חפש מאמרים:
שלום אורח
23.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

החלטה 979

לאחרונה נכנסה לתוקף החלטה 1155 שהינה המשכה של החלטה 979 בנושא הסדרה של זכויות החקלאיים בקרקע ושימושים החורגים בקרקע חקלאית. משמעות ההחלטה היא שחקלאיים יוכלו למכור או להשכיר את בתיהם, להעביר זכויות על הקרקע ולפצל את יחידות הדיור בחלקת המגורים.

בארץ ישנם 50,000 לערך בתי אב במושבים ובקיבוצים הנמצאים בשבע מאות ישובים חקלאיים. עד כה החוזים שהסדירו את ההתיישבות על הקרקע נעשתה עם האגודות השיתופיות ולא ישירות עם בעלי הקרקע. בדומה לכך בקיבוצים ההסכם נחתם עם אגודת הקיבוץ. המשמעות היא כי אלו היושבים על הקרקע אינם בעלי הקרקע ולכן הם מוגבלים במכירה או שינוי יעוד הקרקע. ההסדר החדש מאפשר להם לעגן את זכויותיהם על הקרקע בחלקת המגורים בלבד. מכאן שהם יוכלו למכור או לפצל את שטחה מגורים כראות עיניהם, לאפשר לבניהם לגור בנחלה או להשכיר יחידות דיור.

חילוקי הדעות בנושא החלטה 979 הביאה לתשע עתירות שהוגשו נגד שתי ההחלטות, ולאחר שבג"צ דחה אתעתירות אלו ניתן כיום לעדן את זכויותיהם של בעלי הנחלות בחלקת המגורים ומותירה שימוש תעסוקה לא חקלאי בחלקה זו.  חלקת המגורים הינה 2.5 דונם תוחכר לבעל הנחלה בחוזה חכירה לדורות - תקופה המתחדשת אחת ל- 49 שנים.  ויתרת המשבצת המגורים תוחכר לאגודה בחוזה חכירה לדורות. החלטה זו הינה וולנטרית וחקלאים שירצו להצטרך יוכלו לעדן את זכויותיהם בחלקת המגורים שהיא חלקה א'.

החלטה 979 מאפשרת בשלב א' להסיר את זכויותיהם של בעלי הנחלות על הקרקע לאחר תשלום דמי החכירה שהינו בגובה של 3.75%מערך הקרקע. ומאפשר זכויות בניה של 375 מ"ר למגורים. ביטול הרצף הבן דורי שהיה קיים עד כה. המשמעות היא שבעל הנחלה יוכל לבנות יחידות דיור לבני המשפחה ולא רק לבן ממשיך או לבחור לפצל יחידות דיור מחלקת המגורים תמורת תשלום.

שלב ב' של ההחלטה - בעלי הנחלות יוכלו לרכוש את מלוא הזכויות למגורים הקיימות והעתידיות תמורת 33% מערך הקרקע.

החלטה 979 תתאפשר גם לקיבוצים לעגן את זכויות החברים.

קרא עוד על החלטה 979 והחלטה 823

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אפמסטר מתמחה בבנית אתרים, בניית חנות וירטואלית, קידום אתרים, בניית דפי נחיתה, פרסום ממומן, פרסום ביוטיוב וכדומה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נט מדיה- בניית אתרים

מאת: נט מדיה- בניית אתריםהדברה12/03/19497 צפיות
חברת הדברה תדאג שהבית יהיה נקי מכל האורחים הלא רצויים בין אם מדובר בתיקנים, עכברים או פשפש המיטה. אבל על מנת שאכן כך יקרה חשוב לבחור חברת הדברה מקצועית.

ענף שירותי האחסנה הוא תחום רחב של אחסון ציוד לעסקים, אחסון תכולת דירה, השכרת מכולות או אחסנה במכולות. היכן, כמה ומה כדאי לבדוק קודם.

מאת: נט מדיה- בניית אתריםאבטחת הבית01/09/14569 צפיות
מצלמות במעגל סגור הפכו בשנים האחרונות לפופלאריות בשל יעילותן בהתרעה והן במעקב אחר המתרחש. בעסקים רבים ניתן למצוא מצלמות במעגל סגור ואף בבתים רבים. איזה מצלמות כדאי לקנות? מה לבדוק לפני שקונים במאמר הבא

מאת: נט מדיה- בניית אתריםקידום אתרים08/05/14479 צפיות
קידום אתרים משמעו להביא את האתר לראש תוצאות החיפוש במנועי החיפוש ובראשם גוגל. קידום אתרים שהינו מאסיבי או קידום אתרים שגוי יכול להביא לתוצאות ההפוכות, ואף עלולות להביא לכך שהאתר יורחק מתוצאות החיפוש. חשוב לפנות לחברת קידום המתמחה בתחום והיכולה להתחייב לתוצאות.

מאת: נט מדיה- בניית אתריםהפקות אירועים08/05/14462 צפיות
מתכננים אירוע בטבע? יום כיף לעובדים. שירותים ניידים הוא צורך בסיסי, עם זאת אין להתפשר על רמת השירותים והשירות.

מאת: נט מדיה- בניית אתריםבניית אתרים19/03/14479 צפיות
האם יש צורך שלכל אחד שיש לו עסק יהיה אתר תדמיתי? התשובה ללא ספק כן. אתר אינטרנט בעל יתרונות רבים לקידום העסק שלכם ומהווה אפשרות לגייס לקוחות חדשים, להציע שירותים ללקוחות קיימים ועוד.

מאת: נט מדיה- בניית אתריםעסקים - כללי26/01/14479 צפיות
כל אחד מאיתנו נזקק לשירותי הובלות, למעבר דירה או משרד. מאמר זה בא לשפוך אור איך לבחור חברה מקצועית וסימנים שיעזרו לכם לזהות כאלה שאינם מקצועיים.

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/181401 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: בנימין קלינגראדריכלות16/05/18818 צפיות
אנו נמצאים בפתחו של הקיץ. קייץ חם מהרגיל,חודשי הקיץ החמים והחופש הגדול הם זמן מצוין להינות בבריכה. מנוי לבריכה עירונית, קאנטרי או פארקים למיניהם עלולים לעלות למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה וההתארגנות לאירועים שכאלו לעיתים כרוכה בטרחה רבה. לאחרונה ניכר כי רבים מעדיפים להציב בריכה ביתית, שמהווה פתרון מעולה לבעיות שתוארו לעיל- היא זולה יחסית, נוחה, נגישה ולא מצריכה התארגנות מיוחדת. בין אם אתם מתקינים בריכה בחצר או במרפסת בבנין משותף ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לכם לבדוק !

מאת: ירון כהןאדריכלות15/02/18953 צפיות
לדלתות האוטומטיות יש יתרונות רבים מעבר ליוקרה והחדשנות שהן משדרות, סיוע למוגבלויות, תחושה ואווירה נעימים יותר ובטיחות.

מאת: רוןאדריכלות05/03/172353 צפיות
לבחירת שרות אמין לעבודות זכוכית יש חשיבות מכיוון שלהכנה ולהתקנה של עבודות הזכוכית יש צורך באיש מקצוע שמכיר היטב את סוגי הזכוכית ואת אופן החיתוך וההתקנה

מאת: בנימין קלינגראדריכלות29/01/172076 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניתוק חשמל לנכס בשל ביצוע עבירות בנייה -הוראות סעיף 157 א' (ו) לחוק התכנון והבנייה ‎ בניה ללא היתר, סמכות מפקח על הבניה, דירה מפוצלת, ליגליזציה, הכשרת חריגות בניה .

מאת: בנימין קלינגראדריכלות19/12/161864 צפיות
היום ידוע כי כבר מותר לבנות מרפסת מעל מרפסת, לא כמו פעם שחל איסור - האם ניתן לסגור מרפסות אלו? כיצד מתחילים הליך של הגדלת / קירוי מרפסות? משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה. בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה.

מאת: webetterאדריכלות25/08/163015 צפיות
התחדשות עירונית בירושלים – עתיד חדש כבר כאן!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica