חפש מאמרים:
שלום אורח
16.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרחבת כיסוי איתור חילוץ והצלה בביטוח נסיעות לחו"ל

מאת: wobiביטוח נסיעות23/01/2013645 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בדרך כלל, כשאנחנו חושבים על ביטוח נסיעות לחו''ל, ההתייחסות שלנו אליו היא כאל סוגיה כלכלית, ותו לא. אולם, יש לזכור כי במקרים מסוימים יכול הביטוח להציל חיים, פשוטו כמשמעו. אחד הסעיפים המשמעותיים, בהקשר הזה, הוא זה המעניק שירותים מהותיים דוגמת איתור, חילוץ או הצלה. מה עומד, אם כן, מאחורי הסעיף החשוב הזה?

יש מצבים, בהם חשיבות הביטוח גוברת

לא צריך להצטיין ביכולת היסקית מופלאה כדי להבין בדיוק את משמעותם של שירותי האיתור, החילוץ וההצלה. הם ייכנסו לתמונה כאשר יאבדו עקבותיו של המבוטח, כאשר הוא "ייתקע" במקום מסוים ויזדקק לחילוץ או בשלל מצבים מסוכנים אחרים. יהיה זה בעיקר בשטח, ובמצבים בהם המבוטח נמצא, פחות או יותר, לבדו.

פעולות אלה לא ייעשו על ידי חברת הביטוח, כמובן, אלא על ידי חברות מקצועיות אשר פועלות מטעמה. לעיתים, יהיו אלה גורמים ישראליים אשר פועלים בחו''ל, בעוד שבמקרים אחרים חברות אשר מקורן במדינת היעד.

לכן, חשובה התאמה של השירותים למדינת היעד- חברת הביטוח רשאית בהחלט להתנות את קבלת השירותים האלה בנסיעה ליעדים ספציפיים. על כל פנים, מקרים המצריכים היעזרות בגורמים אלה הם הרבה יותר נפוצים ממה שאתם חושבים.

למה להיעזר בשירותים אלה?

אפשר לשאול, אם כן, מהם יתרונותיהם של שירותים אלה. ובכן, ברמה הכללית הם מגדילים את הסיכוי ל"הצלה" מוצלחת של המבוטח, וזאת עקב מספר סיבות. ראשית, במצבים מסוג זה, זמן מהווה את אחד המשתנים החשובים ביותר. פנייה לשלטונות המדינה הזרה בבקשה לסיוע, למשל, עלולה להיתקל בקיר עבה של בירוקרטיה. כך, עלול להתבזבז זמן יקר, שמקטין את הסיכויים לחילוץ מוצלח של המבוטח.

מעבר לכך, הרי ששירותי החילוץ במסגרת פוליסות ביטוח נסיעות לחו''ל יכללו כמעט תמיד גורמים מקצועיים ביותר, המשתמשים בציוד מתאים ובכוח אדם איכותי. הם יגיעו למקומות הקשים ביותר, ויוכלו לפתור אפילו מצבים שנראים אבודים, על הנייר. עקב כך, ברור כי מומלץ מאד לברר על סעיף זה במסגרת הפוליסות- אבל האם הוא אכן נכלל בהן?

הרחבה, או חלק מהפוליסה?

נקודה חשובה שיש להדגיש היא כי שירותי האיתור, החילוץ וההצלה לא יאפיינו, כמובן, כל פוליסה של ביטוח נסיעות לחו''ל. למעשה, יאפיינו אלה את הפוליסות המקיפות (והיקרות) יותר, דוגמת ביטוח סקי או ביטוח תרמילאים- פשוט מכיוון שהעובדות מראות שבטיולים אלה גדלים הסיכויים למימושה בפועל של הפוליסה. זאת עקב התקופה הארוכה בה שוהים בחו''ל, אך גם הפעולות המסוכנות בהם לוקחים הנוסעים חלק.

עם זאת, הרי שחברות ביטוח רבות מאפשרות להרחיב למעשה כל פוליסה, ואפילו ביטוח חופשה בסיסי, כך שתכלול את השירותים החשובים האלה. הדבר כרוך, מטבע הדברים, בתוספת תשלום מצידו של המבוטח. אולם, כל אימת שהוא מתעתד לבצע פעילות "מסוכנת" כלשהי בחו''ל, רצוי להקפיד על הרחבת המענה הביטוחי הניתן לו.

כך עושים זאת נכון

כפי שכבר רמזנו, תוספת התשלום עבור שירותי האיתור, החילוץ וההצלה אינה המשמעותית ביותר שתשלמו בחייכם, אך עדיין רצוי לתת עליה את הדעת. היא תאפיין כמעט תמיד את הטיולים הארוכים יותר, ותופעל במצבים מוגדרים מראש. עובדה זו מצריכה היערכות של המבוטח, למשל בכל הנוגע לבחירת הפוליסה.

חשוב לזכור כי חברות רבות מציעות פוליסות ביטוח נסיעות לחו''ל, עם או בלי שירותי החילוץ וההצלה. כמו כן, הרי שקיימים גם סוגים רבים של פוליסות, שאל חלקן כבר התייחסנו. רצוי מאד לערוך השוואה בין הפוליסות האלה, ולבחור בזו שמתאימה ביותר לצרכים. היות וכל שנייה חשובה כשקורה הנורא מכל, רצוי לברר עוד מהארץ כיצד יש לנהוג במקרה חירום.

Wobi ביטוחי נסיעות לחו"ל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131283 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131392 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131156 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131127 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132114 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131212 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13928 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162519 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162508 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162332 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162003 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162054 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162064 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162776 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica