חפש מאמרים:
שלום אורח
17.01.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה צריך לעשות כדי להגיש בקשה לתו נכה?

מאת: דודישחוק ומשפט - כללי07/07/2018842 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רבים מרגישים שאין להם את הזכות להגיש בקשה לתו נכה או בטוחים שמא הם לא עומדים בתנאים המחמירים שמציב ביטוח לאומי והוועדה הרפואית שלו, עד כדי כך שלעתים הם אפילו לא טורחים לבדוק אם מגיע להם תו נכה או לא, וכמובן שמיותר לציין שהם גם נמנעים מהגשת הבקשה בסופו של דבר. מה חשוב לדעת במצבים כאלה ולמה חשוב וכדאי כן לבדוק את זכאותכם? להלן כמה טיפים ופרטים שיכולים לעזור לכם.


אז לפני הכל, דעו שאתם לא חייבים לסבול ממוגבלות פיזית גופנית בולטת לעין או נכות או שיתוק המצריך שימוש קבוע בכסא גלגלים על מנת להגיש בקשה לקבלת תו נכה. ישנם מספר מצבים שונים ומגוונים למדי אשר יכולים להכלל בתנאי הסף לקבלת התו ולאפשר לכם לקבל אותו, אם אתם זקוקים לו והוא עשוי לשפר את חייכם, מצבכם, ולהקל על שגרת יומכם.

 

למשל, אנשים הסובלים מסוגים שונים של מחלת הסרטן, טרשת עורקים נפוצה, אוטיזם, אגורפוביה, כאבים כרוניים, זקנה מתקדמת המקשה על תזוזה ותפקוד ואף הפרעות נפשיות כגון חרדות ודכאון, עשויים גם הם להוות תנאי לזכאות לקבל תו נכה ומיד נבהיר כאן מדוע זה חשוב גם עבור מצבים מהסוג שצוין לעיל.


מוגבלות זה לא תמיד משהו שרואים. גם אדם שסובל מכאבים פנימיים ותנועתו מוגבלת או איטית מאוד, ראוי שתהיה לו עזרה או תיקון חברתי-סביבתי כלשהו שיעזור לו להשתוות באופן מסוים לאנשים הבריאים המתפקדים באופן תקין ונורמלי בשגרת יום יומם.

 

דעו, שזה בסדר גמור ולגיטימי מאוד מצדכם להגיש בקשה לתו נכה אם אתם מרגישים שאתם סובלים ממצב בריאותי כלשהו שבאופן מובהק פוגע ופוגם ביכולת שלכם לנהל חיים תקינים ברמה הבסיסית ביותר, כמו לגשת לתור או בדיקה אצל הרופא, לצאת מהבית למכולת על מנת לקנות מצרכים או כל דבר אחר לו אתם זקוקים, לצאת לסידורים בבנק או כל מוסד בירוקרטי אחר ואפילו לצאת לבילוי. כן, גם זה לגמרי לגיטימי.

 

כאשר מזכים מישהו בהקלות של תו נכה, הסיבה היא כדי שיוכל להרגיש שהוא לא חלק מוחלש בחברה אלא יכול לתפקד בה בצורה שווה ככל האפשר. כלומר, לסייע לו להרגיש כמה שפחות מוגבל או חריג בסביבתו.


אנשים רבים אינם בקיאים בתחום הזה ולא מודעים לחשיבות של המידע הזה. פעמים רבות במרחב הציבורי, כשאדם כלשהו חונה בחניית נכים, כולם מצפים ואף דורשים ברמה מסוימת, לחזות במו עיניהם בכך שאותו אדם אכן ראוי לקבל את אותה הקלה או פריווילגיה שכל כך נחשקת בעיני רבים. לפיכך כל כך חשוב לזכור, שגם כשלא רואים את המגבלות הן עדיין שם ולעתים תו הנכה נמצא אצל האדם המטפל בכלל.

 

חשוב לזכור זאת כי אף אדם בריא לא היה מאחל לעצמו תו נכה מוצדק, גם אם לעתים הוא מזכה בהטבה נחשקת, ומן הראוי לסמוך על החוק ועל תנאיה המחמירים של הוועדה הרפואית שמוצאת לנכון לאשר את התו לאנשים הזקוקים לו ביותר.

 

מה הדרך הנכונה לקבל תו נכה לרכב שלכם?

 

 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודיש

מאת: דודישמתכונים ואוכל - כללי24/08/18721 צפיות
אמנם פורים כבר עבר אבל עבור טבעונים, תחפושת היא לא רק עניין של לבוש. הזמנתם חברים לא טבעוניים לארוחת ערב ואתם רוצים להמם אותם במנה שתגרום להם לחשוב פעמיים?

מאת: דודישגינון13/06/18627 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: דודישעסקי מזון31/05/18805 צפיות
"רק מחילופי המשפטים הקצרים הללו, נשמע כאילו עמדנו להיות אסירות במקום כלשהו בהרצליה ושבקרוב מאוד תמנע מאתנו האפשרות לנהל באופן חופשי את מאורעות ארוחת הערב שלנו או לפחות לצאת אל הרחוב ולתור אחר אחת כזאת.

מאת: דודישיהדות27/05/18453 צפיות
כשאני חושבת על מצבים בהם אני רוצה לייחל לבריאותו ואושרו של אדם היקר לי, תמיד עולה בראשי איזושהי תפילה לבריאות שאני הוגה מתוך לבי.

מאת: דודישבריאות ורפואה כללי21/05/18492 צפיות
עם חלוף השנים מתגלות יותר ויותר מחלות שניתן לטפל בהן באמצעות קנאביס רפואי. האפקטיביות של הטיפול מתגלה כיעילה בהרבה מאשר זו של התרופות המיוצרות בתהליכים כימיים.

מאת: דודישדתות02/05/18598 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאת: דודישאובדן כושר עבודה02/05/181320 צפיות
ידוע לרוב שאם אנחנו מחליטים להשקיע במשהו או לצלוח אתגר בכוחות עצמנו, רוב הסיכויים שנצליח לעשות זאת בסופו של דבר.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/1931 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18189 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי03/12/18187 צפיות
אנשים פרגמטים יציינו כי ההסכם הוא הפתרון עבור בנייה של מערכת יחסים איתנה ובהחלט לא הבעיה

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי28/10/18325 צפיות
רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל – הוא מהפרשיות הקשות הסבוכות והמטלטלות ביותר במשפט הפלילי בישראל עד כה. המשטרה בלחץ הציבורי דאז – מיהרה לפענח את הפרשה, כינסה בבהילות מסיבת עיתונאים בומבסטית רבת קצינים מהצפון, והצהירה על פיענוח ומציאת האשם, פועל בניין, מהגר שבקושי דיבר עברית ולא עפרון חד מבחינה חברתית, שתומרן ותוכמן ע"י המשטרה ומדובב שהוכנס לתאו. החקירה היתה מהירה – מלאת כשלונות, קיצורי דרך ועיגול פינות, שהביאו להרשעה מפוקפקת, תוך התעלמות מרוב העקרונות הבסיסיים של המשפט הפלילי.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/10/18360 צפיות
מה זה אומר כי צריכים לעשות? להכין צוואה מסודרת כמובן.

מאת: אדיר בנימיניחוק ומשפט - כללי18/08/18667 צפיות
דיאלוג "קריטון" מתאר דו-שיח זוהי בין סוקרטס, השוהה כאמור בבית האסורים, לאחר שנדון למוות, לבין חברו קריטון. שיחה זו גולשת, בין השאר, לשיח על הצדק מול עוול, והדרך הנכונה להגיב לאי-צדק. קריטון מציע לסוקרטס להימלט מן העונש שנגזר עליו, לאחר שהשומרים שוחדו, וטוען בפניו כי אין זה צודק מצדו של סוקרטס "להפקיר" את חייו, בשעה שניתנת לו ההזדמנות להימלט.

מאת: tiloniחוק ומשפט - כללי20/06/18696 צפיות
מאות טיסות ברחבי הגלובוס ממריאות מדי יום באיחור שאינו אופנתי כלל והסיבות לכך מגוונות למדי. מרבית העיכובים מתרחשים מגורמים שאינם תחת אחריות חברות התעופה. בסופו של דבר, כולם "אוכלים אותה" בגלל העיכובים והאיחורים של טיסות – החופשה מתקצרת, חברות התעופה משלמות פיצויים לנוסעים ולנמל התעופה ועוד. לשם כך יצא חוק טיבי, הקובע כי יינתן פיצוי הולם לנוסעים אשר עוכבו או התאחרה טיסתם באופן חריג.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica