חפש מאמרים:
שלום אורח
04.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הר הכסף - למצוא המון כסף ששייך לך בקלות ובמהירות!

מאת: עשהאל דרייריעוץ פנסיוני07/08/20161770 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הערכת משרד האוצר: 2.2 מיליארדי שקלים נמצאים בקופות הקטנות של חברות הגמל וממשיכים להניב להן רווחים רבים ללא מאמץ. כדאי לכם לפדות את כספכם כי אם לא תעשו זאת בקרוב תחויבו במס. הפעולה הקטנה שיכולה לחסוך לכם אלפי שקלים.

לפני זמן מסוים משרד האוצר בדק ומצא ששלושה מיליונים של חשבונות קטנים ולא פעילים, השייכים לאנשים שמסיבות שונות לא פדו אותם, נמצאים בקופות הגמל.

עפ"י נתוני האוצר, חשבונות אלו מהווים יותר מארבעים אחוזים מכלל החשבונות הקיימים, אבל הסכומים הצבורים בהם מהווים רק כאחוז וחצי מכלל הכסף המנוהל בקופות. מדובר בסכום של כ-2.6 מיליארד שקלים. תופעה זו נקראת הר הכסף.

בעקבות מצב זה, האוצר קבע תקנה המאפשרת למשוך כסף הנמצא בקופות האלו, רק בתנאי שהיתרה הצבורה בהן אינה עולה על שבעת אלפי שקלים. נכון לעכשיו משיכה זו מתבצעת ללא חיוב של מס על סך שלושים וחמישה אחוזים, אך בסוף חודש מארס תפוג תקנה זו ומתחילת שנת 2017 המושכים יחויבו במס.

למעשה קיימים חוסכים רבים ששכחו לפדות את כספם או שאינם מודעים לכך שהם יכולים לחסוך אלפי שקלים, כי אם ימשכו את כספם עכשיו לא יצטרכו לשלם מס של שלושים וחמישה אחוזים שהחל מהחודש הבא הם יאלצו לשלם.

משרד האוצר פועל ומנסה להאריך את תוקפן של תקנות אלו, אך לשם כך יצטרך להשיג אישור מהכנסת.

נוסף על כך, עפ"י התקנות החדשות, החל משנת 2016 קופות הגמל תהיינה רשאיות לגבות מבעלי קופה שלא פדו את כספם דמי ניהול מינימליים על סך שישה שקלים בכל חודש, וזאת במקום דמי הניהול המקסימליים כיום, 1.05 אחוזים מהסכום הצבור בחשבון.

מאז שתקנות אלו נכנסו לתוקף, לפני כשנה, רק שלוש מאות מיליוני שקלים נמשכו מהקופות הקטנות האלו, וכל היתרה ממשיכה להניב לחברות הגמל רווחים כמעט ללא מאמץ.

אם אתם אינכם יודעים האם יש לכם קופת גמל שאינה פעילה ואתם רוצים לבדוק זאת, היכנסו לאתר "הר הכסף" שמשרד האוצר השיק למטרה זו ובדקו, או שאפשר לעשות זאת גם באמצעות המסלקה הפנסיונית.

בעקבות מסע פרסום של אתר "WOBI" בעניין זה הוזרמו למסלקה הפנסיונית כחמישה עשר אלפי בקשות בדיקה בתחום הגמל והפנסיה.

התנאים למשיכת סכום חד פעמי הפטור ממס:

- לא הופקדו בחשבון כספים לאחר האחד בינואר 2012.

- לא בוצעה העברה אל הקופה או ממנה לאחר האחד בינואר 2013.

- היתרה הצבורה ככספי תגמולים שהופקדו לפני ינואר 2008 בכל החשבונות של אדם מסוים לא הייתה יותר משבעת אלפי שקלים, נכון לאחד בינואר 2013.

תהליך זה הינו פשוט ביותר וכל מה שאתם צריכים לעשות כדי לקבל את כספכם ולחסוך אלפי שקלים הוא לפנות לקופות הגמל דרך מוקד שירות הלקוחות או אתר האינטרנט ולהגיש בקשה למשיכת הכספים בצירוף תצלום תעודת הזהות ואסמכתא על חשבון הבנק אליו מבקש הפונה להעביר את הכסף.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לול הקוסם הדגול - קוסם ליום הולדת

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עשהאל דרייר

מאת: עשהאל דריירביטוח פנסיוני13/03/172377 צפיות
השעה 20:00 מוצאת את עצמי מול הטלוויזיה מתלבטת אם פשוט לבהות באיזה סדרה שניסיתי להתחיל לפני שבוע או להיות קצת בעניינים ולראות חדשות . אז נפלה ההחלטה לצפות בערוץ החדשות , הערב עשיתי בחירה חכמה , תשאלו למה? במהלך צפייה בכתבות השונות המאוד מעניינות הייתה אחת שהסבה את תשומת אף יותר, רוצים לדעת מהי?

מאת: עשהאל דרייראומנות - כללי05/09/161989 צפיות
שמי אלישבע גלבוע. אני אמא לחמישה קטנטנים שסופסוף אחרי אוגוסט ארוך ומייגע החלו את שנת הלימודים. מדובר ברגע אלוהי - נגמרה הקייטנה ועכשיו הילדים עברו להיות תחת אחריותו של משרד החינוך. בדיוק כשחשבתי שתהיה לי קצת מנוחה, נזכרתי ש"החגים" ממש מעבר לדלת. ואני לא מתכוונת הפעם לקילוגרמים שיתווספו עם בואם. הדבר שאני חרדה ממנו יותר מכל הנו פרוייקט קישוטי הסוכה השנתי שמתחיל מיד עם תחילת שנת הלימודים.

מאת: עשהאל דריירהפקת אירועים14/06/151591 צפיות
הורים לילדים בגילאי 4-9 יודעים כי בכל שנה יש למצוא מחדש אטרקציה שונה ומיוחדת שתהפוך את יום ההולדת של ילדם למצחיק ומעניין! כיום יש כל כך הרבה אפשרויות! ככל שהזמן עובר נוספים עוד ועוד אפשרויות לחגיגה אך אחת האטרקציות שמוכיחה את עצמה כבר שנים רבות הינה הזמנת קוסם ליום הולדת.

מאמרים נוספים בנושא יעוץ פנסיוני

מאת: yoni romיעוץ פנסיוני25/06/182081 צפיות
מלגזה נחשבת לאחד מהכלים המשמעותיים ביותר איתה אנחנו יכולים לעבוד. זהו כלי רכב המהווה כלי עבודה חשוב ביותר.

מאת: articlestbdיעוץ פנסיוני20/08/172759 צפיות
מה המרכיבים העיקריים של כל עסק ולמה צריך לשמור על כולם.

מאת: שלום כהןיעוץ פנסיוני22/11/161612 צפיות
הבחירה באם להיענות להצעת משרד האוצר לנתב חלק מהכנסתכם השנתית להשקעה בקופת גמל להשקעה תישען מן הסתם במידה רבה על רמת הכדאיות הכלכלית בצעד זה. באופן לא מפתיע אותה רמת כדאיות כלכלית מושפעת באופן ניכר מקיומן או אי קיומן...

מאת: אבי דוידייעוץ פנסיוני20/09/161657 צפיות
מתי כדאי לבצע איתור כספים על שמי ומהם אותם חשבונות אבודים.

מאת: kinneret ovיעוץ פנסיוני16/11/142824 צפיות
ייעוץ לפרישה מתייחס לתוכניות החיסכון לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה, לרבות חיסכון פנסיוני. ההיגיון העומד מאחורי תכניות אלו הנו הבטחת המשך הזרמת ההכנסות לאדם ולתלויים בו במקרה של הפסקת עבודה כתוצאה מפרישה, מוות או נכות. שירותי ייעוץ לפרישה מקצועיים ניתנים היום על ידי יועץ פנסיוני.

מאת: ליאוריעוץ פנסיוני10/06/144627 צפיות
לקראת פרישה לפנסיה, יש לבדוק דברים שונים אשר קשורים ליכולת לשמור על רמת החיים הנוכחית, בתקופה שלאחר הפנסיה.

מאת: אסף יהלומייעוץ פנסיוני03/03/132023 צפיות
הכלכלה הישראלית חוותה בשנים האחרונות שינויים רבים, אשר הפכו אותה לתחרותית ופתוחה יותר. אחד השינויים שחלו בה, הוא בתחום של ייעוץ פנסיוני לשכירים. תחום אשר קרוב לליבם של מאות אלפי אנשים ומשפיע עליהם באופן ישיר, בשלב כזה או אחר של חייו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica