חפש מאמרים:
שלום אורח
20.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איפה לעשות חיסכון לילד? האם חיסכון פיננסי בחברת ביטוח, פקדון בבנק או קרן נאמנות?

הורים רבים מעוניינים לעזור לילדיהם בהוצאות אשר מצפות להם בהמשך הדרך, במאמר זה  ריכזנו את אפיקי חיסכון אשר עומדים לרשותנו בתקופת ריביות נמוכות, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. דני, 28, אבא לדניאל, תינוק קטן שנולד לפני כחודשיים. החליט לאחר שבחן את הוצאותיו החדשות כי עליו לחסוך לדניאל הקטן. דני החליט כי מדי חודש "ישים בצד"  250 שקלים לתוכנית חיסכון בבנק בו מתנהל חשבון העו"ש שלו. דני לא ערך סקר שוק, הוא פשוט הבין שעדיף לשים בצד מאשר לצרוך את הכסף.  לדני קיים הזיכרון הטוב בו הצליח לרכוש דירה בעיקר בזכות החיסכון אשר חסכו עבורו הוריו אשר נתן דריסת רגל משמעותית לרכישת הדירה. "גם משא של אלף קילומטר מתחיל בצעד הראשון", אומר פתגם סיני עתיק, אך לצערנו פתגם זה לא לוקח בחשבון את האינפלציה ואת סביבת הריביות האפסית. ואולם הריביות הנמוכות כיום לא יאפשרו לדניאל הקטן להרוויח יותר מדי בתכנית אותה פתח דני עבורו. בהנחת ריבית 2% לאורך כל התקופה – עד גיל 25 (שהיא גבוהה בהרבה מהריבית שמעניקים כיום הבנקים), בסוף התקופה יהיו לדניאל כ-97,000 ₪ (סך הקרן 75,000 ₪). וזה עוד לפני שמביאים בחשבון את תשלום המס והאינפלציה. אם הריבית בחישוב תהיה 4% החיסכון המצטבר יגדל לכ- 129,000 ש"ח. הבעיה בדוגמה הנ"ל מהו כוח הקניה של אותם 97,000 ₪?  אם נניח כי האינפלציה השנתית תעמוד באיזור ה-2%, משמע דניאל לא הרוויח כלום אלא את הקרן בלבד. באוניברסיטה כשנכנסתי לשיעור הראשון במימון, המרצה הסביר כי הריבית והסיכון גדלים באותו כיוון. כלומר הריבית גדלה עם הסיכון, וככל שהמכשיר שבו משקיעים מסוכן יותר המשקיע ידרוש ריבית גבוהה יותר. יש הנוטים לחשוב כי פיקדון בבנק הינו נכס חסר סיכון, המבינים שבינינו אשר למדו דבר או שניים בשוק ההון יבינו כי הסיכון בפיקדון בבנק שווה בדיוק את הסיכון באג"ח הבנק. אז מה ניתן לעשות? איפה אפשר לחסוך לילדים? פקדון בבנק (דוגמת "דן חסכן") -הדרך הנפוצה ביותר לחסכון. יתרונות: ?      נוחות היות ומנוהל דרך חשבון הבנק ?      סיכון נמוך יחסית חסרונות: ?      ריבית נמוכה – תשואה נמוכה ?      אין הגנה מפני עליית מדד – בסביבת ריביות נמוכה כסף נשחק ?      חוסר נזילות – תכנית מיועדת לטווח ארוך   חיסכון המורכב מקרנות נאמנות בבנק או בבית השקעות - מדובר באפיק חיסכון פחות פופולארי, אשר נעשה בו פחות שימוש היות וכרוך בעלויות רבות עבור החוסך גם לבנק וגם למנהל קרן הנאמנות במקביל אינו אטרקטיבי מספיק לגוף המפיץ – הבנק. ניתן כמובן לבצע השוואת תכניות חיסכון
יתרונות: ?      פיזור סיכון – מגוון אפיקי השקעה ?      חשיפה לשוק ההון ?      נזילות גבוהה ?      נוחות היות ומנוהל דרך חשבון הבנק חסרונות: ?      עלויות גבוהות ?      חוסר ידע וחוסר מענה מצד הבנק בשל רווחיות נמוכה ומחסור בכוח אדם     פוליסות השקעה/ חיסכון בחברת ביטוח – אפיק חיסכון חדש יחסית התופס תאוצה לאחרונה. יתרונות: ?      פיזור סיכון – מגוון אפיקי השקעה ?      חשיפה לשוק ההון ?      שירות סוכן אישי שיכול לסייע בקבלת החלטות ?      אפשרות להוספת רכיב ביטוחי להגנה על החיסכון ?      עלויות נמוכות ?      נזילות גבוהה חסרונות: ?      צריך להתמקח על דמי הניהול ?      חשבון מנוהל בחברת הביטוח ולא מהבנק   לסיכום, בחירת מסלול החיסכון המתאים ביותר, תלוי ברמת הסיכון שההורה מעדיף. רמת סיכון זו נובעת מהתנודתיות עימה החוסך יכול לחיות, רמת הידע שלו בשוק ההון וברצון לנהל את החיסכון בעצמו. מרכיב נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא המיסוי ודמי הניהול. עם מס הכנסה אמנם בלתי אפשרי להתמקח, אבל עם קובעי העמלות בהחלט רצוי. השוואת תכניות חיסכון לילדים עושים רק אצל סוכן ביטוח מנוסה ומקצועי. רק סוכן הביטוח יכול להתאים את התכנית כך שתעמוד בצורך וביעד אותו הציב החוסך ותגן על החיסכון במקרה חו"ח ולא יוכל להמשיך לחסוך מסיבות רפואיות. אנו ממליצים לפנות לסוכן ביטוח באיזור מגוריכם, חפשו באינטרנט אם אין לכם, לדוגמה "סוכן ביטוח בכפר סבא".

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אלטים ביטוח ופיננסים

072-2112225 / 054-4667772 /

אלטרנטיבה נוספת לכסף שלך...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלטים ביטוח ופיננסים

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161462 צפיות
שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםהשוואת מחירים18/02/161419 צפיות
אנו מקבלים החלטות בחיי היום יום באמצעות השוואה בין אפשרויות, את ההשוואה אנו מבססים על מאפיינים, תועלות ועלות כלכלית, אז לפני הכל, חשוב שתדעו שגם למוצרים פיננסים יש אפשרות לעשות השוואת מחירים - עם דגש לענפי הביטוח השונים!

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח - כללי15/08/154807 צפיות
בחיי היום יום אנו מקבלים החלטות שונות על בסיס מאפיינים, על חשבון העלות הכלכלית עבורנו, במאמר זה נסביר איך לבצע השוואת מחירים גם לענפי הביטוח וניתן לכם כלים שונים לביצוע השוואה טובה ואמיתית.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח חיים30/03/151658 צפיות
נראה לכם שאתם משלמים הרבה על ביטוחי החיים? רוצים לדעת כמה כמה עולה ביטוח חיים בחברה אחרת?

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/142299 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני09/09/142196 צפיות
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. ימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח - כללי23/08/142239 צפיות
כבר יותר מעשור, בכל הפסקת פרסומות בערוצים המסחריים חברות הביטוח הישירות "אוכלות לנו את הראש" וטוענות "למה לממן סוכן?" וכדאי לעשות ביטוח באופן ישיר ולחסוך בכסף.

מאמרים נוספים בנושא פיננסים וכספים - כללי

מאת: nirפיננסים וכספים - כללי 29/08/21908 צפיות
מנכ"לית הבורסה מינתה וועדה שבחנה את נושא קיצור שעות המסחר, לאחר מספר דיונים הוחלט לקצר את שעות המסחר.

מאת: עוזי פלגפיננסים וכספים - כללי 09/04/204635 צפיות
הקלות והנגישות למקורות מימון, הפותרת את הבעיה לפרק זמן קצר, מרגיעה את צרכני המימון העסקיים והפרטיים, ובמקום לבחון את מבנה ההוצאות וההכנסות, והסיבות לחוסר התזרימי. ממשיכים בדרכם השגויה, והלא אחראית ומחריפים את הבעיה.

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/202514 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/192682 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/181014 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: רוני הכהןפיננסים וכספים - כללי 14/01/181254 צפיות
עבור ביצוע של החזר מס הכנסה בצורה עצמאית ממש לא צריכים לשלם כל עלות שהיא, אלא פשוט צריכים לדאוג להעביר את הטפסים הרלבנטיים כאשר יש שתי דרכים לביצוע של הבדיקה לזכאות, בצורה עצמאית או בצורה אחרת שהיא על ידי פניה אל משרד של רו"ח אשר מתעסק עם הפעילות מהסוג הזה.

מאת: שלום כהןפיננסים וכספים - כללי 10/11/171641 צפיות
אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנהלת חשבונות, הינו שאתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי 1+2 שאורך לא יותר מאשר שנה שבסיומו תוכלו להמשיך ללמוד סוג 3. להבדיל ממקצועות אחרים כגון רפואה, עריכת דין והוראה, שיש ללמוד הרבה שנים. תוכלו ללמוד מבלי להשקיע שנים ולנווט עם הזמן את הלימודים כמו קורס בסיסי וקורס מעמיק יותר הכול תלוי בשאיפות של כל אחד, הקורס הבסיסי של הנהלת חשבונות התחלתי, היות וזהו צעד ראשון ללימוד מקצוע שיהיה משתלם במיוחד עבורכם. האפשרות שלאחר הלימודים הבסיסיים, ניתן יהיה להשתלב מיד בעבודה מה שלא נ

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica