חפש מאמרים:
שלום אורח
29.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תכנון תוכנית בניית מחסן

הקדמה

תכנונו של מחסן עשוי להצריך שינוי כדי להתאימו לקו מוצרים חדשים או כדי להכנות יותר גמישות לפעילותו השוטפת של המחסן. כאשר מוצע תהליך תכנון של מחסן חדש יש להצמד לפרטים כדי להבטיח את הצלחת פרוייקט הבניה. תהליך תכנון המחסן צריך לכלול את ששת השלבים הבאים:

* הגדרת יעדים

* לאסוף מידע

* ניתוח/איבחון

* יצירת תוכנית

* יישום התכנית

* שלב לאחר היישום

הגדרת יעדים

כאשר מחליטים על תכנון מחסן, המטרות צריכות להיות מוגדרות וברורות. המטרות צריכות להיות מסוכרנות עם אסטרטגיית האיחסון של החברה. ניתן להגדיר מטרות ברמה גבוהה כגון הפחתת עלויות איחסון או הספקת שירות לקוחות מירבי. באותה מידה המטרות יכולות להיות יותר ספציפיות כמו למקסם את שטח האיחסון ככל שניתן, לספק גמישות מירבית במחסן או כדי להגביר את היעילות ללא צורך בהגדלה וחריגה מהתקציב.

איסוף מידע

המידע הספציפי על המחסן שמוצע לבנייה צריך להיאסף ולהתרכז. זה כולל את המפרט של המחסן, השרטוטים האדריכליים שעשוי להשפיע על איחסון, טיפול ושינוע. הפרטים צריכים לכלול מפה פיזית של שטח המחסן המוצע כדי להראות עמודים, דלתות, מגבלות גובה, רציפי טעינה ופריקה ומידוף. תכונות חיצוניות שעלולות להשפיע על קבלה, איחסון ושליחה של מוצרים צריכים להילקח בחשבון גם כן.

ניתוח/איבחון

אחרי איסוף המידע הספציפי ואישור התוכניות הניתוח יכול להתחיל ביחס ליעדים שהוגדרו לבניית המחסן. הניתוח צריך לקבוע אם ניתן להגשים את היעדים ואם לא אז כיצד ניתן לשנות ולהתאים למצב החדש/קיים. בשלב זה של תהליך התכנון ההחלטה צריכה להתקבל על ידי מנהלי המחסן כדי לקבוע אילו פעולות יש לנקוט אם לא ניתן להתאים את היעדים הכלליים או שיידרש לבצע שינוי מהותי. אם ניתן להתאים את הדרישות והיעדים המבוססים על ניתוח המידע שבוצע יישום פרטי התוכנית יוכלו לצאת אל הפועל.

יצירת תוכנית

תכנית יישום הפרטים צריכה להראות את כל הצעדים הנדרשים על מנת ליצור תכנית בנייה של מחסן. יש להשתמש בניתוחים והמטרות שנאספו ביצירת התכנית, ראשית כל התכנית צריכה להיות מוצגת ברמה גבוהה ביותר ומחולקת לחלקים כאלה שיצביעו על כל צעד וצעד שיינקט בדרך ליישום התכנית במלואה. כל משימה צריכה להיסקר ולהקצות את המקורות והמשאבים הנאותים כמו למשל הקצאת הזמן המוערך הדרוש למילוי המשימה.

התכנית צריכה לציין מתי נדרש להתחיל את המשימה ולסיימה בהתבסס על זמינות המשאבים, קבלנים פנימיים או חיצוניים או תלות במשימה אחרת אחריה כבשרשרת. התכנית צריכה להיבדק כדי לוודא שכל יחסי התלות נקשרו בצורה חכמה ונכונה. ברגע שהתכנית יוצרה היא צריכה להיבדק במימד הזמן אם הינו בר השגה להשגת התכנית הכוללת ואם ישנם מספיק משאבים זמינים.

יישום התכנית

לעיתים פריסת המחסן שמיושמת היא לא אחת שתוכננה בתכנית המקורית. זה עלול להתרחש כאשר לוחות הזמנים ליישום התכנית לא מציאותיים, מחסור במשאבים, חוסר הזמינות של קבלנים חיצוניים או ניתוח ירוד של המידע שנאסף. כדי להבטיח שתכנית בניית המחסן תושג במלואה יישומה צריך להיות מתוזמן וללא סטייה בכמות ועם הגעת חומרי הגלם במחסן.  הזמן האידיאלי לכך יהיה כאשר המפעל/מחסן מושבת או לקראחת סוף שבוע כאשר הפעילות פוחתת, אם היישום של התכנית נמצא במימדים קטנים.

עם זאת במחסנים מודרניים, זה לא תמיד אפשרי ולכן לעיתים קרובות יש צורך במשאבי מחסן נוספים כדי לשמר את יכולת הטיפול והשילוח של המוצר. אם זהו המקרה אז זה צריך להיכלל בלוחות הזמנים בתכנית המסודרת של המחסן, היישום צריך לוודא שכל השינויים שבוצעו במחסן צריכים להיות משוכפלים ומגובים במערכת הניהול מחסן בצורה כזו שניתן יהיה לעקוב אחר כל פריט.

מלאי פיזי של מוצרים במחסן לאחר יישום התכנית צריך להישלח החוצה כדי להבטיח שהמערכת משקפת במדויק את המחסן.

לאחר יישום התכנית

לאחר שהתכנית יושמה במלאה, צריך להתבצע סדרת בדיקות כדי להבטיח שהתכנית היא בדיוק כפי שתוכננה על ידי האדריכלים שלה. כל פריט צריך להיות מאוחסן על פי התכנית הכוללת וזו צריכה להיבדק כדי לוודא שהתכנית נכונה. אם ישנן שגיאות, זה עלול להוביל לבחירת פריט שגויה או איבוד של הפריט בתוך המחסן עצמו. משלוח עלול להיות מופר אם מערכות המחסן לא עודכנו באופן מדויק אודות מימדי המחסן (בקורדינאטות) או אם הפריטים עצמן אוחסנו במקומות הלא נכונים למה שהוגדר במערכת ניהול עצמה.

לתקופת זמן שלאחר יישום תכנית הבנייה צריכות להיעשות בדיקות תקופתיות כדי להבטיח שהפריסה עובדת ושאין בעיות מבצעיות כלליות שהתרחשו או עלולים להתרחש כתוצאה מהתכנון והפריסה החדשה של המחסן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קידום אתרים מקצועי בגוגל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן עסיס

מאת: עידן עסיסשיווק ואסטרטגיה19/10/142327 צפיות
בכל שנה מיליוני שקלים מבוזבזים על מבצעים ותמריצי מכירות חסרי ערך, כאשר אתם מבצעים תמריצים ופעולות קידום לנציגי מכירות התוצאות שלהם יכולות להרקיע שחקים לרמות סנסציוניות! עד שיפתיעו גם אתכם.

מאת: עידן עסיסבריאות גברים02/10/142359 צפיות
על מנת להכנס להריון צריך להיות לגבר לפחות 40 מיליון זרעונים לשפיכה. יותר מ 40% מהזוגות שאינם יכולים להביא ילדים אינם יכולים בגלל בעיות עם הזרע של הגבר.

מאת: עידן עסיסקידום אתרים15/06/14820 צפיות
רשתות חברתיות, ופייסבוק בראשן, נהנות מהגדילה המהירה ביותר בתחום השיווק באינטרנט מה שגורר איתו צמיחה אדירה בעיקר בחשיפה. מה הקשר בין רשתות חברתיות לשיווק באינטרנט?

מאת: עידן עסיסצרכנות28/05/14894 צפיות
להיות בעלים של בריכת שחיה הוא החלום הרטוב של רוב האנשים. ישנם שמועות רבות בנוגע לעלויות ואחזקה של בריכות השחיה, בפועל להרבה אנשים אין מושג במה כרוך הקמה והפעלת בריכת שחיה עד שיש להם אחת כזו בפועל. בשנים האחרונות אנו עדים למגוון בריכות שחיה על הקרקע מ PVC ופיברגלס שמביאות את הבעלות על בריכת שחיה להיות בהישג ידם של צרכנים רבים.

מאת: עידן עסיסקניות 26/03/14931 צפיות
אם אתם שוקלים לבנות בריכת שחיה, בוודאי שמעתם מספר סיפורים בנוגע לזה. לפני שאתם מחליטים לפשפש בספרים בנושא ולהביא לביתכם עשרות קבלני בנייה לביתכם למתן חוות דעת והצעת מחיר לבניית בריכת שחיה

מאת: עידן עסיסבניין ואחזקה - כללי27/01/14885 צפיות
כמעט בכל הענפים בתעשייה צריכים מאווררים או מפוחים תעשייתיים כדי להבטיח איוורור נאות לבריאותם של העובדים והלקוחות.

מאת: עידן עסיסבניין ואחזקה - כללי21/01/14881 צפיות
תאורה סולארית לבריכת שחייה נהייתה פופולארית עם הזמן והיא באה לשפר ולשדרג את אזור הבריכה בגינה שלכם.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי23/08/21575 צפיות
כאשר אתם צריכים לבצע עבודות שונות בבית שלכם, לא תמיד פשוט להבין למי צריך להתקשר כדי שעבודות אלו יבוצעו. ישנם בעלי מקצוע מומחים מסוגים שונים כמו חשמלאי, אינסטלטור או קבלן שיפוצים. אבל מה קורה כאשר אתם רוצים לבצע תיקונים ומשימות תחזוקה ופשוט לא בורכתם בכישורים המתאימים?

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי28/07/21652 צפיות
מחפשים חברת ניהול ואחזקת בתים בצפון? רגע לפני שאתם בוחרים בחברה כזו או אחרת עליכם לתת את הדעת על הנושאים הבאים:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/21867 צפיות
המגורים בעיר גדולה כמו חיפה אינה אומרת שעל הבניין שלכם להיראות אפרורי וקודר. להיפך, חיפה עטופה בכל כך הרבה טבע ירוק ומוריק, שזו חובה של ממש להקים גינה משותפת. גינה בבניין תסב הרבה הנאה לדיירים וילדיהם, הם יוכלו לבלות בחוץ, או על הגג, תלוי איפה תמוקם הגינה המשותפת, והבניין יראה פשוט נפלא, ייחודי ומלא באופי. אם שאלתם את עצמכם מה לעשות כדי להקים גינה, כל הפרטים לפניכם:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/21880 צפיות
המציאות הטכנולוגית שקיימת כיום, שינתה את החיים שלנו מקצה לקצה בהמון היבטים. ואחד התחומים שהשתנה גם כן כתוצאה מכניסת הטכנולוגיה לחיינו הוא ניהול ועד הבית. טכנולוגיה מתקדמת אשר מותאמת לתחום של ניהול בתים, הפכה את תהליך הניהול למאוד פשוט וידידותי ובעזרת תכנה לניהול בניינים אפשר לנהל את ועד הבית בצורה חכמה, אפקטיבית ובעיקר, שקופה, שזהו פרמטר לא פחות חשוב.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי18/05/21945 צפיות
זה קשור הרבה לבחירה של עיצוב פנים נכון, וקשור גם כן לבחירה של חברת ניקיון משרדים שיודעת מה נדרש ממנה על מנת לשמר את החלל הזה נקי מלכלוך ואבק.

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי14/05/21831 צפיות
לאחר האסון אמש בו נהרג ילד בן 6 ונפגעה אימו למרות ששהו בממ"ד, מ"מ יו"ר איגוד המהנדסים מסביר את מגבלות המיגון: "מה שקרה אתמול זה שנכנס לממ"ד רסיס בזווית שונה מהרגיל. אם יש משהו שאפשר ללמוד מזה, זה שגם בתוך הממ"ד רצוי להיות קרובים לרצפה ברגע של ההתקפה"

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי29/04/21726 צפיות
העיקר במשרד הוא הניקיון שאיתו יכולים להעריך את כל ההשקעה בבחירה של מיקום אטרקטיבי למשרד בתל אביב,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica