חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

היתר בנייה

מאת: orya peryשיפוצים01/06/2017526 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

היתר בנייה

בכדי שאדריכל יוציא תכנית אדריכלית לפועל, הוא יצטרך לקבל היתר בניה. היתר זה, ניתן ע"י הוועדה לתכנון ובנייה. היתר זה, כולל עבודות הריסה ובנייה. היתר זה, כולל בקשה, אישורים ונספחים שונים, שכוללים תכניות אדריכליות מה שנקרא בשפה המוכרת יותר:"גרמושקה".. זוהי הדרישה הבסיסית. ההקמה של בניין או מבנה, עשויה לקחת כמה חודשים עד לשנה ויותר, תלוי מה גודל המבנה. כל תוספת בניה ולו הקטנה ביותר, מצריכה את ההיתר לבנייה. גם הקמת פרגולה שנחשבת למבנה פשוט מחייבת בהיתר. המקרים שיש בהם צורך בהיתר הבנייה:

  • תוספתחיצונית לבניין כגון פרגולה או גדר
  • שימושחורג של הקרקע
  • הקמהשל מבנה או הריסתו
  • תוספתשל מרפסת או חדר

היתר הבנייה נחשב לדרישה הבסיסית. יש להגיש את הבקשה בדרך הטובה ביותר. יש להגיש את הגרמושקה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. הוועדה מציגה את דרישותיה בפני הקבלן או מהנדס הבניין. על מנת לאשר את הבנייה, הוועדה יכולה להעמיד תנאים לתהליך זה.

היתר בניה לעבודה מצומצמת

אם הקבלן מעוניין לבנות במבנה קיים, או בסמוך למבנה, ללא שיבוצע כל שינוי באלמנטים של המבנה עצמו, ניתן יהיה לקבל היתר בניה עבור עבודה מצומצמת. עבודה מצומצמת נקראת: הקטנת פרגולה, סוכך במסעדה או בתי קפה בעונת החורף, כך שהיתר זה, ניתן במהירות רבה יותר מאשר שאר ההיתרים שקשורים בבנייה.יש להזמין מודד מוסמך שיכין מפה טופוגרפית שבה יסומנו קווי הבניין, גבהים ועוד. יש להוציא נסח טאבו מעודכן{כאשר מדובר בשינוי או תוספת בניה למבנה קיים} שיכלול את שמות בעלי החלקה.

החתמה של הגורמים הנחוצים להיתר הבניה

יש להחתים את הגורמים הנחותים להיתר הבניה, כגון אלה שהם בעלי הזכויות בבנין המשותף. במידה והדיירים לא חתמו, יש להגיש את שמותיהם וכתובתם וכן צילומי התכנית. הוועדה תשלח את התכנית בדואר רשום לכל אחד מבעלי הזכויות שאינם חתומים על הבקשה ותיתן להם שבועיים הצגת התנגדות מנומקת. על החתימות צריכים לחתום 75% מבעלי הדירות.

אחר הגשת הבקשה, תיערך בדיקה ע"י הצוות הטכני של הוועדה לפני שתגיע למליאה. במידה ומדובר על בקשה לשימוש חורג, הטיפול יהיה מורכב ויקר יותר ויש לשקול את כדאיותו.

נדחתה הבקשה?

ניתן לערער בפני הוועדה, תוך 30 יום במידה וקיבלתם דחייה. יש לצרף אישורים  לאחר קבלת ההיתר היות ואם מדובר בעבודה מצומצמת, לא יידרשו כולם. במידה והערעור התקבל לאחר 30 יום, מגיש הבקשה, יקבל תיקונים ודרישות. לאחר ביצוע התיקונים הללו, יש להגיש שנית בקשה בשלושה עותקים חתומים.

זקוקים למידע נוסף בתחום הבניה והפיקוח? באתר http://sagaeng.co.il/ כל המידע.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת orya pery

מאת: orya peryליסינג והשכרת רכב23/11/18476 צפיות
בשנים האחרונות, ישנה מגמה עולמית בקרב יצרניות הרכב השונות לשיפור והעלאת רמת הבטיחות של כלי הרכב השונים. מגמה זו היא מכוונת כמובן גם ליצרנית הונדה שרכביה מאובזרות ומצוידות במערכות רבות לשיפור והעלאת רמת הבטיחות הכוללות מערכות כריות אוויר מהמתקדמות ביותר, מערכת בקרה לסטייה מנתיב, שילדה חזקה ועוד

מאת: orya peryנשירת שיער06/08/18794 צפיות
ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בהקרחת שיער, מדענים טוענים שאין סיבה נראית לעין וכנראה שרק העניין הגנטי הוא זה שקובע את מסלול חיינו אך עם ההתקדמות הטכנולוגית והמחירים הזולים בטורקיה כנראה שהפתרון הטוב ביותר הוא השתלת שיער. במאמר זה נתייחס לטכנולוגיה שפתרה את הסבל הנמשך של הקרחים והמקריחים. אז אם גם אתה סובל מנשירת שיער כדי לך לקרוא את המאמר.

מאת: orya peryתחבורה ורכב - כללי06/08/18681 צפיות
קשה לחוות את הסיטואציה שבה אתם נמצאים מחוץ לדלת המשרד או הבית, או שאתם נעולים ואינכם יכולים לפתוח את הדלת בשל צילינדר תקוע. במקרים אלה, כדאי לא להיכנס ללחץ ולהזמין את מי שמתמחה עם פריצת מנעולים. יש למצוא מנעולן זמין ומקצועי, שיש לו שם ומוניטין וכזה שידוע שהוא אמין. כולנו מעוניינים לחזור לשגרת סדר היום שלנו מהר ככל שניתן ולכן, מנעולן שיפגין זמינות גבוהה ומקצוענות, הוא זה שיוכל לספק לנו שירות יעיל.

מאת: orya peryבניין ואחזקה - כללי09/07/18802 צפיות
אפילו אם אתם עומדים לרכוש דירה מקבלן ואתם סבורים כי בגלל שהדירה היא חדשה, אין בה פגמים, אז כנראה שיש טעות גדולה בידכם. כבר היו מקרים רבים שבהם רוכשי דירות תבעו קבלנים בגלל שמאוחר יותר שכבר נכנסו לגור בדירה, גילו בה פגמים רבים, אם רטיבויות ממקומות שונים, כשלי איטום, חריגות ועוד.

מאת: orya peryקייטרינג12/03/18560 צפיות
ישנם כל מיני סוגים של אירועים, אך באירועי חברה למשל, יש לשים דגש גם על הפרטים הגדולים אך גם על הקטנים. יש לקבוע תחילה את מטרת האירוע, כמה מוזמנים יגיעו, התקציב המתאים להפקת האירוע, מסרים שונים שאתם מעוניינים להעביר ועוד. המסגרת התקציבית, הינה קריטית לאירוע

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18580 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

מאת: orya peryחוק ומשפט - כללי17/01/18608 צפיות
נפתח נגדכם תיק הוצאה לפועל או אפילו מס' תיקים, אסור לכם לוותר. זהו תהליך, אשר מצריך איזון והמטרה החשובה בתיקים מסוג אלה היא להגיע לפירעון חובות. יש לדעת, כי קיימות הגנות רבות אשר עומדות לרשות החייב בכדי לא לפגוע בו בפגיעה כלכלית מוגזמת אם נגדו או אם נגד בני משפחתו. חשוב לנהל את התיק בדרך יעילה באמצעות עורך דין הוצאה לפועל.

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20134 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: רוני הכהןשיפוצים30/12/19256 צפיות
יש סוגים רבים של צבעים לרכישה ולצביעה, וכניסה אל חנות כזו תהיה חוויה מבלבלת ומעצימה כאחד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19619 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/191003 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19928 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19691 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים27/01/19534 צפיות
שטיח pvc לא מוגבל מבחינת הדוגמא שמודפסת עליו,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica