חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בדיקת תיפקודי קרישה - INR

מאת: ישראלמחלות לב27/10/20138846 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מטופלים רבים מקבלים תרופות "מדללי דם" מטרת תרופות אלוהיא להפחית ייצור של קרישי דם. מנגנוני פעולה של תרופות אלו מגוונות מהארכתזמן קרישה ועד לעיכוב/חסימה של פקטורי קרישה, פעולה על טסיות הדם ועוד.
המחלותבהם ניתן "מדללי דם" הם מחלות בהם הסיכוי ליצור קרישי דם גבוהה. דוגמהמחלות לב לאחר אוטם שריר הלב, החלפת מסתם לבבי, פרפור פרוזדורים, קרישיותיתר, פקקת וורידים ועוד.
בין התרופות שעובדים על מנגנוני הקרישה הם :קומדין - COUMADIN ,קלקסן- CLEXAN, פלויקס- PLAVIX, אנגיומקס - ANGIOMAX,פרודקסה הפרין ועוד. בחלק מתרופות הללו ישנו צורך בניטור התרופה בדם.
אחת מהתרופות הנפוצות לרמת תרופה היא הקומדין - COUMADIN .
קומדין מפריע לסנתוז פקטורים של ויטמין K בכבד וכך מונע קרישה ומאריך זמן קרישה.
אנטידוט(תכשיר נגד): ויטמין K
כל אדם מגיב בצורה שונה לתרופה והרמה נמדדת בדם היא  בדיקת  INR.
אצלאדם שלא נוטל קומדין ה INR שלו הוא 1. מי שנוטל קומדין למניעת קרישי דםרמתו אמורה להיות INR בין 2-3.5  וזאת תלוי בהתוויה לטיפול ובהתאם לשיקולדעתו של הרופא המטפל. מטרת בדיקת הדם היא לעקוב אחר מידת השפעת התרופה,איזון הטיפול ושמירה על ערכים בטווח הטיפולי המומלץ.
רמת INR נמוכה מ 2 לא יעילה למניעת קרישי דם ויש צורך לעלות את המינון ולבצע ביקורת ומעקב.
רמת INR גבוהה מ 3.5 יכולה לגרום לדימומים (דוגמה מע' העיכול) ועל כן יש להוריד את רמת התרופה ולבצע ביקורת ומעקב.
יש לבצע בדיקת INR ורק לאחר מכן ליטול את התרופה בהתאם להוראות רופא.
בתחילה עד לאיזון רמת INR הרצוי ,יש לקחת פעמיים בשבוע ולאחר מכן פעם בשבוע. אם הרמות יציבות יש לקחת בתדירות של פעם ב 3-4 שבועות.
חברת MEDICAL SERVICE מספקת שרות של בדיקת רמת INR . האח/ות מגיעים עד לבית הלקוח ללקיחת בדיקתהדם.ניתן לבצע מנוי לאנשים הזקוקים לרמת INR בתדירות גבוהה או למעקבוביקורת תכופתית.

חברת MEDICAL SERVICE מספקת שירותים של בדיקות דם בבית הלקוח. כמו"כהחברה מספקת שירותי סיעוד משמירה פרטית בבית הלקוח או בבית חולים להשגחהלאחר ניתוח או עזרה למשפחות ועד לפרוצדורות סיעודיות כגון זריקה, חבישותועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ישראל

מאת: ישראלבריאות ורפואה כללי19/08/136959 צפיות
ביצוע זריקה ע"י מטופל עצמו או בני משפחתו... קיצור דרך של הממסד הרפואי. האם אתם מוכנים נפשית ופיזית לזה ? פיתרון שמציעות קופות החולים ומער' הבריאות הם לא פחות ולא יותר - ביצוע פעולות סיעוד ע"י מטופל עצמו או בני משפחתו. זריקה לא נכונה יכולה להסב נזק לרקמות עד כדי נזק בלתי הפיך לעצבים באיזור ההזרקה.

מאת: ישראלמחלות לב08/07/131860 צפיות
ניתוח לב פתוח אחד הארועים הכי לא צפויים שנוחתים עלייך ביום בהיר אחד, לרוב מדובר בניתוח מעקפיים אך בניתוח מסתמים מרבית הניתוחים הם יזומים ומתוכננים מראש.זה מתחיל בעבודה, בזמן נהיגה או באירוע עם כאבים בחזה ,לחץ ותחושה רעה, ישנם כאלה אשר מסתובבים מס' ימים עם התחושה הזאת ומרגישים עייפות וחולשה בהליכה או עלייה במדרגות עד שמגיעים לרופא או למיון כי הכריחו אותם או המליצו להם. ישנם כאלה שמגיעים במסגרת בדיקות לחדר כושר ומשם הם מגיעים לצינטור ואף לחדר ניתוח בעל כורחם. יש לציין שהאחרון הוא מקרה הכי טוב מבין השאר משום שזה יזום והלב אינו נפגע ותהליך ההחלמה מהיר יותר.

מאת: ישראלבריאות גיל הזהב12/05/136537 צפיות
רפואת הקשישים מאופינת בריבוי מחלות ,בשינוי אופי וסימני מחלות, בעלייה בשכיחות המחלות ובהמשכן. ישנה ירידה קוגנטיבית ופגיעה בחושים. התוצאות בקרב קשישים אלו באות לידי ביטוי בירידה תפקודית ובאובדן העצמאות בחיי היום יום. אלה מביאים לצורך הולך וגדל באשפוז בטיפול במוסדות או בעזרה מתמדת בחיי היום יום. מדינת ישראל היא המדינה המובילה בתחום הטיפול הסיעודי הממושך בקשישים. שיעור המטופלים בקהילה ובמשק הבית גבוה במיוחד 86.5% מסך המטופלים הסיעודים לעומת 50.7% בממוצע במדינות ה OECD (ארגון מדינות מפותחות).

מאמרים נוספים בנושא מחלות לב

מאת: דניאל seoמחלות לב12/06/146930 צפיות
אם אתם מחפשים אטרקציה מהנה ואטרקטיבית לימי הקיץ החמים המתקרבים ועימם עולה הטמפרטורה מדי יום, מצאנו לכם פעילות מהנה וכיפית לכל המשפחה.פארק מים זו החוויה הכי מהנה להעביר יום שלם בכיף ובהנאה בימי הקיץ הרותחים.

מאת: ישראלמחלות לב08/07/131860 צפיות
ניתוח לב פתוח אחד הארועים הכי לא צפויים שנוחתים עלייך ביום בהיר אחד, לרוב מדובר בניתוח מעקפיים אך בניתוח מסתמים מרבית הניתוחים הם יזומים ומתוכננים מראש.זה מתחיל בעבודה, בזמן נהיגה או באירוע עם כאבים בחזה ,לחץ ותחושה רעה, ישנם כאלה אשר מסתובבים מס' ימים עם התחושה הזאת ומרגישים עייפות וחולשה בהליכה או עלייה במדרגות עד שמגיעים לרופא או למיון כי הכריחו אותם או המליצו להם. ישנם כאלה שמגיעים במסגרת בדיקות לחדר כושר ומשם הם מגיעים לצינטור ואף לחדר ניתוח בעל כורחם. יש לציין שהאחרון הוא מקרה הכי טוב מבין השאר משום שזה יזום והלב אינו נפגע ותהליך ההחלמה מהיר יותר.

מאת: מיכאל רומנסקימחלות לב26/05/131844 צפיות
הלב הוא, כיודע המשאבה שאחראית על זרימת הדם הסדירה בגוף האדם. על מנת לאפשר לדם לנוע בכיוון הנכון, ולמנוע ממנו מצב של זרימה הפוכה, מכיל הלב מסתמים - ארבעה במספר. לעיתים, פגיעה במסתמים עשויה להצריך התערבות כירורגית לצורך תיקון הבעיה באמצעות החלפת המסתם הפגום. למרבה המזל, מדובר בניתוח קל, יחסית. למעשה ניתוחי מסתמים הם בין הניתוחים הנפוצים ביותר בישראל. מרכזים רפואיים פרטיים מציגים, גם בתחום זה, יתרונות רבים.

מאת: רוני סופרמחלות לב13/12/128850 צפיות
ורידים הם כלי הדם בגוף אשר מחזירים דם מהזרועות, הרגליים ושאר האיברים אל הלב. אי ספיקה ורידית היא מצב בו זרימת הדם בורידים חסום או מוגבל. אי ספיקה ורידית יכולה להתרחש בגלל מספר הפרעות – בעיקר פקקת של ורידים עמוקים ודליות. בורידים בריאים ישנה זרימה מתמדת של דם מאיברי הגוף. ישנם שסתומים בתוך הורידים ברגליים אשר מונעים מהדם לזרום בכיוון ההפוך.

מאת: לי באומןמחלות לב23/04/128814 צפיות
מחלת לב היא המחלה השכיחה ביותר בעולם המערבי, והתמותה ממנה רק הולכת וגדלה. למטופלים שחיים עם מחלה חמורה יש מספר צרכים בסיסיים מהמערכת הרפואית: ניהול כאב וסימפטומים, הימנעות מהארכה לא מתאימה של גסיסה, להשיג תחושה של שליטה והעצמה של יחסים עם אחרים משמעותיים.מטופלים עם בעיה לבבית סובלים מעייפות, כאבים, דיכאון, בצקות, נדודי שינה, דיכאון, בלבול, אנורקסיה ועצירות. טיפול פליאטיבי יכול לסייע למטופלים ובני משפחותיהם בשלב הסופני ולהפחית עלויות מהמערכת הרפואית, אלא שמעט הרופאים מפנים לטיפול פלאטיבי

מאת: רויטל בוחניקמחלות לב01/12/118665 צפיות
הלב הוא אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. התקפי לב הם מצבים מסוכנים העשויים להביא למוות וכדאי לדעת כיצד ניתן למנוע אותם ואיך אפשר לטפל בהם. להלן כמה עובדות אודות התקפי לב שכדאי שתדעו.

מאת: רויטל בוחניקמחלות לב13/11/118557 צפיות
מוקד רפואה הוא מוקד המיועד לתת שירות רפואי זמין ומיידי לאנשים הזקוקים לו. מוקד רפואה יהיה פתוח בכל שעות היממה ובכל ימי השבוע על מנת לתת מענה לאנשים. מוקד רפואה יכול להיות מוקד אליו ניגשים פיזית ומקבלים טיפול רפואי, מוקד אשר נותן שירות באמצעות מענה טלפוני, או מוקד רפואה אליו מחוברים באמצעות לחצן מצוקה. מיותר לציין שמוקד רפואה זמין ויעיל ביותר הוא מוקד רפואה שנותן מענה טלפוני ישיר או קישור ללחצן מצוקה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica