חפש מאמרים:
שלום אורח
08.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אקדח פלפל – מדוע חשוב להחזיק אקדח כזה בכיס

מאת: moraleצבא וביטחון21/08/20174665 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מדי שבוע אנחנו שומעים, בין אם בחדשות ובין אם זה מאנשים קרובים אלינו, על מקרי תקיפה והטרדה. מרבית הסיפורים מגיעים כמובן מנשים אשר מצאו את עצמן מתמודדים עם גברים שביקשו להטריד ולהתקיף אותן, אך אנחנו מכירים גם לא מעט סיפורים על גברים אשר מצאו את עצמם מתמודדים עם מתקיפים ומטרידים מסוגים שונים, בין אם במועדונים, פארקים, גינות ציבוריות, חניונים ועוד.

יש לנו מספר דרכים להתמודד עם תופעה זו, הדרך הראשונה שאנחנו יכולים להתמודד איתה היא באמצעות אלימות פיזית, כלומר אם מתקיפים אותנו אנחנו נתקיף בחזרה, הבעיה היא, אז אנחנו נואשם בהתנהגות אלימה, וכן לא תמיד זה יהיה אפקטיבי כי אנחנו לא תמיד נמצאים באותו מצב פיזי כמו הצד השני.

הדרך השנייה היא לקום ולברוח, אך לא תמיד יש לנו אפשרות כזו, בוודאי אם התקיפה מתבצעת בהפתעה. לכן גם האופציה למהר ולהזעיק עזרה, לא תמיד יכולה להיות אפקטיבית, לא תמיד יש לנו את האפשרות הזאת בלהט האירועים.

הדרך השלישית היא להשתמש באמצעים שונים שיכולים לעזור לנו באותו רגע. דוגמא טובה לכך הוא אקדח פלפל. הרעיון מוכר ופשוטה. מדובר על אקדח גז פלפל, אשר כשלוחצים על ההדק שלו, במקום כדורים יוצא תרסיס גז, אשר יכול לגרום לצריבות קשות בעיניים ועיוורון זמני. בדרך כלל נשים נוהגות להחזיק את האקדח הזה בתיק שלהן ובכך הן מגנות על עצמן מפני תוקפים ומטרידים, בעיקר בשעות הלילה החשוכות, אך גם גברים רבים נוהגים כיום להחזיק אקדח שכזה.

מדוע משתלם להחזיק תמיד אקדח פלפל בתיק

כשאנחנו מותקפים על ידי גורם אלים, יש לנו 3 מטרות עיקריות, ראשית, לבלום את התקיפה, שנית, לעכב אותו, שלוש, לשנות את המומנטום, כלומר להגיע למצב בו הצד השני מרגיש פחד וחוסר ביטחון.

בצורה רגילה, שימוש באמצעים פיזיים או אחרים בשביל לעצור תקיפה, יכולים לעזור, אך הם לא תמיד מאפשרים לנו לבצע את מה שאנחנו צריכים בצורה נוחה, מהירה ויעילה. תרסיס פלפל דמוי אקדח כן עונה על הצורך ומבצע את שלושת הדברים גם יחד.

ראשית, הוא קל לנשיאה וקל מאוד להוציא אותו מהתיק או מהכיס, ברגע שאנחנו מרגישים צורך. שנית, השימוש בו פשוט, הוא לא מורכב, מאחר והוא בנוי כמו אקדח, כל מה שצריך זה פשוט ללחוץ על ההדק, שלוש, אנחנו לא צריכים יותר מצריבה בעיניים בשביל לגרום לכך שההתקפה של הצד השני תיבלם, הוא יופתע וכך אנחנו נעכב אותו עד שנוכל להזעיק עזרה או לחילופין, לפעול בשביל לעצור אותו לגמרי.

לפני סיום חשוב לומר, השימוש באקדח פלפל הוא חוקי בתנאי שהוא נעשה בעת תקיפה ולא באופן רגיל, חשוב לזכור זאת על מנת שלא נשתמש בו בכל סיטואציה, בלי שום צורך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת morale

מאת: moraleרפואה סינית18/03/201020 צפיות
כשאנחנו חולים, חווים תחושת כאב או כל דבר אחר, הרבה פעמים אנחנו ממהרים ללכת לרופא המשפחה או רופא מומחה. כך לימדו אותנו. הרופא יבדוק אותנו, ישלח אותנו לצילומים, יעשה בדיקות דם, ויחליט איזה טיפול נכון לנו, תרופתי, ניתוח או כל דבר אחר

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/202228 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: moraleתיאטרון17/03/202003 צפיות
הרבה פעמים אנחנו קוראים ושומעים על כך שהופעות ופעילויות תרבותיות הן הרבה יותר ממה שנראה, הרב יותר ממה שנתפס בעין או באוזן. במילים אחרות, מדובר בכלי, אמצעי, שיכול לעזור בתהליכי ריפוי שונים. לכן אנחנו יכולים לראות, למשל, מטפלים באומנות או בעלי מקצוע בתחום הטיפול שמשתמשים בשיטות אומנותיות שונות בעבודה מול מטופלים, בפרט כשמדובר על ילדים ובני נוער.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/191237 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/191157 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: moraleעיצוב תעשייתי 30/07/191985 צפיות
בשביל שמעצב תעשייתי יזכה בפרס בינלאומי, הוא צריך להיות מוכר, הוא צריך לעבוד בחברה או בסטודיו מוכר, שתשומת הלב מופנה אליו. אנחנו יכולים להניח שלא מעט מעצבים תעשייתיים שעובדים בחברות או במקומות לא מוכרים, גם הם מתכננים ומעצבים מוצרים ברמה מאוד גבוהה, אך מאחר והזרקור לא מופנה אליהם ואין להם את הקשרים המתאימים, אז ייתכן מאוד שהם לא זוכים לחשיפה כמו מעצבים אחרים.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/182377 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון25/07/138624 צפיות
עונת הקיץ עמוסה במטיילים ובנופשים בערי התיירות בישראל, ובראשן אילת וטבריה. אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור מלון הוא אבטחה קפדנית של שטחו. הדבר התחדד עוד יותר לפני יותר מעשור, לאחר הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון12/07/131573 צפיות
הרצח המתועב שבוצע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע יכול היה להימנע, אילו היו מטפלים בכשלי האבטחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון03/07/131727 צפיות
את הוראות הפתיחה באש, ישראלים רבים מכירים עוד מהשירות הצבאי בצה"ל, בין אם היו לוחמים או אפילו בתפקידים אחרים אשר דרשו שמירה על הבסיס או מקומות אחרים. עם זאת, ההוראות עשויות להשתנות מעט ממקום למקום וכן גם בהתאם למצבים של צפיפות קהל, אירועים וכדומה. אם כן, מה הם הנהלים המקובלים?

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון20/06/131482 צפיות
זה קורה להרבה אנשים בחיים, וסביר להניח שגם אתם מכירים את המקרים האלו – שכיחת המפתח לבית, והמתנה מחוצה לו עד שאחד מבני המשפחה מגיע עם המפתח שלו. בדיוק בגלל מקרים כאלו, וגם מתוך ניסיון ליצור פתרון אבטחה שיתמודד עם פורצים, הומצא מנעול טביעת אצבע לדלתות, המכונה מנעול ביומטרי.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון21/05/131497 צפיות
כל חברת אבטחה יודעת שפתרון המיגון הטוב ביותר הוא אפוד המגן. תופתעו לשמוע שכיום השכפ"צים הכבדים והמסורבלים הופכים לקלים יותר, חסינים יותר ואפילו אפנתיים.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון16/05/132109 צפיות
בבחירת אקדחים אנו נבחן מספר מאפיינים עיקריים ונחלק אותם לקטגוריות החשובות לנו. אך לא פחות חשוב לבחור סוג אקדח מתאים.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון14/05/131329 צפיות
לפי פרסום ב- NEWS1, הנחיית המשרד לבטחון פנים למסירת כלי הנשק בסיום המשמרת עשויה להוביל לכך שיוצבו מאבטחים לא חמושים במשרדי הממשלה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica