חפש מאמרים:
שלום אורח
11.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול בפיברומיאלגיה באמצעות דיקור סיני – כיצד עושים את זה

מאת: moraleרפואה משלימה23/01/20181513 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לא מעט אנשים, מבוגרים וצעירים מתמודדים עם דאבת, מה שמכונה בשם הלועזי פיברומיאלגיה. מדובר בתסמונת שמתאפיינת בכאבים בשריר וברקמות החיבור. פיברומיאלגיה היא חלק מקבוצת מחלות ראומטיות, אשר מבטאות סימני כאב בשרירים במובנים מסוימים.

במקרה של פיברומיאלגיה מתאפיינת בין היתר, בכאבים במקומות שונים בגוף, רגישויות כואבות בנקודות מסוימות בגוף, כל זה מוביל לתחושות של קיפאון, שינה לא מרעננת, עייפות, הפרעת קשב ועוד. לא פעם התסמונת כוללת גם מחלות מפרקים ודלקות מסוגים שונים.

הטיפול בתסמונת זו מתבצעת, בין היתר, על ידי תרופות שונות וכן על טיפולים משלימים מגוונים. מאחר ואין היום טיפול רפואי רגיל בתסמונת זו, הרי שגם התרופות הן יותר בגדר שכוך כאבים וכן פתרון נקודתי לתסמינים שונים של התסמונת, כמו למשל, תרופות אנטי דיכאון, תרופות שינה ועוד. מאחר ואין טיפול רפואי רגיל שיכול לעזור, הרי שהטיפול האפקטיבי מתבצע באמצעות טיפול משלים. דוגמא, על ידי דיקור סיני אצל מטפלים שמתמחים בכך.

כיצד דיקור סיני עוזר לטיפול בפיברומיאלגיה

לפני שנפרט מדוע דיקור סיני יכול לעזור בטיפול בפיברומיאלגיה, נסביר בקצרה מה זה דיקור סיני. מדובר בטיפול שמתבצע באמצעות מחטים אשר נכנסים אל מקומות שונים בגוף, המחטים משפיעים על השרירים ועל כל הסביבה שלהם ומקרינים על חלקים גדולים באזור.

השימוש במחטים מתבצע אחרי שהמטפל יושב עם המטופל, מסביר לו על הטיפול, מברר היכן ומה כואב לו ורק לאחר מכן הוא מתחיל לבצע את הטיפול. המחשבה היא שאנרגיות מסוימות שאנחנו חווים, יכולות להשפיע עלינו מבחינה פיזית ומבחינות אחרות, על כן ברגע שאנחנו מטפלים במקום בו אנחנו חשים כאב, אנחנו למעשה מטפלים גם באותה אנרגיה.

כאמור, מה שאנחנו יכולים לראות הוא, שהמטפל משתמש במחטים על מנת לפתור כאבים מסוימים בגוף בכלל וכתוצאה מפיברומיאלגיה, בפרט, השימוש במחטים מקרים על אזורים אחרים גם, על שרירים שונים, ובצורה כזו הוא מפחית משמעותית את תחושת הכאב מה שמוביל בהמשך גם להפחתה של תחושת העייפות והדיכאון.

הדברים קשורים אחד לשני מן הסתם, הרי ברגע שמתמודדים עם תחושת הכאב בצורה נכונה, ומפחיתים בתחושה שלילית מסוימת, אפשר להפחית גם בתחושות שליליות אחרות שיכולות להשפיע עלינו, כך או אחרת.

הטיפול מתבצע אצל מטפלים מוסמכים, לא רק בכל מה שקשור לטיפול בדיקור אלא הרבה מעבר לכך, הם חייבים להכיר את התסמונת והתסמינים שלה, הם חייבים לדעת כיצד לגשת לטיפול בבעיה, כיצד היא משפיעה על המטופל ולהכין לו תוכנית טיפול מתאימה.

יש להדגיש, לא פעם הטיפול בדיקור סיני הוא חלק מתוכנית טיפול שלמה שכוללת גם שימוש בצמחי מרפא, תפריט תזונה מותאם ובשילוב אמצעים אחרים. אחד המאפיינים העיקריים של טיפול ברפואה משלימה הוא, הטיפול מתבצע באופן אישי פרטני, כלומר, הוא מתבצע בהתאם למצבו של המטופל וכל אחד מקבל טיפול אחר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת morale

מאת: moraleרפואה סינית18/03/20420 צפיות
כשאנחנו חולים, חווים תחושת כאב או כל דבר אחר, הרבה פעמים אנחנו ממהרים ללכת לרופא המשפחה או רופא מומחה. כך לימדו אותנו. הרופא יבדוק אותנו, ישלח אותנו לצילומים, יעשה בדיקות דם, ויחליט איזה טיפול נכון לנו, תרופתי, ניתוח או כל דבר אחר

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/20405 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: moraleתיאטרון17/03/20409 צפיות
הרבה פעמים אנחנו קוראים ושומעים על כך שהופעות ופעילויות תרבותיות הן הרבה יותר ממה שנראה, הרב יותר ממה שנתפס בעין או באוזן. במילים אחרות, מדובר בכלי, אמצעי, שיכול לעזור בתהליכי ריפוי שונים. לכן אנחנו יכולים לראות, למשל, מטפלים באומנות או בעלי מקצוע בתחום הטיפול שמשתמשים בשיטות אומנותיות שונות בעבודה מול מטופלים, בפרט כשמדובר על ילדים ובני נוער.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19855 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19751 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: moraleעיצוב תעשייתי 30/07/191702 צפיות
בשביל שמעצב תעשייתי יזכה בפרס בינלאומי, הוא צריך להיות מוכר, הוא צריך לעבוד בחברה או בסטודיו מוכר, שתשומת הלב מופנה אליו. אנחנו יכולים להניח שלא מעט מעצבים תעשייתיים שעובדים בחברות או במקומות לא מוכרים, גם הם מתכננים ומעצבים מוצרים ברמה מאוד גבוהה, אך מאחר והזרקור לא מופנה אליהם ואין להם את הקשרים המתאימים, אז ייתכן מאוד שהם לא זוכים לחשיפה כמו מעצבים אחרים.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181953 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19869 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18836 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18789 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18695 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18531 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18479 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18488 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica