חפש מאמרים:
שלום אורח
25.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בחירת עובד לתוכנת להנהלת חשבונות - מדריך מקוצר

מאת: דודו כהןמיסים - כללי18/07/20131250 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לעתים מנהל חשבונות בעסק והמזכירה הם אותו בעל תפקיד ולעתים מנהל החשבונות הוא תפקיד יעודי. אמנם אפור משהו, אך חיוני מאין כמוהו. אז כיצד לבחור מנהל חשבונות לעסק?

מעבר לשיקולים הרגילים (עלות השכר הנדרש וכו') יש כמה תכונות שחשוב שיהיו למנהל חשבונות בעסק:

א. רצינות  ואחריות - זה לא צחוק. מנהל חשבונות יכול אמנם לחייך ולספר בדיחות, אבל בכל מה שקשור לעבודתו רצינות תהומית ואחריות הם המפתח לכך שביקורת המס הבאה לא תהיה זו שתמחק את החיוך, אולי לנצח. נעימות וחברתיות? לא על חשבון הדיוק הפדנטי. מנהל החשבונות ש"אין לו את זה" לא צריך לעסוק בהנהלת חשבונות.

ב. שירותיות - במקרים רבים מנהל החשבונות הוא הפנים של העסק כלפי הלקוחות וספקים. ידועים המקרים של פדנטים פסיכופאתים מעולים שהוציאו את הנשמה ללקוחות וספקים בקטנוניות מרהיבה. אם אינכם מונופול דורסני וחסר לב, כדאי שמנהל החשבונות יהיה (או תהיה) מישהו שנעים לדבר איתו ולקבל ממנו שירות.

ג. סדר! הנהלת חשבונות זהו בדיוק התחום לאנשים מסודרים. אם העובד מאחר לראיון העבודה ו/או מגיע מרושל אפשר להציע לו עבודה משוחררת יותר כמו להשקות את העציצים או משהו. מצד שני אם הוא נכנס ומישר לך את התמונות במשרד ומסדר לך את השולחן, אולי זה בינגו.

ד. יצירתיות - לא יאמן כמה יצירתיות צריך במקצוע הזה. לא מדובר בחשבוניות עמוסות קטעי שירה אלא רעיונות יצירתיים איך לפתור בעיות (ורצוי - איך לא לגרום אותן). מנהל חשבונות חכם ויצירתי יכול לחסוך ולתרום רבות לעסק.

ה. אוטיזם קל - לא ברצינות, אבל כושר ריכוז והתמדה בלתי נלאית לא הזיקו לאף מנהל חשבונות. מסביב יהום הסער, אך מנהל החשבונות שלנו אינו מרפה את ריכוזו ומפיק את המסמכים בדיוק מוחלט מבלי לוותר. ככה צריך לנהל ספרים.

ו. שאיפה למצויינות ומקדם היסטריה קל - לא, שום דבר לא נורא לא קרה אם מנהל החשבונות יכנס לפאניקה בכל פעם שהוא טועה. הנהלת החשבונות רק תרויח מכך שכל מרווח טעות ייסתם באופן אובססיבי, כמובן מבלי להגזים, שהרי העסק צריך גם להרויח, לא רק להתגונן בפני בקורות מס אימתניות.

ז. נאמנות ומוסר גבוה - אולי זה צריך להיות הסעיף הראשון. מי שיודע לאן ואיך הולך הכסף צריך להיות מסוג האנשים שלא הולכים יחד איתו עד לאיי סיישל המוזהבים...

ח. מקצוען. אבל זה הרי ברור.

כמובן שלא תמיד ניתן למצוא את מנהל החשבונות שעונה על כל הדרישות, אבל לפחות ניתן לשאוף לכך, לא?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דודו כהן עוסק מזה עשור בתחום הנהח"ש תוכנה ופתוח עסקי וייעוץ לארגונים, משנת 2001 בחברת 'עסקית'

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודו כהן

מאת: דודו כהןהנהלת חשבונות25/07/131217 צפיות
במסגרת עבודתו עוסק רואה החשבון באיכות הרישום ותקינותו, יישום חוקים ונוהלים, בניתוח הנתונים וההשלכות שלהם על הארגון.

מאת: דודו כהןמיסים - כללי11/07/131251 צפיות
האמנם הנהלת חשבונות באינטרנט הולכת להיות הטרנד המוביל? על היתרונות והחסרונות של שיטה.

מאת: דודו כהןהנהלת חשבונות09/06/131651 צפיות
הפסקת חשמל, גניבת מחשב, שריפה, הצפה, תקלה... יש סיבות רבות ושנות לכך שהמחשב יפסיק לפעול והחומר יעלם. כמובן שכל הבעיה מתחילה במחשבה "לי זה לא יקרה" שמונעת ממך לעשות את המאמץ (הכספי והפיסי) הדרוש כדי לגבות את הקבצים החשובים לך. כשמדובר בהנהלת החשבונות זהו מידע יקר ערך שהיעדרו עלול לסבך אותך עם רשויות המס. מה עושים?

מאת: דודו כהןמיסים - כללי29/05/131911 צפיות
השנויים הכלכליים מביאים עמם שינוי אחוז מע"מ נוסף תוך כמה חודשים. עסקים רבים עומדים שוב מבולבלים, בייחוד עסקים חדשים וכאלו שמדווחים מע"מ דו חודשי מכיוון שהשינוי באחוז המע"מ נופל הפעם באמצע תקופת הדיווח. הנה התשובות לשאלות שונות בתוכנת הנהלת חשבונות 'עסקית':

מאת: דודו כהןהנהלת חשבונות14/04/131220 צפיות
מהי חתימה דיגיטלית המאפשרת לשלוח חשבוניות בדואר אלקטרוני על פי חוק? האם חייבים לקנות דווקא? מסתבר שלא

מאת: דודו כהןהנהלת חשבונות08/04/13952 צפיות
מקימים עסק וקופצים למים הקרים של ניהול החשבונות. איך בדיוק?

מאת: דודו כהןהנהלת חשבונות31/03/13983 צפיות
תוכנות רבות להנהלת חשבונות מנסות להציע לעסק את כל היתרונות שיש לתוכנה פיננסית גדולה ומורכבת. הגישה הזו אולי נראית להן רווחית, אך התוצאה היא שבמקום אופנוע מהיר וזריז לנסיעה בעיר בעל העסק הקטן מקבל משאית ענק עם מערכת בקרה של מטוס קרב סובייטי

מאמרים נוספים בנושא מיסים - כללי

מאת: איתמר כוכבימיסים - כללי03/09/20186 צפיות
מילת הקסם "קורונה" מייצרת רעיונות חיוביים עבור מי שמחזיק מזומנים בשטרות שונים בביתו או בכל מקום מסתור כגון כספות או "מתחת לבלטות". ההערכה המינימלית הינה כי קיימים לפחות 10 מיליארד שקלים במזומן המוסתרים במטבעות שונים בכספות, בבתים ובמקומות מסתור, אך ייתכן שהסכומים אף גבוהים עוד יותר.

מאת: שלום כהןמיסים - כללי09/11/17985 צפיות
לאימהות צעירות קשה לפעמים לשלב בין המשפחה וגידול הילדים לבין קריירה. כל אם שרוצה לצאת לשוק העבודה ולפרנס את עצמה ואת המשפחה שלה יכולה לעשות זאת על ידי לימודים של מקצוע מעשי. לימודי הנהלת חשבונות הם דוגמא ללימודי מקצוע מעשיים שיכולים לאפשר לאימהות רבות לרכוש מקצוע שיהיה להם נוח לעבוד גם לצד גידול וטיפול בילדים שלהן. השעות שבהן מנהלות חשבונות עבודות הן נוחות מאוד והן פעמים רבות כוללות משרת אם – כלומר משרה בה עובדים עד השעה 15:00 בצהריים – בדיוק בזמן לאסוף את הילדים מהצהרון והגן שלהם.

מאת: רוני הכהןמיסים - כללי22/09/162020 צפיות
חשוב מאוד טרם חתימה על הסכם העסקה שכזה לבדוק את התנאים עבור קבלת האופציות, המימוש, תנאי המיסוי והכמות של האופציות שמקבל העובד לרשותו

מאת: אבי דוידימיסים - כללי31/08/161896 צפיות
בקצרה על ייעוץ מס לגיל הפרישה, מה עליכם לדעת?

מאת: אבי דוידימיסים - כללי21/06/161965 צפיות
בקצרה בעד ונגד החוק לעידוד השקעות הון בישראל - מה אתם חושבים בנושא?

מאת: מנחם כהןמיסים - כללי30/12/151863 צפיות
תיקון 206 לפקודת מס הכנסה[1] הינו תיקון עקיף לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל)(תיקון מס' 13 והוראת שעה), התשע"ו-2015. תחילתו של התיקון מיום פרסומו ב-5.11.15.

מאת: מנחם כהןמיסים - כללי07/09/152271 צפיות
חוקי המס מעודדים צבירת חסכונות בקופות גמל במשך שנות העבודה והפעילות, כך שישמשו בעתיד, בעת הפרישה, למקור הכנסה ומחיה. קיימים סוגים שונים של קופות גמל: קופת גמל לקצבה, לפיצויים, לחופשה, קרן השתלמות או קופת גמל לכל מטרה אחרת דומה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica