חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אריאל מליק - אנרגיה ירוקה בהודו ואיסלנד

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 09/04/2013986 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
הודו: תקציב האנרגיה הירוקה צפוי לצמוח במהלך השנה

חברות כמו JINDAL SAW צפויות לקבל תקציב גדול יותר ותמריצים במהלך השנה. שנת 2013 תהיה שנה ירוקה לאנרגיה בהודו.


מאת - אריאל מליק – אנרגיה ירוקה


שר האוצר ההודי הבטיח להעניק תמריצים ותמלוגים מיוחדים עבור פרויקטים לאנרגיה ירוקה אשר יווצרו מפסולת. אותם פרויקטים שיגיעו דרך שיתופי פעולה פרטיים וציבוריים עם רשויות עירוניות ויהיו חלק מטכנולוגיות שונות. מנהל חברת JINDAL SAW בירך על היוזמה ומסר כי זהו צעד ראוי שיכול לעזור לחברות בהודו לפתח את הפוטנציאל הסביבתי. במדינה יש למעלה מ50 מיליון טון פסולת מוצקה בנוסף ל38 מיליארד ליטר ביוב. במקום להגיע למצב של חסימת שפכי התעשייה, כעת נוכל להפוך אותם לאנרגיה ירוקה, לפי דברי המנכ"ל.

הממשלה תתמוך ברשויות מקומיות שיישמו פרויקטים של פסולת באמצעות כלים שונים תוך מימון כדאיות, מענקים שונים ועוד. קבוצת JINDAL היא החברה הראשונה לבצע פרויקטים של פסולת במפעלי אנרגיה, כאשר המפעל שלה עובד כבר למעלה משנה, כאשר מפעל נוסף מוקם בדלהי ואנו צפויים לפרויקטים נוספים גם שם. הדרך הבטוחה ביותר להעניק תנופה לפרויקטים המתבצעים על ידי הרשויות המקומיות תוך מימון פערים כספיים על מנת לעודד ערים נוספות לאמץ את הפרויקטים.

האשראי לאיסלנד על פיתוח אנרגיה ירוקה צומח איסלנד מצליחה להתאושש מהמשבר הכלכלי שתקף את אירופה ואת המדינה דרך שימוש נבון באנרגיה ירוקה. בהחלט יש מה ללמוד מהם.

 

נשיא איסלנד סיפר לחברי הארגון לפיתוח הכלכלה כי הכלכלה במדינה הותאמה במיוחד לצרכי פיתוח מודלים כלכליים בנושאי אנרגיה ירוקה, כאשר לפני כארבע שנים עברה המדינה קשיים כלכליים והתמוטטה אל תוך מיתון, כעת אפשר לומר כי ניתן להתרשם מהתפנית שעוברת המדינה בדרך להתאוששות. הנשיא האיסלנדי סיפר לחברי ארגון המדינות המתועשות כי העובדה שמדינתו חווה התנסות עם כלכלת פחמן מסייעת לה להתאושש מהתמוטטות הבנקים ב2008.

נשיא איסלנד הוסיף ואמר כי עם כל הכבוד לשאר המדינות החברות בארגון הוא מאמין כי איסלנד יכולה להוות קרקע פורייה לבדיקות מעבדה ולבחון רלוונטיות של מודלים ותיאוריות. דוח שפורסם בשנת 2010 מצא כי סממנים של כאוס מתקרב ובא נמצאו כבר לפני שנים וכי היה אפשר לטפל בהתמוטטות הבנקים, אך לדבריו של נשיא איסלנד כי רק לפני כמה עשורים איסלנד עוד נחשבה למדינה המסוגלת ליצור פיתוח כלכלה שתלויה בכלכלה, דיג וגידול צאן.

הבנק העולמי מדווח כי התוצר המקומי הגולמי לאיסלנד נמצא בצמיחה ואיסלנד מדורגת רק אחרי גרמניה. חלק מההתאוששות הכלכלית הייתה עקב היכולת לנצל עתודות אנרגיה, כאשר המדינה מצליחה לקבל יותר מרבע מהחשמל שלה ממקורות גיאותרמיים ואילו השאר מגיע מאנרגיית מים. מדובר בשינוי קיצוני המגדיר את ההצלחה של המדינה.

אריאל מליק – איש עסקים ויזם.
אריאל מליק משקיע בחברות אנרגיה וביוכימיה ומתמחה בעיקר בשוק ההון.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אריאל מליק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אריאל מליק

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 13/11/138574 צפיות
כשמדברים על מחזור, שבדיה היא מדינה מוצלחת מאוד, לכל הדעות. רק ארבעה אחוזים מהפסולת הביתית במדינה מועברת למזבלות. שאר הפסולת ממוחזרת או משמשות כדלק בתחנות כוח הפועלות באמצעות פסולת. בכתבה שפורסמה ב-PRI נכתב על הפתרון היצירתי שמצאו בשבדיה למחסור בפסולת.

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 21/10/131131 צפיות
בכתבה שפורסמה באתר Energy Digital נכתב כי סין צפויה להאיץ את קצב הצמיחה של ייצור אנרגיה מפסולת. על פי הפרסום, הצפי הוא להכפלת נתח השוק שלה בענף עד סוף שנת 2018.

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 06/10/131052 צפיות
בכל יום מייצרת נפאל כ-2,000 טון של פסולת מוצקה ב-58 הרשויות המקומיות שלה, אבל בשלב הזה עדיין אין במדינה מערכת יעילה שתנהל את הפסולת, ואולי אף תפיק ממנו אנרגיה. לזה כידוע, קוראים מומחי אנרגיה "בזבוז של פסולת".

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 27/05/131520 צפיות
בניית מפעל לאנרגיה סולארית החלה במרוקו עם טקס מרשים של הנחת אבן הפינה בהשתתפותו של המלך מוחמד החמישי.

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 19/05/131443 צפיות
מפעלים חדשים שאמורים להיות מוקמים בבריטניה הם העתיד של האנרגיה הירוקה עליה בונים כיום. צמד מפעלים שצפויים לשנות את פני האנרגיה הירוקה.

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 13/05/13971 צפיות
בכפר קטן בהודו מצטרפים למהפכה הירוקה ומתחילים בהקמת מפעל חדש שכל מטרתו המרת פסולת רטובה ויבשה לצרכי אנרגיה.

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 23/04/131115 צפיות
חברה העוסקת בשריפת פסולת לטובת אנרגיה באבו דאבי עושה את המיטב על מנת להקים מפעל לשריפת פסולת לצרכי אנרגיה לקראת 2017. עתיד ירוק באמירויות.

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/191289 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/171556 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/161756 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/143044 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/142641 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/142622 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/138660 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica