חפש מאמרים:
שלום אורח
19.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתכננים לרכוש מערכת ג'קוזי? הנה מספר עובדות שכדאי לדעת

מאת: המרכז לכתיבת תוכןקניות 06/06/20131084 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עונת הקיץ בעיצומה ורבים מתכננים לרכוש לעצמם מערכת ספא ג'קוזי כדי להעביר את ימי הקיץ החמים, רגע לפני שמבצעים את הרכישה מובאים לפניכם מספר נקודות למחשבה שיש לכלול במערכת השיקולים טרם רכישתכם מערכת ספא.

שאלה: מה ההבדל בין ספא, ג'קוזי ובריכת זרמים?

תשובה: בעיקרון המילה "ספא" משמשת לתיאור כל אחת מסוגי האמבטיות ספא, ג'קוזי, אמבטיות חמות, בריכות זרמים. על פי המילון "ספא" מוגדר כמקום / עיר בבלגיה הידועה במעיינות החמים שלה עם מים מינרלים טבעיים במיוחד.

רוב מערכות הספא מיוצרות מחומר "פיברגלס" או אקריליק. ספא אקריליק ללא ספק טוב יותר ויספק הנאה רבה יותר לאורך זמן לבעליהם.

"אמבטיות חמות" עשויות מעץ לפעמים בעלי קו תוחם, ניתן לספקם עם חרירי סילון אך ללא מערכת ישיבה כמו במתאר של מערכת ספא רגילה.

"בריכת מערבולות" האופן שבה המילה נמצאת בשימוש נפוץ מתייחסת לכל ספא או מערבולות מים באמבטיה. זיכרו, המילה ג'קוזי אינה שם גנרי לספא. ג'קוזי היא חברה שמייצרת "אמבטיות מערבולות" ומערכות ספא. כל מערכת ספא תספק לכם "פעולת מערבולת" של מים. אנו היינו מעוניינים להתייחס לכל המונחים לעיל כמערכת ספא, זה מאין מילכוד מושגים.

"מערכות ספא" עשויות בדר"כ פיברגלס או אקריליק וניתן להשתמש בחומרים אלו לבנייה חדשה או כאלו שייושמו במערכות ספא קיימות. בדך כלל הם יותקנו בחדר האמבטיה עם משאבה וכלל המערכת מחוברת אליהם. אתם ממלאים את הג'קוזי במים כל פעם שאתם רוצים להשתמש בו ולאחר מכן יש להפעיל את משאבת הסילון כדי לייצר ולקבל את אפקט הטיפולי התרפי, במערכת ין צורך להוסיף חומרים כימיקלים למייהם היות ואתם מנקזים את המים מהג'קוזי לאחר כל שימוש.

שאלה: האם כדאי לרכוש ג'קוזי נייד או קבוע, מה ההבדל?

תשובה: לתשובה לשאלה זו יש קשר עמוק וישיר למיקום שברצונך להתקין ג'קוזי בביתך ועד כמה אתה מוכן להשקיע לצורך כך בביתך כדי לקבל את מערכת הספא. ג'קוזי נייד, עצמאי לא דורש צנרת חיצונית, חפירה או עבודות חשמל כמו שמערכת ג'קוזי קבועה דורשת. למעשה עבור רבים יהיה זה פיתרון קל ויעיל להתקין ג'קוזי נייד עם תקע המתחבר ישירות לשקע חשמל סטנדרטי בקיר הבית.

רוב הג'קוזי הניידים ניתנים להעברה בקלות על ידי מספר אנשים בודד כך שתוכלו בקלות להעביר את הג'קוזי הנייד בקיץ החוצה ולהעבירו חזרה פנימה בעונת החורף. (למרות שאנשים רבים נהנים מהשהייה בספא בחוץ דווקא בעונת החורף מתוך ידיעה שהם נמצאים בג'קוזי חם כאשר המזג אוויר בחוץ קר!). יתרון נוסף של ג'קוזי נייד הוא שניתן להסיר ולהעבירו במקרה ואתם מוכרים את הבית ורוצים לעבור יחד עם מערכת הספא שלכם. אנשים רבים מתקינים מדרגת סף בג'קוזי הנייד שלהם כדי לתת לו מראה "מובנה".

ניתן להתקין ג'קוזי באדמה בסיפון בחוץ, הג'קוזי למעשה שקוע ברצפת בטון שנחפרה או שניתן להתקין למחצה, הכוונה עם סיפון עץ שנבנה סביב הג'קוזי ומעניק לו אפקט של ג'קוזי שקוע פנימה. מערכת ספא שקועה דורשת עבודת הכנה וביניהם עבודת אינסטלציה, חשמל ולפעמים גז. מערכת שכזו יותר יקרה ממערכת ג'קוזי נייד אך זה מעניק מראה עשיר ויוקרתי לבית בעל ערך.

שאלה: כמה משקל שוקלת מערכת הספא? האם הרצפה אצלי תעמוד בעומס?

תשובה: רוב האנשים חושבים שהתקנת ג'קוזי הוא כמו התקנת מיטת מים, היות והמים כל כך כבדים ישנו חשש שהג'קוזי לא יפול דרך הריצפה. מחשבה זו תלושה מהמציאות אלא אם כן אתם מחליטים לרכוש ג'קוזי ענק שבאמת מצריך תכנון קפדני אלא שרוב הג'קוזים הניידים המוצעים בשוק לא יגרמו לרצפה שלכם לקרוס פנימה, שכן ג'קוזי או אפילו מיטת מים למעשה מפעיל לחץ של מטר לרבוע שזה הרבה פחות מהמקרר שיש לכם בבית! או לחילופין אקווריום 55 ליטר! בגלל משקלו המתפרס על פני שטח גדול יחסית הבנייה המודרנית של היום תעניק תמיכה לג'קוזי הממוצע בלי כל שום בעיה. אם יש לכם ספק כדאי להתייעץ עם מהנדס מבנים לפני שאתם ניגשים להתקין ג'קוזי בביתכם.

שאלה: כיצד המים מחוממים בג'קוזי ומה הם עלויות החשמל בפעולתו?

תשובה: בעיקרון ישנם שתי דרכים נפוצות לחימום ג'קוזי: חשמל או גז (טבעי או פרופאן). רוב הדגמים הניידים מחוממים על ידי חשמל הם מצויידים בתנורי חימום המופעלים בכוח הקילוואט (בדרך כלל בין 1.5-11.5kw). כמובן שככל שהתנור יהיה גדול יותר כך בכוחו לחמם מהר יותר את המים מטמפרטורה קרה. כל גודל של דוד יהיה בכוחו לשמור על חום המים הרצוי. כל תנורי הספא נשלטים תרמוסטטית ולכן קיימת סכנה מועטה של קבלת כוויות.

עם ג'קוזי חיצוני שקוע יש לכם יכולת בחירה של תנורי חימום. בעת רכישת הג'קוזי מערכת החימום היא שיקול נפרד. חבילת הספא חייבת להיחשב כעיצוב מותאם אישית כל רכיב מהציוד צריך להיות בגודל אינדיבידואלי תלוי במעטפת של מערכת הספא. אתם יכולים גם להשתמש בתנור חשמלי או גז המותקן באדמה יחד עם הג'קוזי. מחממי גז בהתחלה הם יקרים לרכישה אך לטווח הארוך הם יהיו חסכוניים להפעלה על בסיס חודשי ויחסכו את ההוצאה הראשונית על רכישתם.

בלתי אפשרי לתת נתונים מדוייקים לגבי עלויות תפעול חודשיות. החשבון החודשי שלכם תלוי לגמרי באופן השימוש שלכם במערכת הספא ובאיזו תדירות. כל מה שניתן לומר בכנות זה שמעולם לא נשמע קול מחאה בנושא צריכת החשמל של מערכות מסוג אלה.

שאלה: אילו שידרוגים ניתן להוסיף למערכת הספא?

תשובה: מערכת ספא הן הניידת והן הקבועה באה במגוון של צורות וגדלים. יחידות רבות כוללות מערכת ישיבה מפוארת הכוללת יכולת לשבת ולהישען בנוחות. מומלץ לבחון דגמים רבים בטרם תבצעו רכישה בין היתר להכנס לג'קוזי ללא מים ולשבת כדי לבחון אם מרגיש לכם טוב תנוחת הישיבה / שכיבה בג'קוזי.

תוכלו אף להוסיף גופי תאורה לכל אחד מסוגי הספא המוצעים, האורות באים עם מגוון רחב של עדשות צבעוניות שצבע המים יגדיר את האווירה שתשרור בג'קוזי. אנשים רבים שלא השכילו להזמין מערכת ספא עם גופי תאורה מהר מאוד מצאו עצמם מתחרטים על כך וממהרים להזמין את נציג שירות החברה בכדי להתקין אצלהם. (אם כי במחיר הרבה יותר גבוה לו היו משכילים בעת הרכישה להוסיף). חלק מהדגמים מגיעים עם משטח אלקטרוני דיגיטלי רגיש למגע הממוקם בחלקה הפנימי של מערכת הספא, מלבד המגניבות שבעניין זה מספק גישה נוחה לכלל הפונקציות של הג'קוזי.

בספא שקוע (בכמה מהניידים) יש לכם את אפשרות הבחירה היכן ימוקמו הסילונים שרכשתם. לא רק יכולים את מספרם אלא גם הצבע שלהם גם כן. תוכלו גם לבחור בין כאלה מתכוננים לקבועים אשר ישפיעו על כיוון זרימת המים דרכם.

אולי תרצו גם להוסיף ווסת אוזון לספא גם כן. הווסת באופן אוטומטי מזריק חומר חיטוי למים בג'קוזי בצורה של גז אוזון מה שיהפוך את הספא הרבה יותר קל לאחזקה וטיפול. הקפידו לשאול את איש המכירות אלו אפשרויות זמינות במערכת הספא שאתם מתענינים בה מכיוון שהתכונות משתנות ממערכת למערכת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת המרכז לכתיבת תוכן

מאת: המרכז לכתיבת תוכןשיפוצים25/06/14754 צפיות
האם חשבתם לבנות מחסן עץ אך אינכם יודעים היכן להתחיל? הבא נעזור לכם להימנע מלעשות טעויות שאנשים רבים עושים

מאת: המרכז לכתיבת תוכןשיפוצים13/11/13850 צפיות
מתכננים לבנות בריכת שחייה? קחו בחשבון שהצורה וגודל בריכת השחייה שלכם צריכים להיקבע בהתאם לסוג השימוש שלכם בבריכה: * בריכת שחייה שייעודה לשעות הפנאי בלבד צריכה שטח גדול וחלק רדוד לא משנה צורתה.

מאת: המרכז לכתיבת תוכןסרטן10/09/131495 צפיות
לצערנו אנו מודעים כי קיימת מחלה ארורה אותה מחלה אשר עד היום לוקחת אנשים רבים לעולם הבא, אותה מחלה שעד עצם היום הזה עוד לא נמצאה לה תרופה מחלה ושמה סרטן!

מאת: המרכז לכתיבת תוכןצרכנות14/08/13900 צפיות
בעודכם מצפים לקראת לידת ילדכם הראשון ההתרגשות בשיאה וההכנות בעיצומן. ההורים הטריים עתידיים רוצים שהכל יהיה מושלם ושלא יחסר דבר.

מאת: המרכז לכתיבת תוכןאדריכלות פנים22/07/131011 צפיות
קרה לכם שיש לכם הרבה ציוד, חפצים ודברים שאתם מאחסנים בבאלאגן שלם ללא סדר ולעיתים אף ללא מקום ייעודי ומתאים?

מאת: המרכז לכתיבת תוכןחינוך ולימודים - כללי15/07/13828 צפיות
טביעה עלולה להיות אחת מהתאונות הקטלניות ביותר שיכולה להתרחש בבית. למה? מכיוון שלרוב היא מתרחשת עקב טעות אנוש, רשלנות, הסחת דעת, שכחה, אלכוהול או חוסר מודעות וחינוך להתנהגות בטוחה בבריכה, ג'קוזי ומערכות ספא למיניהם וניתנים למניעה.

מאת: המרכז לכתיבת תוכןבריאות ורפואה כללי30/06/13811 צפיות
תעשיית הציוד רפואי כיסא גלגלים והניידות כמו כל האחרים חווה את אותן תופעות של צרכנות הכולל אפשרויות בחירה, היכולת לעצמאות וניידות קלה, תחרותיות של היצרנים מגוון רחב של דגמים ועוד.

מאמרים נוספים בנושא קניות

מאת: עידן שלומןקניות 25/07/211135 צפיות
תושבי המדינה נהנים לאחרונה משפע של אפשרויות חדשות לרכישת מתנות מיוחדות. הטכנולוגיה החדשה של עולם הצילום הגיעה בסערה לישראל ומאפשרת פיתוח תמונות והדפסה שלהן כמעט על גבי כל מוצר שתעלו בראשכם. על כך במאמר שלפניכם.

מאת: קניות 23/01/202777 צפיות
פרחים משדרגים כל אירוע והופכים אותו למשמח וחגיגי במיוחד. זר פרחים הנישא בגאון על ידי הכלה ביום החתונה, פרחים ליום הולדת שמעלים חיוך על הפנים מהרגע שהדלת נפתחה וסידורי פרחים מעוצבים שמעניקים לכל שולחן את המראה המהודר והמרשים.

מאת: עידן צורקניות 08/07/182650 צפיות
מה זה GCX DHL EMS וכל שאר השמות המוזרים האלה ומה ההבדלים בינהם. אפשרות לעקוב אחרי חבילה היא אפשרות מדהימה, כי בקניות באינטרנט החל מזמן ההזמנה עד זמן קבלת המוצר ביד הוא ארוך, וסבלנות לא תמיד יש.

מאת: SEOMANקניות 18/05/172802 צפיות
מתנת יום הולדת לבת הזוג - גברים - אלו הן המתנות שאנחנו כל כך רוצות לקבל ליום ההולדת שלנו. המדריך המלא לרכישת מתנת יום הולדת לבת זוגתך.

מאת: SEOMANקניות 15/05/172557 צפיות
איזה מתנה הכי כדאי לקנות לאמהות בימי ההולדת? גם במידה ואין לכם את התקציב הנדרש בשביל לפנק אותה על כל מה שהיא עושה עבורכם במהלך השנה, ריכזנו עבורכם מספר מתנות אופציונליות שיכולות "לעשות את העבודה".

מאת: דודיתקניות 19/09/161226 צפיות
כאשר מזמינים משלוח פרחים של זר פרחים סגול, חשוב להבין מה הסמליות והמשמעות של פרחים סגולים ואיזה פרחים מתאימים להכנת זר פרחים בצבע זה.

מאת: דודיתקניות 19/09/161231 צפיות
פרחים הנם צמחים חיים שדורשים טיפול מקצועי מרגע חיתוכם ועד להכנסתם לאגרטל של הלקוח. לעיתים בתנאי מזג אויר קיצונים מתהווים אתגרים וקשיים מיוחדים באספקה תקינה של משלוחי פרחים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica