חפש מאמרים:
שלום אורח
22.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפול בפיברומיאלגיה באמצעות דיקור סיני – כיצד עושים את זה

מאת: moraleרפואה משלימה23/01/20181136 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לא מעט אנשים, מבוגרים וצעירים מתמודדים עם דאבת, מה שמכונה בשם הלועזי פיברומיאלגיה. מדובר בתסמונת שמתאפיינת בכאבים בשריר וברקמות החיבור. פיברומיאלגיה היא חלק מקבוצת מחלות ראומטיות, אשר מבטאות סימני כאב בשרירים במובנים מסוימים.

במקרה של פיברומיאלגיה מתאפיינת בין היתר, בכאבים במקומות שונים בגוף, רגישויות כואבות בנקודות מסוימות בגוף, כל זה מוביל לתחושות של קיפאון, שינה לא מרעננת, עייפות, הפרעת קשב ועוד. לא פעם התסמונת כוללת גם מחלות מפרקים ודלקות מסוגים שונים.

הטיפול בתסמונת זו מתבצעת, בין היתר, על ידי תרופות שונות וכן על טיפולים משלימים מגוונים. מאחר ואין היום טיפול רפואי רגיל בתסמונת זו, הרי שגם התרופות הן יותר בגדר שכוך כאבים וכן פתרון נקודתי לתסמינים שונים של התסמונת, כמו למשל, תרופות אנטי דיכאון, תרופות שינה ועוד. מאחר ואין טיפול רפואי רגיל שיכול לעזור, הרי שהטיפול האפקטיבי מתבצע באמצעות טיפול משלים. דוגמא, על ידי דיקור סיני אצל מטפלים שמתמחים בכך.

כיצד דיקור סיני עוזר לטיפול בפיברומיאלגיה

לפני שנפרט מדוע דיקור סיני יכול לעזור בטיפול בפיברומיאלגיה, נסביר בקצרה מה זה דיקור סיני. מדובר בטיפול שמתבצע באמצעות מחטים אשר נכנסים אל מקומות שונים בגוף, המחטים משפיעים על השרירים ועל כל הסביבה שלהם ומקרינים על חלקים גדולים באזור.

השימוש במחטים מתבצע אחרי שהמטפל יושב עם המטופל, מסביר לו על הטיפול, מברר היכן ומה כואב לו ורק לאחר מכן הוא מתחיל לבצע את הטיפול. המחשבה היא שאנרגיות מסוימות שאנחנו חווים, יכולות להשפיע עלינו מבחינה פיזית ומבחינות אחרות, על כן ברגע שאנחנו מטפלים במקום בו אנחנו חשים כאב, אנחנו למעשה מטפלים גם באותה אנרגיה.

כאמור, מה שאנחנו יכולים לראות הוא, שהמטפל משתמש במחטים על מנת לפתור כאבים מסוימים בגוף בכלל וכתוצאה מפיברומיאלגיה, בפרט, השימוש במחטים מקרים על אזורים אחרים גם, על שרירים שונים, ובצורה כזו הוא מפחית משמעותית את תחושת הכאב מה שמוביל בהמשך גם להפחתה של תחושת העייפות והדיכאון.

הדברים קשורים אחד לשני מן הסתם, הרי ברגע שמתמודדים עם תחושת הכאב בצורה נכונה, ומפחיתים בתחושה שלילית מסוימת, אפשר להפחית גם בתחושות שליליות אחרות שיכולות להשפיע עלינו, כך או אחרת.

הטיפול מתבצע אצל מטפלים מוסמכים, לא רק בכל מה שקשור לטיפול בדיקור אלא הרבה מעבר לכך, הם חייבים להכיר את התסמונת והתסמינים שלה, הם חייבים לדעת כיצד לגשת לטיפול בבעיה, כיצד היא משפיעה על המטופל ולהכין לו תוכנית טיפול מתאימה.

יש להדגיש, לא פעם הטיפול בדיקור סיני הוא חלק מתוכנית טיפול שלמה שכוללת גם שימוש בצמחי מרפא, תפריט תזונה מותאם ובשילוב אמצעים אחרים. אחד המאפיינים העיקריים של טיפול ברפואה משלימה הוא, הטיפול מתבצע באופן אישי פרטני, כלומר, הוא מתבצע בהתאם למצבו של המטופל וכל אחד מקבל טיפול אחר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת morale

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181476 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: moraleעסקים - כללי16/09/181118 צפיות
בכל תהליך בחירה שאנחנו עושים, בין אם כאנשים פרטיים ובין אם כבעלי עסקים או אנשי מקצוע, יש שורה של נקודות שאנחנו צריכים לשים לב אליהן. אלה נקודות שישפיעו על הבחירה שלנו ועל איכותה. אם אנחנו לא נפספס בשום נקודה, אז מהר מאוד אנחנו נגלה שהבחירה שלנו היא טובה, איכותית, משרתת את המטרות שלנו ומעניקה לנו ערך נוסף.

מאת: moraleאדריכלות פנים30/08/18711 צפיות
מי שמעוניין לעצב את הבית שלו, לא יתקשה למצוא היום מגוון רחב של אתרים ומדריכים מצולמים אשר יכולים לעזור לו. זה נכון, בין אם מדובר בעיצוב בתים פרטיים או בעיצוב דירות מגורים וכל סוג אחר של מבנים. זה גם נכון כמובן בלי קשר לשאלה היכן ממוקם המבנה והוא רוצה לעצב אותו.

מאת: moraleעיצוב פנים07/08/18667 צפיות
אחת הבעיות שעומדות לפנינו כשאנחנו רוצים לעצב את הבית שלנו היא, כיצד אנחנו מתחילים, כיצד אנחנו יכולים לעצב את הבית בצורה תכליתית ויפה, באופן כזה שגם ישרת אותנו נאמנה וגם הבית ייראה יפה כמו שאנחנו רוצים, מעוצב בצורה מרשימה ומיוחדת.

מאת: moraleבריאות הנפש24/07/18649 צפיות
לא אחת, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ליד אנשים שחווים התקף חרדה. זה יכול להיות בן או בת משפחה, חבר קרוב או אפילו אדם זר. אנחנו נדע לזהות התקף כזה, במספר צורות, בין אם זה בגלל שהם נמצאים במצב של "שיתוק", כלומר הם לא זזים ולא אומרים מילה, הרבה פעמים הנשימה שלהם תהיה מואצת, יש מקרים בהם נרגיש שהם רועדים ולא מגיבים למרות שברור לנו שהם בהכרה מלאה, נושמים ואין שום בעיה פיזיולוגית שאמורה למנוע מהם להגיב.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18498 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: moraleעיצוב פנים11/06/18699 צפיות
אנשים אוהבים שינויים, הם לא אוהבים להיתקע במקום, הם לא אוהבים לעשות כל הזמן את אותו הדבר, הם לא אוהבים שהדברים מולם מסודרים כל הזמן באותה צורה, הם לא לאכול אותו דבר, או לצפות כל הזמן באותה תוכנית, הם אוהבים שינויים. בין אם מדובר בשינויים לטווח קצר או לטווח ארוך, שינויים של דברים יומיומיים או דברים חודשיים ושנתיים.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18666 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18611 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18498 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18343 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18287 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18333 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

מאת: דוד דרפקרפואה משלימה07/11/17581 צפיות
לפני כ- 400 שנים, בתקופת שושלת קוריאנית ג'וסון , לאחר התבודדות וסגפנות של 13 שנים במערה, המציא, תוך שימוש בתורת היין ויאנג, וחמשת האלמנטים, נזיר המוכר בשם סאעם, את נוסחאות הדיקור החדשות. עם שיטת הדיקור שהמציא אשר הייתה ייחודית וחדשנית, הוא טיפל בהצלחה באלפי חולים. לפניו, תורת היין והיאנג, ותיאוריית חמשת היסודות (אלמנטים), מעולם לא היו כל כך ברורות ושימושיות לטיפולי אקופונקטורה. למרבה הצער, ספריו ורישומיו של נוסחאות וטיפולים נקברו ברעידת אדמה, ולא התגלו עד לשנות ה-50 של מאה ה-20.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica