חפש מאמרים:
שלום אורח
24.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי שפת הדיבור שלכם?

 

מילים הן הכלי שלנו לתקשר אחד עם השני, עם העולם. מילים הן אלו שעוזרות לנו להביע את הרגשות שלנו, בעזרת המילים אנחנו מתרגמים את המחשבות שלנו. למילים יש כוח – מילים יכולות לבנות כמו שיכולות להרוס, יכולות לעורר רגש חיובי או שלילי  - מילים יכולות לעורר פרגון , חיבה ואהבה או לחילופין ביקורת,רחוק ושנאה.

אומנם כולנו משתמשים במילים, לכל אחד מאיתנו יש את שפת הלקסיקון שלו, שפת הדיבור שלו עם מילים וביטוים שחוזרים על עצמם, מילים שהן חלק מהאישיות שלנו, חלק מהגדרת האני שלנו, חלק מאיך שאנחנו רואים דברים על פני העולם. למעשה מילים הן אלו שמעצבות הרבה את המציאות שלנו.

אבל מעבר לכל מה שציינתי למעלה, למילים יש משמעות נוספת ואדירה - הרבה אנשים אינם מודעים להשפעה של השפה היומית שלהם ועל התוצאות שהם מקבלים בחיי היום יום על בסיס קבוע. אם אינכם מרוצים מהמציאות שלכם ואיך שהחיים שלכם נראים, חשוב מאוד שתהיו קשובים למילים שאתם אומרים כי הכל מתחיל בדרך שבה אתם מביעים את המחשבות שלכם, מה אתם משדרים למחשב המנטאלי שלכם - למוח. הוא מקבל כל מילה כחוק ואינו יודע להבחין בין מילה טובה או רעה. עבורו הכל אותו הדבר.

למעשה בעזרת המילים אנחנו מושכים את מה שאנחנו רוצים או להיפך לא רוצים בחיים ואז מתלוננים על מזל רע. חשוב לי כאן לדייק משהו – כאשר אני מדברת על מילים, הכוונה גם לכל מיני סוגים של משפטים, גם אם אלו משפטי שלילה, ציווי או משפטים עם סימן שאלה. הכל בסופו של דבר מורכב ממילים.

כאשר אנחנו אומרים מילה מסוימת, מיד אנחנו משגרים אות למוח שלנו, לרוב מבלי להיות מודעים מההשפעה האדירה של הדבר בין לכיוון החיובי או שלילי. המוח שלנו  מציית לנו בהתאם ונותן את מה שביקשנו. לא פלא שאם אנשים כל הזמן מתלוננים על בעיות ובוכים על כמה החיים קשים, הם רק ממקדים את התודעה על כך שהחיים קשים וזה למעשה מה שהם מקבלים.

האמת לא תמיד הבנתי את המשמעות של המילים והייתה תקופה שבה הייתי מרבה להשתמש במילה אין לי זמן. ככל שחזרתי על משפט זה, כל פעם יצרתי מחסור של זמן –אף פעם לא יכולתי למצוא זמן לעשות את מה שרציתי. כי הדגש שלי היה בכך שאין לי מספיק זמן. ברגע שהבנתי שהבעיה היא בשפת הדיבור שלי ומה שאני משדרת לתת מודע שלי, דברים התחילו להשתנות והתחלתי לייצר זמן. זה כמובן שי נה הרבה דברים בחיים שלי חר רק מבחינת הזמן.

אנשים מרבים להשתמש בכל מיני מילות תיאור של עצמם, מבלי להבין שתיאורים הופכים להיות ההגדרות האישיות שלהם על עצמם ולמעשה כך הם מתחילים להתנהג בחיים אלו. אני בדרך כלל לא מצליח בדבר זה, אני אדם אימפולסיבי, אני מתעצבן מהר ועוד דוגמאות

כמו שאמרתי בהתחלה מילים הן כלי התקשורת שלנו לא רק עם בני אדם אחרים אלא עם עצמנו ובעיקר עם המוח שלנו. אם שפת הדיבור שלנו איננה מקדמת  אותנו ליצירת המציאות הרצויה וממוקדת בדברים השליליים, הלא רלוונטיים לחיינו, כך למעשה ייראו החיים שלנו. הייתי אומרת שכמו שיש שומר בכניסה לכל קניון, כך צריך לשים שומר ליד הפה שלנו. לפני שאתם אומרים מילה מסוימת, תחשבו טוב למה אתם אומרים זאת והאם מילה זו היא נכונה ומקדמת אתכם.

כאשר אנחנו משנים את הלקסיקון שלנו שבו אנחנו משתמשים על בסיס יומי, החיים שלנו משתנים. אנחנו יכולים לקחת חלק מהמילים ולהשמיט אותם בכלל, חלק נוסף להעצים - נניח במקום להגיד בוקר טוב לומר – בוקר מצוין! חלק האחר להחליף במילים שהן ההיפך מהמילה שבה השתמשנו עד כה. שינוי זה עושה טרנספורמציה טוטאלית.

הכל מתחיל מהמודעות - כאשר אתם מודעים לשפה שלכם, לכל מילה ומילה, אתם יכולים לדעת מה טוב עבורכם ומה אינו מקדם אתכם. בהתחלה זה יכול אולי להיראות מלאכותי להיות מודע לכל מילה, לדעת לזהות מה טוב ומה פחות טוב,  אבל עם הזמן אתם תראו שאתם שולטים יותר בקלות בשפת הדיבור שלכם ומתחילים לדבר בשפה שונה.

למשל האם שמתם לב שיש אצלנו בארץ קופת חולים? למה קופת חולים ולא קופת בריאים? למה להכניס לתודעה שלנו שאנחנו חולים במקום למקד אותנו בבריאות? או מכירים את המילה דמי אבטלה? האם זה אומר שאם אנחנו לא עובדים אנחנו בטלנים?

זה יכול להיראות מזערי ולא משמעותי ולכל מילה יש משמעות אדירה. היום כשאני רוצה לומר משהו אני מחפשת את המילה החיובית לאותו הדבר שאני שבו אני רוצה להעביר את המסר ודברים פשוט עובדים מעולה. כנ"ל אפשר לומר על מילות שלילה כמו – אל תעשה, לא או אין. המוח שלנו אינו מבין מילים אלו. אני אישית הייתי משתמשת הרבה במילים כמו – אל תשכח לעשות כך וכך. היום שיניתי לגמרי את הניסוח – תזכור לעשות כך וכך וזה עובד הרבה יותר טוב כי זה ממקד את התודעה של האדם לזכור במקום לשכוח.

מה לגבי שפת הדיבור שלכם? האם היא נכונה ומקדמת עבורכם? האם עליכם לשנות משהו? להחליף מילים מסוימיות, להסיר חלקם מהלקסיקון ולהעצים חלק אחר? אשמח אם שתפו אותי ואת האחרים.

דיאנה בן צבי

מנטורית להצלחה והגשמה אישית

http://www.dianabenzvi.com/live-your-life

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/151040 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151037 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151379 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151099 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151058 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141294 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142278 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון לאיכות חיים

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים23/01/192199 צפיות
הבנק מסרב למשכנתא? הלכתם לבנקים ולא מצליחים לקבל משכנתא? אני האיש שלכם! צריכים מומחה שייכנס לתוך הנעליים שלכם וישיג עבורכם משכנתא? שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות- אני משיג משכנתאות בנקאיות עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בכוחות עצמם.

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים16/02/172630 צפיות
אחת הקושיות הגדולות בתורה ובדת היהודית היא שצריך להודות לשם, על כל דבר שקורה לך בין אם זה טוב או רע. כלומר הכול מגיע לאדם מהקדוש ברוך הוא וצריך להודות על זה בכל מקרה. אז המצב הזה הוא משהו שצריך להוסיף עליו שאם יש דברים מטופשים שאתה הכנסת את עצמך אליהם, אז אף אחד לא אשם לך אלא רק אתה אשם ואף אחד לא גרם לך.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161741 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161694 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: ברסלב מאיראימון לאיכות חיים16/02/162656 צפיות
אמרו חכמינו (שם) כל שהקב"ה חפץ בו, מדכאו ביסורין ! נשמע הזוי ? אם אוהבים אותי למה מכאיבים ומייסרים אותי ? פה צריך אמונה שכל זה להמתיק מעלי דינים ולהבין שזה כדי שאני יחפש דרכים חדשות ויפשפש במעשי וכדי שאני ישתנה לטובה, וכדי שאני יבוא נקי מעוון לחיי עולם הבא - הרי שילמתי עליהם כפרת עוונות בייסורים שסבלתי פה בעולם הזה תמשיכו לקרוא תראו מאמרי חז"ל נפלאים ומחזקים לקבל את הייסורים באהבה לחחים טובים ומאושרים).

קשה להצליח, קל להצליח, להצליח להיכשל, מה רע בלהצליח, להצליח בקושי, מה טוב בלא להצליח, מאמן אישי, קואצינג מומלץ: עכשיו אני רוצה לשאול את השאלה הבאה מה רע יכול לצאת לבן אדם מזה שהוא מצליח במשהו אז אני או מציג איזו מטרה, אז אני מניח שהתשובה הקלאסית תהיה שאם זה עושה לו טוב אז הוא תלוי בזה נכון? ש: יש גם את זה. אליעד: יפה אז איזה עוד היבט נגיד יש? ש: שהוא איבד את העניין. אליעד: איבד את העניין ואיזה עוד היבט יש? אז אני רוצה לתת היבט ספציפי אוקי, כשבן אדם מצליח במשהו או נגיד שיש משהו ...

איך למכור ללקוחות, דימויים של הלקוח, באיזה מילים למכור, איך לשכנע לקוחות, שיקוף של הלקוח, טעויות של אנשי מכירות, ייעוץ אישי, קואצ'ר מומלץ: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד היבט בנושא של מכירות ללקוחות ושכנוע אנשים וההיבט הוא שימוש במילים של הלקוח, בתהליך המכירה כאשר באים למכור ללקוח את המוצר את השירות את מה שלא רוצים בעצם להשתמש במילים של הלקוח ואני אסביר גם למה זה טוב וגם למה זה לא טוב ומתי לא להשתמש דווקא במילים של הלקוח. אז קודם כל בגדול צריך לזכור שתהליך של מכירה בעצם ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica