חפש מאמרים:
שלום אורח
18.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אקדח פלפל – מדוע חשוב להחזיק אקדח כזה בכיס

מאת: moraleצבא וביטחון21/08/20173719 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מדי שבוע אנחנו שומעים, בין אם בחדשות ובין אם זה מאנשים קרובים אלינו, על מקרי תקיפה והטרדה. מרבית הסיפורים מגיעים כמובן מנשים אשר מצאו את עצמן מתמודדים עם גברים שביקשו להטריד ולהתקיף אותן, אך אנחנו מכירים גם לא מעט סיפורים על גברים אשר מצאו את עצמם מתמודדים עם מתקיפים ומטרידים מסוגים שונים, בין אם במועדונים, פארקים, גינות ציבוריות, חניונים ועוד.

יש לנו מספר דרכים להתמודד עם תופעה זו, הדרך הראשונה שאנחנו יכולים להתמודד איתה היא באמצעות אלימות פיזית, כלומר אם מתקיפים אותנו אנחנו נתקיף בחזרה, הבעיה היא, אז אנחנו נואשם בהתנהגות אלימה, וכן לא תמיד זה יהיה אפקטיבי כי אנחנו לא תמיד נמצאים באותו מצב פיזי כמו הצד השני.

הדרך השנייה היא לקום ולברוח, אך לא תמיד יש לנו אפשרות כזו, בוודאי אם התקיפה מתבצעת בהפתעה. לכן גם האופציה למהר ולהזעיק עזרה, לא תמיד יכולה להיות אפקטיבית, לא תמיד יש לנו את האפשרות הזאת בלהט האירועים.

הדרך השלישית היא להשתמש באמצעים שונים שיכולים לעזור לנו באותו רגע. דוגמא טובה לכך הוא אקדח פלפל. הרעיון מוכר ופשוטה. מדובר על אקדח גז פלפל, אשר כשלוחצים על ההדק שלו, במקום כדורים יוצא תרסיס גז, אשר יכול לגרום לצריבות קשות בעיניים ועיוורון זמני. בדרך כלל נשים נוהגות להחזיק את האקדח הזה בתיק שלהן ובכך הן מגנות על עצמן מפני תוקפים ומטרידים, בעיקר בשעות הלילה החשוכות, אך גם גברים רבים נוהגים כיום להחזיק אקדח שכזה.

מדוע משתלם להחזיק תמיד אקדח פלפל בתיק

כשאנחנו מותקפים על ידי גורם אלים, יש לנו 3 מטרות עיקריות, ראשית, לבלום את התקיפה, שנית, לעכב אותו, שלוש, לשנות את המומנטום, כלומר להגיע למצב בו הצד השני מרגיש פחד וחוסר ביטחון.

בצורה רגילה, שימוש באמצעים פיזיים או אחרים בשביל לעצור תקיפה, יכולים לעזור, אך הם לא תמיד מאפשרים לנו לבצע את מה שאנחנו צריכים בצורה נוחה, מהירה ויעילה. תרסיס פלפל דמוי אקדח כן עונה על הצורך ומבצע את שלושת הדברים גם יחד.

ראשית, הוא קל לנשיאה וקל מאוד להוציא אותו מהתיק או מהכיס, ברגע שאנחנו מרגישים צורך. שנית, השימוש בו פשוט, הוא לא מורכב, מאחר והוא בנוי כמו אקדח, כל מה שצריך זה פשוט ללחוץ על ההדק, שלוש, אנחנו לא צריכים יותר מצריבה בעיניים בשביל לגרום לכך שההתקפה של הצד השני תיבלם, הוא יופתע וכך אנחנו נעכב אותו עד שנוכל להזעיק עזרה או לחילופין, לפעול בשביל לעצור אותו לגמרי.

לפני סיום חשוב לומר, השימוש באקדח פלפל הוא חוקי בתנאי שהוא נעשה בעת תקיפה ולא באופן רגיל, חשוב לזכור זאת על מנת שלא נשתמש בו בכל סיטואציה, בלי שום צורך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת morale

מאת: moraleעיצוב תעשייתי 30/07/19511 צפיות
בשביל שמעצב תעשייתי יזכה בפרס בינלאומי, הוא צריך להיות מוכר, הוא צריך לעבוד בחברה או בסטודיו מוכר, שתשומת הלב מופנה אליו. אנחנו יכולים להניח שלא מעט מעצבים תעשייתיים שעובדים בחברות או במקומות לא מוכרים, גם הם מתכננים ומעצבים מוצרים ברמה מאוד גבוהה, אך מאחר והזרקור לא מופנה אליהם ואין להם את הקשרים המתאימים, אז ייתכן מאוד שהם לא זוכים לחשיפה כמו מעצבים אחרים.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181605 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: moraleעסקים - כללי16/09/181164 צפיות
בכל תהליך בחירה שאנחנו עושים, בין אם כאנשים פרטיים ובין אם כבעלי עסקים או אנשי מקצוע, יש שורה של נקודות שאנחנו צריכים לשים לב אליהן. אלה נקודות שישפיעו על הבחירה שלנו ועל איכותה. אם אנחנו לא נפספס בשום נקודה, אז מהר מאוד אנחנו נגלה שהבחירה שלנו היא טובה, איכותית, משרתת את המטרות שלנו ומעניקה לנו ערך נוסף.

מאת: moraleאדריכלות פנים30/08/18742 צפיות
מי שמעוניין לעצב את הבית שלו, לא יתקשה למצוא היום מגוון רחב של אתרים ומדריכים מצולמים אשר יכולים לעזור לו. זה נכון, בין אם מדובר בעיצוב בתים פרטיים או בעיצוב דירות מגורים וכל סוג אחר של מבנים. זה גם נכון כמובן בלי קשר לשאלה היכן ממוקם המבנה והוא רוצה לעצב אותו.

מאת: moraleעיצוב פנים07/08/18699 צפיות
אחת הבעיות שעומדות לפנינו כשאנחנו רוצים לעצב את הבית שלנו היא, כיצד אנחנו מתחילים, כיצד אנחנו יכולים לעצב את הבית בצורה תכליתית ויפה, באופן כזה שגם ישרת אותנו נאמנה וגם הבית ייראה יפה כמו שאנחנו רוצים, מעוצב בצורה מרשימה ומיוחדת.

מאת: moraleבריאות הנפש24/07/18689 צפיות
לא אחת, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ליד אנשים שחווים התקף חרדה. זה יכול להיות בן או בת משפחה, חבר קרוב או אפילו אדם זר. אנחנו נדע לזהות התקף כזה, במספר צורות, בין אם זה בגלל שהם נמצאים במצב של "שיתוק", כלומר הם לא זזים ולא אומרים מילה, הרבה פעמים הנשימה שלהם תהיה מואצת, יש מקרים בהם נרגיש שהם רועדים ולא מגיבים למרות שברור לנו שהם בהכרה מלאה, נושמים ואין שום בעיה פיזיולוגית שאמורה למנוע מהם להגיב.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18547 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון25/07/138177 צפיות
עונת הקיץ עמוסה במטיילים ובנופשים בערי התיירות בישראל, ובראשן אילת וטבריה. אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור מלון הוא אבטחה קפדנית של שטחו. הדבר התחדד עוד יותר לפני יותר מעשור, לאחר הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון12/07/131130 צפיות
הרצח המתועב שבוצע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע יכול היה להימנע, אילו היו מטפלים בכשלי האבטחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון03/07/131222 צפיות
את הוראות הפתיחה באש, ישראלים רבים מכירים עוד מהשירות הצבאי בצה"ל, בין אם היו לוחמים או אפילו בתפקידים אחרים אשר דרשו שמירה על הבסיס או מקומות אחרים. עם זאת, ההוראות עשויות להשתנות מעט ממקום למקום וכן גם בהתאם למצבים של צפיפות קהל, אירועים וכדומה. אם כן, מה הם הנהלים המקובלים?

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון20/06/131022 צפיות
זה קורה להרבה אנשים בחיים, וסביר להניח שגם אתם מכירים את המקרים האלו – שכיחת המפתח לבית, והמתנה מחוצה לו עד שאחד מבני המשפחה מגיע עם המפתח שלו. בדיוק בגלל מקרים כאלו, וגם מתוך ניסיון ליצור פתרון אבטחה שיתמודד עם פורצים, הומצא מנעול טביעת אצבע לדלתות, המכונה מנעול ביומטרי.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון21/05/131046 צפיות
כל חברת אבטחה יודעת שפתרון המיגון הטוב ביותר הוא אפוד המגן. תופתעו לשמוע שכיום השכפ"צים הכבדים והמסורבלים הופכים לקלים יותר, חסינים יותר ואפילו אפנתיים.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון16/05/131554 צפיות
בבחירת אקדחים אנו נבחן מספר מאפיינים עיקריים ונחלק אותם לקטגוריות החשובות לנו. אך לא פחות חשוב לבחור סוג אקדח מתאים.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון14/05/13917 צפיות
לפי פרסום ב- NEWS1, הנחיית המשרד לבטחון פנים למסירת כלי הנשק בסיום המשמרת עשויה להוביל לכך שיוצבו מאבטחים לא חמושים במשרדי הממשלה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica