חפש מאמרים:
שלום אורח
19.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כך תנצלו אנרגיה סולארית לחימום בריכת שחיה

האפשרות וההצלחה בחימום בריכת השחיה שלכם באמצעות קרני השמש משתנות בהתאם לכמות החשיפה לשמש, גודלה של הבריכת שחיה, האם היא קרה במיוחד? וכמה צינורות שחורים תוכלו או תיהיו מוכנים לרכוש. כמובן עד כמה עלייה בטמפרטורה תיהיה ריאלית עבור רוב האנשים. תהליך זה יכול להיות יעיל באמצעות חומר המוליך חום כמו צינור נחושת.

צעדים

1. אתם צריכים צינור כהה – צינור גומי שחור הוא אידיאלי וזול יחסית. לחילופין תוכלו להשתמש בצינורות השקיה של גינה שחורים. זהו צינור דק דופן ומאפשר העברת חום מהירה וזולה, הוא נמצא בקלות ברוב החנויות אספקה.

2. ככל שתשתמשו ביותר צינורות כך המים יזרמו לבריכה יותר מחוממים. הכמות שתצטרכו יהיה תלוי בכמה תרצו לחמם את הבריכה, בגודל ובטמפרטורה הקבועה של הבריכה וכו'.

3. תקחו בחשבון התקנת צינורות רבים במקביל כדי להגביר את אפקטיביות הסולאריות. אם אתם משתמשים בצינור אחד ארוך, טמפרטורת המים לקראת הסוף עשוייה להיות גבוהה מדי מכדי לאפשר צינורות נוספים ועשוי להיות פחות יעיל בחימום. ההבדל הגדול ביותר בטמפרטורה בין המים לרווח הפוטנציאלי יעיל יותר במערכת.

4. ברוב הבריכות שחיה יש צינור ביוב לניקוז המים. אם יש לכם משהו כזה תוכלו להשתמש במקום להוציא מים דרך צינור ולהחזיר חזרה לבריכה. אם לא תצטרכו משאבה קטנה שתוכל לשאוב את המים במהירות איטית.

5. תוכלו להתחיל באורך צינורות של 15-30 מטר ואם יש צורך להתקין צינורות נוספים.

6. התקינו את הזרנוקים כך שתיהיה סירקולציה של המים מהבריכת שחיה דרך הצינורות.

7. תנו למים לזרום למשך כמה דקות כך שמים שיזרמו אלו לא אלה שנשארו בצינורות (שעשויים להיות כבר חמים למדיי).

8. כדי לקבוע כמה צינורות מים אתם צריכים או איזו טמפרטורה תקבלו תצטרכו להתחיל לקחת מידות. תצטרכו לדעת באיזו מהירות הצינור ימלא בקבוק 1 ליטר וכמה ליטרים מכילה הבריכת שחיה שלכם, ומדידת ההבדל בין טמפרטורת הבריכה לבין טמפרטורת המים היוצאים מהצינור (לחסר את טמפרטורת הבריכה מטמפרטורת המים ביציאה מזרנוק המים).

9. תוכלו לקבל הערכה של ההשפעה של שיטה זו על ידי חלוקת הפרש הטמפרטורה במספר ליטרים בבריכה. זה יראה לכם בערך אינדיקציה של כמה תעלה טמפרטורת המים כאשר ליטר אחד מוזרם דרך הצינור. לדוגמה: הפרש הטמפרטורה הוא 10 מעלות והבריכה שלכם היא 5000 ליטר, אז הטמפרטורה של הבריכה תעלה כ 10/5000 = 1/500 או 0.002 מעלות לכל ליטר שזורם דרך הצינור.

10. כדי לברר כמה זמן ייקח כדי לחמם את הבריכה במעלה אחת תצטרכו לחלק את מספר השניות שנדרש כדי להזרים ליטר אחד כדי להעלות מעלה אחת מהחישוב בסעיף האחרון. לדוגמא אם זה לוקח 20 שניות לשאוב ליטר אחד זה ייקח 20/0.002= 10,000 שניות כדי לחמם את המים במעלה אחת.

11. מחלקים את מספר השניות ב 60 כדי לקבל את מספר הדקות ולאחר מכן לחלק ל 60 שוב כדי לקבל את מספר השעות שיידרשו ולמעשה: 167 דקות = 10000/60,  2.8 שעות =167/60.

12. האטת קצב יציאת המים תחמם יותר מהר את המים בצינור אך ייקח זמן רב יותר כדי לחמם את הבריכת שחיה. כדי להגביר את מהירות חימום הבריכה תוכלו להוסיף עוד מספר צינורות.

13. אם התקנתם מערכת צינורות מקבילה מעל הבריכה כגון על הגג, הקפידו להתקין מפסק וואקום בנקודה גבוהה ביותר בצינורות, אחרת המערכת עשויה בקלות להילכד תחת וואקום ולא יהיה מחזור הזרמה של מים בצינורות.

14. חימום סולארי עבור בריכות שחיה ניתן להוסיף על ידי יעוד במעקפים בחדר המכונות. על ידי שימוש בשלושה אזורי עוקף תצורה תוכלו להשתלט על כמות המים שמוזרמת לבריכת שחיה ואת כמות המים שנוהלה באמצעות מערכת השמש.

15. זה לא יתרון לסרקל מים במערכת החימום הסולארית בזמן בו אין כלל שמש. כדי להימנע מפעילות מערכת ידנית ואינטנסיבית תוכלו להתקין ולהפעיל טיימר של 24 שעות עם שסתום חשמלי ולהדליק את המערכת הסולארית במהלך היום בו ישנה שמש ומפסיקה בזמן שהשמש שוקעת.

16. הרמת מערכת סולארית לקומה השנייה והשלישית תדרוש בדר"כ שדרוג של גודל המשאבות כדי להכיל את כוחות העילוי הנוספים. כמוכן צינורות הסולאר עצמם מייצגים ומייצרים התנגדות גדולה לזרימה שהמשאבה צריכה להתגבר. כקו מנחה כללי שדרוג גודל המשאבה על ידי ¼ HPבדר"כ מספיק.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קידום אתרים מקצועי בגוגל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן עסיס

מאת: עידן עסיסשיווק ואסטרטגיה19/10/142323 צפיות
בכל שנה מיליוני שקלים מבוזבזים על מבצעים ותמריצי מכירות חסרי ערך, כאשר אתם מבצעים תמריצים ופעולות קידום לנציגי מכירות התוצאות שלהם יכולות להרקיע שחקים לרמות סנסציוניות! עד שיפתיעו גם אתכם.

מאת: עידן עסיסבריאות גברים02/10/142354 צפיות
על מנת להכנס להריון צריך להיות לגבר לפחות 40 מיליון זרעונים לשפיכה. יותר מ 40% מהזוגות שאינם יכולים להביא ילדים אינם יכולים בגלל בעיות עם הזרע של הגבר.

מאת: עידן עסיסקידום אתרים15/06/14816 צפיות
רשתות חברתיות, ופייסבוק בראשן, נהנות מהגדילה המהירה ביותר בתחום השיווק באינטרנט מה שגורר איתו צמיחה אדירה בעיקר בחשיפה. מה הקשר בין רשתות חברתיות לשיווק באינטרנט?

מאת: עידן עסיסצרכנות28/05/14889 צפיות
להיות בעלים של בריכת שחיה הוא החלום הרטוב של רוב האנשים. ישנם שמועות רבות בנוגע לעלויות ואחזקה של בריכות השחיה, בפועל להרבה אנשים אין מושג במה כרוך הקמה והפעלת בריכת שחיה עד שיש להם אחת כזו בפועל. בשנים האחרונות אנו עדים למגוון בריכות שחיה על הקרקע מ PVC ופיברגלס שמביאות את הבעלות על בריכת שחיה להיות בהישג ידם של צרכנים רבים.

מאת: עידן עסיסבניין ואחזקה - כללי01/04/14877 צפיות
תכנונו של מחסן עשוי להצריך שינוי כדי להתאימו לקו מוצרים חדשים או כדי להכנות יותר גמישות לפעילותו השוטפת של המחסן.

מאת: עידן עסיסקניות 26/03/14928 צפיות
אם אתם שוקלים לבנות בריכת שחיה, בוודאי שמעתם מספר סיפורים בנוגע לזה. לפני שאתם מחליטים לפשפש בספרים בנושא ולהביא לביתכם עשרות קבלני בנייה לביתכם למתן חוות דעת והצעת מחיר לבניית בריכת שחיה

מאת: עידן עסיסבניין ואחזקה - כללי27/01/14883 צפיות
כמעט בכל הענפים בתעשייה צריכים מאווררים או מפוחים תעשייתיים כדי להבטיח איוורור נאות לבריאותם של העובדים והלקוחות.

מאמרים נוספים בנושא טכנולוגיות חדשות

מאת: Droxitטכנולוגיות חדשות16/06/161586 צפיות
הגינה היא כמו עוד חלל בבית, שהוא אומנם חיצוני לו, אבל הוא חלק בלתי נפרד ממנו. לכן, עלינו להשקיע בה בדיוק כפי שאנחנו משקיעים בבית שלנו, כדי שתהיה יפה, מרשימה ותוסיף ללוק החיצוני של הבית.אם אתם רוצים גינה מהממת, קבלו רשימה כל כמה אביזרים שאתם חייבים שיהיו בה.

מאת: Droxitטכנולוגיות חדשות16/06/161498 צפיות
הגינה היא כמו עוד חלל בבית, שהוא אומנם חיצוני לו, אבל הוא חלק בלתי נפרד ממנו. לכן, עלינו להשקיע בה בדיוק כפי שאנחנו משקיעים בבית שלנו, כדי שתהיה יפה, מרשימה ותוסיף ללוק החיצוני של הבית.אם אתם רוצים גינה מהממת, קבלו רשימה כל כמה אביזרים שאתם חייבים שיהיו בה.

מאת: sharondan80טכנולוגיות חדשות23/02/161261 צפיות
אנו אולי לא מודעים לכך או חושבים על זה, אבל חיישנים, המכונים גם "רגשים", נמצאים בהרבה מאוד מקומות ובהרבה מאוד תחומים בחיי היום יום שלנו.

מאת: רותם וובזטכנולוגיות חדשות01/09/143029 צפיות
המאה העשרים הייתה מוצפת בהמצאות וחידושים בתחום הטכנולוגי אחד מהם היה המצאת המחשב האישי. המחשב באישי שהתחיל לתפוס תאוצה החל משנות ה- 80 המוקדמות, והתחיל להיות מצרך הכרחי כמעט בכל עסק.

מאת: יזמותטכנולוגיות חדשות03/08/142298 צפיות
אם עד שנה שעברה היה תחום הסלולאר עמק הסיליקון של ענף היזמות, הרי ששנת 2013 הביאה עמה ניחוחות חדשים של טרנד רענן.

מאת: רוני הכהןטכנולוגיות חדשות24/06/143948 צפיות
מיתוג מודרני מצריך שימוש בכלים טכנולוגיים שונים על מנת להגיע לחשיפה גדולה ביותר אל מול קהל היעד הפוטנציאלי.

מאת: מאיה אהרונוביץטכנולוגיות חדשות26/11/137827 צפיות
בשנים האחרונות התפתח סוג חדש של מדפסות שמתאימות לשימוש המודרני שלנו באמצעי מחשוב. מאמר זה מפרט בקצרה את היתרונות והחסרונות של טכנולוגיה חדישה זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica