חפש מאמרים:
שלום אורח
05.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נשירת שיער והסיבות לכך

מאת: nirנשירת שיער18/08/2019913 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהו הגורם לנשירת שיער מוגברת?

מספר גורמים יכולים לגרום לנשירת שיער נשים. לדוגמא, כ- 3-4 חודשים לאחר מחלה או ניתוח גדול ניתן לראות לפתע נשירת שיער ניכרת. נשירה זו מיוחסת לסטרס של המחלה והיא זמנית.

בעיות הורמונליות יכולות לגרום לנשירת שיער. באם בלוטת התריס פועלת יתר על המידה או תת-פעילות הבלוטה, השיער ינשור. הטיפול בנשירה זו הוא באמצעות הטיפול בבלוטת התריס. נשירת שיער יכולה להתפתח באם הורמוני המין הזכריים והנקביים הידועים בשם אנדרוגן ואסטרוגן, שיצאו משיווי משקל. החזרת שיווי המשקל של ההורמונים תעצור את נשירת השיער.

הרבה נשים חוות נשירת שיער כ – 3 חודשים לאחר לידה. נשירת שיער זו קשורה לשינויים הורמונליים. במהלך ההיריון, רמה גבוהה של הורמונים אחדים גורמים לגוף לשמר שיער אשר באופן רגיל היה נושר. כאשר רמת ההורמונים שבה למצב טרום הריון, השיער נושר והמחזוריות הנורמלית של צמיחה ונשירה חוזרת שנית.

ישנן תרופות אחדות אשר יכולות לגרום לנשירת שיער. נשירה זו משתפרת עם הפסקת נטילת אותן תרופות. התרופות השכיחות הגורמות לנשירה כללית – נוגדי קרישה, תרופות למחלת גאוט, תרופות כיניות הניתנות במחלות ממאירות, ויטמין א' במינון גבוה, גלולות למניעת הריון ותרופות כנגד דיכאון.

ישנם כמה זיהומים היכולים לגרום לנשירת שיער. בילדים ניתן למצוא מחלה פטרייתית של הקרקפת. הזיהומים מגיבים היטב לטיפול אנטי פטרייתי.

לבסוף, נשירת שיער תתחולל בחלק ממחלות כלליות – לופוס או סכרת. מאחר ונשירת השיער יכולה להיות סימן מוקדם של מחלה, חשוב לאבחן את המחלות מוקדם ככל האפשר ולטפל בהן.

האם יתכן שטיפול לקוי בשיער יגרום לנשירה?

אכן כן. באם חובשים אביזר הדוק מדי לקרקפת, התוצאה יכולה להיות אובדן שיער. זה נקרא בלעז TRACTION ALOPECIA. באם הלחץ הופסק טרם היווצרות צלקות בקרקפת, השיער יצמח בשנית למצבו הנורמלי. לעומת זאת, הצטלקות יכולה לגרום לנשירת שיער בלתי הפיכה. שימוש ממושך בשמן חם או בתכשירים כימיים שונים, יכולים לגרום לדלקת ונפיחות של זקיקי השיער. התוצאה הסופית של התהליך הוא הצטלקות ואובדן שיער קבוע.

מהי התקרחות שכיחה?

ההתקרחות השכיחה היא זו הנצפית בגברים. אנשים להם אובדן שיער שכזה ירשו תכונות אלו. גברים אשר איבדו שיער בגיל צעיר נוטים לפתח התקרחות מפושטת. דפוס ההתקרחות בגברים מתאפיין בנשירת שיער מקו השיער ובקדמת הראש.

נשים מפתחות דפוס התקרחות נשית. במצב זה השיער נעשה דק ודליל בכל הקרקפת.

האם קיים בכלל טיפול בנשירת שיער?

תלוי בסוג נשירת השיער. באם הסיבה היא תרופה, ניתן יהיה להחליפה באחרת. אבחון וטיפול בזיהום יעזור בהפסקת הנשירה. איזון חוזר בחוסר איזון הורמונלי יביא להפסקת הנשירה.

תרופות שכיחות הניתנות לנשירת שיער הן: מינוקסידיל ( הידוע בשם ריגיין ) וניתן להשיגו ללא מרשם רופא. מורחים זאת על הקרקפת. יעיל בנשים ובגברים באותה מידה. תרופה אחרת - פינאסטריד ( הידוע בשם פרופסיה ) הניתן רק עם מרשם רופא. זה מגיע בכמוסות וניתן רק לגברים. משך הטיפול יכול להמשך כ-6 חודשים טרם ניתן לאמוד את מידת ההצלחה הטיפולית.

במקרים בהם לא נמצא שום טיפול יעיל לנשירת שיער, אפשר להיעזר בקלינקת אולימד רפואה משלימה, בצמחי מרפא שונים.

 תגיות המאמר: נשירת שיער


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת nir

מאת: nirאבטחת הבית13/10/20162 צפיות
תמיד רצית לדעת למה מצלמה אחת יותר יקרה מהשנייה? מה זה TVL ומה זה WDR, כנסו לכתבה הבאה והעשירו את הידע שלכם.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19928 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: nirנשירת שיער18/08/191216 צפיות
אין צורך להיבהל כששערותיך מתחילות להיתפס במברשת או במסרק, או סותמות את הביוב לאחר שחפפת את שערך . כל אדם מאבד בממוצע בין 50 ל-100 שערות ביום. אך תחת כל שערה שנושרת צומחת מאותו זקיק שערה חדשה.

מאת: nirמחשבים וטכנולגיה - כללי28/10/184334 צפיות
מה הם החסרונות והיתרונות של טכנאי מחשבים, האם כדי בכלל להתחיל להתעסק בזה?, כל התשובות בפנים

מאת: nirקידום אתרים25/05/12735 צפיות
קידוד אתרים בעבר הרחוק הרבה אתרים נבנו עם טבלאות עד רמה של טבלאות מקוננות וכך דפי אינטרנט היו מנופחים וזמן הטעינה שלהם לקח לפעמים מספר רב של שניות. כמו כן באותה תקופה לא היה אינטרנט מהיר כפי שאנו מכירים היום ואתרים נבנו בשיטות שונות על מנת שאיכשהו יעלו מהר.

מאת: nirקידום אתרים31/07/111132 צפיות
שרתי משחק משחקי יחיד נעלמים מהמסך ומשחקי רשת מרובי משתתפים (מולטי-פלאייר/Multi-Player) מופיעים בכמות גדולה הרבה יותר מאשר בעבר הסיבה שרתי משחק,

מאת: nirאירועים וחתונות – כללי18/07/11997 צפיות
מפלי שוקולד מספק חוויה של ממש עבור רבים מאיתנו. זוהי אחת האטרקציות שרבים רוצים באירוע שלהם, מפלי שוקולד החל מחתונות בר\בת מצוות בריתות ועוד בשנים האחרונות הפך המפל לקינוח של ממש כאשר הקינוחים באולם מפלי שוקולד.

מאמרים נוספים בנושא נשירת שיער

מאת: nirנשירת שיער18/08/191216 צפיות
אין צורך להיבהל כששערותיך מתחילות להיתפס במברשת או במסרק, או סותמות את הביוב לאחר שחפפת את שערך . כל אדם מאבד בממוצע בין 50 ל-100 שערות ביום. אך תחת כל שערה שנושרת צומחת מאותו זקיק שערה חדשה.

מאת: orya peryנשירת שיער06/08/18948 צפיות
ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בהקרחת שיער, מדענים טוענים שאין סיבה נראית לעין וכנראה שרק העניין הגנטי הוא זה שקובע את מסלול חיינו אך עם ההתקדמות הטכנולוגית והמחירים הזולים בטורקיה כנראה שהפתרון הטוב ביותר הוא השתלת שיער. במאמר זה נתייחס לטכנולוגיה שפתרה את הסבל הנמשך של הקרחים והמקריחים. אז אם גם אתה סובל מנשירת שיער כדי לך לקרוא את המאמר.

מאת: ירון כהןנשירת שיער25/03/18678 צפיות
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

מאת: webetterנשירת שיער31/01/161077 צפיות
איך להיפטר מהשיער המיותר בקלות, ובטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש

מאת: ורדנשירת שיער21/01/151697 צפיות
בערכת איי רולר יש מספר מוצרים שיחד נותנים את הפתרון היעיל ביותר להחייאת והצמחת שיער מחדש.

מאת: ורדנשירת שיער21/01/151060 צפיות
התקרחות היא תכונה גנטית נרכשת מסב לאב ולבן וכו', ונגרמת בשל קיומו של הורמון בשם דהידרו-טסטוסטרון DHT, שהוא הורמון "הבן" של הורמון הטסטסטורון הגברי.

מאת: ורדנשירת שיער24/12/141185 צפיות
במקרים אחרים, כאשר שיער דליל הופך מן הסתם לאורח חיים שאיתו צריך לחיות, כדאי להתחיל לפעול על פי שיטות אלטרנטיביות. דרכים אלה מתייחסות בדרך כלל לקרקפת כאל אמצעי חיצוני לגוף כולו. אם על הראש יש שיער דליל כנראה הדבר נובע מחולשה באזורים אחרים בגוף ויש לטפל בהם כמקשה אחת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica