חפש מאמרים:
שלום אורח
03.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהן הדמיות פנים או חוץ אדריכליות?

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/20182213 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

הדמיות אדריכליות – על מה מדובר?!

הדמיה אדריכלית מבוצעת על ידי סטודיו הדמיות אדריכליות אשר מתמחה ביצירה של הדמיות תלת ממדיות לתכניות אדריכליות ברמת השרטוט של אדריכל הפרויקט ומעביר את השרטוט למראה מוחשי של תמונה "מציאותית" כיצד הפרויקט יהיה בסיומו לאחר שיקרום עור וגידים.

במרבית המקרים סטודיו להדמיות אדריכליות ישולב בפרויקט הבנייה עוד בתחילת הדרך אפילו לפני האישורים שידרשו מוועדות הבנייה השונות וזאת כדי למנוע טעויות תכנוניות שלעתים "מפספסים" בשרטוט האדריכל ועלולות לעכב מתן אישורי בניה מהוועדות.

מה רואים בהדמיות אדריכליות?

הדמיות אדריכליות מתחלקות ברוב הפרויקטים לשניים:

הדמיות פנים – ביצירה של הדמיות פנים שמים דגש לעיצוב פנים המבנה כולל אביזרים, ריהוט, ריצוף, כלים סניטריים, תאורה ואביזרים שונים שהם חלק מהחלק הפנימי של המבנה אותו מתכננים לבנות. אין הדבר אומר שבעלי הבית יהיו חייבים לרכוש את הכיור שהוצג בהדמיה, אבל הם כן יוכלו לקבל פרופורציה של הכיור בחדר הרחצה וכן יוכלו לראות כיצד משתלב הריצוף בגוון שחשבו עליו עם שאר עיצוב פנים הבית. הדמיות פנים נותנות דגש רב לפרטים הקטנים וליחס בין מוצרים ואלמנטים שונים בתוך המבנה.

הדמיות חוץ – כאשר יוצרים הדמיות חוץ הדגש הוא על חלקו החיצוני של המבנה. כאן הדגש הוא יותר על המעטפת החיצונית וכל מה שסביב לה – חיפוי המבנה\הבניין החיצוני, מדשאות, חניה, השתלבות בכביש גישה ולעתים אף ביחס לעומת מבנים או אלמנטים חיצוניים אחרים במרחב של המבנה או מדמים. במקרים מסוימים שמים דגש במסגרת הדמיות חוץ על אלמנטים ספציפיים שזוכים להדמיה של עצמם בנוסף להדמיה הראשית – מבנה עיצובי מיוחד, חיבור בין המבנה הראשי למבנים אחרים וכן הלאה.

את מי משמשות הדמיות אדריכליות?

כפי שציינו בתחילה, סטודיו הדמיות אדריכליות עובד עבור היזמים, הקבלנים ו\או האדריכל של הפרויקט. עבור כל אלה, טעות קטנטנה אחת בשרטוט האדריכלי המקורי, שהוא לא תמיד ברור לכל אחד, ולא כולם רואים אותו באותה הצורה, עלולה לעלות ביוקר ויהיה קשה לתקן אותה במהלך הבניה ובטח לא אם היא תתגלה בגמר הפרויקט.

הדמיות אדריכליות תלת ממדיות מאפשרות לשים לב להכול ביתר דיוק וגם כאשר עובדים מול קבלני משנה שונים או מציגים את תכניות הבניה למפקחים שונים, מונעים אי הבנות כיוון שהכול מוחשי וגלוי אל העין.

כמובן שאת ההדמיה האדריכלית לא מנתקים מהתכניות המקוריות שעובדים על פי הן באתר הבנייה וההדמיה נועדה רק לצרכי חיזוק ההבנה והראייה קדימה בשאיפה להגיע לתוצאה הסופית הטובה ביותר בגמר הפרויקט של הבניה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20293 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19364 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191303 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191377 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191360 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191414 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןשיער08/04/192432 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות

מאת: אבי דוידיאדריכלות14/08/19992 צפיות
בקצרה על ציפוי רצפות כפתרון ריצוף עמיד ומרשים למשרד המודרני.

מאת: בנימין קלינגראדריכלות16/05/18946 צפיות
אנו נמצאים בפתחו של הקיץ. קייץ חם מהרגיל,חודשי הקיץ החמים והחופש הגדול הם זמן מצוין להינות בבריכה. מנוי לבריכה עירונית, קאנטרי או פארקים למיניהם עלולים לעלות למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה וההתארגנות לאירועים שכאלו לעיתים כרוכה בטרחה רבה. לאחרונה ניכר כי רבים מעדיפים להציב בריכה ביתית, שמהווה פתרון מעולה לבעיות שתוארו לעיל- היא זולה יחסית, נוחה, נגישה ולא מצריכה התארגנות מיוחדת. בין אם אתם מתקינים בריכה בחצר או במרפסת בבנין משותף ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לכם לבדוק !

מאת: ירון כהןאדריכלות15/02/181087 צפיות
לדלתות האוטומטיות יש יתרונות רבים מעבר ליוקרה והחדשנות שהן משדרות, סיוע למוגבלויות, תחושה ואווירה נעימים יותר ובטיחות.

מאת: רוןאדריכלות05/03/172549 צפיות
לבחירת שרות אמין לעבודות זכוכית יש חשיבות מכיוון שלהכנה ולהתקנה של עבודות הזכוכית יש צורך באיש מקצוע שמכיר היטב את סוגי הזכוכית ואת אופן החיתוך וההתקנה

מאת: בנימין קלינגראדריכלות29/01/172191 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניתוק חשמל לנכס בשל ביצוע עבירות בנייה -הוראות סעיף 157 א' (ו) לחוק התכנון והבנייה ‎ בניה ללא היתר, סמכות מפקח על הבניה, דירה מפוצלת, ליגליזציה, הכשרת חריגות בניה .

מאת: בנימין קלינגראדריכלות19/12/162007 צפיות
היום ידוע כי כבר מותר לבנות מרפסת מעל מרפסת, לא כמו פעם שחל איסור - האם ניתן לסגור מרפסות אלו? כיצד מתחילים הליך של הגדלת / קירוי מרפסות? משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה. בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה.

מאת: webetterאדריכלות25/08/163646 צפיות
התחדשות עירונית בירושלים – עתיד חדש כבר כאן!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica