חפש מאמרים:
שלום אורח
02.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בלי טובות - פשוט שיהיו נחמדים אליך

מאת: רן טוביהמסחר יומי29/09/20142245 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
זהו המאמר האחרון בסדרה על ברוקרים, בטרם יועלו נושאים נוספים, אך חשוב ובעל משמעות לא פחות מקודמיו.

נתחיל עם ההכרה שברוקר צריך לתת לך שירות. לא שירות "טוב", אלא מצוין!

אף אחד מכם לא עושה "טובה" לאף אחד. יש ביניכם תקשורת על בסיס עסקי ומגיע לך לקבל את מה שמגיע לך. בלי חוכמות!

לא בטוח שתזדקק למגוון סוגי השירות שברוקר אמור לספק לך, אבל תמיד ראוי שכל האופציות יעמדו לרשותך. אתה אף פעם לא יודע מתי, אם בכלל, תזדקק להן.

לכן גם חשוב שבהקשר זה תשים לב לשני נושאים שיכולים להיות מאוד חשובים עבורך:

 • זמן מתן השירות – האם מדובר רק בכמה שעות במשך היום (ואולי בדיוק כשאתה ישן, כך שזה לא רלוונטי עבורך?), או רצוף יום ולילה בכל שבוע המסחר?
 • שפת השירות – דאג לקבל שירות בכל הנושאים בשפה שברורה לך לחלוטין! שאתה מבין היטב כל מילה! אחרת אתה חשוף להמון בעיות ותקלות – כולל סכומי כסף שיורדים לטמיון – כתוצאה מאי הבנה.
 • בין יתר השירותים שחשוב שתוודא שיש לך נתמקד בבולטים שבהם במסגרת ההתנהלות השוטפת:

  נתחיל עם שירות לקוחות. תצטרך אותם בהתחלה (טפסים, פתיחת חשבון וכדומה). לאחר מכן – ייתכן ששנים לא תיצור קשר עם אף נציג. אבל זה לא אומר שלא יכולות לצוץ מספיק סיבות שבגללן מיד תצטרך לרוץ ולחייג אליהם.

  תמיכה טכנית – לעתים ישנן תקלות טכניות. זה חלק מחיי המסחר (אמנם מעצבן ולפעמים מורט עצבים, אבל אין מה לעשות נגד זה). קורה שאתה זקוק לתמיכה כזו נואשות ובמהירות הבזק...

  אינך יכול לשלוט בכך שבדיוק שנייה לאחר שפתחת עסקה... האינטרנט הפסיק "לנגן", ונשארת עם פוזיציה "חשופה" (למשל, לא הספקת להגדיר "הגבלת הפסד" ו"יעד רווח").

  זה גם לא בשליטתך שמשהו בחשבון המסחר שלך פתאום השתבש, או שהוא פשוט "תקוע".

  חדר מסחר – ישנם סוחרים רבים שלא עושים שימוש כלל בחדר מסחר של הברוקר (אם יש לו), ולעומתם לא מעטים שלא יכולים בלעדיו... וזה, בדרך כלל, מכמה סיבות, שהשכיחות הן:

  א.      כשסוחר מעוניין לבצע עסקאות (או לעדכן אותן) גם כשהוא לא מול תכנת המסחר.

  ב.      שלסוחר יש עניין לבדוק על מה האנליסטים של הברוקר סוחרים או על מה הם ממליצים באותה עת למסחר.

  ג.       לפעמים הדבר נובע משאיפה לקבל תכנית עבודה מסודרת או פשוט להאזין לסקירות ואנליזות.

  אם אתה מהסוחרים שפונים לחדר מסחר מסיבות אלו, או אחרות – עליך לוודא שהברוקר מספק לך חדר מסחר עם סוג השירות שאתה מעוניין בו. אל תקבל את זה כמובן מאליו. זה לא תמיד כך אצל כל ברוקר.

  אך בכל מקרה השתדל מאוד להיזהר - שקול ובדוק במתינות מידע שמתקבל מאנליסטים או מכל סוחר אחר, כמו גם סוגי אנליזות וסקירות שונות.

  זכור דבר חשוב!!! מעבר להיותם בני אדם ככל האדם גם הם יכולים לטעות (וזה קורה הרבה), ושסך הכול הם לא בהכרח סוחרים יותר וותיקים או מיומנים ממך. וכן – לפעמים המידע עשוי להיות מגמתי ולא לגמרי מספיק אובייקטיבי!!!

  כך שכדאי לך להשתמש באינפורמציה ככלי תומך החלטה למסחר – לא ככלי שמוביל אותך להחלטה "עיוורת" לסחור על פי המלצותיהם!

  95% מפסידים בשוק ההון! - אל תהיה אחד מהם! 
  למד את הסיבות החדות והברורות לכישלון רוב הסוחרים והבן כיצד אתה תימנע מכך! 
  קבל את הדו"ח החינמי: "כיצד תימנע עצמך מהפסדים" 
  הכותב הנו בעל האתר www.fxitsrun.com העוסק במסחר בשוק ההון

   

   
       
       
       
     
   
  אודות כותב המאמר:
  אל תיפול בפח!

  95% מפסידים בשוק ההון! - אל תהיה אחד מהם!

  למד את הסיבות החדות והברורות לכישלון רוב הסוחרים והבן כיצד אתה תימנע מכך!

  קבל את הדו"ח החינמי: "כיצד תימנע עצמך מהפסדים"

  הכותב הנו בעל האתר www.fxitsrun.com העוסק במסחר בשוק ההון

   
       
     
   

  מאמרים נוספים מאת רן טוביה

  מאת: רן טוביהמט"ח12/01/151941 צפיות
  מהו למעשה "המסחר החברתי"? מדוע מתרבות החברות שמצטרפות למתן שירות לסוג מסחר זה? האם זה אמור ללמד שמדובר בסגנון מסחר שלכאורה מאוד כדאי?

  מאת: רן טוביהמסחר יומי29/12/141764 צפיות
  למה אינך זוכה עם הניתוח הטכני להצלחה שהובטחה לך מהמרצים שלך למסחר בשוק ההון? מדוע גם כשאתה מומחה ומיומן בניתוח - עדיין אתה חווה הרבה כישלונות? אז הנה עבורך חומר למחשבה...

  מאת: רן טוביהמסחר יומי22/12/141625 צפיות
  האם השימוש באוסילאטורים ואינדיקאטורים בביצוע עסקאותיך יביאו לך יתרון ויניבו עבורך הצלחה, או שמא דווקא כשתסתמך עליהם במסחר... כישלון - לשם הם יובילו אותך?

  מאת: רן טוביהמט"ח15/12/141843 צפיות
  סוחרים שמנתחים את השוק בגישה הפונדמנטלית עושים שימוש נרחב בחדשות הכלכליות. האם הסוחר בגישה הטכנית אמור להתעלם מהן? מסתבר שאפשר - אך בהחלט לא תמיד רצוי!

  מאת: רן טוביהמט"ח08/12/141832 צפיות
  הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים כשהם בוחרים עם איזו תוכנה הם מעוניינים לעבוד, וכיצד אתה תימנע מאותה טעות! ואם בכל זאת כבר שגית - איך תתקן זאת אחת ולתמיד.

  מאת: רן טוביהמט"ח30/11/141860 צפיות
  למסחר במטבע חוץ אכן יש פוטנציאל רווח אדיר ותוך אפשרות שזה יקרה בפרק זמן קצר, אבל גם אסור לך להתייחס בביטול או זלזול למספר לא קטן של מהמורות שיכולות להסב לך נזק!

  מאת: רן טוביהשוק ההון24/11/141032 צפיות
  תופתע די במהירה עד כמה הצעות מאוד מפתות יוצגו בפניך על-ידי ברוקרים שונים רק כדי שסה"כ תפתח את חשבון המסחר שלך דרכם! אבל מה שקריטי מבחינתך הוא כיצד להתמודד נכון עם ההצעות והפיתוי הרב מעומד מאחוריהן!

  מאמרים נוספים בנושא מסחר יומי

  מאת: שלום כהןמסחר יומי13/07/161633 צפיות
  רבים מאמינים כי מסחר בבורסה מבוסס על מזל בלבד, ממש כמו מילוי של טופס לוטו. עם זאת, במציאות המצב שונה בתכלית. למעשה, לפני שסוחרים בבורסה חשוב מאוד

  מאת: שלום כהןמסחר יומי11/07/161436 צפיות
  כיום, בעקבות התפתחות האינטרנט והטכנולוגיה, התחום של מסחר בבורסה השתנה באופן משמעותי וניכר. כיום, מסחר במניות ומסחר בבורסה בארץ ובעולם הפך להיות קל יותר מאי פעם, ואת רוב הפעולות ניתן לבצע באופן עצמאי...

  מאת: שלום כהןמסחר יומי11/07/161469 צפיות
  בעבר, כמעט ולא הייתה אפשרות לבצע מסחר עצמאי בבורסה, וזאת כיוון שלא הייתה נגישות למסחר והוא היה צריך להתבצע פיזית ממקומות מסוימים. עם זאת, כיום המצב שונה בתכלית. עקב התפתחות הטכנולוגיה ורשת האינטרנט, כיום ניתן לבצע...

  מאת: avivroyמסחר יומי03/09/152446 צפיות
  תחום האופציות הבינאריות הפך למרכזי בעולם המסחר הישראלי בשנים האחרונות. הגם שמדובר בתחום הנחשב לפשוט יותר מאשר תחומים מקבילים אחרים, הוא מציע מגוון רחב מאד של אפשרויות השקעה ומסחר

  מאת: מסחר בינלאומימסחר יומי08/06/151644 צפיות
  רבות דובר על שוק ההון, זהו שוק גדול ובו אפשרויות השקעה רבות וכמו כן שחקנים רבים המשתתפים בו. לדוגמה בתי השקעות, בנקים, חברות ביטוח, משקיעי פורקס ואפילו אתה שקורא כרגע שורות אלו.

  מאת: רן טוביהמסחר יומי29/12/141764 צפיות
  למה אינך זוכה עם הניתוח הטכני להצלחה שהובטחה לך מהמרצים שלך למסחר בשוק ההון? מדוע גם כשאתה מומחה ומיומן בניתוח - עדיין אתה חווה הרבה כישלונות? אז הנה עבורך חומר למחשבה...

  מאת: רן טוביהמסחר יומי22/12/141625 צפיות
  האם השימוש באוסילאטורים ואינדיקאטורים בביצוע עסקאותיך יביאו לך יתרון ויניבו עבורך הצלחה, או שמא דווקא כשתסתמך עליהם במסחר... כישלון - לשם הם יובילו אותך?

   
   
   

  כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
  השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

  christian louboutin replica