חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה זה פינוי בינוי?

מאת: רונן הללנדל"ן09/03/20131095 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאת אמיליו פלוס, מוותיקי הקבלנים בישראל

בתקופה האחרונה ערים רבות מציעות התחדשות עירונית ועל הפרק עולים מושגים כמו תמ"א 38 ופינוי בינוי כאופציה לתהליכים הללו. במאמר זה אני רוצה להסביר בקצרה על פינוי בינוי החל מההגדרה ועד לאפשרויות.

פינוי בינוי הינו תהליך שנותן ביטוי להתחדשות העירונית ומבוסס על עקרון פשוט של הריסת המבנים הישנים לטובת הקמה של בניינים חדשים, מודרניים, משודרגים. בדרך כלל מדובר הקמת בניינים גבוהים-מגדלים עם מספר רב של דירות.

מה היתרון של פינוי בינוי?

פינוי ובינוי מעניק פתרון מעולה לניצול חכם ויעיל של הקרקע ושל שטחים עירוניים בהם נמצאים מבנים רעועים או ישנים. במסגרת פינוי בינוי מוקמים מבנים חדשים (בניינים חדשים) ועכשוויים הכוללים מערכות עירוניות מתקדמות כגון תשתיות מים וביוב, גינות ציבוריות, מדרכות, מרחבים ציבוריים וכן חניות, מעליות ועוד – שלא היו קיימים קודם לכן.

כל אלה ביחד מסייעים לשיפור חזות העיר ותדמיתה, משדרגים את איכות החיים של הדיירים ומוסיפים איכות חיים לתושבים שהודות לפינוי בינוי מקבלים דירות גדולות יותר ומרווחות מכפי שהיה להם בתוספת סביבה נעימה ומודרנית. כל אלה ביחד מעלים גם את ערך הנכס של כל אחד מהדיירים באחוזים ניכרים.

קצת היסטוריה וחוקים בנושא פינוי בינוי

הכרזה על מתחם פינוי לצורך בינוי נעשה באישורה ובסמכותה של ממשלת ישראל לפי סעיף 33 א' לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965.

בשנת 1998 הכריז משרד השיכון והבינוי על מדיניות של פינוי ובינוי. מדיניות המאפשרת לבצע בשטחים בהם נעשה פינוי ובינוי הטבות כגון תוספות בנייה, הטבות מיסוי, פטור מהיטל השבחה וכו' המעודדים את הקשר בין קבלנים, יזמים ודיירים לפעול לטובת פרויקטים של קידום ובינוי.

הכנסת חוקקה בשנת 2006 את חוק פינוי ובינוי (פיצויים), התשס"ו-2006. החוק עוזר להתגבר על קשיים שנגרמים על ידי דיירים בודדים בבניינים משותפים וזאת במידה והם מתנגדים להסכמי פינוי בינוי בניגוד לדעת רוב הדיירים בבניין. במסגרת החוק נקבע כי דייר שמסרב באופן בלתי סביר לעסקת פינוי בינוי, למרות שרוב הדיירים בבניין בעדו, יהיה אחראי לנזקי שאר הדיירים במידה והעסקה מתעכבת. חשוב להדגיש כי בעיני בית המשפט דייר סרבן נחשב לדייר סחטן וזאת מאחר שאין סיבה שדייר שזוכה להיכלל בפרויקט יסרב כשמקדמים פינוי בינוי באזורו ודואגים למגוריו במהלך התהליך.

עוד נציין כי הרווח של כל דייר בפינוי בינוי מתקרב לכמיליון שקלים ולעומת זאת הפיצוי שדייר סרבן עלול לשלם במסגרת תביעה כנגדו מצד שאר הדיירים עלולה להגיע לסכום של כמיליון שקל כפול מספר הדיירים. עד היום לא זכה אף דייר סרבן כי אין פשוט שום סיבה שמצדיקה דייר סרבן אשר תמיד יכול למכור את זכותו ברווח משמעותי ולעבור לדירה אחרת.

עוד נציין כי תהליך פינוי בינוי מורכב מ-2 מהלכים מרכזיים - תכנוני וקנייני. השלב התכנוני הוא שלב שבמסגרתו מתקבל אישור המאפשר תכנית בניין עיר כלומר תב"ע חדשה שמתייחסת להגדלת מספר יחידות הדיור בפרויקט ומסדירה את תהליכי הבנייה. מהלך זה מפוקח על ידי העירייה ודורש אישורי וועדות. תהליך נוסף בפינוי בינוי הוא שלב הביצוע (קנייני) שנערך בין בעלי הדירה ליזם הפרויקט, ושם נסגרים הפרטים בין הדייר ליזם לצורך קבלת דיור חלופי בתקופת הבנייה עד השלמת הפרויקט.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בברכה,

רונן הלל,

רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור

03-6855282

052-2508109

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן הלל

מאת: רונן הללניהול12/07/141990 צפיות
הצלחה עסקית בכוחות עצמך, האם זה אפשרי? אלי שביט עם הפתרונות והדרכים, בחמישה צעדים קלים וברי ביצוע

מאת: רונן הללעסקים - כללי03/05/141021 צפיות
בבניית בניין בן 5 קומות + 2 קומות מרתפי חנייה , 24 יחידות דיור עבור קבוצת קבוצת רכישה יהודה הימית, המורכבת מאנשי עסקים, עורכי דין, בעלי מקצועות חופשיים ופרסומאים.

מאת: רונן הללשיווק19/04/141242 צפיות
רשת אלטו איטליה, המתמחה גם בנעלי עור מגביהות לגברים, מתרחבת ומודיעה על פתיחת 4 סניפים חדשים בתל אביב, בראשון לציון, בירושלים ובאילת, בהשקעה של 2 מיליון ש"ח.

מאת: רונן הללספורט ימי 19/04/145439 צפיות
נבחרות השייט של ישראל יצאו לאליפות אירופה לנוער בגלשני ביק בגרדה, איטליה,ולגביע העולם בהייר, צרפת

מאת: רונן הללתיירות ונופש - כללי05/09/13862 צפיות
מדריך הטיולים אבי קומפני מזמין אתכם להיות שגרירים של רצון טוב עבור מדינת ישראל

מאת: רונן הללעסקים, מימון וכספים29/08/131807 צפיות
מאת רו"ח מוסא מושיק ג'ריס

מאת: רונן הללעסקים - כללי14/07/13671 צפיות
אמירת תודה זו דרך מצוינת להודות על נתינה ולהעריך קבלה ועשייה. בקורס סטארט אפ של אלי שביט לומדים הסטודנטים איך להקים עסק מצליח בלי שום הלוואה ועל כך תודתם. הנה דברים שכתבו הסטודנטים והתלמידים של אלי שביט. אנו בחרנו להציגם כאן לפניכם, כדי שגם אתם תחשפו לקורס סטארט אפ של אלי שביט ותכירו את היתרונות של מעבר מסטטוס של שכיר לעצמאי. וזה הזמן להגיד גם לכם תודה רבה ובהצלחה.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן

מאת: טלנדל"ן04/09/182111 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182133 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182248 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: אור מחשביםנדל"ן01/07/181701 צפיות
אם גם אתה מעוניין להתחיל להרוויח סכומים גדולים באופן פסיבי ובלי להשקיע מאמץ וכוח, הרי שתחום הנדל"ן הוא האפיק הנכון להשקעה.

מאת: טלנדל"ן10/06/181191 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: עופר שלונדל"ן18/05/18929 צפיות
כמה מכם מעוניינים להתחיל להשקיע בעולם הנדל״ן אבל לא יודעים איך ואיפה להתחיל? איך לאתר נכס טוב שיעניק תשואה טובה בעתיד, איפה נמצאות ההזדמנויות הגדולות, וכמה עליכם להשקיע?

מאת: דודישנדל"ן16/03/181355 צפיות
דירות בנווה צדק תמיד הרגישו לי אפופות קסם כלשהו, משהו אקזוטי, זר, לקוח מאגדה אפילו. ובתור אחת שהחלום שלה הוא לחיות בתוך פנטזיה, תמיד נמשכתי מאד לשכונה הזאת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica