חפש מאמרים:
שלום אורח
03.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסוף להתקרחות ונשירת שיער - האם כבר קיים פיתרון סופי?

מאת: oren aנשירת שיער18/04/2013954 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הקדמה: נשירת שיער

נשירת שיער והתקרחות הם תופעות מוכרות בכל העולם ובהיסטוריה האנושית. בעבר, נהגו לטפל בתופעה באמצעות פאה נוכרית. נפולאון שהיה קיסר צרפתי היה ידוע בתור אדם קירח שלבש פאה נוכרית על מנת להסתיר את הקרחת. השיער הוא כמו מסגרת של הפנים של האדם, ובלעדיו האדם נראה שונה לגמרי. אנשים רבים ברחבי העולם סובלים מהתקרחות או נשירת שיער, וגם סבלו בעבר. בעבר ניסו לפתור את הבעיה בעזרת פתרונות נחותים כגון פאות, השאלה שנשאלת היא, האם גם מתקרחים בשנות ה 2000 צרכים להשתמש בפאות בשביל להסתיר את הפדיחה, או שכבר קיים פיתרון אמיתי לבעיה?

אז מה התחדש בתחום נשירת שיער בשנות ה 2000 ?

במאה שנה האחרונות חלה מהפכה בתחום נשירת שיער והתקרחות. התגלו שלושה טיפולים אפקטיבים במיוחד לבעיות אלו. שלושת הטיפולים הללו התגלו במקרה. לדוגמא, תרופה בשם "מינוקסידיל" שפיתחו על מנת לטפל בלחץ דם גבוהה, התברר כי אחת התופעות לוואי שלה היא שיעור יתר בגוף. החוקרים לקחו את החומר מינוקסידיל והפכו אותו למשחה על מנת לבדוק האם הוא יעיל באופן טופיקאלי בעצירת נשירת שיער. התוצאה היתה חיובית - החומר אכן פעל נגד התקרחות ועודד צמיחת שיער מחודשת. התרופה ידועה כיום בשם "רוגיין" או "מינוקסי".

תרופה נוספת שהתגלתה במקרה היא פינסטריד הידועה בשמה המסחרי פרופסיה. התרופה נועדה במקור לטיפול בבעיה של ערמונית מוגדלת אצל גברים. למרבה ההפתעה, במהלך המחקרים הקליינים על התרופה בטיפול בערמונית מוגדלת , התברר שאצל הגברים המקריחים שהיו במחקר חל שיפור משמעותי במצב השיער. אצל חלקם תהליך ההתקרחות או נשירת שיער הפסיק לגמרי, ואצל חלקם חלה אפילו צמיחת שיער מחודשת (כמובן צמיחה מוגבלת, כי זקיקי שיער שכבר מתו לא יצמיחו שיער שוב.)

בתקופת מלחמת העולם השניה, רופא יפני ביצעה השתלות עור אצל מטופלים שונים. הוא שם לב שכאשר הוא משתיל עור, במידה ובעור המושתל היו שיערות, השיערות המשיכו גם לצמוח גם לאחר השתלת העור. לאחר מכן, ניסו החוקרים להוציא זקיקי שיער בלבד ולהשתיל אותם במקומות מקורחים. כך בעצם התפתח תחום השתלות השיער עד שהיום הגיע למצב מאוד משביע רצון, בו השתלות השיער נראות כמו שיער טבעי לחלוטין.

אני מתקרח! מה אפשר לעשות?

בדרך כלל תופעה של נשירת שיער או התקרחות אצל גברים נגרמת כתוצאה מהתקרחות תורשתית הנקראת התקרחות אנדרוגנית. במצב זה, רצוי ומומלץ לגשת לרופא עור מקומי על מנת שיאבחן את סוג הנשירה, ובמידה והוא יאמת שמדובר בהתקרחות זו, ככל הנראה שהוא יתן מרשם לתרופה בשם "פרופסיה" עליה דובר בפסקאות הקודמות. התרופה "מינוקסידיל" היא תרופה ללא מרשם שניתן להשיג בבית מרקחת.

לאיזורים בקרקפת שכבר התקרחו לגמרי, ניתן לבצע השתלת שיער קטנה על מנת להחזיר את השיער לקדמותו.

למידע נוסף בקרו באתר נשירת שיער והתקרחות .

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת oren a

מאת: oren aבריאות הנפש16/12/111102 צפיות
דיכאון היא מחלה המתאפיינת במצב רוח של עצבות רוב שעות היום , לתקופה המתמשכת לפחות בערך שבועיים ומעלה. דיכאון עלול לפגוע ברמות שונות באיכות החיים של האדם (תלוי בסוג ובחומרה של הדיכאון) , עד כדי מצב שהאדם הסובל מהבעיה יגיע למצבים של נדודי שינה ובעיות שינה, חוסר מוטבציה ואנרגיה, ריגשות אשמה, חוסר תקווה, התנתקות חברתית, נטייה לבכי, עצבות, לעיתים עצבנות בקלות, לעיתים עם הדיכאון מלווה גם הפרעות חרדה, במחקרים חמורים גם מחשבות על התאבדות, פציעה עצמית ואפילו נסיונות התאבדות.

מאת: oren aשיער23/11/112443 צפיות
החלקת שיער ביתית מאפשרת לנשים להפוך את שיערם לשיער חלק באופן נוח ופרטי בביתם. איך עושים את זה? כמה זה עולה? מה הם השיטות לעשות החלקת שיער ביתית? כל זה במאמר הבא. החלקת שיער היא נושא מאוד מאוד רחב, ישנם דרכים רבות לבצע החלקת שיער, בינהם גם החלקות שיער כימיות שבדרך כלל נעשות במספרות ובדרך כלל נשארות לתקופת זמן ארוכה.

מאת: oren aשיער19/11/111000 צפיות
החלקת שיער הוא תחום בו הרבה נשים ברחבי העולם מתעסקים בו, וגם תחום שהרבה נשים בעולם התעסקו בו בעבר. בעבר, אנשים שרצו להחליק את שיערם, השתמשו בשיטות מיושנות כגון "אבו עגילה" - המבוססת על מתיחת השיערות סביב רול. ישנם גם נשים שהיה להם אומץ לגהץ את השיער שלהם עם מגהץ שיער לבגדים (לפני המצאת מחליק השיער החשמלי). כתבה זו תעסוק בשיטות על מנת לבצע החלקת שיער ביתית.

מאת: oren aשיער15/07/111157 צפיות
שיער חלק הוא שיער בעל מבנה של שיערות חלקות וישרות, כמעט ללא סילסול או תילתול. המון אנשים בעולם רוצים שיער חלק, והטכנולוגיה והחברות מנסות כל הזמן למכור מוצרים שיאפשרו למעוניינים להשיער מראה שיער חלק. מכשיר נפוץ מאוד להחלקת שיער נקרא מחליק שיער. בכתבה זו נעסוק במכונת מחליק שיער.

מאת: oren aשיער13/07/112081 צפיות
נשים רבות ברחבי העולם חפצים במראה שיער חלק, איך מה לעשות שהם נולדו הם שיער גלי או מתולתל? ישנם אנשים רבים עם שיער מקורזל או מתולתל מאוד שמאוד לא מסתדרים עם השיער וגם הם מעוניינים במראה שיער חלק. מה עושים? ומה הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו בנושא של מראה שיער חלק? איך אפשר להחליק את השיער? הכל במאמר הבא.

מאת: oren aנשירת שיער10/06/111581 צפיות
פרופסיה היא תרופת מרשם הניתנת לגברים הסובלים מתופעת התקרחות אנדרוגנית. התקרחות אנדרוגנית היא תופעה שרוב הגברים הסובלים מהתקרחות סובלים ממנה. התקרחות אנדרוגנית היא מצב בו ההורמון דיהידרו טסטסטרון משחק תפקיד "חשוב" בהרס זקיקי השיער הרגישים אליו.

מאת: oren aנשירת שיער06/06/114787 צפיות
כשמדברים על התקרחות בדרך כלל מדברים על תופעה בשם: התקרחות אנדרוגנית. התקרחות אנדרוגנית היא התקרחות שמעל ל 91% מהגברים המתקרחים סובלים ממנה. האם יש קשר בין התקרחות לבין שפיכת זרע לבטלה או במילה גסה יותר "אוננות" ? כל זה במאמר הבא

מאמרים נוספים בנושא נשירת שיער

מאת: nirנשירת שיער18/08/191158 צפיות
אין צורך להיבהל כששערותיך מתחילות להיתפס במברשת או במסרק, או סותמות את הביוב לאחר שחפפת את שערך . כל אדם מאבד בממוצע בין 50 ל-100 שערות ביום. אך תחת כל שערה שנושרת צומחת מאותו זקיק שערה חדשה.

מאת: nirנשירת שיער18/08/19856 צפיות
בכל רגע נתון כ-10% מסך השערות נמצאים במצב מנוחה. לאחר כ-2-3 חודשים, השיער הנמצא במנוחה נושר ושיער חדש מתחיל לצמוח במקומו. משך צמיחה זה 2-6 שנים. כל שיערה צומחת כ-1 ס"מ לחודש במהלך שלב זה. כ- 90% של שיער הגולגולת נמצא בשלב צמיחה בכל רגע נתון.

מאת: orya peryנשירת שיער06/08/18889 צפיות
ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בהקרחת שיער, מדענים טוענים שאין סיבה נראית לעין וכנראה שרק העניין הגנטי הוא זה שקובע את מסלול חיינו אך עם ההתקדמות הטכנולוגית והמחירים הזולים בטורקיה כנראה שהפתרון הטוב ביותר הוא השתלת שיער. במאמר זה נתייחס לטכנולוגיה שפתרה את הסבל הנמשך של הקרחים והמקריחים. אז אם גם אתה סובל מנשירת שיער כדי לך לקרוא את המאמר.

מאת: ירון כהןנשירת שיער25/03/18604 צפיות
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

מאת: webetterנשירת שיער31/01/161039 צפיות
איך להיפטר מהשיער המיותר בקלות, ובטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש

מאת: ורדנשירת שיער21/01/151656 צפיות
בערכת איי רולר יש מספר מוצרים שיחד נותנים את הפתרון היעיל ביותר להחייאת והצמחת שיער מחדש.

מאת: ורדנשירת שיער21/01/151017 צפיות
התקרחות היא תכונה גנטית נרכשת מסב לאב ולבן וכו', ונגרמת בשל קיומו של הורמון בשם דהידרו-טסטוסטרון DHT, שהוא הורמון "הבן" של הורמון הטסטסטורון הגברי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica