חפש מאמרים:
שלום אורח
23.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אפטות בפה לאנשים שחסרים להם ויטמינים

מאת: יעקברפואה12/03/20151138 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הסבר קצר על מהן אפטות בפה

אפטה היא פצע פתוח, קטן וכואב, שממוקם בחלל הפנימי של הפה, לרוב בחלקה התחתון של השפה הפנימית. בלשון עממית ידועות האפטות גם בשמות "פצעים לבנים בפה" או "פצעי ויטמינים". אפטות בפה הן על פי רוב תופעה חד פעמית או שמתרחשת בתדירות נמוכה, ו-60% מכלל האוכלוסייה סובלים מהן בשלב כזה או אחר. עם זאת, אצל כ-10% האפטות הן תופעה חוזרת וכרונית. האפטה מתפתחת תוך מספר ימים, ומשך החלמתה משתנה – בין שבוע לחודש. היווצרות האפטה יכולה להיגרם כתוצאה מגורמים שונים, וכפי שניתן להבין מהכינוי "פצעי ויטמינים" – במקרים רבים מדובר בחוסר בוויטמינים מסוימים שגורמים לאפטות.

מהם הגורמים המובילים להיווצרות אפטות בפה?

· היווצרות אפטות בפה כתוצאת לוואי של מחלות או טיפולים שונים – סכרת, צליאק וטיפולי כימותרפיה.

· היווצרות אפטות מסיבות אלרגניות – רגישות למזונות או חומרים מסוימים, אפילו כאלה שנפוצים במשחות השיניים שלנו.

· מחסור או עודף בהורמונים מסוימים יכול לגרום להיווצרות אפטות.

· ויטמינים – הגורם המטאבולי הוכח כאחד הגורמים המובילים להיווצרותן של אפטות בפה. מאזן הוויטמינים והמינרלים השונים בגוף מכריע לבריאותנו ולהתנהלותנו התקינה, וחוסר במינרלים כמו חומצה פולית, ברזל, אבץ, ליזין וויטמין B12 הוכחו כגורמים להיווצרות אפטות.

לטפל באפטות – לפתור את הכאב, ולשפר משמעותית את איכות החיים שלנו

בתור התחלה – ברור שאם האפטות נוצרות כתוצאה של מחסור בוויטמין מסוים, עלינו לצרוך את הוויטמין המדובר ולתקן את המצב – ולא מהסיבה הזו בלבד. עם זאת, כדאי מאוד גם לטפל באפטות עצמן – שפוגעות בנו ומשבשות את מהלך חיינו התקין, גורמות לכאב רב ומפריעות בדיבור ובאכילה. ישנם טיפולים רבין באפטות, שחלקם הגדול אינו תרופתי – בין הטיפולים המומלצים ניתן למצוא משחות שיוצרות חלל סטרילי סביב הפצע, וכך מאיצות את הבראתו. ברגע שבו הפצע נקי אטום, ומוגן מפני הזיהומים השונים שחלל הפה יכול להדביק אליו – תהליך ההבראה שלו יהיה מהיר יותר ויעיל יותר, ואנחנו נסבול מהכאב הרבה פחות. לאחר מכן עלינו לטפל במקור הבעיה, ולוודא שמאזן הוויטמינים שלנו בריא ותקין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יעקב

מאת: יעקבצרכנות22/06/15707 צפיות
בעל פנקס המחאות המעוניין למנוע ניכיון צ'קים צריך לוודא שהוא רושם בבירור את המונח "למוטב בלבד" ומוסיף שרטוט של שני קווים מקבילים. קווים אלו נקראים בעגה המקצועית "קרוס" ויחד עם המוטב בלבד הם מבטיחים שהצ'ק לא יוכל לעבור לצד שליש

מאת: יעקבאופנה07/06/151762 צפיות
כל אדם אשר עושה את הצעדים הראשונים שלו בכל מה שנוגע לתחום התפירה, מבין שאם הוא רוצה להעלות את הקצב והרמה, אין מנוס מרכישה של מכונת תפירה. נכון שאפשר לבצע תפירה גם בשיטה המסורתית של חוט ומחט, אבל מי שבאמת מעוניין לתפור בגדים - חייב להצטייד במכונה מתאימה.

מאת: יעקבאומנות - כללי16/03/151047 צפיות
האם כאשר יש בעיה במכונת התפירה שלכם, חייבים למסור אותה לטכנאי מקצועי? שימו לב שבחלק מהמקרים, אתם יכולים לבצע בעצמכם תיקון מכונות תפירה בכמה צעדים פשוטים!

מאת: יעקבבריאות ורפואה כללי08/02/151418 צפיות
ניתוח סינוסים מבוצע לאחר הופעת דלקות כרוניות במערות האף. בעיות של נזלת, צינון חוזר ודלקות סינוסים קיימות בקרב גברים ונשים בטווח גילאים רחב. את הניתוח כדאי לבצע כאשר הפרוצדורות הרפואיות הקונבנציונאליות אינן משיגות את מטרתן. במקרה ומדובר על בעיה חוזרת הנחשבת כרונית, הטיפול התרופתי אינו מספק ויש לפנות לאנשי מקצוע לצורך טיפול ניתוחי.

מאת: יעקבצרכנות29/12/141022 צפיות
סוככים מספקים הגנה מפני פגעי מזג האוויר וקרינת השמש. השימוש בהם גמיש וניתן לפתוח או לסגור אותם בהתאם לצורך.

מאת: יעקבעסקים - כללי28/12/14796 צפיות
עוברים דירה? למה צריך חברת הובלות? ולאיזה דגשים יש לשים לב בעת בחירת חברת הובלה.

מאת: יעקבבריאות ורפואה כללי25/12/141081 צפיות
מה גורם להופעת הפצעים? פצעים פתוחים קטנים ומכאיבים בחלל הפה מטרידים חלק ניכר מהאוכלוסייה והם מוכרים בתור פצעי ויטמינים, פצעים לבנים בפה או פשוט אפטות.

מאמרים נוספים בנושא רפואה

מאת: דוד כהןרפואה23/09/20475 צפיות
בימינו, כשהבריאות עולה לראש סדרי העדיפויות, חשוב לדעת לבחור רופא מומחה לרפואת אוזן גרון, כדי למנוע בעיות עתידיות, כדי לטפל בבעיות קיימות וכדי לשלול מחלות.

מאת: קרוסלה הריון ולידהרפואה24/04/191382 צפיות
לא אחת שולח הרופא את המטופל לבצע CT של מערות האף כדי לאתר בעיה זו או אחרת. עיבוי ברירית הסינוסים - ממצא שכיח ב-CT של מערות הפנים. העיבוי מתרחש בדרך כלל כתוצאה ממצב דלקתי בסינוסים. הסינוסים הם למעשה חללי עצמות הפנים המלאים באוויר. בדופן החללים האלה מצויה רקמה עדינה – הרירית. הרירית היא זו שמייצרת את הליחה בעת הצטננות, אך במצב דלקתי יכול להיווצר מצב של עיבוי ברירית.

מאת: קרוסלה הריון ולידהרפואה19/03/191012 צפיות
מה הגורמים והתסמינים של סינוסיטיס אצל ילדים? וכיצד מטפלים?

מאת: דוד כהןרפואה30/01/191240 צפיות
סינוסיטיס היא מחלה זיהומית שיכולה להיות כרונית ולעיתים יש נטייה גנטית לחלות במחלה. הגורמים למחלה הם בעיקר הצטננות וגודש באף ובמערות הפנים (לחי, עיניים ועוד), כשיש כאבים שלא חולפים באזור הפנים חשוב להבדק ע"י רופא על מנת למנוע סיבוכים

מאת: ילדונתרפואה15/08/181247 צפיות
ניסויים בבעלי חיים אינם רק נושא מדעי אלא גם טעונים רגשית. למצדדים בניסויים בבעלי חיים וגם למתנגדים יש טיעונים צודקים, מוכחים וכבדי משקל. להלן ננסה להבין ולו במעט את מורכבות נושא הניסויים בבעלי חיים.

מאת: יצחק בכררפואה18/06/18643 צפיות
לחץ בעבודה ובריאות לקויה הם עניין שכיח. מחקרים רבים הוכיחו את הקשר הזה שבין לחץ נפשי לבין בריאות לקויה. המחקר הנוכחי מצא שלחץ נפשי גבוה גורם גם לאובדן ימי עבודה על רקע של בעיות נפשיות וכמובן להפסדים כלכליים. העובד הוא הנכס הכי חשוב של המעביד. עובד מרוצה הוא עובד יצרני. עובד מדוכא הוא עובד שלא ניתן למצות את יכולתיו. התפיסה הזאת מתבססת על מגוון רחב של מחקרים כולל המחקר הנוכחי שעסק בתחום הארגונומיה וההשפעה שיש למצבו הנפשי של העובד על היכולות שלו.

מאת: אלעד סאעת רפואה29/03/18693 צפיות
פריצת דיסק, חוויה זה בבטוח לא... פריצת דיסק... רק מלשמוע את צירוף המילים הזה נעשה כאב מדומה בגוף. ללא ספק פריצת דיסק היא בעיה בריאותית המעיקה על הסובלים ממנה ומשנה את איכות חייהם שלא לטובה כמובן. עם זאת עולמנו המפותח לא נותן לנו להישאר עם הכאב יותר מדי זמן ומצא לנו אפשרות מצוינת להעלים את הכאב.. קראו את המאמר הבא והכירו את הדרך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica