חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קרינה סלולרית והשפעותיה הבריאותיות

מאת: עינבטלפונים סלולריים30/11/20092259 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר מדברים על קרינה סלולרית, מתכוונים למעשה לגלים אלקטרומגנטיים המשמשים להעברת המידע בין מכשירי טלפון סלולרי לאנטנות הסלולריות וכן בין אנטנות סלולריות שונות. הקרינה האלקטרומגנטית המשמשת להעברת מידע סלולרי נמצאת בתחום תדרי המיקרוגל (אותם תדרים המשמשים בתנורי המיקרוגל לחימום מזון).

עם ההתפתחות המטאורית של השימוש בטלפון סלולרי (כיום יש כשני מיליארד משתמשים בטלפון סלולרי ברחבי העולם) החלו להישמע דעות המביעות חשש מפגיעות אפשריות לציבור, העלולות להיגרם מחשיפה יתרה לקרינה סלולרית. כתוצאה מכך החלו לערוך בעולם כולו מחקרים על השפעותיה של הקרינה הזו, בעוצמות שונות, על סוגים שונים של רקמות בגוף האדם.

אחת הבעיות המרכזיות בהערכת השפעת קרינה סלולרית על בריאות האדם היא שהשימוש בטלפון סלולרי אינו בנמצא די זמן, בכדי שניתן יהיה להעריך את ההשפעות ארוכות הטווח שלו. החשש הוא כי אנחנו, הנחשפים לקרינה הסלולרית כיום, נתחיל לסבול מהשפעותיה האמיתיות רק כאשר נגיע לתקופת גיל הזהב שלנו.

במאמר זה נעסוק בהיבטים השונים של קרינה סלולרית ונבדוק עד כמה היא באמת מסכנת את הבריאות וכיצד ניתן להפחית את החשיפה אליה.

תדרי הפעולה של האנטנות הסלולריות

לתקשורת סלולרית הוגדר תחום תדרים של 700 עד 2500 מגה הרץ. הקרינה בתחום זה נחשבת בלתי מייננת, דהיינו אינה גורמת לשינויים במטען החשמלי של אטומים או מולקולות של חומר דרכו היא חודרת. ההשפעה המוכחת היחידה של קרינה בתחום תדרים זה על רקמות - הינה חימום.

ישנם מחקרים שנעשו בעולם המראים על קשר בין בריאות ושימוש בטלפון סלולרי. ברוב המקרים מדובר על עליה מסויימת בשכיחות מקרי סרטן בקרב אוכלוסיות הנחשפות לרמות גבוהות של קרינה סלולרית. נראה כי קשר כזה נוצר בעקבות אותו חימום רקמות הנ"ל. הטענה היא כי קל להימנע מחימום רקמות שכזה וכך להקטין את הסכנה. בהמשך המאמר נעסוק בדרכים להפחתת החשיפה באמצעות שימוש מושכל בטלפון סלולרי.

המצב החוקי

תקנות מכוח חוק הקרינה הבלתי מייננת, קובעות רמות מקסימאליות מותרות לקרינה סלולרית. רמה זו עומדת על 10% מהמלצות ארגון הבריאות העולמי. אם חברות טלפון סלולרי חושפות את הציבור לרמה גבוהה מזו המפורטת בחוק, ניתן יהיה לתובען בגין סיכון בריאות הציבור.

בשנת 2008 התפרסמו המלצות משרד הבריאות המנחות להפחית עד כמה שניתן חשיפה לקרינה סלולרית ובמיוחד אצל ילדים (כך למשל יש לנהוג זהירות יתרה במוסדות חינוך). רוח הדברים נובעת לאו דווקא מההוכחות לנזק אפשרי, אלא מתוך שיקולים של "זהירות מונעת". זאת בכדי לא להיות מופתעים ולהכות על חטא כאשר יגיעו ילדינו, הנחשפים מגיל צעיר לקרינה הסלולרית, לגיל מבוגר יותר. משום כך, על מנת להקים אנטנה סלולרית כיום, יש לקבל היתר הקמה והיתר הפעלה מן המשרד לאיכות הסביבה.

הפחתת החשיפה לקרינה סלולרית

ניתן להפחית באופן מהותי את רמת הקרינה אליה נחשף איזור הראש שלנו באמצעות שימוש בדיבורית (החששות לגבי דיבורית אישית בדבר החוט המוליך לאוזניהה מהווה אנטנה אינן מוצדקות) או בדיבורית בלוטות'. עוצמת השידור בין האוזנייה למכשיר הטלפון הסלולרי, קטנה עשרות מונית מעוצמת קרינת השידור מאנטנת המכשיר. אמצעי יעיל נוסף הוא שימוש ברמקול של מכשיר הטלפון הסלולרי עצמו.

רבים חוששים מקרבה לאנטנות סלולריות. להקמת אנטנות שכאלה בסמוך לבתי מגורים יש אפילו השפעה על ערך הנכס. צריך לזכור כי רובינו נמצאים במהלך היום במרחק לא רב מאנטנות שכאלה. אנטנות המוקמות על פי חוק, אינן חושפות את הסובבים אותן לרמות קרינה החורגות מן המותר.

נראה כי אם נקפיד להשתמש בטלפון סלולרי, באופן שבו נימנע מחשיפה לרמות קרינה מסוכנות - לא צפויה פגיעה בטווח הקצר. גיבוש מסקנות סופיות בדבר השפעות הקרינה הסלולרית על בריאות האדם, יוכלו להתקבל רק כאשר יחלפו מספיק שנים והדור הצעיר של ימינו, הנולד לתוך עולם סלולרי, כבר יהיה במיטב שנותיו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתיבת מאמרים לאתרי אינטרנט בשיתוף אינדקס אתרים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עינב

מאת: עינבמתכונים ואוכל - כללי27/02/111166 צפיות
סתם קפה או קפה קפה? מה אתם יודעים על רשת בתי הקפה המובילה בישראל?

מאת: עינבהפרעות קשב וריכוז14/12/101221 צפיות
בריאות הנפש - הכנס השנתי הראשון של ה-ADHD מגיע לישראל...

מאת: עינבוטרינריה11/10/105192 צפיות
החתול שלך סובל מתולעים? כיצד מזהים תולעים? האם זה מסוכן לחתול או לבני אדם?

מאת: עינבחוק ומשפט - כללי03/10/101704 צפיות
קיבלת פסק דין אחרי משפט ארוך אבל הצד המפסיד מסרב לשלם? בואו לקרוא על מימוש פסק דין בהוצאה לפועל...

מאת: עינבהחזרי מס20/09/101096 צפיות
האם בדקת פעם האם הנך זכאי/ת להחזרי מס? האם אתם יודעים כי יותר מ-55% מהשכירים במשק זכאים להחזרי מס?

מאת: עינבתוספי מזון24/08/101841 צפיות
מטרנה ותוספי תזונה לתינוקות - מידע רפואי ובריאותי לאם ולילד...

מאת: עינבראיית חשבון15/08/103187 צפיות
אם את או אתה מנהלים עסק בטח שאלתם את עצמכם מה תפקידו וסמכויותיו של רואה חשבון CPA בישראל?

מאמרים נוספים בנושא טלפונים סלולריים

מאת: Daniel.Bטלפונים סלולריים09/02/20254 צפיות
מידע הוא נכס בעל ערך רב. וכיום, עת כולנו מרבים לעשות שימוש בתקשורת כתובה הדבר נכון שבעתיים. כל אחד מאתנו מחזיק בידיו המון מידע, קבצים ואינפורמציה שעשויים להיות בעלת משמעות רבה מבחינות שונות. לדוגמה, בהיבט משפטי, פיננסי, כלכלי ואפילו פוליטי או חברתי.

מאת: Daniel.Bטלפונים סלולריים22/04/191399 צפיות
כולנו מוקפים בהמון מידע. הרשת המקוונת מכילה מידע עצום והמון פרטים שעשויים להיות מעניינים ומשמעותיים עבורנו. אך אין ספק שמה שהכי רלוונטי לכל אחד מאתנו זה התכתובת האישית שהוא מנהל וההודעות שהוא שולח ומקבל.

מאת: Daniel.Bטלפונים סלולריים25/09/182223 צפיות
וואטסאפ היא אפליקציה פופולרית למסרים מיידיים ולשיחות טלפון שמותקנת במכשירים ניידים. האפליקציה כוללת אפשרות לשמירה על היסטוריית ההודעות שבוצעו וכך אפשר לשמור על תוכן ההודעות לאורך זמן.

מאת: נינה כהןטלפונים סלולריים15/01/18718 צפיות
בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען למחשב נייד? היכן מומלץ לרכוש מטענים לא מקוריים למחשבים ניידים? מי מוכר

מאת: shmolikטלפונים סלולריים23/10/162314 צפיות
הטכנולוגיה מתפתחת במהירות ופעם בכמה זמן אנו טועמים מיצירותיה המופלאות. אחת מהן הינה הסמארטפון - יצירתו הייתה נקודת מפנה בעולם הטכנולוגי ובמהירות התפתח ותפס חלק ניכר בחיינו. אך מה מניע את הסמארטפון? מה הופך אותו לכל כך מיוחד מלבד ממערכת ההפעלה המופלאה שלו השונה מכל פלאפון רגיל?

מאת: נטלי הרוש טלפונים סלולריים14/09/161437 צפיות
תקלת מסך באייפון 6..? קראו את המאמר הבא

מאת: אוריטלפונים סלולריים11/09/162890 צפיות
אם יש לך חיבה לטכנולוגיה, לגדג'טים ובעיקר למכשירים ניידים, למה לא להפוך תחום מעניין למקצוע מבוקש ומכניס. כדי להשיג את המטרה צריך להשתתף בקורס טכנאי סלולר וטבלטים במכללת אינטלקט אקדמון, שיקנה לך בתקופה קצרה את כל הכלים הנחוצים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica