חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כשדלתות הלב נסגרות ונפתחות מחדש - על החיים דרך העינית של מנעולן בירושלים
לא כל בעל מקצוע יכול לספר לכם על קורותיו לרגש כפי שיכול מנעולן בירושלים.
מנעולן בירושלים יוכל לספר לכם מההיכרות שלו.
איך הגענו למסקה הזו? פשוט מאוד. זה מתחיל מכך שכל בעל מקצוע רואה את לקוחותיו בסיטואציה אאנושית שונה ומשונה: רופא שיניים הרבה פעמי נחשף לפחדים של מטופליו. גם אנשים אשר מקפידים להציג חזות יציבה ואף קשוחה ביומיום, מוצאים את עצמם כהצד היותר פגיע ורגיש שלהם נחשף למראה מחט של מזרק רופא שיניים או כאב פיזי.
פסיכולוג, כמובן עד לרגעי החשיפה הקשים ביותר של אנשים בינם ולבין נפשם.
עורך דין  נחשף לא פעם לאנשים ברגעים בהם הם נאבקים על צדקתם או על ניסיון לחפות על אי צדקתם וכך נחשף לתוך פאן בנפש האנושים אשר רובנו לא מכירים ביום יום.
וכך גם מנעולן. למה דווקא מנעולן בירושלים? כי במקרה של מנעולן בירושלים זה הרבה יותר מעניין. מנעולן בירושלים מכיר את הלקוחות שלהם באותה סיטואציה לא נעימה בה הם עוצדים מופרדים מהטריטוריה האישית והפרטית שלהם. מנעולן בירושלים מוצא אנשים יהודים עמידים, או משפחות יהודיות עניות, דתיים, חילוניים או ערבים, או נוצרים – כולם מידיד פעם נזקקים לשירותי מנעולן. ובירושלים קל לזהות את הטבע האנושי המשותף לכל בעלי הרקעים השונים הללו.
מסתבר שהלחץ והפחד אשר מאפיין אנשים אשר חווים בעייה להיכנס לביתם – משותף.
גם העשירים היהודים המתגוררים בשכונות כמו רחביה, או תלפיות לא מצליחים להחזיק את התדמית המאפיינת אותם כבעלי שיקול דעת וכאנשים רציניים ולא פעם מנעולן בירושלים מגיע ומוצא מולו אדם מוכר, כזה שפניו נשקפים לא פעם דרך כלי התקשורת – ואותו האדם מסמיק מרוב כעס, או מרוב בושה, או מתוך שניהם ונראה כמי ששפיותו עלולה לאבוד לו.

ישנם בעלי עסקים בתום המנעולנות בירושלים, אשר טוענים שככל שהאדם הוא עמיד יותר, וככל שבביתו יש תכולה יקרה יותר – כך קשה לו התחושה שהדלת שלו אינה נפתחת. "מפתח שנשבר בתוך דלת יכול להפוך גם שר בממשלה לאדום כבוי" – כך מספר מנעולן בירושלים אשר הציל לא פעם אנשים חשובים. "לעומת זאת, דווקא אלו שחוו בחייהם תחושה של חיים ללא בית, מצליחים להעביר את רגעי ההמתנה עד שמגיע המנעולן ופותח בפניהם הדלת בקלות יחסית.
נכון, כולן נלחצים, יש בזה משהו מעורר פאניקה, בידיעה וההכרה שהבית שלך לא נפתח,
זה תמיד קשה וזה קשה לכולם."

עוד סיפורים על מנעולן בירושלים ניתן לשמוע מפי בעל בית מלון אשר נזקק לשירותי פריצת דלתות פעמים רבות: "קורה אצלנו באופן די תדיר שהלקוחות מאבדים את המפתחות. זה כמעט כל יום אפשרי. לכן, אנחנו משתמשים רבות בשירותים של מנעולן בירושלים אשר תמיד מגיע בתוך כמה דקות ומסייע לנו להפוך תייר מבוהל לאדם אשר חיוך על פניו. אף פעם אי אפשר לדעת מה הרושם שתיירים מקבלים על ישראל ועל הישראלים, אבל אני חושב שדווקא הסיטואציה הזו,
הרגע בו תייר מרגיש ש"נפל" אל תוך מעין בור של היומיום בליבה של חוויה תיירותית מרגשת, זה המקום בו הוא חווה מפגש בלתי אמצעי, אמיתי וכנה עם החברה הישראלית ועם החיים כאן. הרי הברמן בפאב, המדריך בסיור, והפקידה בקבלת המלון – כל אלו עוסקים בליצור רושם טוב עליו התייר, אבל מנעולן בירושלים לא מונחה לעשות "הצגה" לתייר. וכאן, השירות המקצועי, המהירות והעבודה היסודית, הרגועה, היציבה, השלווה והמכייחת – כל אלו עושים שירות מצויין לנו הישראלים.

 תגיות המאמר: מנעולן בירושלים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת www.copy-writer.co.il

מאת: www.copy-writer.co.ilענפי ספורט21/08/143059 צפיות
על הטרנד החדש - טיפוס קירות: ספורט מרהיב ומרתק!

מאת: www.copy-writer.co.ilניהול ידע02/12/137757 צפיות
מה עושים עם אלבומי התמונות הישנים? שירות סריקת מסמכים מפנה מקום לקדמה ומנציח את ההיסטוריה של המשפחה שלכם בדרך מתקדמת

מאת: www.copy-writer.co.ilיבוא ויצוא06/11/137596 צפיות
מה זה בעצם תמלול ומה עושים עם זה

מאת: www.copy-writer.co.ilשיווק ישיר06/11/137973 צפיות
על כוחו העולה של דפוס דיגיטלי ככלי שיווק

מאת: www.copy-writer.co.ilאדריכלות נוף 06/11/13739 צפיות
על האופנה החדשה שמרטיבה את היובש העירוני

מאת: www.copy-writer.co.ilמשפחה וזוגיות - כללי03/11/13871 צפיות
סריקת מסמכים מאפשרת לכם להפוך את אלבומי התמונות מהעבר לנחלת העתיד. כך תשמרו את ההיסטוריה בתמונה

מאת: www.copy-writer.co.ilאומנות - כללי06/08/131044 צפיות
מזרקות פרטיות נחשבות לסמל בורגני - אבל יש בהן גם ממד רוחני.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אבי בכרחברה ומדינה - כללי28/11/2163 צפיות
גולדה מאיר (מאירסון) היא ללא ספק מיתוס יהודי, מיתוס ישראלי ומיתוס לאומי, גולדה היא לא רק מיתוס לאומי, גולדה הצליחה להתמקם מכוח אישיותה בתודעה כמיתוס בינלאומי חוצה מגזרים ומגדרים, אישיותה המרתקת וסיפור חייה הינם נרטיב לאומי, ציוני, ועולמי. דמותה ופועלה המרתקת מהווה לנו כיהודים החיים את העבר וההווה הציוני אבן דרך ודוגמה ומופת לאישה אשר הקדישה את חייה ופועלה לחלוטין לעם היהודי ושימשה אור לנשים בכל העולם כאישה אשר "עשתה את זה ובגדול" והגיעה למקומה ומיקומה הגבוהים כראשת ממשלה בזכות אישיותה ועשייתה בלבד ללא מורא ללא חסד או התחסדות ואת כל זה עשתה בעולם גברי ושוביניסטי במיוחד בשנים בהם חיה ופעלה.

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201692 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181052 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171571 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171321 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161752 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica