חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נוטריון – מהו ומה תפקידו?

מאת: שלומישירותים לעורכי דין12/02/2013637 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נוטריון – מהו?
הנוטריון הינו עורך דין בעל הסמכה מיוחדת אשר מאשר לו לאשר ולאמת מסמכים. את ההסמכה נותנת מחלקת הרישוי הנוטריונים של משרד המשפטים, לעורכי דין אשר עומדים בתנאים ובדרישות הקבועות בחוק. חלק מהסעיפים להסמכה של נוטריון הם בין היתר להיות אזרח ישראלי, ללא עבר פלילי.
על הנוטריון לשמור על סודיות מוחלטת על פרטי הלקוח שלו, לארגן, לנהל ולשמור מסמכים וכן להיות נאמן ללקוחותיו ועוד חוקים רבים. הנוטריון הוא איש מקצוע לכל דבר ולכן עליו להנתנהל לפי החוק ובאופן מסודר ואחראי.

נוטריון – תחומי עיסוק
רשויות ומוסדות מסוימות בארץ משתמשים בהצגה של מסמכים חשובים ואישורים רבים רק לאחר חתימה של נוטריון, ללא חתימה זו הרבה מוסדות ורשויות לא ימשיכו תהליכים. מסמכים שנחתמים על ידי נוטריונים קבילים בבית משפט.
תפקיד הנוטריונים נחלק למספר של סוגים מרכזיים:

  • קבלת ואישורים של תצהירים והסכמים שונים, למשל, הסכמי ממון בין זוג שעומדים להינשא, אישורי צוואות ועוד.

  • אימות חתימה, במעמד חתימה על הסכמים רשמיים, חשובים בתהליכי חברה, על הנוטריונים לאשר כי החתומים הם אלה אשר הזדהו לפניו ולא אנשים אחרים.

  • אישור חיים, אישור ואימות העובדה כי אדם מסוים אכן נמצא בין החיים. כגון זכאות לקצבאות שונות.

  • אישור נכונות מסמך, על מנת להציג מסמך קביל בבית משפט, המסמך חייב להיות חתום על ידי נוטריון כדי שיהיה קביל. סמכותו של הנוטריון מאפשרת אישור מסמך מקורי או מסמך מתורגם.

  • בסמכות הנוטריון לדאוג לקבלת אישור ביתי משפט בנוגע למסמכים ציבוריים רשמיים שצריכים להיות מוצגים במדינות חיצונויות וזרות כגון, עודות נישואיון/ לידה וכו'.

תרגום נוטריוני
תפקיד זה הינו תפקיד מרכזי בחיי הנוטריון. תרגום נוטריון מתבצע כאשר צדדים מסוימים רוצים לקבל תרגום המאזן של מסמך הכתוב בשפה זרה. כך במקרים כאשר בתי משפט רוצים להעביר או לקבל מסמכים בשפה זרה לארץ זרה ונדרש תרגום, או כאשר בתי חולים רוצים לתרגם משמכים רפואיים משפה זרה, או הסכמים בין אנשי עסקים שמשתפים פעולה עם ארצות ומדינות מחוץ לארץ.

ההבדל בין נוטריון לעו"ד

עורך דין נוטריון הינו אדם המורשה על ידי משרד המשפטים לבצע מגוון פעולות משפטיות, אימות ותרגום של חתימות ומסמכים והנפקת מסמכים נוטריונים, וזאת בניגוד לעורכי הדין אשר אינם מוסמכים כנוטריונים לביצוע פעולות אלו.
תוקפו המשפטי של מסמך שהונפק, אומת ואושר על ידי נוטריון יקבל ערך משפטי רב יותר ואפילו במקרים מסוימים חתימת עורך דין (לא נוטריון) תיחשב כחסרת משמעות משפטית בעניין הספציפי הזה.

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלומי

מאת: שלומירכב08/04/131036 צפיות
מיצובישי אאוטלנדר הצליחה להשיג את האיזור הטוב ביותר והמושלם ביותר בתחום הרכב שילוש של אלמנטיים החשובים גם ליצרן וגם ללקוח שמירה על איכות הסביבה, איכות הרכב ובטיחות שהרכב מציע.

מאת: שלומירכב08/04/13806 צפיות
מכונית ניסאן קשקאי יצרה מיני מהפכה בכל ענף המכוניות המשפחתיות. חברת קרסו מוטורס שהיא בעצם היבואנית ניסאן , מתחילה בהרחבת כלל משפחת הקשקאי ומתחילה בשיווק גרסה ידנית.

מאת: שלומירכב08/04/13614 צפיות
חברת סובארו יוצאים לעידן חדש בישראל בהשקה של רכב מדגם סובארו פורסטר. הדגם מציע שילוב מצויין בין רכב שטח ורכב פנאי משפחתי.

מאת: שלומימיתוג אישי 06/03/13672 צפיות
בעבר הקדום פורטפוליו היה בשימוש של אנשי מקצוע או מומחים בתחומים ספציפים כמו מעצבים, אדירכלים וכדומה. אך כיום כמעט על בעל מקצוע יכול להשתמש בתיק עבודות.

מאת: שלומיהדברה13/01/13590 צפיות
יונים מסתובבות בלהקות וניתן למצוא אותם בריכוז גדול בכל רחוב מרכזי באזור עירוני. יונים ניזונות בעיקר מזרעים או סוגי גרעינים למיניהם וכן ממזון נגיש שמוצאות בעיר כמו לחם שאנשים משאירים להם.

מאמרים נוספים בנושא שירותים לעורכי דין

מאת: יעקב רוזןשירותים לעורכי דין20/04/20159 צפיות
לעיתים בשל הסכמות עסקיות או בשל סכסוך עולה הצורך בשירותי תמלול משפטי מהיר ומקצועי. בין שמדובר בדיון בבית משפט שבו נצטרך להציג ראיות מוקלטות ומתומללות באופן מקצועי, ובין שמדובר בצורך לשמור תיעוד סדור של ישיבות ודיונים עסקיים של חברות או של מועצות - בחירה נכונה של חברה העוסקת בשירותי תמלול היא מרכיב חשוב בהצלחת ההגשה. בפוסט מקצועי הבנו את השיקולים שאמוריםלהנחות אתכם בבחירה של חברת שירותי תמלול לבית המשפט.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין14/04/20191 צפיות
האדריכל שלך הגיש בקשה להיתר בניה בתל אביב ואתה מעוניין לדעת מה קורה בתיק? השכן שלך הגיש בקשה לשימוש חורג? גן ילדים אולי? קלינגר שמחה להציג בפנכם את המערכת המקוונת למידע על בקשות להתרי בניה בתל אביב. משרדנו מקדם בקשות להתרי בניה ולא מעט נעזר במערכת חדשה זו.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין30/04/17912 צפיות
א. חוק סדר הדין הפלילי (מס') (הסדר מותנה - תשלום לוועדות מקומיות), התשע"ג-2013 ב. מטרת החוק ביום 2 באוגוסט 2012 פורסם ברשומות חוק סדר הפלילי (תיקון מס' 66), התשע"ב-2012, אשר עניינו סגירת תיק בהסדר (להלן – חוק הסדר מותנה או החוק). תחילתו של חוק הסדר מותנה הוא תשעה חודשים מיום פרסומו, ב - 2 במאי 2013. חוק הסדר מותנה מסמיך תובע לערוך, בתנאים מסוימים, הסדר עם חשוד, במסגרתו מודה חשוד בעובדות, ומסכים לקיים תנאים מתוך רשימה של תנאים המנויים בחוק.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין11/01/17919 צפיות
במה עוסק קונסטרוקטור? עבודתו של הקונסטרוקטור (מהנדס בניין) היא תכנון הנדסי של מבנים כאשר בהגדרה של מבנה נכללות גם קונסטרוקציות לתעשייה, מבני מסחר, מפעלים, מבני ציבור וכדומה. מהנדסים רבים בוחרים להתמחות בחתך מסוים בשוק כגון : בתי מגורים, גורדי שחקים, מבנים תת קרקעיים, קונסטרוקציות פלדה ועוד. בפועל, קונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תוכנית ארכיטקטונית ורצונותיו של הלקוח. בעבודת התכנון המהנדס לוקח בחשבון את תנאי השטח, הכוחות הפיסיקליים הפועלים על המבנה, תקנות בנייה וחוקי בנייה ופרמטרים נוספים. מהנדס

מאת: אופירשירותים לעורכי דין02/09/161266 צפיות
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין27/04/161035 צפיות
אחד הדברים העיקריים שמאפיינים את הנוטריון אל מול עורכי דין אחרים שלא קבלו הרשאה מהמדינה לספק שירותים משפטיים מיוחדים יותר, הוא זה שמציג אותו כאיש מקצוע שיכול ליצור אישורים שונים בהתאם למצבים משפטיים ולדרישות רלוונטיות של כל לקוח שלו.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/12/151034 צפיות
זקוקים לתעודות מזהות, תארים ודיפלומות מתורגמות? מעוניינים לתרגם חוזה עסקי הזקוק לאישור תרגום נוטריוני? נוטריון בתל אביב יתרגם עבורכם את המסמכים הנדרשים, או יבחן תרגומים קיימים בטרם אישור המסמכים. לידיעה, בחלק לא קטן מהתנהלותכם עם מסמכים רשמיים – תידרש חותמת אפוסטיל נוטריונית לשם ווידוא נכונותם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica