חפש מאמרים:
שלום אורח
16.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם ראוי לחקוק נגד כפרות בתרנגולים ?

מאת: ברסלב מאיראקטואליה13/08/20151137 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

האם ראוי לחקוק חוק נגד כפרות בתרנגולים ?

ולא מצד אירגוני בעלי חיים אלא מצד העבירות העמי הארצות שעושים כרצונםבכל מקום את השחיטה ללא פיקוח אמיתי של מביני דבר !

אומנם זהו מנהג עתיק בעם ישראל, אבל היות הרבנים הגדולים מדורי דורות צעקו על כך, וכתבו הרבה בהלכה נגד, והיום הרבה מאד מהשוחטים אינם הגונים למרות כל הטפסים האישורים שהם מקבלים מהעיריה, בכל זאת הצער בעלי חיים, ובעיות השחיטה ועוד בעיות הלכתיות של טריפה מים ומזון החום והמתנה של שעות וימים בארגזים סגורים

ובאמת מי משגיח על כך ? פקחי העיריה שאינם מבינים ואין זה עניינם ומתפקידם לשמור על צער בעלי חיים ? אמת ונכון כל מי שעושה כפרות צריך לחתום ולקבל אישור וטרינה - אבל מי משגיח מי מפקח על כל זאת ?

וכל זאת נגד ההלכה ורוח היהדות והרבנים שבדורינו ומדורות קודמים - ויש בהם לפי ההלכה צער בעלי חיים - שהם קיטרוג ונזק רוחני לעם ישראל - הפך העת רצון של ימי הסליחות והרחמים שיש בימים אלו, נמצא שיצא שכרם בהפסדם ! לקריאה מלאה על דעת חסידי ברסלב בעניין בקישורית פדיון כפרות

כוונה ע''ד הסוד קודם עשיית פדיון כפרות

ואשר הריחו בסוד ה' יכין להם לכוין בשחיטת הגבר לגב''ר אשר דרכו נסתרה, סודכלי גב''ר על אשה נוקבא קדישא דז''א היסוד בה להטות משפט גב''ר אל החסד ואל הרחמיםדומה בדומה לשעיר המשתלח ביום הכפורים, אלא שבשעיר אשר שעירים ירקדו שם נשחט למתקדיני מלכות דינא דמלכותא דינא קשיא אבל שחיטת הגבר למתק גבורת היסוד בה דינא רפיא,ועל כן לא שוו בשיעוריהן שזה נדחה לחוץ והגבר אחר שנשחט הוא נשאר בקדושה ולא יצאהחוצה כמו שמבואר בדברי הרב שמטעם זה צריך להיות באשמורת הבקר כי אז חוט של חסדגובר בעולם והמה מתמתקים.

תפלה ע''ד הסוד קודם עשיית פדיון כפרות

ואנכי תקנתי נוסח תפילה כוללת הכוונה להוציאה בפה, לשם יחוד קודשא בריך הואושכינתיה בדחילו ורחימו ורחימו ודחילו ליחדא שם י''ה בו''ה ביחודא שלים בשם כלישראל הנה אנכי בא לעשות כפרה זו לתקן את שורשה במקום עליון, ויהי רצון מלפניך ה'אלהינו ואלהי אבותינו שתהא שעה זו אשר חוט חסדך גובר בעולם עת רצון ורחמים, ובכחסגולת שחיטת גבר זה יומתקו חמש גבורות יסוד גב''ר בעלמ''א נוקבא קדישא דז''אבחינתינו אשר בו דרך מעבר נשמתנו, ואתה תקום תרחם ציון כי עת לחננה כי בא מועדותבנה בית המקדש במהרה בימינו ושם נעשה לפניך משפט שעיר המשתלח להמתיק תוקפהוגבורתה של המלכות, יראו עינינו וישמח לבנו, יהיו לרצון וכו'.

טעם אמירת פסוקויהי נועם קודם עשיית פדיון כפרות

ומתוך כל זה יתבאר לך כי אין הכוונה ליתן אותו לעניים אלא מצוותו נעשהבשחיטה לבד למתק המקום הזה כאמור, ואף הבלתי באים בסוד ה' יאותה להם לעשותה ויצרפומחשבתם עם היודעים והמכוונים כל כוונת הכפרה ומה נעשה בה, ובפה מלא יאמרו ויהי נועםה' אלהינו עלינו ומעשה ידינו כוננה עלינו ומעשה ידינו כוננהו כאשר הודעתיך פעמיםרבות בשם הזוהר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוסדות ברסלב מאיר

יהדות בטעם טוב ע"פ דרכי ברסלב !

מוקד התפילות (חינם) בכותל קבר רחל אומן ועוד...

אמירת קדיש יתום לנפטרים (חינם)... ע"י חסידי ברסלב.

050-4161022

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ברסלב מאיר

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/17453 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: ברסלב מאיריהדות15/04/17421 צפיות
שאלה : עמדתי ואתבונן במנהג רבים, וכן רבים האנשים שאחר שגומרים סעודתן ומברכים ברכת המזון ללא כוס.. והרי קי''ל בגמרא (פסחים קה:) שברכת המזון טעונה כוס, וזה חלקת מכבוד הברכה.. וזה החלי בעזר צורי וגואלי...

מאת: ברסלב מאיריהדות31/01/17478 צפיות
תהליך החזרה בתשובה מהו בכלל המושג תשובה? תשובה הוא מלשון לשוב, לחזור בחזרה ... רגע אני שואל לאן בכלל הלכתי כדיי שאני אשוב בתשובה?

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/16630 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאיריהדות11/11/16639 צפיות
ברכות השחר לאישה. אין הרבה שינויים בהלכות ברכות השחר לנשים, רק הברכה שעשני כרצונו, ולנוסח ברכות השחר ספרדי שלא עשני גויה / שפחה... יש מסבירים שמברכת כרצונו כי האישה נבראה כרצונו של השם יתברך, והרי רואים שנשים הם הרבה יותר קרובות בתפילה ובלב מחוברות להשם יתברך יותר מהגברים שהם יותר פרועים לכן הטילו עליהם יותר לימוד התורה חוקים ומצוות שהזמן גרמא - לצמצם את הגבר...

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161000 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: ברסלב מאירבריאות ורפואה כללי25/09/16659 צפיות
ברכת המזון על פי חסידות ברסלב החשיבות הגשמית והרוחנית והתועלת שיש באמירת ברכת המזון על האוכל לטובת בריאות הגוף והנפש. בברכה לרפואה שלימה.

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/07/1934 צפיות
זכות הציבור לדעת – הוא עקרון קלאסי במשטר דמוקרטי.

מאת: אברהם פכטראקטואליה06/07/1979 צפיות
יש להודות בכנות ובעצב, קיימת גזענות גלויה וסמויה כלפי העדה. ביום רביעי הופיע בתכנית הבוקר, מיילדת צעירה ונחמדה מהעדה וסיפרה בעצב ובכעס, כי יולדת סירבה שהיא תישאר בחדר או תיקח חלק בלידה. עצוב, מרגיז אבל זאת לפעמים המציאות. הירי בצעירי העדה באירועים חריגים כמו תקיפת חייל אתיופי עם בגדי צה"ל, תקיפה לא מוצדקת, הם אירועים שחוזרים על עצמם, ולכן הכעס והזעם מובנים.

מאת: אברהם פכטראקטואליה30/06/1998 צפיות
אחרי שריסק את מפלגת העבודה, הגיעה תורה של כחול-לבן. ברק שבתקופת היותו שר בטחון, בממשלת נתניהו, ליקק ושיבח את מנהיגותו של ביבי, מנהיגותו, נחישותו ועשייתו למען בטחון ישראל, שכח את העבר, וגידל זקן. אלוף יאיר גולן בראיון הראשון, שמעתי בנאומו רוחות של התנהלות והאשמות כמו ב-1933 עם עליית הנאצים לשלטון, אם לצטט מדבריו לפני שנתיים. אמנון אברמוביץ קרא למפלגתו של ברק מפלגת "קנביס", לדעתי שניהם שאפו מהחומר לפני הראיון לאור תוכנו.

מאת: אברהם פכטראקטואליה15/06/19141 צפיות
ההברקה העלובה והעצובה של בוגי יעלון, שהשווה הבחירות בליכוד לבחירות בחמאס. רמטכ"ל ושר בטחון שהפך לפוליטיקאי קטן, מתוסכל וממורמר. ואל תשכחו, לבד עם המפלגה שהקים – לא עבר את אחת אחוז החסימה ועדיין שקוע בצוללות. הדרום בלהבות מזה שנה – התנהלות הממשלה וצה"ל לגבי חמאס עזה, היא בבחינת "אוננות" בטחונית לא מוסברת והגיונית. יועז הנדל – הצדיק התמים מכחול לבן – הפך לפוליטיקאי תחמן.

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/06/19247 צפיות
לא כל התבטאות או חקיקה חריגה ואפילו מיותרת, היא בהכרח הרס או פגיעה בדמוקרטיה. דמוקרטיה היא לא פלסטלינה - שכל גוף או אישיות פוליטית יכולים ללוש אותה לפי דעותיהם ונטיותיהם. דמוקרטיה – הוא שלטון הרוב ששומר על זכויות המיעוט ואיזון בין הרשויות, תוך דאגה מרבית לבטחון העם ושגשוג החברתי כלכלי. בארצנו יש תופעה מדאיגה בה אגפי השמאל נוטים לחשוב שהם מייצגים בלעדיים של דמוקרטיה וכל היתר הם בורים, קיצוניים, אוכלי קש וגבבה ומנשקי מזוזות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה20/05/19226 צפיות
לא כל התבטאות או חקיקה חריגה ואפילו מיותרת, היא בהכרח הרס או פגיעה בדמוקרטיה. דמוקרטיה היא לא פלסטלינה - שכל גוף או אישיות פוליטית יכולים ללוש אותה לפי דעותיהם ונטיותיהם. דמוקרטיה – הוא שלטון הרוב ששומר על זכויות המיעוט ואיזון בין הרשויות, תוך דאגה מרבית לבטחון העם ושגשוג החברתי כלכלי. בארצנו יש תופעה מדאיגה בה אגפי השמאל נוטים לחשוב שהם מייצגים בלעדיים של דמוקרטיה וכל היתר הם בורים, קיצוניים, אוכלי קש וגבבה ומנשקי מזוזות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה17/05/19249 צפיות
כרגע נותר פרקליט אחד – שאסף את החומר. ברור שפרקליט אחד לא יכול ולא מסוגל לבדו להתכונן לשימוע בזמן שהוקצב לו, ולכן יבקש ויקבל דחייה רצינית. כשיגיע מועד השימוע או במהלכו - ונושא השכר לפרקליטים ייפתר – הצוות כולו יחזור במרץ רב לעניינים. פרשת התרומות להגנה – אין אפשרות חוקית למנוע מאזרח לתרום מכספו לנושא. לעניין חוק החסינות – לראש ממשלה יש גם היום חסינות של תפקיד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica