חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מי באמת צריך דולה?

מה באמת תפקידה של הדולה? את מי היא באה לשרת? לא פשוט להיות דולה. אין באמת יכולת מדידת הצלחה של הדולה והמדד הוא שביעות רצון הזוג. על הדולה להיות אמפאטית מצד אחד ובעלת ידע מצד שני. כשמדברים על תומכת לידה לא מצפים מהדולה להיות במקום הבעל מישהי שמחזיקה את היד ליולדת ואומרת לה - הנה עוד מעט הוא יצא. גם לא בדיוק מצפים ממנה להחליף את הצוות הרפואי בחדר הלידה כגון רופא מיילד ואחות מיילדת, אז מה כן? היכן נכנס תפקידה של דולה בסיפור?

הדולה אמורה ללוות את הזוג בימים האחרונים שלפני לידה, לתת להם הרגשה שמישהו בעל ניסיון אמיתי גם בתור יולדת בעצמה וגם בתור מישהי שליוותה וראתה הריונות ולידות רבים. על הדולה להגיד דברים כגון: כן אם את לא מרגישה טוב אז כדאי לחכות עוד קצת אבל בואי נראה שלא שכחת כלום בתיק הלידה, כן אלו הם צירים אמיתיים וכו'.

הדולה תחזיק ביד אחת את ידה של היולדת כאשר בעלה יחזיק את היד השנייה. ב - 40 שבועות הריון הוציאו בני הזוג הון לא קטן והם הולכים להוציא עוד גם לאחר לידה. אז ניתן לכלול מחיר של דולה בתוך ההוצאות הללו כעוד הוצאה שניתן לחיות איתה או בלעדיה, כמו המלונית, בייבי ליס, שיבא בייבי, וכיו"ב.

בני הזוג כבר היו אמורים לעשות סיור בחדר הלידה לפני עוד בתקופת הריון אבל לא כולם מתפנים לכך, לכן חדר הלידה יכול להראות מעט זר אם נכנסים אליו בפעם הראשונה כדי ללדת. האחיות המיילדות לא תמיד פנויות לעשות סיור מודרך ולהציג בפני בני הזוג את כל האופציות בעיקר בשעות לחץ שיש הרבה לידות שנעשות במקביל.

עד לא מזמן היתה התנגדות של מספר חדרי לידה להכניס דולה ללידה והיה צריך להתווכח איתם על כך ועוד בשעות קריטיות של לידה. היו סיפורים אמיתיים על בני זוג ששכרו את שירותיה של דולה וברגע האמת לא התירו לה להכנס לחדר הלידה. הטענה היתה שמאפשרים להכניס רק את בן הזוג ואלו הם התנאים הידועים בחדר הלידה ואפילו את ההורים לא מכניסים לשם. אולי הסיבה האמיתית היא שלא היו מעוניינים שמישהו שיודע את זכויותיה של היולדת ילווה אותה במהלך הלידה כדי שאם תתקבל החלטה ע"י הצוות לא יהיו ויכוחים מיותרים. צריך להבין שתהליך לידה מלווה בקבלת החלטות רבות וגם בחדר לידה יש אינטרסים לבית החולים שלא תמיד עולים בקנה אחד עם רצון ההורים (כסף כבר אמרנו?). הימצאותה של דולה יכול פשוט להרתיע את בית החולים (כמו לבוא למשפט עם או בלי עו"ד). היום אין הדבר כך ויש יותר פתיחות מצד בתי החולים להכניס דולה לחדר לידה.

אז הדולה היא גם אמא, גם רופא וגם עו"ד בזעיר אנפין. לבעלי היכולת מומלץ להזמין דולה לפני לידה בעיקר במצד של הריון ראשון. כדאי לחפש בתחילת שליש הריון האחרון. כדאי מאד שתהיה כימיה בין בני הזוג לדולה ושיהיו לה המלצות חמות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורטל תוכן עשיר העוסק בתחומי ההריון השונים: הכנה ללידה, טיפולי פוריות, יוגה בהריון, צילום הריון, ונושאים נוספים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קרוסלה הריון ולידה

מאת: קרוסלה הריון ולידהרפואה24/04/191236 צפיות
לא אחת שולח הרופא את המטופל לבצע CT של מערות האף כדי לאתר בעיה זו או אחרת. עיבוי ברירית הסינוסים - ממצא שכיח ב-CT של מערות הפנים. העיבוי מתרחש בדרך כלל כתוצאה ממצב דלקתי בסינוסים. הסינוסים הם למעשה חללי עצמות הפנים המלאים באוויר. בדופן החללים האלה מצויה רקמה עדינה – הרירית. הרירית היא זו שמייצרת את הליחה בעת הצטננות, אך במצב דלקתי יכול להיווצר מצב של עיבוי ברירית.

מאת: קרוסלה הריון ולידהטיולים בחו"ל19/03/191805 צפיות
בישראל לא נוהגים לחגוג את חג המולד כמו בחו"ל. אין שלג לבן שיורד במשך כל החודש, ואת עצי האשוח מפלסטיק ניתן לראות בעיקר אצל מי שחוגג באמת. עם זאת, ישראלים רבים מעוניינים לחוש את חג המולד מקרוב כדי להרגיש כמו בסרט הוליוודי. ומלבד זאת, זוהי דרך נהדרת לעשות שופינג. לפיכך, בתקופת החורף נוהרים הישראלים לחו"ל כדי לחוות את החגיגות מקרוב.

מאת: קרוסלה הריון ולידהתוספי מזון19/03/191807 צפיות
חטיפי אנרגיה הם ללא ספק אופציה מהירה ונוחה להשביע רעב קל במהלך היום, כשמם כן הם - נועדו לתת לנו מין בוסט של אנרגיה ברגעים בהם אנחנו חווים איזו נפילת מתח ורוצים לעורר את הגוף.

מאת: קרוסלה הריון ולידהרפואה19/03/19874 צפיות
מה הגורמים והתסמינים של סינוסיטיס אצל ילדים? וכיצד מטפלים?

מאת: קרוסלה הריון ולידהגינון19/03/19973 צפיות
מחסן בגינה תמיד היה ותמיד יהיה שימושי מבחינתנו. העיצובים משתדרגים, החומרים מהם אפשר לבנות מחסנים משתדרגים והיעילות של החומרים הולכת ומשתפרת עם הזמן. מה שבטוח – אתם צריכים מחסן בגינה שלכם. משפחות רבות אף משתמשות ביותר ממחסן אחד. במאמר זה נציג לכם לעומק את מחסן העץ ומדוע כדאי לכם לרכוש אחד כזה לפחות לגינה שלכם.

מאת: קרוסלה הריון ולידהמסיבות19/03/191758 צפיות
עבור אנשים רבים הכלים החד פעמיים הם כלי פלסטיק לבנים ומשעממים שאינם מתאימים לאירועים. אך ההיפך הוא הנכון. קיימים כלים חד פעמיים מעוצבים לכל אירוע שאינם נבדלים בהרבה מהכלים הרב פעמיים. כך שאם יש לכם אירוע, זה הזמן להזמין את הכלים הייחודיים האלה.

מאת: קרוסלה הריון ולידהבריאות ורפואה כללי01/05/18417 צפיות
מהם השקדים, מהו שקד שלישי, מהן הבעיות שהוא גורם וכיצד ניתן לטפל בו.

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: אלעד אוחנההריון ולידה23/11/19859 צפיות
צילומי ניו בורן נערכים על-מנת ליצור עבורכם זיכרונות בלתי נשכחים מהימים בהם הרך הנולד היה עדיין רך, עדין וחמוד. על מנת שרגעים אלו באמת ייזכרו כצבעוניים ויפים, כדאי להתכונן מבעוד מועד.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181633 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/18865 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/18879 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171589 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172515 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

מאת: moraleהריון ולידה13/06/173443 צפיות
אחת הבחירות שעומדות בפני נשים אשר מעוניינות לעשות בוק הריון היא, האם לערוך צילומים בסטודיו של הצלמת או להעביר את הצילומים לטבע. לא מעט צלמות ממליצות על צילומי הריון בטבע, שכן יש לצילומים שכאלה יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה. במאמר זה נדון ביתרונות של צילום הריון בטבע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica