חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיסוי מחלות כרוניות בביטוח הנסיעות

מאת: wobiביטוח נסיעות10/04/20131134 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חייהם של הסובלים ממחלות כרוניות אינם פשוטים. עם זאת, רבים מהם מנסים להמשיך בשגרת החיים שלהם. לעבוד, לגדל משפחה, ואפילו לטוס לחו''ל. בכל פעם שהאחרון קורה, הרי שאנחנו נכנסים לשדה משחק שאינו פשוט כלל מבחינת הנושא של ביטוח נסיעות. אנחנו נסייע לכם להבין את כל שנדרש בנושא.

הסיכונים של מחלות כרוניות

מחלות כרוניות, בהגדרה, הן כאלה שמקננות בגופו של האדם שנים, לעיתים מבלי שהוא מודע לכך. אלו הן מחלות אשר לא ניתן להירפא מהן לחלוטין, דוגמת סוכרת, יתר לחץ דם, זאבת ועוד. מה שחשוב לא פחות הוא שמחלות מאפיינות מקטעים נרחבים באוכלוסיה- ההערכה היא שכשליש מתושבי מדינת ישראל סובלים מכך.

בכל אחד מהמקרים, המחלות מפריעות לשגרת החיים של האדם, וכוללות בתוכן סיכוי של החמרת מצב רפואי קיים עם הזמן. זו גם הסיבה בגינה זוכה מצב זה להתייחסות ניכרת בפוליסות ביטוח רבות, כפי שנראה מיד.

על ביטוח נסיעות לסובלים ממחלות כרוניות

ביטוח נסיעות הכולל בתוכו כיסוי למחלות כרוניות מתייחס למקרים אלה בדיוק. הוא יעניק פיצוי נרחב על כל הוצאות רפואיות אשר נדרשות מהנוסע בחו''ל, בתנאי שאלה קשורות באופן הדוק למחלה ממנה הוא סובל. ניתוחים, אשפוזים, רכישת תרופות- כל אלה נכנסים למשוואת הביטוח. הפיצוי על אלה, כמפורט בפוליסה, עשוי להגיע למאות אלפי דולרים.

כמו כן, הרי שפוליסות ביטוח רבות המכילות בתוכן סעיפים אלה מציעות גם שירותים נוספים, שבכוחם אפילו להציל חיים. בהקשר הזה, ראויות לאזכור ההטסות הרפואיות לישראל, בעיקר לצרכים של המשך אשפוז. ייעשה בהן שימוש כאשר מצבו הרפואי של הנוסע מצריך טיפול אשר ניתן רק בישראל, או לכל הפחות במדינת היעד שירותים אלה ניתנים ברמה שאינה מספקת.

המקרים אותם לא מכסה הסעיף

יש להדגיש כי ביטוח נסיעות מסוג זה אינו מתייחס לכל סוג של מחלה. כך, כמעט בכל המקרים הרי שלא יינתן הכיסוי עבור מקרים של סרטן או איידס, הנחשבים לחמורים ביותר. על אותו עיקרון, חברת הביטוח בהחלט רשאית להוציא מהמשוואה טיפולים שונים, דוגמת השתלות איברים, שמירת הריון וכן הלאה.

מה שחשוב לא פחות הוא שהפוליסות מצריכות מידה מסוימת של יציבות ביחס למחלה. כאשר יש יסוד סביר להניח כי היא תתפרץ לה בזמן השהות לחו''ל, סביר שהפוליסה לא תאושר כלל. בהקשר הזה, ניתן למנות, למשל, אשפוזים ממושכים אשר נערכים בחודשים שלפני הטיסה, או הידרדרות מוכחת במצבו של האדם.

כך משיגים את הכיסוי

סעיף הכיסוי למחלות כרוניות אינו מובן מאליו בפוליסות ביטוח נסיעות. הוא מצריך הצהרה רפואית מפורטת של האדם, וכן שורה ארוכה של מסמכי גיבוי רפואיים. לכן, הרי שהכיסוי יתווסף לרוב לפוליסות השונות ביוזמתו של הנוסע, כלומר, בכפוף להצהרה הרפואית שלו.

ברוב המקרים, את הכיסוי האמור ניתן להוסיף בתוספת תשלום לפוליסה מסוימת ("ריידר"), בסכום של דולרים בודדים מדי יום. חשוב להדגיש כי מחיר הכיסוי הזה משתנה על פי מספר פרמטרים עיקריים, אשר המרכזי שבהם הוא גיל המבוטח. ברור, בהקשר הזה, כי הסיכוי להחמרה במצב רפואי גובר כאשר החולה מבוגר באופן יחסי.

מתי לבצע את ההרחבה?

מטבע הדברים, ברור שהסובלים ממחלות כרוניות צריכים לשקול את הוספת הסעיף בחיוב במקרים של טיסות ארוכות יחסית לחו''ל, ולא בהכרח חופשת סוף שבוע קצרה. ההמלצה הברורה היא להפעיל את שיקול הדעת אל מול מהות הנסיעה, ולהתחשב בכל התסריטים האפשריים מבחינת המצב הרפואי.

כאשר מבצעים את ההרחבה, יש לבדוק לעומק את הסעיפים בפוליסת ביטוח נסיעות המתייחסים לכך. ניתן אף להשוות בין חברות שונות הפועלות בתחום, ולראות אילו מהן מציעות את הכיסוי הראוי ביותר עבור המצב הרפואי המורכב הזה.

Wobi - סוכנות לביטוח המפעילה מערכת אינטרנטית להשוואה ורכישה של ביטוחי נסיעות לחו"ל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Wobi.co.il - משווים וקונים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות וביטוח משכנתא.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת wobi

מאת: wobiביטוח רכב06/11/131143 צפיות
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

מאת: wobiביטוח רכב17/09/131213 צפיות
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

מאת: wobiביטוח רכב15/09/131017 צפיות
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

מאת: wobiביטוח רכב15/09/13986 צפיות
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

מאת: wobiביטוח משכנתא11/07/131732 צפיות
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?

מאת: wobiביטוח רכב08/07/131083 צפיות
ישנה תורה שלמה שמסבירה את כל החישובים שנעשים לצורך חישוב גובה הפרמיה, וקוראים לה אקטואריה ("תימחור סיכונים"). במאמר הבא נסביר כיצד האקטואריה משפיעה על גובה פרמיית הביטוח המקיף.

מאת: wobiביטוח רכב06/06/13802 צפיות
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162191 צפיות
כיום כולם כבר יודעים שממש כפי שיש להכין מזוודה, להודיע למקום העבודה על לקיחת ימי חופשה, לחדש את הדרכון ולבדוק לגבי מצב האקלים ביעד אליו טסים, כך גם יש לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. קשה למצוא אנשים שמעדיפים...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162199 צפיות
רבים מכירים את המונח "ספורט אתגרי", אך כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל, הרי שמתקבלת משמעות נוספת. למה הכוונה? ובכן יש להבין שאדם שיוצא לחופשת בטן גב באירופה, אינו צריך את אותם שירותי ביטוח להם זקוק...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/162025 צפיות
יש אנשים שעוד עשויים להתלבט האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, או שמא לוותר על כך ולקוות לטוב. ובכן ראשית נציין שאין שום הכרח לבצע ביטוח ותמיד ניתן לשלם מהכיס הפרטי שלכם עבור מגוון תרחישים פחות נעימים, אך...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות11/08/161702 צפיות
לא כל יום נוסעים לחו"ל, לא כל יום לוקחים חופשה מהשגרה ולא תמיד יוצאים להרפתקה. עם זאת, אם בעתיד הקרוב אתם כן עומדים להגשים חלום ולצאת לחופשה בחו"ל, מוטב שתייצרו עבורכם את התנאים הטובים ביותר להפיק מהחופשה...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161730 צפיות
אין ספק שכאשר עומדים לקראת נסיעה עתידית, ההתרגשות גדולה, ניתן לחוש בריח של הדיוטי פרי מגיע למרחקים, לדמיין את המלון שמחכה לכם...

מאת: שלום כהןביטוח נסיעות10/08/161742 צפיות
לצד ביטוח נסיעות סטנדרטי, ניתן למצוא ביטוח נסיעות שמיועד עבור תרמילאים, וזאת כי יש הבדל מהותי בין תרמילאים שיוצאים עם תרמיל על הגב, מקל ביד ועם כוונה להגיע למקומות אקזוטיים (שבין היתר כוללים מבחר אטרקציות מסעירות)...

מאת: אודי ביגביטוח נסיעות03/04/162398 צפיות
ביטוח נסיעות לחול פספורט קארד אינו אמור להיות דבר מסובך מדי. רוכשים פוליסה, מבטחים את עצמנו על כל צרה שלא תבוא, ונוסעים בראש שקט. נפצענו? חלינו? זקוקים לחילוץ? אבדה המזוודה? נגנב הכסף? מרימים טלפון, ומייד מקבלים את סכום הכסף הדרוש לנו על פי הכיסויים שרכשנו בפוליסת הביטוח כדי לקנות את כל מה שצריך כדי שהטיול ימשיך כסדרו. זה הוא אולי המצב האופטימלי, אך עד היום זה לא היה כך. עד היום, היינו צריכים להגיש תביעה מסודרת לחברת הביטוח כדי לקבל את הפיצוי המגיע לנו, והיינו צריכים לעשות זאת רק לאחר שחזרנו לארץ. עם פספורט קארד זה כבר לגמרי אחרת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica