חפש מאמרים:
שלום אורח
14.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה צריך לעשות כדי להגיש בקשה לתו נכה?

מאת: דודישחוק ומשפט - כללי07/07/20181629 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רבים מרגישים שאין להם את הזכות להגיש בקשה לתו נכה או בטוחים שמא הם לא עומדים בתנאים המחמירים שמציב ביטוח לאומי והוועדה הרפואית שלו, עד כדי כך שלעתים הם אפילו לא טורחים לבדוק אם מגיע להם תו נכה או לא, וכמובן שמיותר לציין שהם גם נמנעים מהגשת הבקשה בסופו של דבר. מה חשוב לדעת במצבים כאלה ולמה חשוב וכדאי כן לבדוק את זכאותכם? להלן כמה טיפים ופרטים שיכולים לעזור לכם.


אז לפני הכל, דעו שאתם לא חייבים לסבול ממוגבלות פיזית גופנית בולטת לעין או נכות או שיתוק המצריך שימוש קבוע בכסא גלגלים על מנת להגיש בקשה לקבלת תו נכה. ישנם מספר מצבים שונים ומגוונים למדי אשר יכולים להכלל בתנאי הסף לקבלת התו ולאפשר לכם לקבל אותו, אם אתם זקוקים לו והוא עשוי לשפר את חייכם, מצבכם, ולהקל על שגרת יומכם.

 

למשל, אנשים הסובלים מסוגים שונים של מחלת הסרטן, טרשת עורקים נפוצה, אוטיזם, אגורפוביה, כאבים כרוניים, זקנה מתקדמת המקשה על תזוזה ותפקוד ואף הפרעות נפשיות כגון חרדות ודכאון, עשויים גם הם להוות תנאי לזכאות לקבל תו נכה ומיד נבהיר כאן מדוע זה חשוב גם עבור מצבים מהסוג שצוין לעיל.


מוגבלות זה לא תמיד משהו שרואים. גם אדם שסובל מכאבים פנימיים ותנועתו מוגבלת או איטית מאוד, ראוי שתהיה לו עזרה או תיקון חברתי-סביבתי כלשהו שיעזור לו להשתוות באופן מסוים לאנשים הבריאים המתפקדים באופן תקין ונורמלי בשגרת יום יומם.

 

דעו, שזה בסדר גמור ולגיטימי מאוד מצדכם להגיש בקשה לתו נכה אם אתם מרגישים שאתם סובלים ממצב בריאותי כלשהו שבאופן מובהק פוגע ופוגם ביכולת שלכם לנהל חיים תקינים ברמה הבסיסית ביותר, כמו לגשת לתור או בדיקה אצל הרופא, לצאת מהבית למכולת על מנת לקנות מצרכים או כל דבר אחר לו אתם זקוקים, לצאת לסידורים בבנק או כל מוסד בירוקרטי אחר ואפילו לצאת לבילוי. כן, גם זה לגמרי לגיטימי.

 

כאשר מזכים מישהו בהקלות של תו נכה, הסיבה היא כדי שיוכל להרגיש שהוא לא חלק מוחלש בחברה אלא יכול לתפקד בה בצורה שווה ככל האפשר. כלומר, לסייע לו להרגיש כמה שפחות מוגבל או חריג בסביבתו.


אנשים רבים אינם בקיאים בתחום הזה ולא מודעים לחשיבות של המידע הזה. פעמים רבות במרחב הציבורי, כשאדם כלשהו חונה בחניית נכים, כולם מצפים ואף דורשים ברמה מסוימת, לחזות במו עיניהם בכך שאותו אדם אכן ראוי לקבל את אותה הקלה או פריווילגיה שכל כך נחשקת בעיני רבים. לפיכך כל כך חשוב לזכור, שגם כשלא רואים את המגבלות הן עדיין שם ולעתים תו הנכה נמצא אצל האדם המטפל בכלל.

 

חשוב לזכור זאת כי אף אדם בריא לא היה מאחל לעצמו תו נכה מוצדק, גם אם לעתים הוא מזכה בהטבה נחשקת, ומן הראוי לסמוך על החוק ועל תנאיה המחמירים של הוועדה הרפואית שמוצאת לנכון לאשר את התו לאנשים הזקוקים לו ביותר.

 

מה הדרך הנכונה לקבל תו נכה לרכב שלכם?

 

 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודיש

מאת: דודישמתכונים ואוכל - כללי24/08/183123 צפיות
אמנם פורים כבר עבר אבל עבור טבעונים, תחפושת היא לא רק עניין של לבוש. הזמנתם חברים לא טבעוניים לארוחת ערב ואתם רוצים להמם אותם במנה שתגרום להם לחשוב פעמיים?

מאת: דודישגינון13/06/182880 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: דודישעסקי מזון31/05/182488 צפיות
"רק מחילופי המשפטים הקצרים הללו, נשמע כאילו עמדנו להיות אסירות במקום כלשהו בהרצליה ושבקרוב מאוד תמנע מאתנו האפשרות לנהל באופן חופשי את מאורעות ארוחת הערב שלנו או לפחות לצאת אל הרחוב ולתור אחר אחת כזאת.

מאת: דודישיהדות27/05/181074 צפיות
כשאני חושבת על מצבים בהם אני רוצה לייחל לבריאותו ואושרו של אדם היקר לי, תמיד עולה בראשי איזושהי תפילה לבריאות שאני הוגה מתוך לבי.

מאת: דודישבריאות ורפואה כללי21/05/181345 צפיות
עם חלוף השנים מתגלות יותר ויותר מחלות שניתן לטפל בהן באמצעות קנאביס רפואי. האפקטיביות של הטיפול מתגלה כיעילה בהרבה מאשר זו של התרופות המיוצרות בתהליכים כימיים.

מאת: דודישדתות02/05/181413 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאת: דודישאובדן כושר עבודה02/05/183957 צפיות
ידוע לרוב שאם אנחנו מחליטים להשקיע במשהו או לצלוח אתגר בכוחות עצמנו, רוב הסיכויים שנצליח לעשות זאת בסופו של דבר.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי16/06/20119 צפיות
צו הריסה ללא הליך פלילי לפי סעיף 239 כן יש הליך כזה! סעיף 239 לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מתן צו להריסת בנייה בלתי חוקית גם ללא קיום של הליך פלילי והגשת כתב אישום וזאת בעיקר בנסיבות שבהן לא ניתן להעמיד לדין פלילי את מי שאחראי לאותה בנייה בלתי חוקית וכן על מנת לאפשר למוסדות התכנון ולרשויות האכיפה להתמודד עם עבירות בנייה שהתיישנו וכדי למנוע את הנצחתן.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20349 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20292 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20346 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19580 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19365 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica