חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דילול עצם / אוסטאופורוזיס

מאת: daronetתוספי מזון06/11/20138113 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהי מחלת דילול עצם / אוסטאופורוזיס

כמו רקמות אחרות, גם העצם נמצאת כל הזמן בתהליך של התחדשות, כאשר אמורה להישמר מסת העצם במהלך תהליך זה. אצל כל אדם כמות ומסת העצם שונה וזאת בעקבות אלמנטים של תורשה וסביבה. בעקבות משתנים מסויימים מסת העצם יכולה לרדת וקצב הפירוק של העצם עולה על קצב הבנייה וכך למעשה מתחילה מחלת דילול עצם. מחלה זו שכיחה בעיקר אצל נשים בגיל הבלות, בו האיזון ההורמונלי בגוף משתנה בעקבות הפסקת המחזור. מצב זה יוצר שינוי משמעותי במבנה העצם ולמעשה יכול  להוביל לירידת הצפיפות שלה.

הגורמים למחלת דילול עצם / אוסטאופורוזיס

ישנם מספר גורמים שונים אשר יכולים להוביל למחלת דילול עצם והם לדוגמא:

  • תורשה- במידה וישנם קרובי משפחה שחלו במחלת דילול עצם, הסיכוי שגם אנחנו נחלה בה הוא גבוה יותר, שכן מבנה העצם והשינויים הנגרמים לו הוא תורשתי.
  • מין- ידוע שאצל נשים הסיכוי לחלות בדילול עצם הוא גבוה יותר, שכן אחד הגורמים העיקריים לשינוי במבנה העצם הוא חוסר איזון הורמונלי, אשר מאפיין בעיקר נשים בגיל הבלות כאשר המחזור מפסיק.
  • מוצא- גם למוצא של האדם יש השפעה על הסיכון לחלות במחלת אוסטאופורוזיס, כאשר אנשים ממוצא אירופאי או אסיאתי חשופים יותר למחלה זו.
  • גיל- מסת העצם שלנו נקבעת באופן סופי בגיל העשרה עד שנות העשרים לחיינו. לאחר מכן נרשמת ירידה מתמדת וטיבעית בתהליך בניית העצם. ככל שנתבגר אנו חשופים יותר למחלה, מכיוון שבגיל מבוגר ידוע שתהליך פירוק העצם משמעותי יותר מאשר תהליך בניית העצם. הסיבה שישנם אנשים מבוגרים שחולים במחלה וישנם כאלה שלא, היא בן השאר בכמות מסת העצם המקסימלית אליה הגיע האדם בצעירותו.
  • כושר גופני- ידוע שלפעילות גופנית יש חשיבות רבה בהקשר של בריאות האדם. גם בנושא של מחלת דילול עצם יש לפעילות גופנית חשיבות מכרעת. אדם שלא נמצא בכושר גופני בסיסי חשוף יותר למחלת דילול עצם, מאשר אדם שעוסק בפעילות גופנית כלשהי באופן קבוע.
  • צריכת חומרים כמו טבק, קפאין ואלכוהול משפיע אף היא על איזון העצמות שלנו ויכולה להוביל ביחד עם גורמים נוספים למחלת אוסטאופורוזיס.
  • מסת הגוף- למסת הגוף יש השפעה גם כן על הסיכוי לחלות במחלה זו. ככל שמסת הגוף קטנה יותר והאדם רזה יותר, עולה הסיכוי לחלות במחלת אוסטאופורוזיס.
  • חוסר בויטמינים מסוימים כמו ויטמין D, ויטמין K וצריכה נמוכה של סידן.
  • תרופות- ידוע ששימוש בתרופות מסויימות או קיומם של מחלות קודמות, יכול להגביר את הסיכוי לחלות במחלת דילול עצם. כך לדוגמא שימוש קבוע בסטרואידים או תרופות המשמשות לטיפול במחלות כמו סרטן השד מעלות את הסיכוי לחלות במחלת דילול עצם.

 

נכתב על יד חברת אמורפיקל - המשיקים של תוסף הסידןDENSITY

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דרונט חברת בניית אתרים מאז 1999 כאשר בתקופה זו הקימה אתרים רבים עבור לקוחות בגדלים שונים החל מחברות קטנות ועד לחברות בינלאומיות, כולל מוסדות וארגונים מובילים בישראל.

בנוסף לשרותי בניית אתרים, מציעה החברה שרותי קידום אתרים במנועי חיפוש מובילים בעולם.

ניסיון עשיר בתחום ומתודולוגיה שנבחנה לאורך שנים, עושה את ההבדל ומשפרת מעמדיהם של אתרים בתוצאות חיפוש.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת daronet

מאת: daronetייעוץ משפטי26/05/144144 צפיות
זכויות רפואיות הוא מונח שאנו נוטים לשמוע פעמים רבות, אולם לא תמיד ולא כולם באמת מבינים במה מדובר. רבים מניחים כי מדובר במצב שבו רק אנשים החולים בסוג מסוים של מחלות יכולים ליהנות מתנאים כאלה ואחרים המגיעים להם על פי חוק, אולם לא כך הוא הדבר, אלא מדובר בפיצוי כספי חד פעמי ביחד עם פיצויים ארוכי טווח וקבועים שמגיעים למי שנפצעים, נפגעים או חולים במסגרות חייהם השונות.

מאת: daronetאופניים25/02/147994 צפיות
כל מי שהתנסה פעם ברכיבה על אופני הרים מקצועיות יודע כי ההבדל בינן לבין אופניים רגילות הוא הבדל של שמיים וארץ. נכון שלפדל על הכביש זה לגמרי לא רע, אבל אין כמו רכיבת שטח מלאת אדרנלין בטבע.

מאת: daronetניקיון20/02/14733 צפיות
אנו רגילים כי הזרמת מים בברז, הדחת המים בניאגרה או כל פעולה אחרת של זרימת מים לצנרת הביוב מסתיימת בהעברתם החופשית אל מערכת הביוב הראשית והרחק מהמבנה. משאבות ביוב נכנסות לתמונה כאשר אין כך הדבר וקיים החשש הגדול, אשר לעיתים מתממש, של הצפה.

מאת: daronetבניין ואחזקה - כללי31/12/13834 צפיות
למרות שרובנו סבורים כי קבלת טופס 4 מהווה את הפרוצדורה האחרונה בטרם אכלוס המבנה, הרי שע"פ ההנחיות מדובר בתהליך "מתגלגל" אשר אליו יש להתכונן בהתאם ובאופן מסודר לאורך כל שלבי הבנייה. להלן השלבים השונים שיש לעבור בטרם מקבלים טופס 4 חתום ומאושר.

מאת: daronetהורות27/11/13849 צפיות
כל הורה מכיר את תחושת החוסר אונים אשר אנו חשים בכל הקשור לתינוק הקטן שלנו. התינוק שלנו יתחיל לדבר ולחוות דעה רק בעוד שנים אחדות וכרגע אין לנו שום דרך לדעת באופן חד משמעי מה הוא צריך באמת.

מאת: daronetניקיון24/11/13805 צפיות
פינוי אשפה בידי חברות המתמחות בכך ניתן לביצוע גם עבור מבני מגורים (אשפה ביתית) כגיבוי לשירותי העיריות, כנ"ל לגבי אירועים המופקים מתחת לכיפת השמיים ולמעשה, בכל מצב בו נוצרת פסולת גדולה ונפחית.

מאת: daronetבניין ואחזקה - כללי14/11/13799 צפיות
אחד הדברים השימושיים ביותר בעבודת הגינון הוא המפוח. מפוחים משמשים גננים, עיריות ומתחזקים של גנים בוטניים בתור מכשיר אולטימטיבי אשר עוזר לפנות פסולת גזם ועלים נושרים מהדרכים ו/או לשאוב את הפסולת ולצמצם את נפחה בצורה משמעותית

מאמרים נוספים בנושא תוספי מזון

מאת: רונןתוספי מזון25/06/171636 צפיות
היום בעידן חיים מודרניים, לחץ וסטרס בלתי פוסקים, ולא תמיד אנשים מוצאים זמן וכוח לתזונה מאוזנת. זה גרם לאנשי רפואה המודרנית לחפש פתרונות להשלמת החיסורים. אבל לפעמים לא צריך להמציא את הגלגל מחדש, אלא מספיק רק להתעדכן ולעשות כמה שינויים קטנים. סיפורים על מולטי ויטמין אפשר לפגוש עוד מתקופת מלחמת העולם, שהיו בשימוש, כדאי לעזור להתמודד לאותם אנשים שהגיעו לתת תזונה. עם השנים הרכב ומינון של ויטמינים התעדכן והשתנה. וכיום מולטי ויטמין ותוספי מזון בהחלט יכולים להיות מקור תמיכה והשלמה לתזונה בלתי מאוזנת

מאת: רונןתוספי מזון25/06/171562 צפיות
ויטמין D, אחד הויטמינים החשובים. נוא משתתף ברב התהליכים, שמתרחשים בגוף של אדם. תמיד היה נהוג לחשוב, שבארץ שלנו, מלאת שמש, אין צורך בתוספת ויטמין. אבל עם השנים, ועם מחקרים שמראים ומוכיחים, חשיפה ממשוכת לשמש, גורמת נזק רב בכל מיני הבטים. יותר ויותר רופאים ממליצים על תוספת של ויטמיםן D , באופן מבוקר. תוסף הזה, עוזר להתמודד עם עייפות מוגברת, חיזוק שיניים, למנוע דלדול מסת השריר, משםיעה על תהליך יוצר זרע אצל גברים, מסייע בהתמודדות עם מחלות לב, סרטן, טרשת נפוצה,לחץ דם גבוה ועוד. טבלת המינון תראו בהמשך

מאת: רונןתוספי מזון12/05/17860 צפיות
במהלך תקופת ההריון הגוף משתנה ולעיתים יש חוסרים תזונתיים שונים. אפשר להשלים חוסרים אלה על ידי אכילה נכונה וגם השלמה בעזרת תוספי תזונה

מאת: שרון צרפתיתוספי מזון08/10/151747 צפיות
אחד מאותם צמחי מרפא פלאיים בהם ישנו שימוש רב בארצות כמו סין הינו שורש רדיולה אשר מספק סגולות רבות לבריאות הנפשית והפיזית של האדם שצורך אותו, עד כי החלו לייצר כמוסות טבעיות ממנו על מנת לקבל את היתרונות הללו בצורה מהירה ופשוטה.

מאת: רוני הכהןתוספי מזון23/07/151118 צפיות
קרוב לוודאי שרק חלק זעיר מצליח לאזן את צריכה היומית ללא שימוש בתוספי תזונה כמו דנסיטי, אקסום ואחרים שמצליחים לספק את הכמות הנדרשת בצורה יעילה ביותר.

מאת: אמירתוספי מזון06/03/151017 צפיות
כל אחד מאיתנו אוהב לאכול אוכל שונה אבל כולנו בסופו של יום צריכים את אותם החומרים התזונתיים המסייעים לגוף. בדיוק לשם כך נוצרו תוספי תזונה המאפשרים לנו לא לאכול את כל החומרים שהגוף צריך אך עדיין כן לספק לו אותם בעזרת תוספי תזונה. א מי צריך תוספי תזונה? מה הכמות הנדרשת? ומתי כדאי לצרוך אותם? הכל במאמר הבא

מאת: יונתן קדםתוספי מזון09/03/147876 צפיות
בניגוד למה שרבים סבורים, התפתחות הטכנולוגיה לא הפכה את ניתוח שאיבת השומן לאקט פשוט וקליל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica