חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מחלת הסרטן ושלוחותיה

מאת: המרכז לכתיבת תוכןסרטן10/09/20131236 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לצערנו אנו מודעים כי קיימת מחלה ארורה אותה מחלה אשר עד היום לוקחת אנשים רבים לעולם הבא, אותה מחלה שעד עצם היום הזה עוד לא נמצאה לה תרופה מחלה ושמה סרטן!
שם כללי למחלה עם זרועות רבות ושונות שבהן מספר תאים בגוף האדם מתחלקים בצורה בלתי מבוקרת. הצטברותם של תאים אלו יוצרת גידול ממאיר ובמקרים מסויימים חלק מתאים אלה נודד למקומות אחרים בגוף ויוצר שלוחות, גרורות.

רקע

מקור המילה הוא בבעל החיים סרטן. רופא יווני בשם גלן שחי בתקופת יוון העתיקה הבחין בדמיון בין צורת הגידולים לצורה של סרטן. כאשר כלי הדם המקיפים את הגידול מזכירים את רגלי הסרטן. הטיפול במחלה זו נמצאת במחלקה הנקראת אונקולוגיה. למרות עלייה בתוחלת החיים מחלת הסרטן הוא מושא מחקר חשוב מפני שתיווצרנה פחות מוטציות בגנום ובכך למעשה האדם יחיה יותר שנים. למרות התקדמות ניכרת בפיתוח תרופות לטיפול במחלה, סרטן שהתגלה בשלבים מאוחרים בדרך כלל אינו ניתן לריפוי ועלול להוביל למוות.

סוגי המחלה

לצערנו למחלת הסרטן יש צורות רבות ומקומות שונים בגוף שניתן לחלות הרשימה היא די ארוכה ונביא כאן את חלקה:

· סרטן המוח.

· סרטן בלוטת התריס

· סרטן הגרון

· סרטן הריאה

· סרטן העצמות

· סרטן הכליה

· סרטן שלפוחית השתן.

· סרטן השד

· סרטן מערכת העיכול וושט, כבד, לבלב וכו'

· סרטן הרחם

· סרטן השחלה

· סרטן צוואר הרחם

· סרטן האשך.

סוגי הטיפול במחלה

לפניכם המידע על סוגים הנפוצים ביותר של טיפול בסרטן כגון: ניתוח, כימותרפיה, הקרנות ועוד רבים אחרים. קיראו ולימדו כיצד הם עובדים ולמה הם משמשים וקבלו מושג למה לצפות וכיצד הם יוכלו להשפיע על הגוף אם מקבלים אותם.

ניתוח (כירורגיה)

ניתוח יכול להוות איבחון, טיפול ואף לעזור במניעת הסרטן במקרים מסויימים. רוב האנשים עם סרטן עוברים סוג של ניתוח. לעיתים קרובות הניתוח מציע את הסיכוי הגדול ביותר לריפוי מהמחלה עם הציוד רפואי הנכון, במיוחד אם הסרטן לא התפשט לחלקים אחרים של הגוף.

כימותרפיה

כימותרפיה היא השימוש בתרופות לטיפול בסרטן. המחשבה על הצורך בכימותרפיה מפחידה אנשים רבים, אך רצוי לדעת מהו טיפול כימותרפי, איך זה עובד ולמה לצפות. לעיתים קרובות זה יכול להרגיע את הפחדים והחששות ולתת גם תחושה של שליטה על הטיפול במחלת הסרטן.

טיפול בהקרנות

טיפול בקרינה עושה שימוש בחלקיקים או גלי אנרגיה גבוהה כדי להרוס או לפגוע בתאים סרטניים. זהו אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר לטיפול בסרטן או בשילוב עם צורות טיפול נוספות.

טיפול ממוקד

טיפול ממוקד הוא סוג חדש של טיפול בסרטן העושה שימוש בתרופות או חומרים אחרים כדי לזהות באופן מדויק יותר ולתקוף את התאים הסרטניים בדרך כלל טיפול שכזה עושה נזק מועט לתאים בריאים. טיפול ממוקד הוא חלק הולך וגדל של אופציות טיפול בסרטן.

אימונותרפיה

זהו טיפול חיסוני שמשתמש במערכת החיסונית של הגוף כדי לעזור להילחם בסרטן.

היפרתרמיה

הרעיון של שימוש בחום לטיפול בסרטן קיים כבר זמן מה אך הניסיונות הראשונים הם עם תוצאות מעורבות. כיום כלים חדשים מאפשרים אספקה מדויקת יותר של חום. היפרתרמיה נחקרת כיום לשימוש נגד סוגים רבים של הסרטן.

השתלת תאי גזע (דם היקפי, מח עצם והשתלות דם טבורי)

כאן מוצעת סקירה של השתלת מח עצם וסוגים אחרים של השתלות תאי גזע המשמשים לטיפול בסרטן.

טיפול פוטודינמי

טיפול פוטודינמי או PDT הוא טיפול שמתמש בתרופות מיוחדות הנקראות פוטוסינטזי, יחד עם קרני אור כדי להרוג תאים סרטניים. התרופות יעבדו רק אחרי שהם הופעלו או "מופעלים" באמצעות סוגים שונים של אור.

טיפול בסרטן באמצעות לייזר

לייזרים הם בעלי עוצמה רבה מאוד! בשל כך ניתן להשתמש בם במקום להבים (אזמלים) לעבודה כירורגית זהירה מאוד ובכלל זה טיפול בסוגים מסוימים של סרטן.

תרומות של מנות דם ועירוי

עירויים של דם תחת סוגיו השונים באופן זמני יכול להחליף חלקים מהדם בגוף כאשר הגוף עצמו אינו יכול לעשות את המלאכה או שאיבד אותם בדימום.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת המרכז לכתיבת תוכן

מאת: המרכז לכתיבת תוכןשיפוצים25/06/14598 צפיות
האם חשבתם לבנות מחסן עץ אך אינכם יודעים היכן להתחיל? הבא נעזור לכם להימנע מלעשות טעויות שאנשים רבים עושים

מאת: המרכז לכתיבת תוכןשיפוצים13/11/13701 צפיות
מתכננים לבנות בריכת שחייה? קחו בחשבון שהצורה וגודל בריכת השחייה שלכם צריכים להיקבע בהתאם לסוג השימוש שלכם בבריכה: * בריכת שחייה שייעודה לשעות הפנאי בלבד צריכה שטח גדול וחלק רדוד לא משנה צורתה.

מאת: המרכז לכתיבת תוכןצרכנות14/08/13635 צפיות
בעודכם מצפים לקראת לידת ילדכם הראשון ההתרגשות בשיאה וההכנות בעיצומן. ההורים הטריים עתידיים רוצים שהכל יהיה מושלם ושלא יחסר דבר.

מאת: המרכז לכתיבת תוכןאדריכלות פנים22/07/13807 צפיות
קרה לכם שיש לכם הרבה ציוד, חפצים ודברים שאתם מאחסנים בבאלאגן שלם ללא סדר ולעיתים אף ללא מקום ייעודי ומתאים?

מאת: המרכז לכתיבת תוכןחינוך ולימודים - כללי15/07/13664 צפיות
טביעה עלולה להיות אחת מהתאונות הקטלניות ביותר שיכולה להתרחש בבית. למה? מכיוון שלרוב היא מתרחשת עקב טעות אנוש, רשלנות, הסחת דעת, שכחה, אלכוהול או חוסר מודעות וחינוך להתנהגות בטוחה בבריכה, ג'קוזי ומערכות ספא למיניהם וניתנים למניעה.

מאת: המרכז לכתיבת תוכןבריאות ורפואה כללי30/06/13648 צפיות
תעשיית הציוד רפואי כיסא גלגלים והניידות כמו כל האחרים חווה את אותן תופעות של צרכנות הכולל אפשרויות בחירה, היכולת לעצמאות וניידות קלה, תחרותיות של היצרנים מגוון רחב של דגמים ועוד.

מאת: המרכז לכתיבת תוכןמתכוני ירקות26/06/131993 צפיות
עבור אנשים רבים גריל גז מהווה צלייה של בשר בלבד ואת שאר הארוחה/התפריט מכינים במטבח בתוך הבית.

מאמרים נוספים בנושא סרטן

מאת: amirdadon90סרטן21/03/17930 צפיות
אין ספק שאחת מהמחלות המטרידות ביותר בעידן שבו אנחנו חיים זו מחלת הסרטן על כל גווניה השונים.

מאת: ravivorסרטן25/02/152610 צפיות
צריכים לעבור בדיקת קולונוסקופיה? רגע לפני כדאי לדעת שיש שני סוגים עיקריים של בדיקות - הרגילות והווירטואליות. על ההבדלים בין הסוגים במאמר שלפניכם.

מאת: רונית מיכאליסרטן12/11/141746 צפיות
האפשרות לקבל מרשם קנאביס רפואי והסגולות הטובות הרבות של החומר מעוררות עניין בקרב מטופלים רבים. אם הנכם סובלים ממחלה קשה הכרוכה בכאבים חזקים, אבדן תיאבון ושאר תסמינים התואמים את סגולות הריפוי של הקנאביס כדאי לפנות לרופא המטפל לבירור זכאות למרשם קנאביס רפואי ושימו בו למטרה הקלה בכאב ותסמיני המחלה. כאן תוכלו למצוא מידע שימושי אודות קנאביס רפואי.

מאת: ניר נתנזוןסרטן28/09/142052 צפיות
סרטן העור הוא תופעה נפוצה ההולכת ומתפשטת ברחבי העולם. החור באוזון במקביל לעלייה בזמן הנופש והחופש שנובע מעלייה באיכות החיים, מובילים יותר ויותר אנשים להיחשף לשמש בצורה יותר ויותר רחבה.

מאת: Shiraסרטן17/06/144304 צפיות
מחלות עור הן חלק מענף הדרמטולוגיה ברפואה שמתעסק במחלות עור שונות. העור הוא החלק הגדול ביותר בגוף, והוא מהווה את המעטפת החיצונית לשמירה על הגוף כולו. העור בנוי משלוש שכבות שונות. הראשונה מכונה אפידרמיס, האמצעית מכונה דרמיס והשכבה התחתונה מכונה היפודרמיס. מחלות העור הנפוצות ביותר הן אלה שפוגעות בשכבה העליונה. בשכבה זו יש את הכמות הגדולה ביותר של פתולוגיות, מכיוון ששכבה זו חשופה לעולם החיצוני, שממנו מגיעות רוב הסיבות למחלות העור השונות.

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148167 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: eli levyסרטן21/11/138107 צפיות
מבין הסימנים השכיחים לסרטן הפרוסטטה בולטים ליקויים במערכת השתן. ליקויים אלו מורגשים ע"י המטופל ולכן קל להבחין בהם. יחד עם זאת, שכיחות סרטן הפרוסטטה הולך ועולה עם גיל המטופל, כאשר בד בבד, ללא קשר לקיומו של סרטן זה, שכיחים גם ליקווים בתפקוד המיני ובמערכת השתן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica