חפש מאמרים:
שלום אורח
20.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול טבעי לפעילות יתר בבלוטת התריס

מאת: moraleרפואה משלימה07/11/20172077 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לצד מקרים של תת פעילות בבלוטת התריס, אנחנו מכירים גם מקרים של פעילות יתר בבלוטת התריס, מצב שגם הוא נחשב בעייתי ולא סדיר מבחינה בריאותית ועל כן הוא דורש טיפול רפואי.

מצב של פעילות יתר בבלוטת התריס, המוכר בז'רגון המקצועי בתור היפרתירואידיזם, הינו מצב בו הבלוטה מייצרת עודף הורמונים. מצב זה נובע כתוצאה מעלייה בקצב חילוף החומרים וזה גורם להזעת יתר, עצבנות, דפיקות לב, נדודי שינה, ירידה במשקל וכן עייפות.

מי שפונה לטיפול קונבנציונאלי בבעיה, ייהנה משלושה כלים עיקריים, טיפול תרופתי, טיפול כירורגי שכולל כריתה של הבלוטה אם היא גדולה מדי, זה פותר את הבעיה באופן מיידי אך עלול ליצור בעיות אחרות, וכן טיפול ביוד רדיואקטיבי, טיפול שנחשב מאוד נפוץ ובטוח.

לצד טיפולים אלו, אנחנו יכולים למצוא סט אחר של טיפולים, והכוונה כמובן לטיפול טבעי ליתר פעילות בבלוטת התריס. מדובר על טיפולים שמתבצעים באמצעות מטפלים אלטרנטיביים אשר מתמחים בטיפול טבעי בבעיה. בדומה לטיפול הקונבנציונאלי, הרי שטיפול טבעי יתבצע לאחר אבחון הבעיה ובהתאם להיסטוריה הרפואית של המטופל, מן הסתם, הטיפול חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי שמתמחה בכך ולא על ידי כל גורם. המטפל יבצע מעקב אחר התקדמות הטיפול וכן אחרי פעילות הבלוטה, במטרה להחזיר אותה למצב סדיר.

באילו אמצעים משתמשים במסגרת טיפול טבעי ביתר פעילות בבלוטת התריס

ברמת העיקרון, קיימים שלושה כלים בהם נהוג להשתמש במסגרת טיפול טבעי, מדובר על כלים דומים לאלו בהם משתמשים במקרה של תת פעילות בבלוטת התריס.

  • ראשית, צריכת מזונות גויטרוגנים, מדובר על מזונות שמכילים ויטמינים, חומצות שומן וכן יוד. כך אנחנו לא נידרש לעבור טיפול ישיר ביוד לצורך התמודדות עם הבעיה, כצעד ראשוני.
  • שנית, צמחי מרפא, צמחים שמאפשרים לעכב את אותם חומרים שיוצרים פעילות יתר בבלוטת התריס. מדובר על צמחים אשר מותאמים באופן ספציפי למטופל.
  • שלוש, טיפולים שמטרתם לעבוד על הנשימה וכן על אלמנטים נוספים במטרה להפחית את המתח והלחץ ולהקל בכך על הגוף ברמות שונות.

יש להדגיש שלצד כל זה, הרי שטיפול טבעי מעודד הימנעות מעישון, ממצבים של מתחים, צריכת מזונות שמכילים חומרים כגון קפאין, וכן יש להקפיד על שינה טובה במהלך היום.

הטיפול הטבעי מתייחס לאלמנטים שונים ורואה אותם כחלק אחד שמאגד בתוכו את כל מה שאנחנו צריכים בשביל להתגבר על הבעיה. הרעיון הוא לשמור על איזון, בין אם מדובר בתזונה מאוזנת, מתחים ולחצים ועוד.

הטבעית, הטיפול בבלוטת התריס לא מתבצע על קרקע ריקה, הוא מתבצע תוך כדי אבחון מדויק של המטופל, דגש על בדיקות דם ובדיקות אחרות, כשכל מטופל מקבל את הטיפול שמתאים לו על פי מצבו הבריאותי באופן כללי, וכן בהתאם למצב בלוטת התריס שלו ואופי הפעילות שלה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת morale

מאת: moraleעיצוב תעשייתי 30/07/19522 צפיות
בשביל שמעצב תעשייתי יזכה בפרס בינלאומי, הוא צריך להיות מוכר, הוא צריך לעבוד בחברה או בסטודיו מוכר, שתשומת הלב מופנה אליו. אנחנו יכולים להניח שלא מעט מעצבים תעשייתיים שעובדים בחברות או במקומות לא מוכרים, גם הם מתכננים ומעצבים מוצרים ברמה מאוד גבוהה, אך מאחר והזרקור לא מופנה אליהם ואין להם את הקשרים המתאימים, אז ייתכן מאוד שהם לא זוכים לחשיפה כמו מעצבים אחרים.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181605 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: moraleעסקים - כללי16/09/181164 צפיות
בכל תהליך בחירה שאנחנו עושים, בין אם כאנשים פרטיים ובין אם כבעלי עסקים או אנשי מקצוע, יש שורה של נקודות שאנחנו צריכים לשים לב אליהן. אלה נקודות שישפיעו על הבחירה שלנו ועל איכותה. אם אנחנו לא נפספס בשום נקודה, אז מהר מאוד אנחנו נגלה שהבחירה שלנו היא טובה, איכותית, משרתת את המטרות שלנו ומעניקה לנו ערך נוסף.

מאת: moraleאדריכלות פנים30/08/18742 צפיות
מי שמעוניין לעצב את הבית שלו, לא יתקשה למצוא היום מגוון רחב של אתרים ומדריכים מצולמים אשר יכולים לעזור לו. זה נכון, בין אם מדובר בעיצוב בתים פרטיים או בעיצוב דירות מגורים וכל סוג אחר של מבנים. זה גם נכון כמובן בלי קשר לשאלה היכן ממוקם המבנה והוא רוצה לעצב אותו.

מאת: moraleעיצוב פנים07/08/18700 צפיות
אחת הבעיות שעומדות לפנינו כשאנחנו רוצים לעצב את הבית שלנו היא, כיצד אנחנו מתחילים, כיצד אנחנו יכולים לעצב את הבית בצורה תכליתית ויפה, באופן כזה שגם ישרת אותנו נאמנה וגם הבית ייראה יפה כמו שאנחנו רוצים, מעוצב בצורה מרשימה ומיוחדת.

מאת: moraleבריאות הנפש24/07/18690 צפיות
לא אחת, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ליד אנשים שחווים התקף חרדה. זה יכול להיות בן או בת משפחה, חבר קרוב או אפילו אדם זר. אנחנו נדע לזהות התקף כזה, במספר צורות, בין אם זה בגלל שהם נמצאים במצב של "שיתוק", כלומר הם לא זזים ולא אומרים מילה, הרבה פעמים הנשימה שלהם תהיה מואצת, יש מקרים בהם נרגיש שהם רועדים ולא מגיבים למרות שברור לנו שהם בהכרה מלאה, נושמים ואין שום בעיה פיזיולוגית שאמורה למנוע מהם להגיב.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18547 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19246 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18703 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18644 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18547 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18373 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18329 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18365 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica