חפש מאמרים:
שלום אורח
04.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פנסיה

מאת: כתיבת מומחיםפנסיה11/06/20131876 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

החיים שלנו מחולקים לשלבים שונים ואין ספק שבכל שלב שלהם יש מאפיינים שונים ביותר. הרבה שנים של החיים אנחנו מעבירים בעבודה קשה, ולמרות שיש אנשים שמאוד נהנים מהעבודה שלהם ורואים בה את מהות החיים שלהם, אין ספק שאי אפשר לעבוד לנצח. מגיע גיל, בדרך כלל סביב גיל 65, אשר בו אנשים צריכים גם לפנות את המקום שלהם לטובת אנשים אחרים צעירים יותר ויותר מלאי אמביציה, ואז למעשה אנחנו יוצאים לפנסיה. לחשוב על הפנסיה ברגע האחרון זו טעות חמורה שהרבה אנשים עושים, ואם גם אתם רוצים להימנע מהטעות הזאת, אז כדאי שתתחילו כבר עכשיו לחשוב על הפנסיה שלכם. לחשוב על הפנסיה זה לא אומר רק לחשוב מה תרצו לעשות עם כל הזמן הפנוי שיהיה לכם, כי לחשוב על השלב הזה זה אומר גם לחשוב על איך תוכלו לממן את כל מה שתרצו לעשות. צריך להפריש לא מעט כספים לפנסיה, וככל שתתחילו לעשות את זה יותר מוקדם, כך סביר יותר להניח שתהייה לכם פנסיה מכובדת יותר שבאמת תוכלו לחיות ממנה.

איזו מהפנסיות זה מה שיש לכם

האם יש לכם פנסיה תקציבית או צוברת? האם אתם בכלל יודעים מה ההבדל ביניהם? האם אתם יודעים מתי ובאילו נסיבות מתחיל אדם לקבל את כספי הפנסיה שמגיעים לו? אם לא, אז ננסה לענות כאן על כמה מהשאלות האלה, כאשר בראש ובראשונה נבהיר את ההבדל בין הפנסיה הצוברת ובין הפנסיה התקציבית. הפנסיה התקציבית היא אותה הפנסיה שאליה מפריש רק המעביד כספים. מה שמשלם העובד עבור הפנסיה התקציבית זה רק את מימון ניהול תיק הפנסיה ומדובר על סכומים קטנים ביותר. לעומת הפנסיה הזאת, בפנסיה הצוברת מעבירים מידי חודש גם העובד וגם המעביד כספים לטובת הפנסיה של העובד ומדובר על אחוזים שונים מתוך המשכורת של העובד. על השאלה איזה מתי מקבלים פנסיות ניתן לענות בשלושה מצבים שונים: כשמגיעים לגיל הפרישה, אם חלילה הופכים להיות נכים, או כאשר החוסך עצמו נפטר וכספי הפנסיה שלו מועברים ליורש שלו.

איך בוחרים את מסלולי הפנסיה

חשוב לדעת שעל פי חוק כמובן שיש לכם פנסיה כזו או אחרת מטעם מקום העבודה שלכם, אך השאלה הגדולה היא האם הפנסיה שיש לכם תספיק לכם או לא. זה לא קל לענות על השאלה הזאת, כי מה אתם יכולים לדעת על הצרכים שיהיו לכם בעוד הרבה שנים ועל ערך הכסף? כיוון שמדובר על התמחות של ממש, אתם לא צריכים לנסות לקבל את ההחלטה הזאת לבד ואתם יכולים להתייעץ עם המומחים. לפנות למומחה לעניינים פנסיונים זה אומנם אומר לשלם לא מעט כסף, אך הכסף הזה שתשלמו על הפגישה יוכל להציל לכם את העתיד.יועץ פנסיוני יוכל לערוך עבורכם את כל החישובים המסובכים שאתם לא יודעים איך לעשות אותם לבד, והוא יוכל לתת לכם ייעוץ חשוב ביותר שישפיע על גובה הפנסיה שלכם בעתיד. אל תוותרו על האפשרות שיש לכם לדאוג לעצמכם ולהגדיל את כספי הפנסיה, כי אם אתם יכולים לחסוך בכל חודש יותר, אז אין ספק שזה כדאי וזה מאוד משמעותי.

 תגיות המאמר: פנסיה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאמרים איכותיים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כתיבת מומחים

מאת: כתיבת מומחיםאטרקציות12/11/131098 צפיות
אז מה פתוח בשבת בירושלים, אתם שואלים ? מסתבר שהרבה מאד אטרקציות ! כך שלא צריך להרחיק למקומות אחרים.

מאת: כתיבת מומחיםטיולים בארץ12/11/131228 צפיות
נכון, לא המצאנו את הגלגל, ועם הזמן כל האטרקציות נעלמות מעינינו, שכן הילדים של ימינו מתוחכמים וכדי לרגש אותם דרוש קצת יותר מסרט קולנוע ומפופקורן.

מאת: כתיבת מומחיםטיולי תרמילאים27/10/138612 צפיות
בואו נודה באמת ! לבקר בירושלים מבלי להגיע לשוק "מחנה יהודה" זה כמו לבקר באילת מבלי לפקוד את ים סוף המושלם או את "ריף הדולפינים" המוכר לכולם. החוויה המרתקת בהליכה האינסופית ברחבי השוק הממוקם ברחוב אגריפס במרכז העיר

מאת: כתיבת מומחיםבריאות ורפואה כללי23/10/131287 צפיות
מרגישים כאבים בכף הרגל בעת ההליכה? לא מסתדרים עם כל סוגי הנעליים? לא יכולים לעמוד על הרגליים יותר משעה רצוף?

מאת: כתיבת מומחיםבניין ואחזקה - כללי01/10/131132 צפיות
מי יכול לחשוב בימינו אל הרגע שבו הוא רוצה לעשות אמבטיה ואין לו מים חמים? זה בהחלט נראה כמו משהו שאי אפשר להסכים לו בעידן שבו אנו חיים, ובצדק.

מאת: כתיבת מומחיםבניין ואחזקה - כללי01/10/131144 צפיות
מי יכול לחשוב בימינו אל הרגע שבו הוא רוצה לעשות אמבטיה ואין לו מים חמים? זה בהחלט נראה כמו משהו שאי אפשר להסכים לו בעידן שבו אנו חיים, ובצדק.

מאת: כתיבת מומחיםבניין ואחזקה - כללי01/10/131254 צפיות
להחליט שאתם רוצים לעבור דירה זו לפעמים החלטה מאוד טובה, ואם אתם רוצים להיות

מאמרים נוספים בנושא פנסיה

מאת: דרור אטריפנסיה22/12/182918 צפיות
אם יש לכם משכנתא שהיא יותר נמוכה מ50 אחוז משווי הבית, אז ניתן להגדיל את המשכנתא הקיימת עד 50 אחוז משווי הבית כדי לקחת את הכסף ולסגור בעזרתו את כל ההלוואות הקיימות בחשבונות עובר ושה וכל שאר הדברים.

מאת: עידן שלומןפנסיה04/06/174988 צפיות
שנת 2016 הביאה לא מעט שינויים מהותיים, אחד מהם הוא חוק פנסיה חובה לעצמאים. מה באמת מחייב בחוק הזה? האם קרן השתלמות לעצמאים פוטרת את העצמאים מחסכון פנסיה? אלו הם חלק מהדברים שעולים במסגרת החוק שנכנס לתוקפו כבר בינואר 2017.

מאת: אירה סימנספנסיה26/11/152110 צפיות
אפשר לומר שאנחנו חוווים במהלך חיינו רגע מקצועי משמעותי פעמיים. פעם אחת עם גזירת החוגר בעת השיחרור מצה"ל, ופעם נוספת עם החזרת תג העובד שלנו למעביד בעת שאנחנו לוחצים ידיים ויוצאים אל החופש הגדול באמת – אל הפנסיה. הרגע הזה עבור רבים הינו רגש מרגש ומכונן שכן הם כעת חופשיים, בעלי זמן רב פנוי ועם השאלה מה עושים בבוקר של מחרת. כיום ישנם גופי תעסוקה רבים עבור הפנסיונרים אשר דואגים למלא את לוח הזמנים שלהם ורוב הפנסיונרים מביעים שביעות רצון מהפרק החדש בחייהם.

מאת: נעם צדוק, רו"ח, עו"ד, cisaפנסיה20/08/142909 צפיות
על הממשלה לקדם חקיקה שתגדיר לגופי הפנסיה מסלולי השקעה מובנים באגח שישמשו רק פרויקטי תשתיות לאומיות ודיור להשכרה

מאת: danפנסיה02/06/144380 צפיות
הלוואות לרכישת רכב חדש או משומש היא אחת מן ההלוואות השכיחות בארץ, בעולם המערבי המודרני, רוב המשפחות מחזיקות ברכב פרטי להתנייד בקלות לעבודה או להסעת המשפחה והילדים לטיולים, אירועים וכו'.

מאת: שלום כהןפנסיה17/09/131742 צפיות
צו הרחבה לפנסיית חובה בישראל אשר נכנס לתוקפו בתחילת שנת 2008 חולל מהפיכה במשק הישראלי ותרם לכל שכמיליון שכירים מצאו עצמם לפתע נכללים בהסדרים פנסיוניים. חוק פנסיה חובה קבע כי הפקדה לקרנות הפנסיה או לקופות הגמל אינו עוד הטבה אלא הן חובת המעביד.

מאת: גיל שושיפנסיה20/08/131700 צפיות
פתרונות לפרישה הם עניין למקצוענים. יש לא מעט היבטים כשמדובר על החסכונות הפנסיונים שלכם. החל מבחירה של קרן

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica