חפש מאמרים:
שלום אורח
13.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תכנון תוכנית בניית מחסן

הקדמה

תכנונו של מחסן עשוי להצריך שינוי כדי להתאימו לקו מוצרים חדשים או כדי להכנות יותר גמישות לפעילותו השוטפת של המחסן. כאשר מוצע תהליך תכנון של מחסן חדש יש להצמד לפרטים כדי להבטיח את הצלחת פרוייקט הבניה. תהליך תכנון המחסן צריך לכלול את ששת השלבים הבאים:

* הגדרת יעדים

* לאסוף מידע

* ניתוח/איבחון

* יצירת תוכנית

* יישום התכנית

* שלב לאחר היישום

הגדרת יעדים

כאשר מחליטים על תכנון מחסן, המטרות צריכות להיות מוגדרות וברורות. המטרות צריכות להיות מסוכרנות עם אסטרטגיית האיחסון של החברה. ניתן להגדיר מטרות ברמה גבוהה כגון הפחתת עלויות איחסון או הספקת שירות לקוחות מירבי. באותה מידה המטרות יכולות להיות יותר ספציפיות כמו למקסם את שטח האיחסון ככל שניתן, לספק גמישות מירבית במחסן או כדי להגביר את היעילות ללא צורך בהגדלה וחריגה מהתקציב.

איסוף מידע

המידע הספציפי על המחסן שמוצע לבנייה צריך להיאסף ולהתרכז. זה כולל את המפרט של המחסן, השרטוטים האדריכליים שעשוי להשפיע על איחסון, טיפול ושינוע. הפרטים צריכים לכלול מפה פיזית של שטח המחסן המוצע כדי להראות עמודים, דלתות, מגבלות גובה, רציפי טעינה ופריקה ומידוף. תכונות חיצוניות שעלולות להשפיע על קבלה, איחסון ושליחה של מוצרים צריכים להילקח בחשבון גם כן.

ניתוח/איבחון

אחרי איסוף המידע הספציפי ואישור התוכניות הניתוח יכול להתחיל ביחס ליעדים שהוגדרו לבניית המחסן. הניתוח צריך לקבוע אם ניתן להגשים את היעדים ואם לא אז כיצד ניתן לשנות ולהתאים למצב החדש/קיים. בשלב זה של תהליך התכנון ההחלטה צריכה להתקבל על ידי מנהלי המחסן כדי לקבוע אילו פעולות יש לנקוט אם לא ניתן להתאים את היעדים הכלליים או שיידרש לבצע שינוי מהותי. אם ניתן להתאים את הדרישות והיעדים המבוססים על ניתוח המידע שבוצע יישום פרטי התוכנית יוכלו לצאת אל הפועל.

יצירת תוכנית

תכנית יישום הפרטים צריכה להראות את כל הצעדים הנדרשים על מנת ליצור תכנית בנייה של מחסן. יש להשתמש בניתוחים והמטרות שנאספו ביצירת התכנית, ראשית כל התכנית צריכה להיות מוצגת ברמה גבוהה ביותר ומחולקת לחלקים כאלה שיצביעו על כל צעד וצעד שיינקט בדרך ליישום התכנית במלואה. כל משימה צריכה להיסקר ולהקצות את המקורות והמשאבים הנאותים כמו למשל הקצאת הזמן המוערך הדרוש למילוי המשימה.

התכנית צריכה לציין מתי נדרש להתחיל את המשימה ולסיימה בהתבסס על זמינות המשאבים, קבלנים פנימיים או חיצוניים או תלות במשימה אחרת אחריה כבשרשרת. התכנית צריכה להיבדק כדי לוודא שכל יחסי התלות נקשרו בצורה חכמה ונכונה. ברגע שהתכנית יוצרה היא צריכה להיבדק במימד הזמן אם הינו בר השגה להשגת התכנית הכוללת ואם ישנם מספיק משאבים זמינים.

יישום התכנית

לעיתים פריסת המחסן שמיושמת היא לא אחת שתוכננה בתכנית המקורית. זה עלול להתרחש כאשר לוחות הזמנים ליישום התכנית לא מציאותיים, מחסור במשאבים, חוסר הזמינות של קבלנים חיצוניים או ניתוח ירוד של המידע שנאסף. כדי להבטיח שתכנית בניית המחסן תושג במלואה יישומה צריך להיות מתוזמן וללא סטייה בכמות ועם הגעת חומרי הגלם במחסן.  הזמן האידיאלי לכך יהיה כאשר המפעל/מחסן מושבת או לקראחת סוף שבוע כאשר הפעילות פוחתת, אם היישום של התכנית נמצא במימדים קטנים.

עם זאת במחסנים מודרניים, זה לא תמיד אפשרי ולכן לעיתים קרובות יש צורך במשאבי מחסן נוספים כדי לשמר את יכולת הטיפול והשילוח של המוצר. אם זהו המקרה אז זה צריך להיכלל בלוחות הזמנים בתכנית המסודרת של המחסן, היישום צריך לוודא שכל השינויים שבוצעו במחסן צריכים להיות משוכפלים ומגובים במערכת הניהול מחסן בצורה כזו שניתן יהיה לעקוב אחר כל פריט.

מלאי פיזי של מוצרים במחסן לאחר יישום התכנית צריך להישלח החוצה כדי להבטיח שהמערכת משקפת במדויק את המחסן.

לאחר יישום התכנית

לאחר שהתכנית יושמה במלאה, צריך להתבצע סדרת בדיקות כדי להבטיח שהתכנית היא בדיוק כפי שתוכננה על ידי האדריכלים שלה. כל פריט צריך להיות מאוחסן על פי התכנית הכוללת וזו צריכה להיבדק כדי לוודא שהתכנית נכונה. אם ישנן שגיאות, זה עלול להוביל לבחירת פריט שגויה או איבוד של הפריט בתוך המחסן עצמו. משלוח עלול להיות מופר אם מערכות המחסן לא עודכנו באופן מדויק אודות מימדי המחסן (בקורדינאטות) או אם הפריטים עצמן אוחסנו במקומות הלא נכונים למה שהוגדר במערכת ניהול עצמה.

לתקופת זמן שלאחר יישום תכנית הבנייה צריכות להיעשות בדיקות תקופתיות כדי להבטיח שהפריסה עובדת ושאין בעיות מבצעיות כלליות שהתרחשו או עלולים להתרחש כתוצאה מהתכנון והפריסה החדשה של המחסן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קידום אתרים מקצועי בגוגל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן עסיס

מאת: עידן עסיסשיווק ואסטרטגיה19/10/141933 צפיות
בכל שנה מיליוני שקלים מבוזבזים על מבצעים ותמריצי מכירות חסרי ערך, כאשר אתם מבצעים תמריצים ופעולות קידום לנציגי מכירות התוצאות שלהם יכולות להרקיע שחקים לרמות סנסציוניות! עד שיפתיעו גם אתכם.

מאת: עידן עסיסבריאות גברים02/10/141977 צפיות
על מנת להכנס להריון צריך להיות לגבר לפחות 40 מיליון זרעונים לשפיכה. יותר מ 40% מהזוגות שאינם יכולים להביא ילדים אינם יכולים בגלל בעיות עם הזרע של הגבר.

מאת: עידן עסיסקידום אתרים15/06/14598 צפיות
רשתות חברתיות, ופייסבוק בראשן, נהנות מהגדילה המהירה ביותר בתחום השיווק באינטרנט מה שגורר איתו צמיחה אדירה בעיקר בחשיפה. מה הקשר בין רשתות חברתיות לשיווק באינטרנט?

מאת: עידן עסיסצרכנות28/05/14660 צפיות
להיות בעלים של בריכת שחיה הוא החלום הרטוב של רוב האנשים. ישנם שמועות רבות בנוגע לעלויות ואחזקה של בריכות השחיה, בפועל להרבה אנשים אין מושג במה כרוך הקמה והפעלת בריכת שחיה עד שיש להם אחת כזו בפועל. בשנים האחרונות אנו עדים למגוון בריכות שחיה על הקרקע מ PVC ופיברגלס שמביאות את הבעלות על בריכת שחיה להיות בהישג ידם של צרכנים רבים.

מאת: עידן עסיסקניות 26/03/14703 צפיות
אם אתם שוקלים לבנות בריכת שחיה, בוודאי שמעתם מספר סיפורים בנוגע לזה. לפני שאתם מחליטים לפשפש בספרים בנושא ולהביא לביתכם עשרות קבלני בנייה לביתכם למתן חוות דעת והצעת מחיר לבניית בריכת שחיה

מאת: עידן עסיסבניין ואחזקה - כללי27/01/14657 צפיות
כמעט בכל הענפים בתעשייה צריכים מאווררים או מפוחים תעשייתיים כדי להבטיח איוורור נאות לבריאותם של העובדים והלקוחות.

מאת: עידן עסיסבניין ואחזקה - כללי21/01/14655 צפיות
תאורה סולארית לבריכת שחייה נהייתה פופולארית עם הזמן והיא באה לשפר ולשדרג את אזור הבריכה בגינה שלכם.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/1968 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/1974 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19115 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19168 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19325 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19567 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19809 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica