חפש מאמרים:
שלום אורח
09.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

זכויות רפואיות

מאת: daronetייעוץ משפטי26/05/20144054 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

זכויות רפואיות הוא מונח שאנו נוטים לשמוע פעמים רבות, אולם לא תמיד ולא כולם באמת מבינים במה מדובר. רבים מניחים כי מדובר במצב שבו רק אנשים החולים בסוג מסוים של מחלות יכולים ליהנות מתנאים כאלה ואחרים המגיעים להם על פי חוק, אולם לא כך הוא הדבר, אלא מדובר בפיצוי כספי חד פעמי ביחד עם פיצויים ארוכי טווח וקבועים שמגיעים למי שנפצעים, נפגעים או חולים במסגרות חייהם השונות. הליקויים הללו שאנו חווים לאור המצב הרפואי החדש, מביא אותנו לכדי מצב של התנהלות שונה בתנאי החיים השונים, ועל כן יש צורך אמיתי להיעזר עד כמה שניתן בדרכים ובכלים שמעמידים עבורנו הגופים השונים, כמו הקלות מס, הנחות לרכישת רכב או דירה, תשלומי ביטוח ועוד. רבים אינם מודעים לאופציה של זכויות רפאויות ולקיומה, ולכן חשוב להעלות את המודעות בקרב הציבור לנושא זה.

ניתן גם לקבל מידע נוסף על עו"ד ביטוח לאומי http://www.sapirs.co.il

הדרך למימוש הזכויות הרפואיות

מדינת ישראל ידועה בבירוקרטיה המעכבת שלה ולא כל אחד ואחת יכולים להתמודד עם הדרך הארוכה שצריך לעבור כדי ליהנות ממימוש הזכויות הרפואיות. על כל אדם שמבקש לממש את הזכויות הללו יש להוכיח בפני הועדה הרפואית ואין הדבר פשוט כלל וכלל. יש לזכור כי מצב רפואי לקוי ואף יתרה מכך, מצב בריאותי שמתדרדר עקב מחלה, פציעה, תאונה וכיוצא בזה, מחייב התמודדות אחראית של הגופים המוסמכים לכך מטעם המדינה וגורמים לליקויים בריאותיים יכולים להיות שירות צבאי, סביבת עבודה מזיקה, תאונת דרכים, פיגוע טרור ועוד. לכל אחד יש את האפשרות ואת הזכות לממש ולקבל את מלוא הסכום המגיע לו, בין אם מדובר על כסף ישיר ובין אם מדובר על שווי ערך.

סקירת זכויות רפואיות

להלן חלק מן הזכויות הרפואיות הקיימות על פי חוק במדינת ישראל: ראשית, כדי לקבל קצבת נכות כללית, על התובע להוכיח כי 50% מסך היקפי העבודה שלו נפגעו עקב הליקוי הבריאותי, או לחילופין, עליו להוכיח שאינו יכול להשתכר יותר מ-25% מהשכר הממוצע. שנית, כל חולה פוליו החל משנת 2007 זכאי גם לסכום חד פעמי וגם לקצבה קבועה. בנוסף, נכות כתוצאה מעבודה מתוקצבת כסכום חד פעמי או כקצבה קבועה. נכות מעבודה מוגדרת כלקות שנגרמה בדרך לעבודה או ממנה ולפגיעה מוכחת בסביבת העבודה עצמה. לבסוף, גם נפגעי איבה לצד נפגעי שירות סדיר או מילואים זכאים לסכומי כסף שונים הכוללים גם סכום חד פעמי וגם קצבה קבועה.

מה מקבלים חוץ מכסף?

כאמור, הסכומים והקצבאות מוענקים באופן כללי, אך לא רק שם ניתן לממש את הזכויות הרפואיות. ניתן כיום לקבל קצבת שירתים מיוחדים המעניק המוסד לביטוח לאומי, פטור ממס הכנסה למי שמוגדר כנכה מעל 90%, החזרי מס לסובלים ממחלות כרוניות וקצבת סיעוד לאלה העמודים בקריטריונים. הזכויות הרפואיות מעניקות לכל אדם את היכולת להמשיך בשגרת החיים בפגיעה מינימאלית ביכולת להתפרנס וכמובן בפעילות הרגילה. 

מידע וכתבות נוספות ניתן למצוא באתר האינטרנט של המשרד: http://www.nklaw.co.il/ או בטלפון: 08-9222994.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דרונט חברת בניית אתרים מאז 1999 כאשר בתקופה זו הקימה אתרים רבים עבור לקוחות בגדלים שונים החל מחברות קטנות ועד לחברות בינלאומיות, כולל מוסדות וארגונים מובילים בישראל.

בנוסף לשרותי בניית אתרים, מציעה החברה שרותי קידום אתרים במנועי חיפוש מובילים בעולם.

ניסיון עשיר בתחום ומתודולוגיה שנבחנה לאורך שנים, עושה את ההבדל ומשפרת מעמדיהם של אתרים בתוצאות חיפוש.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת daronet

מאת: daronetאופניים25/02/147904 צפיות
כל מי שהתנסה פעם ברכיבה על אופני הרים מקצועיות יודע כי ההבדל בינן לבין אופניים רגילות הוא הבדל של שמיים וארץ. נכון שלפדל על הכביש זה לגמרי לא רע, אבל אין כמו רכיבת שטח מלאת אדרנלין בטבע.

מאת: daronetניקיון20/02/14660 צפיות
אנו רגילים כי הזרמת מים בברז, הדחת המים בניאגרה או כל פעולה אחרת של זרימת מים לצנרת הביוב מסתיימת בהעברתם החופשית אל מערכת הביוב הראשית והרחק מהמבנה. משאבות ביוב נכנסות לתמונה כאשר אין כך הדבר וקיים החשש הגדול, אשר לעיתים מתממש, של הצפה.

מאת: daronetבניין ואחזקה - כללי31/12/13732 צפיות
למרות שרובנו סבורים כי קבלת טופס 4 מהווה את הפרוצדורה האחרונה בטרם אכלוס המבנה, הרי שע"פ ההנחיות מדובר בתהליך "מתגלגל" אשר אליו יש להתכונן בהתאם ובאופן מסודר לאורך כל שלבי הבנייה. להלן השלבים השונים שיש לעבור בטרם מקבלים טופס 4 חתום ומאושר.

מאת: daronetהורות27/11/13782 צפיות
כל הורה מכיר את תחושת החוסר אונים אשר אנו חשים בכל הקשור לתינוק הקטן שלנו. התינוק שלנו יתחיל לדבר ולחוות דעה רק בעוד שנים אחדות וכרגע אין לנו שום דרך לדעת באופן חד משמעי מה הוא צריך באמת.

מאת: daronetניקיון24/11/13735 צפיות
פינוי אשפה בידי חברות המתמחות בכך ניתן לביצוע גם עבור מבני מגורים (אשפה ביתית) כגיבוי לשירותי העיריות, כנ"ל לגבי אירועים המופקים מתחת לכיפת השמיים ולמעשה, בכל מצב בו נוצרת פסולת גדולה ונפחית.

מאת: daronetבניין ואחזקה - כללי14/11/13723 צפיות
אחד הדברים השימושיים ביותר בעבודת הגינון הוא המפוח. מפוחים משמשים גננים, עיריות ומתחזקים של גנים בוטניים בתור מכשיר אולטימטיבי אשר עוזר לפנות פסולת גזם ועלים נושרים מהדרכים ו/או לשאוב את הפסולת ולצמצם את נפחה בצורה משמעותית

מאת: daronetתוספי מזון06/11/138033 צפיות
מחלת אוסטאופורוזיס היא מחלה שבה העצמות הופכות לחשופות לשברים מכיוון שמבנה העצם הופך להיות פחות דחוס. העצמות שלנו עוברות לאורך כל חיינו תהליכים שונים של פירוק ובנייה.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ משפטי

מאת: tiloniייעוץ משפטי11/06/19294 צפיות
ישנם מקרים רבים בהם נגרמים לאנשים תמימים נזקי רכוש עקב רשלנות או אשמת צד שלישי. אלו נזקים שביכולתם להיגרם לדירה, לרכב, לעסק ולרכוש אחר, בדרכים שונות. אלו נזקים שעשויים להתרחש עקב אירועי שריפה, שיטפון, נזילות, שריפה, פריצה, אסונות טבע, ליקוי בניה ואחרים.

מאת: רוי ורלייעוץ משפטי25/01/19403 צפיות
זו הסיבה מדוע יש צורך ייתכן שתצטרך עזרה. המאמר להלן מספק עצות מצוינות כדי לעזור לך לנצח במקרה שלך פגיעה אישית.

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןייעוץ משפטי24/06/171515 צפיות
רלה הגישה לתיק ההוצאה לפועל בקשה בטענת פרעתי וטענה בין היתר שנגבו ממנה סכומים עודפים ומופרזים שכלל לא היו צריכים להיגבות ובאופן מפתיע (או שלא) טענתה התקבלה ולאחר חישוב הסכומים שנגבו ביתר במהלך השנים, יצא דווקא שהבנק פתאום חייב לה מיליונים של שקלים.

מאת: אופירייעוץ משפטי02/09/161126 צפיות
לנוטריון יש מגוון תפקידים. בין היתר הוא צריך לאשר ולאמת מגוון מסמכים, ולו על מנת שאלו יהיו קבילים להוות ראיות בבית המשפט- אם בארץ ואם בחו"ל.

מאת: אופירייעוץ משפטי01/08/16877 צפיות
לנוטריון תפקיד משפטי חשוב במערכת המשפט הבינלאומי. סימוכין לכך, ניתן לראות עוד מתקופות קדומות, והחל משנות ה 70 הוקמה במדינת ישראל חוקת נוטריונים, תחת משרד המשפטים הממשלתי. לנוטריון יכולת לתת אישור משפטי בעל תוקף בינלאומי בכל הקשור לאישורי מסמכים ותרגומי מסמכים, אישורי תעודות, אימותי חתימה ואישורי חיים. לכל אישור שכזה תקיפות בינלאומית המאפשרת הבאת ראייה במידת הצורך במערכות מקבילות שמעבר לים.

מאת: אופירייעוץ משפטי06/04/16901 צפיות
אישורי נוטריון מהווים בעיני בית המשפט ראיה מספקת לנכונות המסמך אשר מאושר באישור נוטריוני. יותר מכך יש מסמכים וצעדים הנובעים מהם שנדרשים על ידי בית המשפט לאור אישור נוטריוני.

מאת: orya peryייעוץ משפטי20/03/16863 צפיות
מתגוררים באזור המרכז וזקוקים לשירותיו של עורך דין ברחובות? אתם נמצאים בתהליך גירושין ואינכם יודעים מי באמת יכול לסייע לכם בנושא זה?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica