חפש מאמרים:
שלום אורח
23.03.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהן הדמיות פנים או חוץ אדריכליות?

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/2018705 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

הדמיות אדריכליות – על מה מדובר?!

הדמיה אדריכלית מבוצעת על ידי סטודיו הדמיות אדריכליות אשר מתמחה ביצירה של הדמיות תלת ממדיות לתכניות אדריכליות ברמת השרטוט של אדריכל הפרויקט ומעביר את השרטוט למראה מוחשי של תמונה "מציאותית" כיצד הפרויקט יהיה בסיומו לאחר שיקרום עור וגידים.

במרבית המקרים סטודיו להדמיות אדריכליות ישולב בפרויקט הבנייה עוד בתחילת הדרך אפילו לפני האישורים שידרשו מוועדות הבנייה השונות וזאת כדי למנוע טעויות תכנוניות שלעתים "מפספסים" בשרטוט האדריכל ועלולות לעכב מתן אישורי בניה מהוועדות.

מה רואים בהדמיות אדריכליות?

הדמיות אדריכליות מתחלקות ברוב הפרויקטים לשניים:

הדמיות פנים – ביצירה של הדמיות פנים שמים דגש לעיצוב פנים המבנה כולל אביזרים, ריהוט, ריצוף, כלים סניטריים, תאורה ואביזרים שונים שהם חלק מהחלק הפנימי של המבנה אותו מתכננים לבנות. אין הדבר אומר שבעלי הבית יהיו חייבים לרכוש את הכיור שהוצג בהדמיה, אבל הם כן יוכלו לקבל פרופורציה של הכיור בחדר הרחצה וכן יוכלו לראות כיצד משתלב הריצוף בגוון שחשבו עליו עם שאר עיצוב פנים הבית. הדמיות פנים נותנות דגש רב לפרטים הקטנים וליחס בין מוצרים ואלמנטים שונים בתוך המבנה.

הדמיות חוץ – כאשר יוצרים הדמיות חוץ הדגש הוא על חלקו החיצוני של המבנה. כאן הדגש הוא יותר על המעטפת החיצונית וכל מה שסביב לה – חיפוי המבנה\הבניין החיצוני, מדשאות, חניה, השתלבות בכביש גישה ולעתים אף ביחס לעומת מבנים או אלמנטים חיצוניים אחרים במרחב של המבנה או מדמים. במקרים מסוימים שמים דגש במסגרת הדמיות חוץ על אלמנטים ספציפיים שזוכים להדמיה של עצמם בנוסף להדמיה הראשית – מבנה עיצובי מיוחד, חיבור בין המבנה הראשי למבנים אחרים וכן הלאה.

את מי משמשות הדמיות אדריכליות?

כפי שציינו בתחילה, סטודיו הדמיות אדריכליות עובד עבור היזמים, הקבלנים ו\או האדריכל של הפרויקט. עבור כל אלה, טעות קטנטנה אחת בשרטוט האדריכלי המקורי, שהוא לא תמיד ברור לכל אחד, ולא כולם רואים אותו באותה הצורה, עלולה לעלות ביוקר ויהיה קשה לתקן אותה במהלך הבניה ובטח לא אם היא תתגלה בגמר הפרויקט.

הדמיות אדריכליות תלת ממדיות מאפשרות לשים לב להכול ביתר דיוק וגם כאשר עובדים מול קבלני משנה שונים או מציגים את תכניות הבניה למפקחים שונים, מונעים אי הבנות כיוון שהכול מוחשי וגלוי אל העין.

כמובן שאת ההדמיה האדריכלית לא מנתקים מהתכניות המקוריות שעובדים על פי הן באתר הבנייה וההדמיה נועדה רק לצרכי חיזוק ההבנה והראייה קדימה בשאיפה להגיע לתוצאה הסופית הטובה ביותר בגמר הפרויקט של הבניה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/19344 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/19430 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/19440 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/19624 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18381 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18395 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: עידן שלומןאירועים וחתונות – כללי21/12/18699 צפיות
בני עדות המזרח יודעים לעשות שמח. זו לא אמירה "גזענית" אלא כזו שכל בן עדות המזרח יאשר בשמחה ובגאווה. שיא השמחה בקרב בני עדות אלו הוא ללא ספק בשני אירועים בעלי קשר משותף – מסיבת החינה ומסיבת החתונה.

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות

מאת: בנימין קלינגראדריכלות16/05/18767 צפיות
אנו נמצאים בפתחו של הקיץ. קייץ חם מהרגיל,חודשי הקיץ החמים והחופש הגדול הם זמן מצוין להינות בבריכה. מנוי לבריכה עירונית, קאנטרי או פארקים למיניהם עלולים לעלות למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה וההתארגנות לאירועים שכאלו לעיתים כרוכה בטרחה רבה. לאחרונה ניכר כי רבים מעדיפים להציב בריכה ביתית, שמהווה פתרון מעולה לבעיות שתוארו לעיל- היא זולה יחסית, נוחה, נגישה ולא מצריכה התארגנות מיוחדת. בין אם אתם מתקינים בריכה בחצר או במרפסת בבנין משותף ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לכם לבדוק !

מאת: ירון כהןאדריכלות15/02/18907 צפיות
לדלתות האוטומטיות יש יתרונות רבים מעבר ליוקרה והחדשנות שהן משדרות, סיוע למוגבלויות, תחושה ואווירה נעימים יותר ובטיחות.

מאת: רוןאדריכלות05/03/172213 צפיות
לבחירת שרות אמין לעבודות זכוכית יש חשיבות מכיוון שלהכנה ולהתקנה של עבודות הזכוכית יש צורך באיש מקצוע שמכיר היטב את סוגי הזכוכית ואת אופן החיתוך וההתקנה

מאת: בנימין קלינגראדריכלות29/01/172012 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניתוק חשמל לנכס בשל ביצוע עבירות בנייה -הוראות סעיף 157 א' (ו) לחוק התכנון והבנייה ‎ בניה ללא היתר, סמכות מפקח על הבניה, דירה מפוצלת, ליגליזציה, הכשרת חריגות בניה .

מאת: בנימין קלינגראדריכלות19/12/161790 צפיות
היום ידוע כי כבר מותר לבנות מרפסת מעל מרפסת, לא כמו פעם שחל איסור - האם ניתן לסגור מרפסות אלו? כיצד מתחילים הליך של הגדלת / קירוי מרפסות? משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה. בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה.

מאת: webetterאדריכלות25/08/162735 צפיות
התחדשות עירונית בירושלים – עתיד חדש כבר כאן!

מאת: אקסטזה בראדריכלות09/08/161109 צפיות
צבעי בא מהלשון צבע, שיפוצניק בא מהמילה שיפוץ וכאשר אדם אינו מבין בכל אותם תחומים אינו יכול לקרוא לעצמו בשמות מקצוע. תמיד יש פרסומים של צבע את ביתך ב1000 ש"ח חשוב לזכור כי המחיר כמובן יכול להתבטא בחומר, וברשלנות מקצועית. בעל בית שהשקיע את רוב ממונו בנכס בו הוא מתגורר אינו היה רוצה לגרום לעצמו נזק בגלל אחד שהגדיר את עצמו כבעל מקצוע. משפט שחשוב לדעת הזול הוא היקר והיקר הוא הזול.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica