוח החדש שלה בשורה ארוכה של מסמכים, המפרטים בדיוק את תנאי הביטוח. עם זאת, המשתנים החשובים יותר הם מספר הפוליסה, כמו גם אמצעי יצירת הקשר עם אנשי חברת הביטוח. החברות המובילות מציעות זמינות לכל אורך היממה, כמו גם אפשרות התקשורת במגוון דרכים: טלפון, דואר אלקטרוני או אפילו תוכנת סקייפ.

חשוב להדגיש עד כמה הזמינות המיידית אכן משחקת כאן תפקיד משמעותי. במצב של אירוע רפואי, כל שנייה חשובה. הדבר נוגע בעיקר לפוליסות אשר מעניקות בתוכן גם שירותים חשובים, שבכוחם להציל חיים. דוגמא לכך היא שירותי החילוץ וההצלה, אשר מאפיינים בעיקר את הביטוחים המקיפים יותר.

הגשת תביעת הביטוח

יש לתת את הדעת על כך שבדרך כלל, תביעות ביטוח נסיעות לחו''ל נוגעות, כמובן, להיבט הכספי של האשפוז הרפואי. אלא אם מפורטות בפוליסה הטסות רפואיות, לדוגמא, הרי שנדרש להגיש תביעת ביטוח, כדי לקבל פיצוי כספי על ההוצאות שכבר נעשו. במקרים רבים, תיעשה הגשת הטפסים מישראל, וזאת מכיוון שפשוט הרבה יותר להתנהל ממנה מול חברת הביטוח.

כדי להפוך את הטיפול בתביעת הביטוח לפשוט הרבה יותר, חיוני לשמור כל קבלה על הוצאות טיפול רפואי, תרופות, ניתוחים וכן הלאה. זאת מכיוון שגובה הפיצויים שיוענק נקבע בעיקר על פי אלה, עם ניכוי ההשתתפות העצמית, ובהתאם לגבול האחריות. תמונות או מסמכים, בהקשר הזה, שווים הרבה יותר מאלף מילים.

סיוע בדרך לבית החולים

חברות ביטוח רבות פועלות על פי הסכמים עם מוסדות רפואיים שונים בחו''ל. כך, הן עשויות בהחלט להוזיל את הטיפולים עבור הלקוח בבתי חולים אלה, או להעניק לו שירותים שאינם מובנים מאליהם. הגורם המבטח יכול לסייע מאד בהכוונה אל אלה לאחר האירוע הרפואי, ולכן מומלץ ליצור עימו קשר מהר ככל האפשר.

חברות ביטוח הפועלות בחו''ל אף מאיישות מערך ייעוץ והכוונה מקיף, לרוב של רופאים מומחים בתחום. הם יכולים להדריך את המבוטח על הצעדים שהוא נדרש לעשות: לא כל מקרה רפואי מצריך אשפוז. עקב כל אלה, ההמלצה הברורה היא להיות עם מסמכי ביטוח נסיעות לחו''ל בכל רגע נתון במדינה הזרה, ולהתייעץ עם החברה בכל מחלוקת שצצה.

Wobi השוואת ביטוחי נסיעות לחו"ל אונליין

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131283 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131392 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131156 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131127 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132114 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131212 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13928 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162519 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162508 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162332 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162003 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162054 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162064 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162776 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica