חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בארי בן זאב - כיצד לפתור את בעיית הגרעון?

על אף ההסכם שנחתם בין המחוקקים הדמוקרטיים לעמיתיהם הרפובליקניים, אשר מנע הלכה למעשה את ההדרדרות מהצוק הפיסקלי, הרי שגם היום עומדים בפני ארצות הברית שורה של אתגרים כלכליים כבדי משקל. ואף על פי כן, נדמה לי כי עוד מוקדם להספיד את וושיגנטון.

מאת: בארי בן זאב

לפתור את בעיית הגרעון

ארצות הברית הצליחה לצאת באופן חלקי מהמשבר של שנת 2008 ונכון להיום צומח המשק האמריקאי ברמה סבירה של 2.5% עד 3% כאשר גם שיעור האבטלה נמצא בירידה מתונה ומתמשכת. לצד כל אלה ניתן להזכיר את העובדה שככל הנראה – משבר הנדל"ן בארצות הברית כבר מאחורינו וכי שוק תעשיית הרכב התאושש ושוקם – במיוחד לנוכח העובדה שחלק מהייצור שהתבצע במדינות אחרות חזר לארצות הברית. במילים אחרות, יש לאמריקניים לא מעט סיבות להיות אופטימיים.בטווח הבינוני והארוך ארצות הברית תצטרך לפתור באופן  את בעיית הגרעון התקציבי הרובץ לפתחה, ובדיוק בנקודה הזו ישנם חילוקי דעות קשים בין הנשיא אובמה לבין חלק ניכר מחברי הקונגרס הרפובליקניים. הנשיא מעוניין בשילוב של קיצוצים בתקציב (במיוחד בתקציב הפנטגון) יחד עם העלאת המיסוי על העשירים. מהלך דומה בוצע על ידי ביל קלינטון בקדנציה הראשונה שלו – ואף הביא לפריחה כלכלית.

מנגד, הרפובליקנים חפצים בקיצוץ תקציבי שמתמקד דווקא בביטוח הבריאות, בביטוח הלאומי ובדמי האבטלה – ואף מביעים התנגדות נחרצת להעלאת המיסוי על העשירים.

סין אמנם נמצאת בעלייה – אך לפניה עוד מבחן משמעותי


העתיד לא כל כך קודר. נשיא ארצות הברית ברק אובמה
באופן טבעי, המבנה החוקתי בארצות הברית מונע מהנשיא אובמה את האפשרות לחוקק חוק זה או אחר מבלי לקבל את הסכמת  שני בתי הקונגרס למהלך. אי ההסכמה המתמשכת בדבר הצעדים שבהם יש לנקוט להקטנת הגרעון מעיבים על הסיכוי לפתור את הבעיה במהירות המתבקשת. על אף כל הבעיות הללו, אחד המרכיבים העיקריים שמהם יכולים האמריקניים לשאוב עידוד בעת הזו הוא הירידה הצפויה בתלות של ארה"ב  בייבוא הנפט מהמפרץ הפרסי. הפיתוחים הטכנולוגיים שקרמו עור וגידים בארצות הברית מסייעים במציאתם של מרבצי גז ונפט כלואים שיהיו מוכנים לשימוש פעיל בשנים 2018-2020 לערך. תהליכים חיובים אלו הם בעלי חשיבות לא פחותה לטעמי מבעיית הגירעון שתיפתר בדרך זו או אחרת.

אני לא שותף לתחזיות הדיסטופיות בנוגע לעתידה של ארצות הברית ואני מאמין כי התחזית לפיה היא תרד מגדולתה ונכסיה בגלל הבעיות שהזכרתי קודם לכן, הנה בבחינת מסקנה מוטעית וחפוזה שכן היא לא לוקחת בחשבון את העובדה שהבעיות שנוצרות בארצות הברית ב-40 השנים האחרונות נובעות בחלקם הגדול מהגרעון ומהתלות הבעייתית של ארצות הברית באנרגיה במזרח התיכון.

אין כל ספק בכך שסין נמצאת בצמיחה הבאה לידי ביטוי בעיקר בשיפור איכות החיים של מעמד הביניים. ברור שכבר היום סין היא כמובן מעצמה כלכלית, אך יחד עם זאת, אין לה "בעיות" של קונגרס ונשיא שכן מדובר כמובן על דיקטטורה פוליטית וכלכלית.

לעניות דעתי, בשני העשורים הקרובים יהיה מעניין לעקוב אחר השאלה האם הכלכלה הסינית תוכל להמשיך ולהתפתח מבלי שתתקיים בסין כל דמוקרטיה מינימלית.

בארי בן זאב - לשעבר בכיר בהנהלת בנק הפועלים וכיום מספק שירותי ייעוץ ואסטרטגיה עסקית לחברות ישראליות
בזירה הבינלאומית ולמשקיעים בארץ ובחו"ל.
בארי בן זאב צבר במהלך הקריירה ניסיון רב בתחום עסקאות הנדל"ן וליווה יזמים, משקיעים ורוכשים בעשרות פרויקטים בישראל ובחו"ל.
פרטי קשר:
אימייל: barry@woolfson-c.com
טלפון: 0544-976500

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בארי בן זאב - לשעבר בכיר בהנהלת בנק הפועלים וכיום מספק שירותי ייעוץ ואסטרטגיה עסקית לחברות ישראליות בזירה הבינלאומית ולמשקיעים בארץ ובחו"ל.


אתר הבית: woolfson-c.com
אימייל: barry@woolfson-c.com
טלפון: 0544-976500

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בארי בן זאב

מאת: בארי בן זאבעסקים, מימון וכספים05/06/131325 צפיות
באופן טבעי, הציבור הישראלי מאוכזב מהתקציב הראשון שהעביר שר האוצר החדש יאיר לפיד. במאמר שלפניכם אבקש לנתח את המשמעות שמאחורי הצעדים השונים בהם בחר לנקוט לפיד.

מאת: בארי בן זאבהודעות לעיתונות - כללי05/05/131174 צפיות
המשבר הנוכחי בקפריסין מחזיר אותנו מיד לראשית שנות ה-80 אשר במהלכן שרר במדינת ישראל משבר כלכלי קשה. כשמדינה נקלעת לגירעונות גבוהים, כאלה המעמידים בסכנה את יכולתה לשלם את חובותיה הן לבעלי החוב בתוך המדינה והן לבעלי החוב מחוצה לה, הרי שעליה לנקוט בצעדים דרסטיים על מנת למנוע פשיטת רגל.

מאת: בארי בן זאבעסקים, מימון וכספים04/04/131077 צפיות
בארי בן זאב - לשעבר בכיר בהנהלת בנק הפועלים וכיום מספק שירותי ייעוץ ואסטרטגיה עסקית לחברות ישראליות בזירה הבינלאומית ולמשקיעים בארץ ובחו"ל. בארי בן זאב צבר במהלך הקריירה ניסיון רב בתחום עסקאות הנדל"ן וליווה יזמים, משקיעים ורוכשים בעשרות פרויקטים בישראל ובחו"ל. פרטי קשר: אימייל: barry@woolfson-c.com טלפון: 0544-976500

מאת: בארי בן זאבפוליטיקה 23/01/138248 צפיות
זה מכבר נחשפנו לתכנית הכלכלית שהציגה לציבור הבוחרים מפלגת "העבודה" בראשות שלי יחימוביץ ובפוסט שלפניכם הייתי רוצה לתת את הדעת על כמה נקודות מרכזיות שאותן אני מבקש לנתח מנקודת ראות כלכלית-מקצועית גרידא:

מאת: בארי בן זאבהודעות לעיתונות - כללי12/12/121199 צפיות
זה מכבר גבר ברק אובמה על מיט רומני ונבחר לכהונה שנייה, ואחרונה, כנשיא ארצות הברית בטרם ייאלץ לפנות את כסאו בינואר 2017. טרם ברור לחלוטין כיצד יגיב הציבור האמריקאי לחלוקה החברתית-דמוגרפית ששיקפה מערכת הבחירות האחרונה, אך כבר עכשיו ברור שהאתגר הקריטי ביותר שעומד לנגד עיניהם של הדמוקרטים והרפובליקנים כאחד הוא הצוק הפיסקלי שמחייב פתרון מיידי.

מאת: בארי בן זאבעסקים, מימון וכספים08/11/121408 צפיות
זה מכבר ציינו בארצות הברית את יום השנה הרביעי לקריסתו של בית ההשקעות ליהמן ברדרס אשר הגיש בקשה רשמית לפשיטת רגל בספטמבר 2008. על מנת להבין כהלכה את השתלשלות העניינים שהובילה לקריסה של ליהמן, כמו גם את ההשפעה הקולוסולית שהייתה למהלך הזה על המערכת הכלכלית הגלובלית, ראוי לעשות טיול קצר במנהרת הזמן לאמצע המאה ה-19, היישר אל הימים בהם הוקמו בתי ההשקעות המוכרים והבולטים ובראשם גולדמן-סקס, ליהמן ברדרס.

מאת: בארי בן זאבעסקים, מימון וכספים17/10/121347 צפיות
מדד קייס-שילר, הקרוי על שמם של הפרופסורים קרל קייס ורוברט שילר, מהווה אינדיקטור יעיל למעקב אחר מחירי הנדל"ן למגורים בארצות הברית. בעקבות פרסומו האחרון של המדד לאחרונה, נרשמה בשוק האמריקאי אופטימיות זהירה שראוי לתת עליה את הדעת.

מאמרים נוספים בנושא פיננסים וכספים - כללי

מאת: nirפיננסים וכספים - כללי 29/08/211323 צפיות
מנכ"לית הבורסה מינתה וועדה שבחנה את נושא קיצור שעות המסחר, לאחר מספר דיונים הוחלט לקצר את שעות המסחר.

מאת: עוזי פלגפיננסים וכספים - כללי 09/04/208172 צפיות
הקלות והנגישות למקורות מימון, הפותרת את הבעיה לפרק זמן קצר, מרגיעה את צרכני המימון העסקיים והפרטיים, ובמקום לבחון את מבנה ההוצאות וההכנסות, והסיבות לחוסר התזרימי. ממשיכים בדרכם השגויה, והלא אחראית ומחריפים את הבעיה.

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/202923 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/192995 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/181341 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: רוני הכהןפיננסים וכספים - כללי 14/01/181596 צפיות
עבור ביצוע של החזר מס הכנסה בצורה עצמאית ממש לא צריכים לשלם כל עלות שהיא, אלא פשוט צריכים לדאוג להעביר את הטפסים הרלבנטיים כאשר יש שתי דרכים לביצוע של הבדיקה לזכאות, בצורה עצמאית או בצורה אחרת שהיא על ידי פניה אל משרד של רו"ח אשר מתעסק עם הפעילות מהסוג הזה.

מאת: שלום כהןפיננסים וכספים - כללי 10/11/171994 צפיות
אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנהלת חשבונות, הינו שאתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי 1+2 שאורך לא יותר מאשר שנה שבסיומו תוכלו להמשיך ללמוד סוג 3. להבדיל ממקצועות אחרים כגון רפואה, עריכת דין והוראה, שיש ללמוד הרבה שנים. תוכלו ללמוד מבלי להשקיע שנים ולנווט עם הזמן את הלימודים כמו קורס בסיסי וקורס מעמיק יותר הכול תלוי בשאיפות של כל אחד, הקורס הבסיסי של הנהלת חשבונות התחלתי, היות וזהו צעד ראשון ללימוד מקצוע שיהיה משתלם במיוחד עבורכם. האפשרות שלאחר הלימודים הבסיסיים, ניתן יהיה להשתלב מיד בעבודה מה שלא נ

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica