חפש מאמרים:
שלום אורח
04.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סיוע מהמדינה ברכישת דירה חדשה מקבלן

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן18/07/2013620 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רבים מאיתנו רואים ברכישת דירה חדשה מקבלן חלום רחוק שנראה לחלוטין בלתי מושג. מה שרבים אינם יודעים הוא כי משרד הבינוי והשיכון מסייע לאוכלוסיות רבות בקבלת משכנתאות רכישה, החל ממענקים וכלה בנקודות זכות המוענקות לאותן אוכלוסיות ומאפשרות להן לקבל משכנתאות בסכומים גבוהים יותר.

שיטת הניקוד לזכאות למשכנתא, היא קבועה בחוק, וכדאי לעיין בה לפני שאתם מתחילים בהליך בקשת המשכנתא. בעיקרון, ככל שיצטברו אצלכם נקודות הזכות, כך תהיו זכאים להלוואה בסכום גבוה יותר.

סיוע למשפחות ותיקות וזוגות צעירים

ככל שהזוגות נשואים שנים רבות יותר, כך מתרבות נקודות הזכות העומדות לרשותם לשם קבלת משכנתא. זוגות הנשואים פחות משנה זכאים לנקודות זכות מינימליות, ואילו זוגות הנשואים למעלה מ-5 שנים זכאים לניקוד גבוה, ההולך וגובה ככל ששנות נישואיהם עולות על 5 שנים.

ידועים בציבור יזדקקו לעבור ועדת חריגים מיוחדת אשר תקבע מהי התקופה ממנה החלו לנהל משק בית משותף, כאשר מתחילת אותה תקופה ייספרו להם שנות הזכאות. נתונים נוספים שמעלים את רמת הזכאות הוא מספר הילדים, ומספר האחים והאחיות של בני הזוג, שהם תושבי המדינה.

תוספות תשלום בגין שירות צבאי או לאומי

תושבי המדינה המשרתים בשירות צבאי או לאומי זכאים לתוספת תשלום במקרים בהם נטלו משכנתא. כך למשל, על כל חודש שירות צבאי או לאומי, זכאים המשרתים לתוספת תשלום שנקבעת על פי נקודות הזכות שלהם, ועל פי ההחזר ההתחלתי שעליהם לשלם עבור המשכנתא שנטלו.

נוטלי משכנתאות אשר שירתו במשך 6 שנים לפחות במהלך שירות המילואים שלהם (הכוללות כל אחת לפחות 0 ימים), זכאים לתוספת של חצי אחוז עבור כל 15 ימי שירות מלאים, ועד 10% לזוגות עבור כל אחד מבני הזוג.

תוספת משכנתא על פי יישובי מגורים

המעוניינים ברכישת דירה חדשה מקבלן בתחומי הנגב זכאים לקבל תוספת משכנתא בסכום שנקבע על פי היישוב והוא נע בין 48,000 ₪ ועד 84,000 ₪. לאלה מהם שצברו פחות מ-1000 נקודות זכות תנתן המשכנתא בריבית ממוצעת.

בנוסף, מעניק משרד הבינוי והשיכון מענקים לרכישת דירה חדשה בגין רכישת דירה חדשה מקבלן שבנייתה עומדת בדרישות מיוחדות של פיקוד העורף - ביישובים מסויימים.

רוכשי דירות באזורי עדיפות לאומית זכאים לקבלת מענקים למשכנתאות - על פי האזור המדובר. רוכשי דירה חדשה באזורי עדיפות לאומית א', למשל, זכאים לתוספת של כ-100,000 ₪. הלוואה נמוכה יותר ניתנת באזורי עדיפות לאומית ב', שבהם נרכשות דירות חדשות בבנייה רוויה בלבד. בנוסף, חלק מרוכשי הדירות ביישובי קו העימות בצפון זכאים לתוספות משכנתא ספציפיות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד גיא מנדלסון מתמחה בדיני מקרקעין. בעל תואר ראשון ושני במשפטים.
שותף במשרד מ. מנדלסון ושות', המתמחה בנדל"ן ומשקיע נדל"ן בעצמו.

מחבר "המדריך לרכישת דירה". לקבלת המדריך במתנה כנסו לכאן.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא מנדלסון

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן11/07/13631 צפיות
צעד מהותי וחשוב כמו רכישת דירה מחייב אתכם לנקוט בכל אמצעי ההגנה והבטחון שבהם תוכלו לנקוט, על מנת להבטיח שהעסקה תתבצע לטובת כל הצדדים, ועל מנת שתקבלו את הדירה שרכשתם בדיוק כפי שהובטח.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן04/07/13640 צפיות
לאחר ההסכמה בעל פה ביניכם ובין מי מטעמו של הקבלן, תקבלו לידיכם טיויטת חוזה רכישת דירה מהקבלן לעיון וחתימה בהמשך, בצירוף כל הנספחים הרלוונטיים. במקרים מסויימים תצטרכו לחתום גם על טופס "בקשה לרכישת דירה" – מעין מסמך מקדים המלווה את הסכום הראשוני לתשלום, שיופקד בנאמנות בידי עורך הדין מטעם הקבלן, עד לחתימה על החוזה.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן27/06/13532 צפיות
רכישת דירה חדשה מקבלן היא צעד גדול וחשוב, ולכן נוצר הנוהג לחתימה על זכרון דברים ראשוני כהקדמה לחתימה על החוזה בין המוכר והקונה. זכרון דברים, בניגוד למה שרבים נוהגים לחשוב, הינו מסמך משפטי לכל דבר, ומחייב את שני הצדדים על הפרטים המצויינים בו. בכל מקרה של חילוקי דעות בהמשך, מהווה זכרון דברים מסמך רשמי בפני בית המשפט.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן ומקרקעין20/06/13904 צפיות
רכישת דירה חדשה מקבלן היא אירוע מרגש ומשמח בחיינו. בפעולה זו, אנו למעשה מגשימים חלום אנושי טריוויאלי, של קורת גג לנו ולבני משפחתנו. עם זאת, תקלות וליקויים עלולים להיווצר תמיד, גם בדירות שנבנו על ידי הקבלנים הטובים ביותר.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן ומקרקעין20/06/13670 צפיות
רכישת דירה חדשה מקבלן היא אירוע מרגש ומשמח בחיינו. בפעולה זו, אנו למעשה מגשימים חלום אנושי טריוויאלי, של קורת גג לנו ולבני משפחתנו. עם זאת, תקלות וליקויים עלולים להיווצר תמיד, גם בדירות שנבנו על ידי הקבלנים הטובים ביותר.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן13/06/13697 צפיות
רכישת דירה חדשה היא החלטה שאין להקל בה ראש. החישובים הפיננסיים שאנו עושים לפני ביצוע צעד שכזה הם חשובים ביותר, אולם הם לחלוטין אינם מספיקים. הנה עיקרי הדברים שחשוב לבדוק לפני רכישת דירה מקבלן.

מאת: גיא מנדלסוןנדל"ן ומקרקעין06/06/13714 צפיות
רכישת דירה חדשה היא עניין לא פשוט עבור רבים מאיתנו. למעט הסכומים העצומים של הכסף הנדרש לשם כך, וההוצאות הבלתי נגמרות – ראוי לזכור שמדובר בתהליך ארוך ובמקרים מסויימים יש צורך לבדוק ולקחת מספר פרמטרים חשובים בחשבון – לפני שמבצעים את ההחלטה החשובה הזו. עם כל כך הרבה מאמץ, חרטות הרי לא באות בחשבון. בדקו היטב את הסביבה בה אתם עומדים לגור, וודאו שהיא מתאימה היטב לאופי החיים שאתם מתכננים בבית החדש כל אלה לפני חתימת החוזה.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן

מאת: רונית אלפסינדל"ן01/05/20624 צפיות
תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא להבטיח שהעסקה שאתם חותמים עליה בטוחה עבורכם ולשמור על כל הזכויות שלכם בעסקה, לכן, כשאתם מבצעים עסקת נדל”ן, רצוי לקחת עורך דין שמומחה בתחום הנדל"ן. עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן יוודא בעבורכם כי העסקה שאתם חותמים עליה משתלמת בעבורכם, וכך עשוי לחסוך לכם

מאת: טלנדל"ן04/09/182569 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182490 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182498 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: אור מחשביםנדל"ן01/07/181840 צפיות
אם גם אתה מעוניין להתחיל להרוויח סכומים גדולים באופן פסיבי ובלי להשקיע מאמץ וכוח, הרי שתחום הנדל"ן הוא האפיק הנכון להשקעה.

מאת: טלנדל"ן10/06/181357 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: עופר שלונדל"ן18/05/181064 צפיות
כמה מכם מעוניינים להתחיל להשקיע בעולם הנדל״ן אבל לא יודעים איך ואיפה להתחיל? איך לאתר נכס טוב שיעניק תשואה טובה בעתיד, איפה נמצאות ההזדמנויות הגדולות, וכמה עליכם להשקיע?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica