חפש מאמרים:
שלום אורח
20.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד מקבלים החלטות?

לא מזמן נכנסתי לאחת מחברות  הפלאפון ע"מ לתקן את המכשיר שברשותי. בסיום הטיפול, ניגש אלי בחור צעיר וניסה לשכנע אותי לקחת את כרטיס הויזה החדש שמונפקת יחד עם אותה חברת פלאפון. הוא מנה בפני את כלל היתרונות של העסקה, שכמובן תקיפה רק כעת (!) ובסיום אף הוסיף בחיוך מבויש:

"כל מכירה של כרטיס, גם מסייעת לי באופן אישי..."

מצאתי את עצמי במבוכת מה. מחד, באותו רגע, לא עמדו בפני הכלים הדרושים לוודא שאכן העסקה משתלמת לי. הרי אני מחזיק כבר כרטיס אשראי. מה היתרונות והחסרונות שבכרטיס המוצע? וכמובן הלחץ להחליט מיד, עכשיו, במקום. האם אכן זו הזדמנות או מכשלה? ובנוסף, מלחיצים אותי גם מבחינה רגשית...

תוך כדי הרהורים שאלתי את עצמי, הרי זו השיטה היום כמעט בכל תחום. להלחיץ בזמן ולהפעיל לחץ רגשי. כיצד בדיוק אני נותן לתלמידים בכיתות הגבוהות (י'-י"ב) הכנה לקראת "החיים האמתיים"?! הם נפגשים עם דילמות מסוג זה כמעט על ימין ועל שמאל...

מה המיומנויות שהם צריכים כדי להכריע בשאלות אלו?

הם יסיימו את הצבא, וטבעו של עולם, לא ירצו יותר לגור עם  ההורים. מה עדיף לצעיר היום במדינת ישראל, לקנות דירה (אפילו בשותפות – שכן היא תמיד מעלה את ערכה הרבה יותר ממה שהבנקים מוכנים לתת לכסף ששוכב סתם כך אצלם) או רק להשכיר דירה עם חברים??

חלק ניכר מתלמידי יוצא יחידות קרביות. בסיום השירות הם מקבלים "בונוסים" מהמדינה. איך בדיוק עליהם לשמור על החסכונות האלו? באיזה אפיק להשקיע??

לא. לא מדובר רק על שאלות שקשורות לממון שברוב בתי הספר לא מתעסקים עם זה כלל. גם שאלות לא פחות חשובות כמו למשל למי להצביע בבחירות? איך מחליטים לאיזו מפלגה להצביע? האם כדאי להיות יותר מעורב בתהליך הפנים מפלגתי? מהם השיקולים שאני צריך לבצע כדי להחליט החלטות מעין אלו?? האם באמת אנו דנים בתחום הזה? (יש לי הוכחה שבשנים האחרונות "ברחנו" המחנכים, מהתמודדות עם תחום זה, תראו כמה מפלגות היו באופנה בשלושים השנים האחרונות ונעלמו כלעומת שבאו, רפול, מולדת, התחיה, שינויי, קדימה – האם ייתכן שאנו עסקנו בנושא זה לעומק ועד כדי כך הבלבול??? האם ההצבעה הנעשית על ידי הצעירים אינה קשורה לתובנות רגשיות?!).

האם בכלל שאלנו את התלמידים את השאלות הנ"ל?

האם בזמן הרב שהתפנה לנו כעת בתכנית החדשה של המשרד עלינו להתמקד על תכנים או יותר על מיומנויות חשיבה?

איך ניצור למידה משמעותית בבתי הספר?

מהי למידה שכזו?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רוצה ללמוד כיצד מניעים ללמידה!?! איך מוסיפים יצירתיות בתלמידים? כיצד להפחית את הלחצים והאגרסיביות [התגרות, תוקפנות] בין התלמידים? הנה קישור לקבלת פרק בחינם מהספר "לגעת בעתיד". הנה הזדמנות להיות חלק מהקהילה שלנו.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים גולדברג

מאת: חיים גולדברגאקטואליה07/08/14562 צפיות
אילו יכולת לכתוב כעת לחמאס, אחרי כל הסבל של בני עמו, אחרי המחיר הכבד ששילמנו, מה היית אומר? כיצד היית ממנף את המצב לטובתנו? אילו כוחות היית מוצא בעם?

מאת: חיים גולדברגאקטואליה21/07/14638 צפיות
לא מזמן סיימנו את "המלחמה" על הגביע העולמי. זה סובב את הראש לחצי מתושבי כדור הארץ. בצד השני, יש "מלחמת ג'יהאד" שמורידה ראשים כפשוטו של עניין. כאן, נלחמים בנו אויב מר ונמהר. מה לנו יש לומר בכל זה? מה המסר שלנו, עם ישראל בעולם? מה הוא מצפה מאיתנו?!

מאת: חיים גולדברגאימון אישי - כללי09/07/14700 צפיות
בית הספר נועד להקנות ידע. אולי משפט זה היה נכון לפני שלושים שנה. היום, הידע נגיש לכל וזמין בכף יד... המורים צריכים לעבור שדרוג בתפקוד שלהם, ולהיות עם הערך המוסף שלנו כבני אדם - המגע האישי. הכלי האימוני יכול להוות הערך מוסף בעבודת המורה המחנך.

מאת: חיים גולדברגאימון לאיכות חיים24/06/14930 צפיות
כאשר אנו עוברים אירועים, אנו נוטים להכניס אותם לתוך התבניות המוכרות. זה בדרך כלל חוסם את האופק שלנו! צריך להיפתח בחיים לכלל האפשרויות העומדות בפנינו. כך נוכל להתמודד אפילו עם דברים מורכבים וקשים בצורה מעצימה ומקדמת.

מאת: חיים גולדברגאימון לאיכות חיים17/06/14935 צפיות
האם יש דרך לזהות מה הם הכוחות המניעים אותנו? האם נוכל להוביל את עצמנו להנעה מתוך "דחיפה חיובית", כזו שתניע אותנו לפעולה מתוך שמחה וכוחות מעצימים? כיצד נלמד את הדור הבא לפעול כך?

מאת: חיים גולדברגחינוך ולימודים - כללי11/06/14623 צפיות
חברת גוגל מריצה מכונית ללא נהג שכבר עשתה נסיעת מבחן ארוכה (למעלה ממליון ק"מ) ללא תאונות. זו רק שאלה של זמן עד שיוחלט להוציא את המכוניות הישנות מן החוק. מה המיומנויות החדשות/האחרות שצריך ללמד את הדור הצעיר במקום יכולת הנהיגה? כיצד נסתדר עם ענף שלם שיימחק מן המפה התעסוקתית? שינויי, כבר אמרנו?

מאת: חיים גולדברגהפרעות קשב וריכוז29/05/144119 צפיות
הנוער טרוד היום בדברים רבים המסיחים את דעתו, מאירועי ספורט למיניהם, דרך המסכים הקטנים שאינם מאפשרים להם לשוחח כראוי ביניהם. האם יש דרך למנף את הכלים האלו לקשר ולמידה יותר משמעותיים?

מאמרים נוספים בנושא חינוך ולימודים - כללי

מאת: עופר שלוחינוך ולימודים - כללי24/09/201005 צפיות
הכל על מקצוע עיצוב גרפי וקורס עיצוב גרפי.

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19887 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: ליאורחינוך ולימודים - כללי02/05/181666 צפיות
הנדסאים מאזור תל אביב, יכולים לעבוד במרכז הארץ. ההנדסאים העתידיים, לומדים בבתי הספר להנדסאים, שנקראים גם בשם מכללות טכנולוגיות.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/181160 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירה פופולארית בקרב אנשים אשר מחפשים מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה מגוונות וביקוש נרחב. לימודי הנהלת חשבונות מתקיימים במכללות ובתי ספר מקצועיים רבים ברחבי הארץ בהם ניתנת האופציה ללמוד במתכונות גמישות כמו מתכונות לימודי יום, מתכונות לימודים חלקיות ומתכונות לימודי ערב.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/181090 צפיות
אתם יושבים מול המחשב, מדפדפים בין אתרים שונים של לימודים ותוהים לעצמכם מה כדאי לכם ללמוד. בעולם של היום קשה מאוד למצוא תעסוקה ללא תואר או תעודה, ולכן אנשים רבים מתחבטים בשאלה מה עליהם ללמוד כדי שהם יוכלו לצאת לשוק העבודה ולמצוא תעסוקה שהיא גם מעניינת וגם בתחום מבוקש. עבור רבים מאלו שחושבים על כך, התשובה היא הנהלת חשבונות הודות לאופי הדינמי של המקצוע הזה, וגם הביקוש הרב שלו. עם תעודה של מנהל חשבונות, עולם התעסוקה יהיה פתוח בפניכם, ואתם רק תצטרכו לבחור את המקום שאתם רואים את עצמכם נמצאים בו.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18996 צפיות
המסלול ללימודי הנהלת חשבונות נחשב בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל. מטרתם של לימודי הנהלת חשבונות הינה להכין את תלמידיהם להשתלבות בעולם המקצועי של מנהלי החשבונות בישראל, כמו כן במהלך הקורס ניתנת הכנה למעבר מבחן ההסמכה של משרד התעסוקה אשר מסמיך מנהלי חשבונות צעירים לעבודה בשוק המתפתח בארץ. לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירת מקצוע חכמה אשר טומנת בחובה יתרונות רבים.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי03/01/181050 צפיות
כאשר עולה בפנינו ההתלבטות האם ללמוד מקצוע כזה או אחר, לכולנו עוברים בראש אותם שיקולים הכוללים כדאיות ורווחיות של מקצוע כזה ואחר. הדבר נכון לא רק עם לימודי תואר, אלא גם עם לימודי תעודה בהם ניתן לרכוש מקצוע ולעבוד בתחום הנלמד, או לא. בגלל זה, אנשים רבים בוחרים לפנות ללימודים של הנהלת חשבונות שעונים על כל הסוגיות ובעצם נותנים את האפשרות לעבוד במקצוע מעניין ומבוקש שהוא כדאי וגם רווחי מפני שתמיד יש בו תעסוקה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica