חפש מאמרים:
שלום אורח
18.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סעיף החמרת מצב בריאותי קיים בביטוח נסיעות לחו"ל

מאת: wobiביטוח נסיעות04/02/2013636 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

העובדות מראות כי שיעור הסובלים ממחלות כרוניות גדל באחוזים נכבדים במאה ה-21. אולם, בהתאם לעלייה באיכות החיים, אותם אנשים לא נותנים לעובדה זו לעצור את חייהם. כך, רבים מהם בוחרים לטוס לאחת ממדינות העולם, תהא מטרת הנסיעה אשר תהא, ואף רוכשים ביטוח נסיעות לחו''ל. מה קורה כאשר המצב הרפואי מחמיר לו במדינה הזרה?

הסעיף המרכזי: החמרה במצב בריאותי קיים

בדרך כלל, כשאנחנו מדברים על החמרה של מצב רפואי קיים, אנחנו מתייחסים, כאמור, למחלות כרוניות. אלו הן מחלות אשר מתפתחות שנים בגוף האדם, ושקשה לרפא אותן באופן מוחלט: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב וכדומה. מבחינה מספרית, מדובר כאן באוכלוסייה נרחבת ביותר, אשר מגיעה בישראל ללא פחות מאשר כשני מיליון תושבים.

באשר למשמעותו של הסעיף, הרי שהוא בא לתת מענה ביטוחי מלא לכל אותם אשפוזים עקב הידרדרות במצב הרפואי הקיים, רכישת תרופות, ניתוחים וכן הלאה. כמו כן, עשוי הביטוח לכלול בתוכו גם הטסות רפואיות לישראל, וזאת לצורך השלמת הטיפולים בה.

למה לא נותן הסעיף מענה?

פוליסות ביטוח נסיעות לחו''ל יוציאו מכלל אפשרות מימוש של תביעת ביטוח במצבים מסוימים, אפילו אם הם נראים, על הנייר, כמו החמרה של מצב רפואי קיים. לצורך המימוש, נדרשת מידה מסוימת של "יציבות" במחלה. כל הידרדרות שלה בחודשים הקודמים לנסיעה עלולה להוריד את הסיכויים לאישורה, פשוט מכיוון שהיא מעלה עד מאד את הסבירות למימוש הפוליסה.

כמו כן, חלק מהמחלות לא יאפשרו אף הן את קבלת הפיצויים. בעיקר יהיו אלה מחלות חשוכות מרפא, דוגמת סרטן או איידס. חברות הביטוח רשאיות להוסיף לרשימת הסייגים גם ניתוחים מסוגים שונים, דיאליזות, השתלות איברים, שמירות הריון וכן הלאה.

הרחבה, או חלק מהפוליסה?

באופן כמעט טבעי, סעיף ההחמרה של ביטוח נסיעות לחו''ל לא ייכלל במרבית הפוליסות המוצעות: במקרה הזה, אין דינה של פוליסה בסיסית דוגמת ביטוח חופשה שונה מפוליסות ביטוח סקי או ביטוח תרמילאים, למשל. הן דורשות הצהרה רפואית מלאה מצד המבוטח העתידי, וכשהוא סובל ממצב רפואי קיים חוקי המשחק משתנים במידה רבה.

כמעט בכל המקרים, הרי שסעיף ההחמרה יהיה כרוך בהרחבה של פוליסת הביטוח, כלומר, בתוספת תשלום מצידו של המבוטח. עם זאת, תוספת זו מתבטלת בשישים אל מול יתרונותיה הרבים עבור אוכלוסיית ה"סיכון". לכן, ההמלצה הברורה עבור אלה היא לא לטוס לחו''ל ללא כיסוי ביטוחי מתאים, פשוטו כמשמעו.

הגורמים המשפיעים על המחיר

ציינו כבר כי הוספת סעיף ההחמרה כרוכה בתוספת תשלום מצידו של המבוטח. אולם, בהקשר הזה חשוב להדגיש כי אין כאן נוסחה קבועה, וכל מקרה יישקל לגופו. אחד המשתנים העיקריים שיגדירו את מחיר ההרחבה הוא גילו של המבוטח: מחלות כרוניות נותנות את אותותיהן בעיקר בגילאים מאוחרים, כך שאנשים מבוגרים יידרשו לשלם יותר על הפוליסה- ולו מכיוון שהסבירות שהיא תמומש גדלה במידה ניכרת עבורם.

אם ניכנס למספרים, הרי שמחיר ההרחבה נקבע על פי יום, והוא כרוך לרוב בתוספת של שלושה עד חמישה דולרים לפוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל. לעיתים, תמורת תוספת זו תינתן הנחה במחיר הכולל של הפוליסה, או לחילופין שירותים נלווים אחרים.

הכול מפורט בפוליסה

עקב כל אלה, ברור כי חשוב מאד לבדוק לעומק את התנאים המפורטים בפוליסה ביחס לסעיף ההרחבה, בעיקר אלה שיביאו למימוש שלה בפועל. כפי שכבר הזכרנו, אין להתגרות במזל. הסובלים ממצב רפואי קיים חייבים לרכוש פוליסות ביטוח נסיעות לחו''ל מתאימה טרם העלייה שלהם על המטוס. התקווה של כולנו, כמובן, היא שהביטוח יישאר לו על הנייר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131284 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131393 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131157 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131129 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/132117 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131218 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13929 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162521 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162508 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162333 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162003 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162054 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/162065 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162777 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica