חפש מאמרים:
שלום אורח
13.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוחי נסיעות לחו"ל: אל תתפתו לשדרוגים מיותרים

מאת: wobiביטוח נסיעות12/03/2013633 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מדי שנה, אינספור ישראלים מכינים את הדרכון, אורזים את המזוודות- וטסים לאחת ממדינות העולם. בין כל ההכנות האלה, תופסת רכישה של ביטוח נסיעות מתאים מקום של כבוד. כך, עבור הנוסע מוצעות פוליסות רבות, כל אחת בעלת מאפיינים שונים בתכלית. האם באמת כל השידרוגים ותוספות אכן חיוניים? מתי ניתן להסתפק בפוליסות בסיסיות? אנחנו ננסה לענות על שאלות חשובות אלה.

הביטוחים הבסיסיים

לפני שניגע בכל התוספות האפשריות לפוליסת ביטוח נסיעות, ראוי להתייחס למצב הפשוט ביותר: ביטוח נוסעים ומטען בסיסי. ביטוח מסוג זה, אשר מוצע על ידי חברות ביטוח, קופות חולים וכן חברות כרטיסי אשראי, כולל פיצוי סביר על הוצאות רפואיות בגין מחלה או אשפוז בחו''ל, וכן ביטוח מטענו של הנוסע בסכום מסוים.

יחד עם זאת, הרי שתמונת הביטוח רחוקה מלהסתכם באלה. חברות ביטוח וגופים אחרים מציעים ללקוח שדרוגים לא מעטים, לרוב תמורת תוספת תשלום. עיכובים בטיסה, שחזור מסמכים, פיצוי עבור אובדן או גניבת מחשבים ניידים- אלו הם רק חלק מהתוספות האפשריות.

הביטוחים של קופות החולים

קופות חולים מובילות בישראל מציעות פוליסת ביטוח נסיעות אחידה, או לחילופין פוליסה רגילה לצד משודרגת. המחיר, כמובן, נקבע על פי היקף הכיסוי. פוליסות רחבות יותר, דוגמת "דרכון כסף" של מכבי, יציעו כיסוי בהיקף עצום בגודלו (כמיליון דולרים).

בכל אחד מהמקרים, גם מאפייניו של הנוסע, ובעיקר גילו או מצבו הבריאותי, ישפיעו על המחיר. כך, "דרכון הזהב" של מאוחדת מיועד לאנשים אשר סובלים מסוגים רבים של בעיות רפואיות, נשים בהריון וכן הלאה. ניתן לראות, אם כך, שעבור הנוסעים ה"רגילים", הנוסעים לחופשה בסיסית, ייתכן מאד שהפוליסות הבסיסיות יספיקו.

ביטוח דרך חברות כרטיסי אשראי

במקרים של טיולים באירופה או נופשים קצרים בחו''ל, על אותו עיקרון, עשויה בהחלט להספיק גם פוליסת בסיסית מטעם חברת האשראי. גם כאן, ייעשו נסיונות של מי מטעם החברות הללו להציע שדרוגים שונים, בין אם בתנאים המביאים למימוש הפוליסה, בין אם בגובה הכיסוי ובין אם בתוספות מיוחדות אחרות אליה.

בקרב חברות אשראי רבות, רצוי לבחור בפוליסות זהב או פלטינה. אלה יעניקו פיצוי בגובה של מאות אלפי שקלים עבור פגיעות רפואיות בחו''ל, וכן כיסוי כבודה סביב ה-3,000 דולרים. תמורת תוספת תשלום ניתן לשדרג את הכיסוי עבור כל אחד מאלה, אבל גם כאן- עבור מרבית האוכלוסיה לא בטוח שהדבר אכן חיוני.

הבחירה נופלת על הלקוח

מעבר לפוליסות המוצעות על ידי חברות כרטיסי האשראי או קופות החולים, לא ניתן, כמובן, שלא להתייחס לחברות הביטוח השונות. בהן יתאפשרו לרוב מסלולים מגוונים עוד יותר של הפוליסות, וכן אפשרויות התאמה רבות מגוונות פי כמה. גם כאן, חשוב לזכור כי גם אם השדרוג במקרים רבים אכן מיותר, לא ניתן להעניק תשובה חד משמעית לסוגיה.

אז מה כן רצוי לעשות? פשוט מאד. להשקיע מחשבה רבה בתכנון פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל הרצויה. מומלץ מאד לבצע השוואת מחירים בין כל השחקנים בשדה משחק תחרותי זה, בו פערי המחירים מגיעים עד לעשרות אחוזים. רק לאחר שמכירים את התמונה המלאה, ראוי לבצע את ההחלטה המושכלת.

על אותו עיקרון, יש לזכור כי ביטוח נסיעות ניתן למעשה לכל אדם באופן אישי, ונועד להתאים לצרכים, לרצונות ולתקציב שלו כמו כפפה ליד. הבחירה צריכה להתחשב במצבו הבריאותי של האדם, ובאותו אופן גם במהות הנסיעה: ברור שביטוח לטיול תרמילאים צריך להיות רחב יותר מאשר זה הנרכש לחופשת סוף שבוע ביוון.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131203 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131304 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131085 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131054 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131851 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131144 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13869 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162287 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162287 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162100 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/161774 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161819 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161837 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162522 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica