חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם ביטוח הנסיעות מכסה תאונת דרכים בחו"ל?

מאת: wobiביטוח נסיעות27/01/2013604 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

טס לחו''ל? סביר להניח שכבר דאגת לרכוש פוליסה מתאימה של ביטוח נסיעות לחו''ל. אפילו את ברכת הדרך הכנת. אולם, ברגע אחד, בטיול עצמו, הכול משתנה. הרגע שבו הרכב בו אתה נוסע מעורב בתאונת דרכים, ואתה יוצא עם פגיעות פיזיות. לאחר שאתה חוזר למוטב, אתה בודק האם מגיע לך פיצוי במסגרת הפוליסה שרכשת. מה אתה מוצא?

עד לפני מספר שנים: אין כיסוי

מבחינה כמעט מסורתית, ביטוח נסיעות לחו''ל אינו כולל בתוכו התייחסות לנזקים אשר נגרמים עקב תאונת דרכים- וכן, אפילו במצב שבו הנזקים הגופניים ברורים בכל מאת האחוזים. אפשר למצוא לכך מספר סיבות, ובעיקר- שהפגיעות נופלות על התפר שבין ביטוח הנסיעות לביטוחי הרכב השונים.

כאשר תאונת דרכים מתרחשת בארץ, ברור כי ביטוח חובה, מקיף או צד ג' הם שנכנסים לתמונה, ויעניקו את הפיצויים (במידה וקיימים). כשאדם נוהג לו במדינה זרה, ביטוח החובה ה"ישראלי", המתייחס לדגם ספציפי של כלי רכב, מתבטל לו כמובן. ואז, נותר הנהג קרח מכאן ומכאן, חסר כל כיסוי ביטוחי.

ברור שיש בכך חדשות רעות: ידוע כי הכיסוי לא נועד אך ורק "להחזיר" לנהג את ההוצאות הכספיות עבור טיפולים רפואיים שעבר במדינת היעד. לא פעם, עקב תאונת דרכים מתחילים תהליכי שיקום ארוכים, שנמשכים אפילו בארץ. הביטוח אמור לטפל בהם- אם רק הוא יהיה תקף.

למה לא ניתן לתבוע את הנהג האחר?

כאן יש להדגיש כי חוקי התנועה בכל מדינה ומדינה בעולם מקשים עוד יותר על קבלת הפיצויים. בחו''ל, להבדיל מישראל, ביטוח החובה פועל בצורה שונה:הפיצויים לא ניתנים לנהג המבוטח באופן אוטומטי, אלא תלויים בשאלת האחריות לתאונה. כלומר, אם נהג ישראלי מסוים מעוניין בפיצויים, עליו להתחיל בהליך משפטי שלם, שבמרבית המקרים חסר סיכוי לחלוטין.

בשנים האחרונות: מהפך (חלקי)

כיום, תחום הביטוח הפך לאחד התחרותיים שיש במשק. חברות רבות פועלות בו, ומציעות פוליסות מגוונות עם משתנים ייחודים בהחלט. ברור, למשל, כי אין הרבה קווי דמיון בין ביטוח חופשה בסיסי לבין ביטוח תרמילאים, הן מבחינת היקף הפיצויים, הן מבחינת התנאים למימוש והן מבחינת השירותים הנלווים לכל פוליסה.

כל חברת ביטוח נסיעות לחו''ל מנסה להיות שונה מאחרות, ויוצרת פוליסות ייחודיות, המעניקות מענה לכל צורך שעלול לצוץ. וכאן בדיוק נכנס לתמונה הפיצוי עבור פגיעה עקב תאונת דרכים: הוא עשוי להיות חלק מפוליסות ביטוח שונות, אולם לרוב הוא ניתן כתוספת- כלומר, מצריך תוספת תשלום חודשית מצידו של המבוטח. בפוליסות רחבות מאד, עם זאת, עשוי הכיסוי להינתן גם כ"בונוס", ללא תוספת תשלום.

אז איך בוחרים פוליסה?

מטבע הדברים, ברור שלא כל נהג הנוסע לחו''ל צריך לברר אם הוא יכול אכן לרכוש ביטוח המתייחס לתאונת דרכים. זו צריכה להיות נחלתם של אנשים אשר מתעתדים לנהוג חלק לא מבוטל מהזמן שלהם בחו''ל, או לחילופין לשהות שם תקופה ארוכה. קטנים הסיכויים לתאונת דרכים בחופשת סוף שבוע, מן הסתם, להבדיל מנסיעת עסקים בת מספר חודשים.

לפני שמגישים תביעת ביטוח לצורך זה, חשוב לבחון, כמובן, כי אכן פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל שנבחרה אכן מעניקה על כך כיסוי, וכן את התנאים למימושה. כך, ברור כי החזקת רישיון נהיגה בתוקף, גם במדינה הזרה, הם תנאים בסיסיים שצריך הנהג לשמור.

לאחר התאונה, ועל מנת להפוך את התביעה לפשוטה יותר, רצוי מאד לתעד ככל האפשר את מקום התאונה, לשמור קבלות על הטיפולים השונים בהם היה צורך וכן הלאה. אלה יגבירו את הסיכויים לקבל פיצויים נרחבים מחברת הביטוח, ובכך יקלו על השיקום כולו. זו בדיוק החשיבות של ביטוח נסיעות לחו''ל, לא?

Wobi ביטוחי נסיעות לחו"ל אונליין

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131283 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131392 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131156 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131127 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132111 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131210 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13928 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162519 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162508 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162331 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162003 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162054 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162064 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162773 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica