חפש מאמרים:
שלום אורח
11.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דיאטה של אטקינס

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה01/08/20131384 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דיאטה של אטקינס: (דיאטת אטקינס) ד"ר אטקינס ממליץ בדיאטה שלו לצרוך בכמות כמעט בלתי מוגבלת, את המזונות הבאים: בשר, ביצים, גבינה ושומן, שמן וחמאה, וללא ספירת קלוריות. אך ישנו הצורך להגביל את צריכת הפחמימות מוגבלת לכ- 20 גרם ביום.

דיאטה של אטקינס הינה ללא פחמימות לפחות בשלב הראשון. דיאטת אטקינס הידועה גם כדיאטה עתירת חלבונים ושומנים ודלה בפחמימות. למידע נוסף אודות דיאטה מהירה.

התיאוריה שאחרי הדיאטה, לדברי יודעי דבר ואטקינס הינה שלאורך התפתחות האדם, למעשה עד המהפכה החקלאית שחלה לפני כ- 10,000 שנה, האדם כמעט שלא ניזון מפחמימות (דיאטה המכילה מוצרי חיטה ודגנים לסוגיהם), המזונות הנ"ל שהפכו למרכיב העיקרי בתפריטו של האדם לאחר מכן. כלומר שגוף האדם לא הסתגל אבולוציונית לצריכת פחמימות בכמות שבה הן נצרכות כיום. המאכלים המותרים בדיאטת אטקינס (כמעט ללא הגבלה) הם בשרים לסוגיהם, דגים, גבינות וביצים. ולעומתם לחמים, פסטות דגנים וקטניות, זרעים, תפוחי אדמה, בטטות ואלכוהול אסורים בשלב הראשון של הדיאטה ולאחר מכן מותרים בכמות מצומצמת ביותר.

השומרים על כללי דיאטת אטקינס נמנעים במהלך השבועיים הראשונים לדיאטה מאכילת פחמימות ומרבים בשתיית מים. מחקר הנערך ב"ניו-אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" משך שנה במאי 2003, שבו נבדקו 63 אנשים עם בעיית משקל, אשר חולקו באופן אקראי בין דיאטת אטקינס לדיאטה "קלאסית", עתירת פחמימות ודלת שומנים מצא שדיאטת אטקינס יעילה יותר.

לאחר שישה חודשים, המטופלים בדיאטת אטקינס איבדו כפול ממשקלם לעומת המטופלים בדיאטה רגילה (7 אחוזים מהמשקל לעומת 3.2 אחוזים בדיאטה הקלאסית). לאחר שישה חודשים נוספים ההבדל בין הדיאטות כבר לא היה משמעותי, אך מטופלי דיאטת אטקינס הציגו רמות גבוהות יותר של "כולסטרול טוב" (HDL) יחסית למטופלי הדיאטה הקלאסית. תוספי מזון מומלצים במהלך דיאטת אטקינס הם: מינרלים, מולטי-ויטמינים וחומצות שומן מומלצים במהלך הדיאטה.דיאטת אטקינס: הדיאטה נעשית במספר שלבים: שלב 1 של דיאטת אטקינס נקרא אינדוקציה-זהו שלב הירידה המהירה במשקל: זהו השלב בדיאטה של התכנית לירידה במשקל, וניתן לאבד עד 15 ק"ג בשבועיים הראשונים. בכמה צעדים פשוטים, אתה תהפוך את גופך למכונת שריפת שומן. שלב 2 של דיאטת אטקינס הרזיה מתמשכת, בשלב זה בדיאטה מאפשר לך להתחיל להוסיף יותר סוגים של פחמימות (מעט מאוד באופן יחסי) ויותר רכיבי מזון בחזרה לדיאטה שלנו, אך יחד עם זאת, לשמור על הירידה במשקל.

שלב 3 של דיאטת אטקינס שלב זה בדיאטה נקרא טרום תחזוקה. כלומר שמירת המשקל או ראיית מטרת היעד! כלומר לאיכן אנו צריכים להגיע. שלב 4 של דיאטת אטקינס סיום הדיאטה, שמירה על אורח חיים טוב ונוח. תחזוקה. אתה במשקל המטרה שלך. אתה יודע בדיוק כמה ואיזה מיני מאכלים אתה יכול לאכול כדי לשמור על משקל היעד.דיאטת אטקינס נקראת גישה התזונתית אטקינס באופן רשמי, היא דיאטה דלת פחמימות נוצרה ע"י ד"ר רוברט אטקינס מעבודת מחקר שהוא קרא בעיתון של איגוד הרפואה האמריקאי, שפורסם ע"י גורדון אזר וולטר ליון בלום. ד"ר אטקינס טען כי הוא השתמש במחקר כדי לפתור מצב עודף המשקל שלו. מאוחר יותר הוא הפך לפופולרי את השיטה בסדרה של ספרים, החל מהפכת הדיאטה של ד"ר אטקינס בשנת 1972. בספרו השני, דיאטה המהפכנית החדשה של ד"ר אטקינס (2002), הוא שונה חלקים מהדיאטה, אך לא שינתה את המושגים המקוריים. הגרסה העדכנית ביותר של הדיאטה אשר משלבת את החידושים האחרונים במדע נכתבה ע"י ד"ר Phinney, Westman, וVolek.

דיאטת אטקינס כרוכה בצריכה מוגבלת של פחמימות כדי לעבור חילוף החומרים של הגוף מהגלוקוזה כאנרגיה מעל להמרת שומן מאוחסן גוף לאנרגיה. תהליך זה, הנקרא קטוזיס, מתחיל כאשר רמות אינסולין נמוכים. בבני אדם בריא, אינסולין הוא נמוך ביותר כאשר רמות הגלוקוז בדם נמוכות (בעיקר לפני אכילה).

רמות אינסולין גורמות לצמצום ליפוליזיס (lipolysis) אשר צורך שומן כדי לייצר גופי קיטו (קטונים). מצד השני, פחמימות (לדוגמה, גלוקוז או עמילן, שהאחרון עשוי משרשרות של גלוקוז) משפיעות על הגוף ע"י גברת רמת סוכר בדם לאחר צריכה. (בטיפול בסוכרת, רמות סוכר בדם המשמש לקביעת דרישות האינסולין היומיות של מטופל).

סיבים, בשל העיכול (פירוק) הנמוכות שלהן, מספקים מעט או ללא אנרגית מזון ואינו משפיעים באופן משמעותי רמות הגלוקוז ואינסולין. בספריו המוקדמים של ד"ר אטקינס, כגון: דיאטת המהפכה החדשה, דיאטת אטקינס העלתה את הטיעון השנוי במחלוקת שהדיאטה דלת הפחמימות מייצרת יתרון מטבולים כי שרפת השומן לוקח יותר קלוריות ולכן אתה מבזבז יותר קלוריות.

הד"ר צטט מחקר אחד שבו הוא העריך שיתרון זה עשוי להיות 950 קלוריות ליום. מחקר סקירה שפורסם במגזין Lancet הגיע למסקנה כי לא היה יתרון כזה חילוף חומרים ודיאטה פשוט אוכלות פחות קלוריות בגלל השעמום. פרופ Astrup הצהיר, המונוטוניות והפשטות של הדיאטה יכולות לעכב תיאבון וצריכת מזון. דיאטת אטקינס מגבילה פחמימות "נטו" (גרם פחמימות לעיכול המשפיעים פחות גרם סיבי סוכר בדם). השפעה אחת היא הנטייה להקטין את תחילתה של תחושת הרעב, אולי בגלל משך הזמן ארוך יותר של מערכת עיכול (שומנים וחלבונים להימשך זמן רב יותר לעיכול מאשר פחמימות).

אטקינס בספרו בשנת 2002 מהפכת הדיאטה החדשה שרעב הוא סיבת מספר אחת לכך שהדיאטה דלת שומן נכשלה וכי דיאטת אטקינס היא קלה יותר, מפני שאתה מרוצה מחלבון, שומן וסיבים תזונתיים נאות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קובי עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מר יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוז...).
* דיאטה מהירה דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
* מנהל האתר: ארגון הבריאות והכושר.
ארגון הבריאות והכושר הישראלי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יעקב קובי עזרא

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה06/03/201147 צפיות
קובי עזרא ויטמין D כנגד זיהומים - ויטמינים. לאחר התפרצויות שפעת H1N1 בשנת 2009, המליצו בחום על כל עובדי הבריאות והחולים להיבדק ולטפל במחסור בוויטמין D כדי למנוע החמרה של דלקות בדרכי הנשימה. ויטמין D מפחית גם את ייצור הציטוקינים הפרו-דלקתיים, מה שעלול להפחית את הסיכון לסערת ציטוקין בזיהום H1N1.48

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ילדים15/09/191234 צפיות
גדילה לגובה וצמיחה במימדי הגוף - קובי עזרא. ראשית יש להבין שלוחית הגדילה ממוקמת בין האפיפיזה והמטפיזה ומורכבת משלושה אזורים (אזור מנוחה, ריבוי והיפרטרופי).

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ורפואה כללי25/08/131472 צפיות
סוכרת סוג 2 (סוכרת מבוגרים) סוכרת מסוג 2 בעבר כונתה סוכרת מבוגרים, היות ובעבר כמעט ורק מבוגרים ובעיקר שמנים סבלו ממנה. כיום עם מגפת ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער, חלה עלייה בתחלואה של סוכרת סוג 2 בילדים ונוער, זאת עקב ההשמנה אשר נובעת מתזונה בלתי נאותה וחוסר פעילות גופנית. בסוכרת סוג 2 נוצרת תופעה של תנגודת הגוף להורמון אינסולין וכך בהמשך הפרשת אינסולין מוגברת, ובסופו של דבר ירידה בכמות האינסולין המופרשת מבלוטת הלבלב, כך לנעשה נוכל להבחין בעליית רמות הסוכר בדם, מצב המכונה היפרגליקמיה והתפתחות סו

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה18/08/131316 צפיות
דיאטה, ודיאטות בלתי פעילות אם כן נשאלה השאלה מדוע דיאטות אינן פעילות? או לפחות אנו רואים ירידה במשקל בהתחלה, אך כעבור זמן קצר אנו נתקעים! הסיבה העיקרית שדיאטות לא עובדות היא שלכל תוכניות הדיאטה למיניהן יש הנחת יסוד שגויה המבוססת על טיפול בסימפטומים, בגורמים החיצוניים וללא התייחסות לקשר של גוף-נפש הסתכלות מלאה על החיים שלנו. דיאטת מתבססות על כוח רצון ומשמעת עצמית בעיקר בלי לבדוק למה מלכתחילה אוכלים יותר מידי. בנוסף, השינוי המוצע הוא מבחוץ פנימה במקום מפנים החוצה. כלומר, דיאטות מציעות שנשנה את הפ

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה06/04/131521 צפיות
מחקר על השפעות של דיאטה ללא פחמימות על פי מחקרים תצפיתיים תוכננו רופאים ומדעני תזונה, נמצאו ביצועים גופניים בלתי תקינים הם נפוצה אך אינם מחייבים תוצאה של דיאטת דלת פחמימות או דיאטה ללא פחמימות. אך יחד עם זאת, שימוש טיפולי בדיאטות קטוגניות לא צריך לחייב הגבלה מכל עבודה פיזית או פעילות גופנית, עם הייחודיות שהיכולת האנאירובית היחידה היא מוגבלת, כגון הרמת משקולות. במקרה זה, בשל רמות הגליקוגן הנמוכים בדיאטה קטוגנית, ספורטאים תחרותיים קשה עד כדי שאינם מסוגלים לעקוב אחרי זה סוג של דיאטה. בשנת 1939 שני

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה03/04/131350 צפיות
מיץ טהור מכיל לא מעט סיבים תזונתיים, מיץ צם לעתים קרובות להשתמש בחוקן או משלשלי צמחים או מים מלוחים בתקופת צום יעילים לסלק פסולת מהמעיים והמעי הגס. שיטה נוספת להשגת אפקט זה כרוך קליפות פסיליום בערבוב עם המיץ הטבעי. בגלל שפסיליום אינו נספג לגוף, אך הוא סופח נוזלים באופן משמעות, כך הוא יוצר את העיקר הנחוץ כדי להקל על פינוי.

מאת: יעקב קובי עזראפיתוח שרירים 01/04/131941 צפיות
איך סטרואידים אנאבוליים מנוצלים ע"י ספורטאים? סטרואידים אנאבוליים נלקחים בדרך כלל או דרך הפה = באופן אוראלי או מוזרקים לתוך השריר (IM), למרות שחלקם נמרחו על העור כקרם או ג'ל. מינונים שננקטו ע"י הספורטאים עשויים להיות גבוהים פי- 10 עד כפי- 100 ממינונים שנקבעו לטיפול במצבים רפואיים נורמטיבים.

מאמרים נוספים בנושא דיאטה

מאת: אבי דוידידיאטה21/05/194175 צפיות
המלצות וטיפים לקראת דיאטה מהירה לגברים שמתחתנים בקרוב.

מאת: אבי דוידידיאטה08/01/194646 צפיות
עצות שימושיות לגברים שמחפשים דיאטה מהירה ללא תחושת רעב וללא הימנעות ממסעדות.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/183134 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך להוריד במשקל ולהישאר רזה, עכשיו גם אתם תוכלו להכיר את השיטה החדשה לירידה במשקל אשר הצליחה להטריף אלפי ישראלים הודות לתוצאות היפות אשר הצליחה להציג עבור כל אלו אשר התחילו להשתמש בה.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/182297 צפיות
האם נמצאה שיטה חדשה לירידה במשקל אשר הצליחה לעזור לאלפי ישראלים לרדת במשקל בדרך הטבעית? עכשיו גם אתם יכולים לדעת איך מורידים במשקל בלי דיאטה וספורט.

מאת: SEOMANדיאטה15/01/181307 צפיות
מהי הדרך הטבעית לירידה במשקל ואיך גם אתם יכולים להתחיל להוריד במשקל 3-5 קילוגרם בחודש מבלי ללכת לחדר הכושר ולהרעיב את עצמכם במשך ימים שלמים? הכירו את שיטת ההרזיה ששיגעה את המדינה. נטור דיאט היא מעל לכל ספק אחת מהדיאטות החמות ביותר אשר הצליחה גם להגיע לידם של הסלבס ולקבל פידבקים רבים על הצלחתם של אלו אשר הצליחו לרדת במשקל בדרך הטבעית.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/181208 צפיות
מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל באופן טבעי ואיך השימוש במוצרי הרזיה ודיאטות שונות יכולים להשפיע עלינו בטווח הקצר ובטווח הארוך? האם קיים פתרון אחד שיוכל להתאים לכל אחד? קיבלנו שאלות רבות בנוגע לאנשים אשר מחפשים את הפתרון הטוב ביותר אשר יעזור להם גם להוריד במשקל וגם לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן. אין ספק כי אלו הן רק חלק מהשאלות העתיקות ביותר אשר מניחות את דעתם של אלו החפצים בשינוי אמתי ומשמעותי בחייהם.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/181092 צפיות
כמה זמן אתם כבר מנסים להוריד במשקל ולשמור על אורח חיים בריא? אם גם אתם חשבתם שניסיתם כבר הכל, חשוב שוב. כעת הדיאטה החדשה שהספיקה כבר לשגע את המדינה, יכולה להיות גם ברשותכם. דיאטת התרסיס או דיאטת הסלבס של נטור דיאט מציעה דרך חדשה להתמודד עם בעיית עודף המשקל. הודות לתרסיס ההרזיה והשימוש היומיומי בקפסולות, תוכלו גם אתם להוריד ממשקלכם באופן טבעי לאחר שתתחילו לאבד תיאבון ותרגישו תחושה של שובע ומלאות. אם כן, מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ואיך זה עובד? הטיפים לירידה במשקל שיעזרו לכם להתחיל לחיות טוב יותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica