חפש מאמרים:
שלום אורח
16.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

צוק איתן או כדורגל? ומה איתנו?!

מאת: חיים גולדברגאקטואליה21/07/2014636 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בכדור הארץ יש

יקומים מקבילים

בעולם אחד "מלחמה" פירושה

מי יותר זריז

למי יש יותר מזל

בעולם המקביל "מלחמה" היא מילה

של חיים ומות ממש.

בעולם הראשון, המקסימום שיכול לקרות,

האחד יינשך על ידי יריבו

ומיד יסולק בבושת פנים מהמגרש (לתקופה)

בעולם השני, הפתיח הוא

"מכה כואבת ואנושה לצד השני".

יקומים מקבילים ממש.

איך זה קרה?

כבר לפני מאה וחמישים שנה

החל החילון באירופה

מתוך משבר עמוק בהבנת מושג האלוהים

ולאחר שתי מלחמות עולם

ומאות מיליוני הרוגים

הנצרות – החליפה את עצמה ב –

כ – ד – ו – ר – ג – ל

כן, ממש כך

היא אמנם לא נעלמה

אך הכנסיות ריקות בימי ראשון

(יותר באירופה מאשר בארה"ב)

ומגרשי הכדורגל מלאים.

היה מי שכינה את המשחק

"דת של המונים".

וכך יושב לו רוב העולם המערבי

ומתעניין בעיקר בכמות השערים

סטטיסטיקות ושחקנים.

ובעולם המקביל

יש אלוהים אכזר

כזה השולט בכוח

"אלל'ה הוא החזק".

ומי שיצליח לגבור על יריבו

נבחר לייצג את האלוהים הזה.

וכך במזרחו של כדור הארץ

נרצחים 2500 (!) עיראקים בידי בני עמם,

ועוד כמה עשרות סורים...

פעם כינו את המצב

"אביב ערבי"....

אי אפשר להכחיש

שיש באומה הערבית

סימנים של פריחה, התחדשות.

הכיוון? ל – ה – ר – ע... !!!

אמנם, זה לא ממש הוגן. אינו דומה אוהד כדורגל "שרוף" (או כל קבוצת ספורט אחרת) – לאוהד מצוי של "אלוהים", אך יחד עם זאת, המכנה המשותף של קבלת עול חיצוני (כדורגל או דת), קיים בשני המקרים.

כך הוא האדם. הצורך בהשתייכות המעניקה לנו תשומת לב,

רואים אותנו כ"חלק מ...",

יש לנו שותפים החולקים עמנו את  השמחה והעצב

[הנשיאה הברזילאית תפסיד את הבחירות בעקבות ההפסד

הזוי, בשבילה זה הספד... בגלל כדורגל?! סיבה רצינית עד תהום....]

שותפים המקשיבים לנו ולדעתנו.

בעם ישראל למדנו להכיר טובה

וכשם שקיבלנו [מהורינו ומבורא עולם] את חיינו במתנה

אנו מחנכים כערך עליון

שיש מקום לתת לאחר

זו הדרך בה לכולם יהיה מקום,

לכולם יהיו חיים.

[חוץ ממי שבא להורגנו!]

אם כל תושבי כדור הארץ

ישכילו להעניק ולא רק לקחת

להסתפק במועט וברוח נדיבה

המריבות, המלחמות - ייעלמו מן העולם

ערכים אלו נולדנו לחנך

ומתוך כך יבוא השלום.

אם נפעל מהר - הוא ימהר להגיע....

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רוצה ללמוד כיצד מניעים ללמידה!?! איך מוסיפים יצירתיות בתלמידים? כיצד להפחית את הלחצים והאגרסיביות [התגרות, תוקפנות] בין התלמידים? הנה קישור לקבלת פרק בחינם מהספר "לגעת בעתיד". הנה הזדמנות להיות חלק מהקהילה שלנו.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים גולדברג

מאת: חיים גולדברגאקטואליה07/08/14560 צפיות
אילו יכולת לכתוב כעת לחמאס, אחרי כל הסבל של בני עמו, אחרי המחיר הכבד ששילמנו, מה היית אומר? כיצד היית ממנף את המצב לטובתנו? אילו כוחות היית מוצא בעם?

מאת: חיים גולדברגאימון אישי - כללי09/07/14699 צפיות
בית הספר נועד להקנות ידע. אולי משפט זה היה נכון לפני שלושים שנה. היום, הידע נגיש לכל וזמין בכף יד... המורים צריכים לעבור שדרוג בתפקוד שלהם, ולהיות עם הערך המוסף שלנו כבני אדם - המגע האישי. הכלי האימוני יכול להוות הערך מוסף בעבודת המורה המחנך.

מאת: חיים גולדברגאימון לאיכות חיים24/06/14928 צפיות
כאשר אנו עוברים אירועים, אנו נוטים להכניס אותם לתוך התבניות המוכרות. זה בדרך כלל חוסם את האופק שלנו! צריך להיפתח בחיים לכלל האפשרויות העומדות בפנינו. כך נוכל להתמודד אפילו עם דברים מורכבים וקשים בצורה מעצימה ומקדמת.

מאת: חיים גולדברגאימון לאיכות חיים17/06/14933 צפיות
האם יש דרך לזהות מה הם הכוחות המניעים אותנו? האם נוכל להוביל את עצמנו להנעה מתוך "דחיפה חיובית", כזו שתניע אותנו לפעולה מתוך שמחה וכוחות מעצימים? כיצד נלמד את הדור הבא לפעול כך?

מאת: חיים גולדברגחינוך ולימודים - כללי11/06/14621 צפיות
חברת גוגל מריצה מכונית ללא נהג שכבר עשתה נסיעת מבחן ארוכה (למעלה ממליון ק"מ) ללא תאונות. זו רק שאלה של זמן עד שיוחלט להוציא את המכוניות הישנות מן החוק. מה המיומנויות החדשות/האחרות שצריך ללמד את הדור הצעיר במקום יכולת הנהיגה? כיצד נסתדר עם ענף שלם שיימחק מן המפה התעסוקתית? שינויי, כבר אמרנו?

מאת: חיים גולדברגהפרעות קשב וריכוז29/05/144119 צפיות
הנוער טרוד היום בדברים רבים המסיחים את דעתו, מאירועי ספורט למיניהם, דרך המסכים הקטנים שאינם מאפשרים להם לשוחח כראוי ביניהם. האם יש דרך למנף את הכלים האלו לקשר ולמידה יותר משמעותיים?

מאת: חיים גולדברגחינוך ולימודים - כללי24/05/14712 צפיות
כאשר אנו נמצאים ב"עולם הגדול" מחוץ לכותלי בית ספר, אנו נתקלים בדילמות יומיומיות אשר מציבות בפנינו אתגרי חשיבה מרובים. האם בית הספר מכין אותנו להתמודדות נכונה עם מצבים אלו? במה עלינו להתרכז בשלב זה של הלמידה - בחומר לימודי או במיומנויות נצרכות בעידן המידע?

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה01/03/21207 צפיות
30 יום לבחירות – הרצים נכנסים לאצטדיון לסיבוב הסופי ואחריו סיבוב נצחון למנצח שיר מזמור. ההצהרות ההבטחות עולות דרגה ומקבלות שדרוג משמעותי ונשמעות אמינות כמו עוגת תפוחים, ללא תפוחים אלא גלעינים. אילו הייתי צריך – לבחור אמצעי בידור לקורונה ולסגרים, הייתי בוחר בהופעות הפוליטיקאים כמו לפיד, בנט, וגנץ כתופעות סטנד-אפ מוצלחות ביותר.

מאת: אברהם פכטראקטואליה15/02/21218 צפיות
הקורונה משגעת את כל העולם, ובישראל לקראת הבחירות כולם בונים או הורסים או מנצלים את הנגיף החולני הממזרי כל אחד לצרכיו. בעוד נתניהו והליכוד – משבחים ומהללים את ראות הנולד וקניית החיסונים שבינתיים כבר מחוסנים במנה השניה כמעט 3 מיליון איש – האחרים מדברים רק על ניהול כושל, על סגרים וסגירת המסחר, התרבות והשמיים. בעולם מאשימים את ישראל – שיושבת על מחסני חיסון בעוד בעולם ובאירופה חסרים חיסונים והם מחפשים מקורות בנרות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/02/21241 צפיות
הבחירות הגיעו לישורת האחרונה – קו הגמר יום חמישי ב-10 בלילה, עד אז יש עוד זמן לפרוש. בינתיים, כבר פרשו בצורה מסודרת – אי אפשר לומר מבחינה מכובדת של מנדטים, כמה וכמה "אושיות" טלויזיה ופרסום כמו האלוף איש הצוללות" בוגי יעלון, שלא הלך "בתלם", בעקבותיו – השר שמולי, מפלגת העבודה, הצטרף לממשלה יחד עם עמיר פרץ, ושניהם מוצאים את עצמם בחוץ, "בבחינת צא החוצה".

מאת: אברהם פכטראקטואליה18/01/21295 צפיות
רבים בתקשורת – שדרנים, פרשנים, פוליטיקאים (במיוחד בתקופת בחירות), מופיעים מעל כל במה ותחת כל עץ רענן עם מיקרופון, כדי לירות חיצי רעל בלי להניד עפעף, בלי לעשות חשבון נפש אישי. קחו לדוגמא אחרונה: אביב גפן נפגש עם נתניהו ומקבל 70 מיליון ₪ לקרן האומנים לעזרה. התגובה – התנפלות על אביב גפן, שסתה מהמסלול והאיש שהשמיץ את נתניהו ויותר מזה, פתאום נפגש איתו ומקבל עזרה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה27/12/20476 צפיות
נוהרים לבחירות – נוהרים לסגר שלישי, נוהרים לקלפיות, להתפלגויות, להרכבים פוליטיים חדשים, בקיצור מוטציות פוליטיות. למרות כל הבלגן בחיסונים – עם ישראל נוהר בהמוניו להתחסן וכבר יש יותר מ-250,000 מחוסנים, ועוד הכתף נטויה. לאמור: לקלפיות נוכל לנהור – בלי מסכות, בלי רווחים ולשים פתקים כאוות נפשינו. כמו בכל תקופת בחירות צצות מפלגות חדשות עם מסרים והבטחות שווא עד לשמיים, הבעיה מתחילה אחרי...

מאת: אברהם פכטראקטואליה12/12/20715 צפיות
גדעון סער – מורד בקפטן של "אוניית הבאונטי", בטענה שהקפטן לא כשיר להמשיך לפקד ולנווט את האונייה. כמו בכל מרד – מצטרפים אליו מספר ספנים ובתחילה הנצחון נראה להם בהישג יד, אך בסופה של הסאגה הם מתפזרים באיים סביב טהיטי ונעלמים מדפי ההיסטוריה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/12/20581 צפיות
גדעון סער – מורד בקפטן של "אוניית הבאונטי", בטענה שהקפטן לא כשיר להמשיך לפקד ולנווט את האונייה. כמו בכל מרד – מצטרפים אליו מספר ספנים ובתחילה הנצחון נראה להם בהישג יד, אך בסופה של הסאגה הם מתפזרים באיים סביב טהיטי ונעלמים מדפי ההיסטוריה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica