חפש מאמרים:
שלום אורח
18.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תה ללא קפאין, קפה שחור, תה לבן ומה שביניהם.

מאת: דודישקפה04/05/20146300 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאת הבלוג הירוק

קל יותר לתפוס את העולם ולחיות בו כשהוא מחולק לקטגוריות ברורות, זו נטייה אנושית מובהקת והיא עושה לנו סדר בראש. אנחנו נוטים לחלק אנשים לאוהבי כלבים לעומת אוהבי חתולים, לימיניים מצד אחד ולשמאלניים מצד שני, לאלו שאוכלים קודם כל את הביסקוויט של הקרמבו לעומת אלה שמתחילים עם המקצפת – אבל העולם הוא הרבה יותר מורכב מזה. הוא לא תמיד שחור ולבן, יש לו הרבה גוונים של אפור. גוונים אלו באים לידי ביטוי גם בעולם התה. מחד גיסא יש את הקבוצה של האנשים שבלי מנת הקפאין הקבועה שלהם לא יפתחו את העיניים או יתחילו את היום, ומאידך גיסא, יש את קבוצת האנשים שרואים בקפאין מקור כל רע, והם יעדיפו תה ללא קפאין או תה צמחים – מאיזה מחנה את/ה?

שאלנו את המומחים!

מאחר ואני עוד לא גיבשתי החלטה, החלטתי לצאת ולבדוק את העובדות עם מומחים. שאלנו אותם על היתרונות והחסרונות של תה, קפה וכן תה ללא קפאין ואלו התשובות שקיבלנו.

ההשפעות של קפאין – המומחים גורסים שאין שום מחקר מדעי כיום שמעיד על כך שקפאין מזיק לבריאות. מדובר בשמועות בלבד שהשתרשו היטב בתרבות שלנו על ידי כל מיני "מרפאים". הן השתרשו כל כך חזק עד שאפילו רופאים ממליצים לחולי לב, לילדים או לנשים בהריון להימנע מצריכת קפאין, כדי לא לקחת סיכונים מיותרים. מנגד, ממשיכים המומחים ומוסיפים, שהספרות המדעית מגדירה קפאין כסם, סם ממריץ וכמו כל סם, גם אליו ניתן להתמכר. יחד עם זאת, צריכה מתונה של קפאין מגדילה את יכולת הריכוז והפוקוס שלנו ומעוררת אותנו.

על תה ללא קפאין – כשהגענו למעבדה כדי לבדוק מה הוא תה ללא קפאין והאם כדאי לצרוך אותו גילינו פרטים מדהימים. הלבורנט סיפר לנו שכדי להוציא את הקפאין מתוך התה יש לעבד את צמחי התה בתהליך שכרוך בהחדרת חומר כימיקאלי. הוא טען שעדיין לא בדקו את ההשפעות שיש לחומר הזה, לכן מוטב כיום להעדיף תה ירוק או תה לבן שיש בהם כמות נמוכה מאוד של קפאין מאשר לצרוך תה ללא קפאין. הפרטים האלו היום חדשים עבורי ואין ספק שהם פתחו לי את העיניים. עד הביקור במעבדה, הייתי בטוח שתה צמחים ותה ללא קפאין זה אותו הדבר.

יתרה מכך, הלבורנט סיפר שייתכן מאוד שבתהליך הוצאת הקפאין מן התה מאבד התה מהתכונות החיוביות שלו. כידוע, לתה יש סגולות בריאותיות רבות תודות לאנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון) שמצויים בו בשפע.

תה או קפה – כאשר שאלנו מה עדיף: תה או קפה? התשובות היו חד משמעיות, כל המומחים אמרו פה אחד – תה. הסיבות לכך הן כדלקמן: בתה יש פחות קפאין מאשר בתה. מחקרם מראים שכוס קפה אחת שקולה ל-3 כוסות תה, אולם מאוד תלוי כיצד הכינו את התה. השרייה ממושכת של שקית התה או החליטה תגדיל את כמות הקפאין בתה ובנוסף, ככל שהמים רותחים יותר כך יהיה יותר קפאין בכוס התה שלנו.  כמו כן, צריכה של תה לא יוצרת תופעות לוואי המוכרות לנו מקפה דוגמת: דופק מהיר, הזעה, ערנות יתר או נדודי שינה.

המסקנות שהגענו אליהם במהלך התחקיר היו מעניינות והם האירו את עייני ואת עיניי צוות התחקירנים שעבד איתי, חלק מהם לא יצאו לשטח לפני שהורידו 2 כוסות אספרסו!!!. כשחזרנו לשולחן שלנו, לדון בנתונים שאספנו הבאתי תה ירוק לכולנו, שהורתח בדיוק במידה הנכונה. לא היינו צריכים לדבר על זה יותר מדי, העובדה שכולנו גמענו את התה בתאווה סיכמה יפה את הכול. תה עדיף על תה ותה צמחים עדיף על תה ללא קפאין. במידה ורוצים להתפקס ולהתרכז כדאי לשתות תה חזק יותר (תה שחור, למשל), ובמידה וחוששים מהשפעת הקפאין, מומלץ לצרוך תה ירוק או תה לבן. אם רוצים להישאר ערים לאורך זמן, קפה יעשה את העבודה.

כמו בהרבה תחומים, גם בעולם הקפאין יש הרבה יותר מתשובה אפשרית אחת, ולמצבים שונים – מתאימים פתרונות שונים. יואב מצוות התחקירנים שלי סיפר שהוא אוכל את הקרמבו בשני ביסים – כשבכל ביס כל השכבות: העוגייה, המקצפת והשוקולד, כי הוא אוהב את תערובת הטעמים בפה, דנה חברה טובה שלי לא שמאלנית ולא ימנית – היא בכלל א-פוליטית, ולי בבית יש גם חתולה וגם כלב. אז אחרי הכול העולם לא דיכוטומי... שחור או לבן... יש הרבה גוונים של אפור.

 

 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודיש

מאת: דודישמתכונים ואוכל - כללי24/08/186686 צפיות
אמנם פורים כבר עבר אבל עבור טבעונים, תחפושת היא לא רק עניין של לבוש. הזמנתם חברים לא טבעוניים לארוחת ערב ואתם רוצים להמם אותם במנה שתגרום להם לחשוב פעמיים?

מאת: דודישחוק ומשפט - כללי07/07/183674 צפיות
רבים מרגישים שאין להם את הזכות להגיש בקשה לתו נכה או בטוחים שמא הם לא עומדים בתנאים המחמירים שמציב ביטוח לאומי והוועדה הרפואית שלו, עד כדי כך שלעתים הם אפילו לא טורחים לבדוק אם מגיע להם תו נכה או לא

מאת: דודישגינון13/06/1811311 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: דודישעסקי מזון31/05/183368 צפיות
"רק מחילופי המשפטים הקצרים הללו, נשמע כאילו עמדנו להיות אסירות במקום כלשהו בהרצליה ושבקרוב מאוד תמנע מאתנו האפשרות לנהל באופן חופשי את מאורעות ארוחת הערב שלנו או לפחות לצאת אל הרחוב ולתור אחר אחת כזאת.

מאת: דודישיהדות27/05/181821 צפיות
כשאני חושבת על מצבים בהם אני רוצה לייחל לבריאותו ואושרו של אדם היקר לי, תמיד עולה בראשי איזושהי תפילה לבריאות שאני הוגה מתוך לבי.

מאת: דודישבריאות ורפואה כללי21/05/182851 צפיות
עם חלוף השנים מתגלות יותר ויותר מחלות שניתן לטפל בהן באמצעות קנאביס רפואי. האפקטיביות של הטיפול מתגלה כיעילה בהרבה מאשר זו של התרופות המיוצרות בתהליכים כימיים.

מאת: דודישדתות02/05/182465 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאמרים נוספים בנושא קפה

מאת: בני דואניקפה20/07/164297 צפיות
קיום של אירועים עסקיים זה דבר שבשגרה בקרב חברות ואנשי עסקים. אם אתם לוקחים חלק בארגון של ארגון כזה או אחר בתחום העסקי, אנו בטוחים שעומדים בפניכם לא מעט לבטים בכל הקשור לאופן ארגון האירוע.

מאת: שלום כהןקפה24/03/147336 צפיות
כאשר אתם מחפשים מכונות קפה למשרד, אתם ודאי מעוניינים ברמת קפה איכותית, מכונות עמידות ואיכותיות ובעלות סבירה. המבחר והאפשרויות הרבות בתחום זה מבלבלות וקשה לעתים לקחת החלטה לגבי מכונת קפה בביטחון ובלב שלם. קפה עלית לעסקים העלה את הרף בשוק זה של מכונות קפה והביאה אותו למצוינות ואיכות בכל היבט אפשרי.

מאת: אריאל בן-נוןקפה05/01/148338 צפיות
הצבת מכונת קפה בבית העסק היא ללא ספק פעולה עליה יברכו אתכם לא מעט לקוחות, קולגות וגם צוות העובדים. מכונות הקפה המודרניות הן מכונות קטנות ויעילות במיוחד המסוגלות לספק לכם כמות אדיבה של ספלי קפה טעים ואיכותי בזמן הקצר ביותר. על מנת להבטיח לעצמכם רכישה של מכונת קפה איכותית לבית העסק, ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות.

מאת: אריאל בן-נוןקפה15/12/138319 צפיות
פינת הקפה המשרדית היא ללא ספק אחת מעמדות העבודה הכי חשובות במשרד, שם מתחילים שיחות קטנות בין העובדים שיכולים להוביל לרעיונות גדולים, סביבה מתנהלים דיונים שונים אודות מקום העבודה, ובעיקר היא מסמלת את ההווי החברתי של המשרד.

מאת: אריאל בן-נוןקפה29/10/138234 צפיות
כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים ספק עבור מכונות קפה למשרד תחום מכונות הקפה למשרד משגשג בשנים האחרונות הודות למגוון ספקים הצומח באופן תדיר, מחירים אטרקטיביים ובעיקר בזכות האהבה לקפה בישראל

מאת: tkidumקפה04/07/131817 צפיות
בשבוע שעבר נתקעתי בפקק בכביש החוף, ומחשבות עלו לי בראש. למה אין דוכן קפה בכל הדרך הארוכה הזו? לא חסרים נהגים עייפים בדרך, מבואסים ושבוזים מהפקקים הארוכים בכל בוקר ובכל ערב. אז חשבתי, למה שאני לא אפתח דוכן בעצמי? אז דיברתי עם חבר טוב והתחלנו להעלות רעיונות. חשבנו על הקמת מספר דוכנים לאורך הכביש, ובשני צידי הדרך. בגלל שעיקר הפקקים בשעות הבוקר והערב, הדוכן יהיה פתוח בעצם רק לחמש שעות במשך כל היום. כך שזה לא יפגע לנו בעבודה, ועדיין תהיה לנו הכנסה נוספת, וסטארט-אפ נחמד.

מאת: אריאל בן-נוןקפה04/06/131613 צפיות
ניחוח קפה במשרד ריח של קפה טחון מזכיר ריח של בית קפה איכותי, או לחילופין ריח של שוק בו מגישים באחד הדוכנים קפה שחור הישר מן הפינג'אן. לרוב האסוציאציה אינה של חברת הייטק או משרד עורכי דין. האם כך?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica