חפש מאמרים:
שלום אורח
16.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לא צריך יותר ללמוד נהיגה!

מי צריך ת'מורה לנהיגה?

כן. שאלה מוזרה.

המסורת של האומה הישראלית דורשת מההורים שיכינו את ילדיהם לחיים. יעזרו להם לרכוש מקצוע, ילמדו אותם לשחות במים עמוקים ועוד חובות מסוג הדברים שיסייעו לדור הבא לחיות בעולם לתוכו הם גדלים. במסגרת החשיבה הזו בשנים האחרונות גם נושא הנהיגה עמד על הפרק. ברור שכדי לצלוח את העולם בצורה טובה יותר, כדאי כל אחד ידע "להחזיק בהגה". רישיון נהיגה אינו מצרך נדרש רק לנהגי משאיות המובילות סחורה לפרנסתם או נהגי אוטובוסים המובילים "סחורת אנשים" למחייתם.

בסרטי המדע הבדיוני, הפליגו לדמיין את מכוניות העתיד כמטוסים קטנים – והמרחב האווירי של העיר הוא הכביש העתידני... כרגע, נראה שחשיבה זו אינה ממשית, אך עלינו לזכור כי ז'ול וורן אשר כתב את ספרו הבדיוני "20 אלף מיל מתחת לפני המים" גם הוא לא העלה בדעתו שתוך פחות ממאה שנה מכתיבת הספר יהיו בעולמנו צוללות גרעיניות המסוגלות לשהות מתחת למים עמוקים לפרקי זמן ממושכים יותר מחודש ימים.

טוב, נצא מהים (צוללות) ומהאוויר (רחפות) ונחזור לקרקע המציאות.

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, מנסה העולם הגדול למצוא פתרון כיצד אפשר להוביל מכונית ללא נהג. זה נשמע דמיוני? מדע עתידני? ממש לא!!! גוגל הקימה פרוייקט ולמעשה הצליח לייצר מכוניות אלו שכבר נסעו בכבישים יותר ממיליון קילומטר!!! (תוכל לראות את הסרטונים בלחיצה כאן). כן. לראות ולא להאמין. בעצם למה לא? אם אפשר את לייצר מכשירי רדאר משוכללים והמצלמות הפכו לדיגיטליות, והתוכנות השונות הן בידי האדם המפתח אותם והן כוללות את ה waze, למה שלא נארגן מכוניות שנוסעות ללא הגה? ייכנסו הנוסעים, יכוון אחד מהם את נקודת היעד, הרי המכונית כבר "יודעת" היכן היא ממוקמת... והופ, קדימה לנסיעה.

נשמע רחוק המציאות?

מי יודע? הרי אם לפני חמש שנים (2009) הייתם אומרים לי שמדינה עם כמה מאות מיליוני תושבים תסגור את תוכנת ה"טויטר" שלה מחשש שמה הממשל ייפול (טורקיה, מרץ 2014) – כמו שכבר קרה בבלגיה, צרפת, איטליה, יוון ו"באביב הערבי" (בשנת 2011), הייתי אומר לכם שזה הזוי לחשוב שאפשר להפיל ממשלה בעזרת מסרונים קצרים בעלי 140 תווים בלבד....

וכאשר מכונית כזו תיהפך למסחרית? נגיד, יקום עוד איזה איש עסקים כמו פורד לפני מאה שנה ויחליט להנגיש את המכונית הבטוחה הזו (במיליון הקילומטרים שהיא עשתה קרתה תאונת פח אחת בלבד! מדהים!) לכלל האוכלוסייה, כמו שלפני שלושים שנה החליט ביל גייטס להנגיש את המחשב לכל בית בעולם, במצב כזה, שמכוניות כאלו ייכנסו תוך שנתיים שלוש בכל העולם, מה יעשו כל מורי הנהיגה? מה יעשו הטסטרים השונים? איך תתנהל כל מדינה עם משרד התחבורה שלה? כמה משרות ייעלמו מן העולם?

צריך להתחיל לחשוב על המיומנויות אותם צריך ללמד את הדור הצעיר. זה לא מספיק ללמד אותם לרכוש מקצוע. נראה כי לא אחטא לאמת אם אקבע כי זו הייתה מטרת המסורת של העם הישראלי, להיכן את הדור הבא לחיים משמעותיים בעולם בו יחיה...

בהצלחה עם הדור הבא

חיים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רוצה ללמוד כיצד מניעים ללמידה!?! איך מוסיפים יצירתיות בתלמידים? כיצד להפחית את הלחצים והאגרסיביות [התגרות, תוקפנות] בין התלמידים? הנה קישור לקבלת פרק בחינם מהספר "לגעת בעתיד". הנה הזדמנות להיות חלק מהקהילה שלנו.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים גולדברג

מאת: חיים גולדברגאקטואליה07/08/14560 צפיות
אילו יכולת לכתוב כעת לחמאס, אחרי כל הסבל של בני עמו, אחרי המחיר הכבד ששילמנו, מה היית אומר? כיצד היית ממנף את המצב לטובתנו? אילו כוחות היית מוצא בעם?

מאת: חיים גולדברגאקטואליה21/07/14637 צפיות
לא מזמן סיימנו את "המלחמה" על הגביע העולמי. זה סובב את הראש לחצי מתושבי כדור הארץ. בצד השני, יש "מלחמת ג'יהאד" שמורידה ראשים כפשוטו של עניין. כאן, נלחמים בנו אויב מר ונמהר. מה לנו יש לומר בכל זה? מה המסר שלנו, עם ישראל בעולם? מה הוא מצפה מאיתנו?!

מאת: חיים גולדברגאימון אישי - כללי09/07/14699 צפיות
בית הספר נועד להקנות ידע. אולי משפט זה היה נכון לפני שלושים שנה. היום, הידע נגיש לכל וזמין בכף יד... המורים צריכים לעבור שדרוג בתפקוד שלהם, ולהיות עם הערך המוסף שלנו כבני אדם - המגע האישי. הכלי האימוני יכול להוות הערך מוסף בעבודת המורה המחנך.

מאת: חיים גולדברגאימון לאיכות חיים24/06/14928 צפיות
כאשר אנו עוברים אירועים, אנו נוטים להכניס אותם לתוך התבניות המוכרות. זה בדרך כלל חוסם את האופק שלנו! צריך להיפתח בחיים לכלל האפשרויות העומדות בפנינו. כך נוכל להתמודד אפילו עם דברים מורכבים וקשים בצורה מעצימה ומקדמת.

מאת: חיים גולדברגאימון לאיכות חיים17/06/14933 צפיות
האם יש דרך לזהות מה הם הכוחות המניעים אותנו? האם נוכל להוביל את עצמנו להנעה מתוך "דחיפה חיובית", כזו שתניע אותנו לפעולה מתוך שמחה וכוחות מעצימים? כיצד נלמד את הדור הבא לפעול כך?

מאת: חיים גולדברגהפרעות קשב וריכוז29/05/144119 צפיות
הנוער טרוד היום בדברים רבים המסיחים את דעתו, מאירועי ספורט למיניהם, דרך המסכים הקטנים שאינם מאפשרים להם לשוחח כראוי ביניהם. האם יש דרך למנף את הכלים האלו לקשר ולמידה יותר משמעותיים?

מאת: חיים גולדברגחינוך ולימודים - כללי24/05/14712 צפיות
כאשר אנו נמצאים ב"עולם הגדול" מחוץ לכותלי בית ספר, אנו נתקלים בדילמות יומיומיות אשר מציבות בפנינו אתגרי חשיבה מרובים. האם בית הספר מכין אותנו להתמודדות נכונה עם מצבים אלו? במה עלינו להתרכז בשלב זה של הלמידה - בחומר לימודי או במיומנויות נצרכות בעידן המידע?

מאמרים נוספים בנושא חינוך ולימודים - כללי

מאת: עופר שלוחינוך ולימודים - כללי24/09/20992 צפיות
הכל על מקצוע עיצוב גרפי וקורס עיצוב גרפי.

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19887 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: ליאורחינוך ולימודים - כללי02/05/181665 צפיות
הנדסאים מאזור תל אביב, יכולים לעבוד במרכז הארץ. ההנדסאים העתידיים, לומדים בבתי הספר להנדסאים, שנקראים גם בשם מכללות טכנולוגיות.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/181159 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירה פופולארית בקרב אנשים אשר מחפשים מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה מגוונות וביקוש נרחב. לימודי הנהלת חשבונות מתקיימים במכללות ובתי ספר מקצועיים רבים ברחבי הארץ בהם ניתנת האופציה ללמוד במתכונות גמישות כמו מתכונות לימודי יום, מתכונות לימודים חלקיות ומתכונות לימודי ערב.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/181090 צפיות
אתם יושבים מול המחשב, מדפדפים בין אתרים שונים של לימודים ותוהים לעצמכם מה כדאי לכם ללמוד. בעולם של היום קשה מאוד למצוא תעסוקה ללא תואר או תעודה, ולכן אנשים רבים מתחבטים בשאלה מה עליהם ללמוד כדי שהם יוכלו לצאת לשוק העבודה ולמצוא תעסוקה שהיא גם מעניינת וגם בתחום מבוקש. עבור רבים מאלו שחושבים על כך, התשובה היא הנהלת חשבונות הודות לאופי הדינמי של המקצוע הזה, וגם הביקוש הרב שלו. עם תעודה של מנהל חשבונות, עולם התעסוקה יהיה פתוח בפניכם, ואתם רק תצטרכו לבחור את המקום שאתם רואים את עצמכם נמצאים בו.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18993 צפיות
המסלול ללימודי הנהלת חשבונות נחשב בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל. מטרתם של לימודי הנהלת חשבונות הינה להכין את תלמידיהם להשתלבות בעולם המקצועי של מנהלי החשבונות בישראל, כמו כן במהלך הקורס ניתנת הכנה למעבר מבחן ההסמכה של משרד התעסוקה אשר מסמיך מנהלי חשבונות צעירים לעבודה בשוק המתפתח בארץ. לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירת מקצוע חכמה אשר טומנת בחובה יתרונות רבים.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי03/01/181049 צפיות
כאשר עולה בפנינו ההתלבטות האם ללמוד מקצוע כזה או אחר, לכולנו עוברים בראש אותם שיקולים הכוללים כדאיות ורווחיות של מקצוע כזה ואחר. הדבר נכון לא רק עם לימודי תואר, אלא גם עם לימודי תעודה בהם ניתן לרכוש מקצוע ולעבוד בתחום הנלמד, או לא. בגלל זה, אנשים רבים בוחרים לפנות ללימודים של הנהלת חשבונות שעונים על כל הסוגיות ובעצם נותנים את האפשרות לעבוד במקצוע מעניין ומבוקש שהוא כדאי וגם רווחי מפני שתמיד יש בו תעסוקה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica