חפש מאמרים:
שלום אורח
22.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה באמת צריך סוכן ביטוח? האמת שחברות הביטוח הישירות משתלות להסתיר מכם.

לפני הכל, נתחיל בסטטיסטיקה מתחום ביטוחי הרכב, המפקח על הביטוח מפרסם מדי שנה את הדו"ח שלו בנוגע לחברות הביטוח, היקף פעילותן, התחייבויות ועוד. מדו"ח שנת 2013 שהתפרסם לאחרונה, בחרנו להביא לדוגמה את ענף ביטוח החובה לרכב. בחרנו דווקא את ענף זה, כדי שלא יבוא ה"חוכמולוג" אשר יטען כי הביטוח והיקפו שונה בין חברה לחברה, בביטוח חובה כולם זהים! מתוך אותו דו"ח, נתח השוק של AIG ושל I.D.I (מחזיקה בביטוח ישיר וב-9 מיליון, אגב חברות אלו מסתירות את העובדה שזו למעשה אותה חברה - שערורייה בפני עצמה) הינו רק 10.5%. כבר יותר מעשור, בכל הפסקת פרסומות בערוצים המסחריים חברות הביטוח הישירות "אוכלות לנו את הראש" וטוענות "למה לממן סוכן?" וכדאי לעשות ביטוח באופן ישיר ולחסוך בכסף. למה באמת הציבור מצביע ברגליים ובוחר כן לעבוד עם סוכן?

 • האם הייתם פונים למס הכנסה עם הדו"חות השנתיים ללא סיוע של רו"ח?
 • האם הייתם מייצגים עצמכם בבית משפט ללא עורך דין?
 • האם הייתם מנסים לתקן את המזגן ללא טכנאי?

 • ככל הנראה שלא! אז זוהי בדיוק הסיבה שביטוח עושים אצל איש מקצוע ולא אצל מוקדן שירות. בגלל השירות לרכוש ביטוח כולם יכולים, אפשר בטלפון אפשר באפליקציה או במחשב... הבעיה היא כשניהיה ברגעים הקשים שלנו, בהם נזדקק לשירות אז מוקדני השירות יתחילו להעביר אותנו מאחד לשני ואילו חברת הביטוח תעשה את המקסימום כדי לא לשלם. רק סוכן הביטוח יהיה שם לצידנו ברגעים הקשים וילווה אותנו, יחסוך לנו את ההתנהלות מול נציגי השירות ויוודא שישלמו לנו את המגיע לנו. דרך אגב, לעיתים דיי קרובות (בביטוח בריאות 30% מהדחיות) – ידאג הוא שישלמו לנו גם לפנים משורת הדין... בגלל המקצועיות חברות הביטוח הישירות מפצירות בנו לחסוך כסף ולעשות הכל בשירות עצמי דרך האינטרנט, אנחנו נעשה, אולי במודע אולי בטעות נרכוש או נצהיר על דבר לא מדוייק וכשנצטרך נבכה כי בתביעה תדחה, הרי אנחנו לא סוכני ביטוח ולא מבינים בביטוח, אז למה נותנים לנו להיות כאלו? בחברות הביטוח הישירות אין גורם מקצועי אלא מוקדן השירות - לרוב מדובר בצעירים אחרי צבא או בסטודנטים שעברו הכשרה קצרה בתחום הביטוח. הם כמובן לא מכירים אתכם באופן אישי, אלא רק מתוך הנתונים שמופיעים עליכם במחשב. לעומתם, סוכן הביטוח שלכם מכיר אתכם באופן אישי, מדובר ביתרון גדול בפני עצמו, בו ידע הסוכן להתאים את התכנית על פי הצורך הביטוחי. בגלל ההכשרה והניסיון על מנת להתקבל לעבודה במוקד התביעות של חברות הביטוח הישירות, המועמדים צריכים לענות רק על הדרישות הבאות:
 • תודעת שירות
 • יכולת ביטוי ברמה גבוהה
 • יכולת עבודה בתנאי לחץ
 • יכולות למידה גבוהות
 • זמינות לקורס במשך חודש
 • קורס של חודש שלם???

  מסלול ההכשרה של סוכני הביטוח: לימודים, מבחנים, רישיון. תפקידו והכשרתו של סוכן הביטוח מוגדרים בחוק הפיקוח. לפי החוק, סוכן הביטוח משמש כמתווך בין המבוטחים למבטחים (חברות הביטוח), כלומר הוא עצמו לא מהווה צד בחוזה הביטוח. חוק הפיקוח מגדיר במדויק מי יכול להיות סוכן ביטוח ומהו התהליך שעליו לעבור. סוכן ביטוח מורשה עבר תהליך ארוך שכלל לימודים, בחינות מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך והתמחות כבת שישה חודשים. רק בסיום תקופת ההתמחות והבחינות ניתן לסוכן רישיון "סוכן ביטוח מורשה". כמו כן, סוכני הביטוח נמצאים תחת הפיקוח של אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

  הכשרה ארוכה זו מבטיחה שלסוכן הביטוח ידע מעמיק בתחום הביטוח שמאפשר לו לתת למבוטחים מענה מקיף, ענייני ויעיל, בעת רכישת הפוליסה ובמקרה של הפעלתה. חשוב שתדעו - סוכני הביטוח, פועלים בראש ובראשונה כדי לשמור על האינטרסים של המבוטחים, כלומר הלקוחות הקבועים שלהם, מול חברות הביטוח. זאת בניגוד למבוטחים של חברות הישירות שנאלצים להתמודד לבד מול המערכת הגדולה של חברות הביטוח הישירות ומול האותיות הקטנות.

 • מי אתם מעדיפים שיטפל בכם ברגע האמת - סוכן ביטוח שיהיה זמין עבורכם באופן אישי 24 שעות, או מוקדן שהמשמרת שלו מסתיימת בעוד 1,2,3... ויעביר למוקדן אחר?
 • רק סוכן יבצע עבורכם השוואת מחירי ביטוח ושרותים פיננסים
 • מי אתם מעדיפים שיטפל בכם ברגע האמת - סוכן ביטוח בעל ניסיון ורמת מקצועיות גבוהה שיוכל להתאים את התכנית עבורכם, או מוקדן שפועל כמו רובוט לפי הנחיות המחשב שלו?
 • מי אתם מעדיפים שיטפל בכם ברגע האמת - סוכן ביטוח בעל ידע מקצועי עשיר, רישיון והיכרות עם חברות הביטוח או מוקדן שעבר קורס של חודש שלם?
 • רק סוכן הביטוח אישי יכול לדאוג ללקוח שלו, להכין אותו למצבים בלתי צפויים של החיים, ולדאוג לביטחון ולהגנה נאותה לו ולמשפחתו.  תכנון אישי ומקיף הינו הדרך היחידה להימנע מבדיקת כפל ביטוח ולדאוג להגנה המקסימאלית כמו גם חיסכון מקסימאלי באמצעות השוואת מחירי ביטוח חיים.

   

   
       
       
       
     
   
  אודות כותב המאמר:

  אלטים ביטוח ופיננסים

  072-2112225 / 054-4667772 /

  אלטרנטיבה נוספת לכסף שלך...

   
       
     
   

  מאמרים נוספים מאת אלטים ביטוח ופיננסים

  מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני19/11/161823 צפיות
  שחברות הביטוח ממליצות לכל אחד לבטח מגיל צעיר את הביטוח המקסימלי, בעצם אין צורך לבצע ביטוח סיעודי מגיל צעיר. הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח סיעודי הוא בין הגילאים 55 ו -64, אולם בכל מקרה מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל רשיון

  מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםהשוואת מחירים18/02/161733 צפיות
  אנו מקבלים החלטות בחיי היום יום באמצעות השוואה בין אפשרויות, את ההשוואה אנו מבססים על מאפיינים, תועלות ועלות כלכלית, אז לפני הכל, חשוב שתדעו שגם למוצרים פיננסים יש אפשרות לעשות השוואת מחירים - עם דגש לענפי הביטוח השונים!

  מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח - כללי15/08/155324 צפיות
  בחיי היום יום אנו מקבלים החלטות שונות על בסיס מאפיינים, על חשבון העלות הכלכלית עבורנו, במאמר זה נסביר איך לבצע השוואת מחירים גם לענפי הביטוח וניתן לכם כלים שונים לביצוע השוואה טובה ואמיתית.

  מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח חיים30/03/151982 צפיות
  נראה לכם שאתם משלמים הרבה על ביטוחי החיים? רוצים לדעת כמה כמה עולה ביטוח חיים בחברה אחרת?

  מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני13/09/142696 צפיות
  במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

  מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח פנסיוני09/09/142560 צפיות
  במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. ימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

  במאמר זה ריכזנו את אפיקי חיסכון אשר עומדים לרשותנו בתקופת ריביות נמוכות, ומה היתרונות והחסרונות. איך תעזרו לילד לקנות דירה, להוצאות החתונה, או ללימודים באוניברסיטה?

  מאמרים נוספים בנושא ביטוח - כללי

  מאת: רוני הכהןביטוח - כללי04/06/172799 צפיות
  הקושי רק עולה כאשר מגלים עד כמה צריכים לעבוד על מנת לקבל מה שחשים שמגיע בזכות, ולא מתוך חסד שמעניקים המוסד שבו מעסקים והמוסדות הרלבנטיות של המדינה.

  מאת: עידן שלומןביטוח - כללי04/06/174847 צפיות
  רוצים לדעת איך עובדת המסלקה הפנסיונית בפועל? איך עושים סדר בביטוחים מבלי לשלם כפל ביטוח? אם אתם רוצים לחסוך כספים , זה הזמן לדבר על תמונה מקיפה אודות חיסכון של כל אדם במדינת ישראל.

  מאת: כתיבת מומחיםביטוח - כללי12/04/164260 צפיות
  נהג צעיר על פי חוק הוא נהג שלא מלאו לו עדיין 24 שנים.

  מאת: Roei Kalvoביטוח - כללי10/03/163539 צפיות
  כל ההיבטים שצריך לדעת לפני שסוגרים ביטוח צלילה - כנסו ותלמדו כדי שלא יעבדו עליכם!

  מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח - כללי15/08/155324 צפיות
  בחיי היום יום אנו מקבלים החלטות שונות על בסיס מאפיינים, על חשבון העלות הכלכלית עבורנו, במאמר זה נסביר איך לבצע השוואת מחירים גם לענפי הביטוח וניתן לכם כלים שונים לביצוע השוואה טובה ואמיתית.

  מאת: כתיבת מומחיםביטוח - כללי06/07/154861 צפיות
  נמצאים לפני קניית דוד חשמל? אם גם אתם מצאתם את עצמכם בהתלבטויות לגבי רכישת המכשיר, כאן תוכלו לקרוא הדרכה אובייקטיבית המתייחסת לפרמטרים השונים שתוכלו לבדוק בכל דוד, ולהחליט האם הוא מתאים לסוג השימוש שאתם מייחלים לו.

  מאת: רוני הכהןביטוח - כללי01/07/154764 צפיות
  את כל אלה מכסים סוגים שונים של ביטוחים המעניקים לנו סוג של שלווה ורוגע בנוגע לכל אספקט בחיים שלנו, תמורת תשלום חודשי. הכיסוי הביטוחי משתנה מחברה לחברה אשר בוחרת את מי לבטח, באלו תנאים ותמורת איזה תשלום חודשי. גם אם אתם צריכים לפנות אל חברת ביטוח באשקלון, אתם תמיד תמצאו מגוון רחב של חברות מבטחות עבור הסוגים השונים של פוליסות ביטוח.

   
   
   

  כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
  השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

  christian louboutin replica