חפש מאמרים:
שלום אורח
23.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה צריך לעשות כדי להגיש בקשה לתו נכה?

מאת: דודישחוק ומשפט - כללי07/07/20181222 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רבים מרגישים שאין להם את הזכות להגיש בקשה לתו נכה או בטוחים שמא הם לא עומדים בתנאים המחמירים שמציב ביטוח לאומי והוועדה הרפואית שלו, עד כדי כך שלעתים הם אפילו לא טורחים לבדוק אם מגיע להם תו נכה או לא, וכמובן שמיותר לציין שהם גם נמנעים מהגשת הבקשה בסופו של דבר. מה חשוב לדעת במצבים כאלה ולמה חשוב וכדאי כן לבדוק את זכאותכם? להלן כמה טיפים ופרטים שיכולים לעזור לכם.


אז לפני הכל, דעו שאתם לא חייבים לסבול ממוגבלות פיזית גופנית בולטת לעין או נכות או שיתוק המצריך שימוש קבוע בכסא גלגלים על מנת להגיש בקשה לקבלת תו נכה. ישנם מספר מצבים שונים ומגוונים למדי אשר יכולים להכלל בתנאי הסף לקבלת התו ולאפשר לכם לקבל אותו, אם אתם זקוקים לו והוא עשוי לשפר את חייכם, מצבכם, ולהקל על שגרת יומכם.

 

למשל, אנשים הסובלים מסוגים שונים של מחלת הסרטן, טרשת עורקים נפוצה, אוטיזם, אגורפוביה, כאבים כרוניים, זקנה מתקדמת המקשה על תזוזה ותפקוד ואף הפרעות נפשיות כגון חרדות ודכאון, עשויים גם הם להוות תנאי לזכאות לקבל תו נכה ומיד נבהיר כאן מדוע זה חשוב גם עבור מצבים מהסוג שצוין לעיל.


מוגבלות זה לא תמיד משהו שרואים. גם אדם שסובל מכאבים פנימיים ותנועתו מוגבלת או איטית מאוד, ראוי שתהיה לו עזרה או תיקון חברתי-סביבתי כלשהו שיעזור לו להשתוות באופן מסוים לאנשים הבריאים המתפקדים באופן תקין ונורמלי בשגרת יום יומם.

 

דעו, שזה בסדר גמור ולגיטימי מאוד מצדכם להגיש בקשה לתו נכה אם אתם מרגישים שאתם סובלים ממצב בריאותי כלשהו שבאופן מובהק פוגע ופוגם ביכולת שלכם לנהל חיים תקינים ברמה הבסיסית ביותר, כמו לגשת לתור או בדיקה אצל הרופא, לצאת מהבית למכולת על מנת לקנות מצרכים או כל דבר אחר לו אתם זקוקים, לצאת לסידורים בבנק או כל מוסד בירוקרטי אחר ואפילו לצאת לבילוי. כן, גם זה לגמרי לגיטימי.

 

כאשר מזכים מישהו בהקלות של תו נכה, הסיבה היא כדי שיוכל להרגיש שהוא לא חלק מוחלש בחברה אלא יכול לתפקד בה בצורה שווה ככל האפשר. כלומר, לסייע לו להרגיש כמה שפחות מוגבל או חריג בסביבתו.


אנשים רבים אינם בקיאים בתחום הזה ולא מודעים לחשיבות של המידע הזה. פעמים רבות במרחב הציבורי, כשאדם כלשהו חונה בחניית נכים, כולם מצפים ואף דורשים ברמה מסוימת, לחזות במו עיניהם בכך שאותו אדם אכן ראוי לקבל את אותה הקלה או פריווילגיה שכל כך נחשקת בעיני רבים. לפיכך כל כך חשוב לזכור, שגם כשלא רואים את המגבלות הן עדיין שם ולעתים תו הנכה נמצא אצל האדם המטפל בכלל.

 

חשוב לזכור זאת כי אף אדם בריא לא היה מאחל לעצמו תו נכה מוצדק, גם אם לעתים הוא מזכה בהטבה נחשקת, ומן הראוי לסמוך על החוק ועל תנאיה המחמירים של הוועדה הרפואית שמוצאת לנכון לאשר את התו לאנשים הזקוקים לו ביותר.

 

מה הדרך הנכונה לקבל תו נכה לרכב שלכם?

 

 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודיש

מאת: דודישמתכונים ואוכל - כללי24/08/182151 צפיות
אמנם פורים כבר עבר אבל עבור טבעונים, תחפושת היא לא רק עניין של לבוש. הזמנתם חברים לא טבעוניים לארוחת ערב ואתם רוצים להמם אותם במנה שתגרום להם לחשוב פעמיים?

מאת: דודישגינון13/06/181363 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: דודישעסקי מזון31/05/181938 צפיות
"רק מחילופי המשפטים הקצרים הללו, נשמע כאילו עמדנו להיות אסירות במקום כלשהו בהרצליה ושבקרוב מאוד תמנע מאתנו האפשרות לנהל באופן חופשי את מאורעות ארוחת הערב שלנו או לפחות לצאת אל הרחוב ולתור אחר אחת כזאת.

מאת: דודישיהדות27/05/18799 צפיות
כשאני חושבת על מצבים בהם אני רוצה לייחל לבריאותו ואושרו של אדם היקר לי, תמיד עולה בראשי איזושהי תפילה לבריאות שאני הוגה מתוך לבי.

מאת: דודישבריאות ורפואה כללי21/05/18915 צפיות
עם חלוף השנים מתגלות יותר ויותר מחלות שניתן לטפל בהן באמצעות קנאביס רפואי. האפקטיביות של הטיפול מתגלה כיעילה בהרבה מאשר זו של התרופות המיוצרות בתהליכים כימיים.

מאת: דודישדתות02/05/18973 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאת: דודישאובדן כושר עבודה02/05/182412 צפיות
ידוע לרוב שאם אנחנו מחליטים להשקיע במשהו או לצלוח אתגר בכוחות עצמנו, רוב הסיכויים שנצליח לעשות זאת בסופו של דבר.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19191 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19222 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19321 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19336 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/19986 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/19323 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18939 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica