חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דיכאון / עצבות - מה טוב בהם ? ואיך להתמודד ?

דיכאון / עצבות - מה טוב בהם ? ואיך להתמודד ?

דיכאון / עצבות - מה טוב בהם ? ואיך להתמודד ?

דיכאון ועצבות נחשבים למצבים מאוד רעים שבהם האדם מרגיש רע. הדעה הרווחת היא כי להיות בדיכאון ובעצבות זה רע ולא ממש צריך להסביר למה. יחד עם זאת בדיכאון ובעצבות יש גם נקודות חיוביות, שאלמלא הן היו בדיכאון ובעצבות הרי שהאדם לא היה בדיכאון ובעצבות. אז מה בעצם טוב בדיכאון ובעצבות ?

דבר ראשון שטוב בדיכאון, זה שהוא מאפשר לאדם לבטא את עצמו ולהרגיש מה שבא לו. ברגע שבא לאדם להיות בעצבות, ועכשיו הוא חושב שהוא מוכרח לא להיות בעצבות אלא להיות בשמחה, בד"כ הדבר הזה מכניס את האדם לעצבות ולכעס עוד יותר גדול. כי לא מספיק שהוא בעצבות, עכשיו הוא גם לא בסדר שהוא בעצבות והוא חייב להיות בשמחה. וזאת כמובן בעיה. כך שלאפשר לעצמך להיות בעצבות זה בסדר, כי זה מאפשר לך להיות מי שאתה בלי להיאבק בעצמך.

אחת הבעיות בלהיות בדיכאון, היא לא בכך שהאדם חסר מצב רוח, אלא בכך שהאדם נלחץ מכך שהוא בלי מצב רוח. האדם לא חייב להיות במצב רוח תמידי. גם להרגיש רע זה טוב. הבעיה קיימת רק כאשר האדם מרגיש רע לגבי זה שהוא מרגיש רע. אם זה לא מפריע לאדם שהוא מרגיש רע, אז ממילא אין שום בעיה. הבעיה קיימת רק כאשר האדם לא מקבל את עצמו.

כך שנקודה חיובית ראשונה בלהיות בעצבות היא בכך שזכותו של האדם לבטא את הרגשות שלו איך שהם, והוא לא חייב להלחם בעצמו ולריב עם עצמו להיות דווקא בשמחה. אין הדבר אומר כי האדם חייב להיות עצוב כשמשהו רע קורה לו, אך הדבר כן אומר שזכותו של האדם להרגיש איך שבא לו לגבי מה שבא לו. האדם לא חייב להרגיש דווקא רגש מסוים ולא אחר. דהיינו אם טוב לך להרגיש רע, אז גם זה טוב.

ושורש הנקודה החיובית הזאת הוא דווקא נקודת האמת, היינו שהדיכאון מאפשר לאדם לא להדחיק את הרגשות שלו ואת חוסר שביעות הרצון שלו מהמציאות, אלא לבטא את חוסר שביעות הרצון שלו מהמציאות, ולהיות מודע לכך שיש כאן עניין שאפשר לשפר אותו.

לפעמים יש לאדם בעיה והוא בוחר להתעלם ממנה ולהיות כאילו בשמחה, שזה כמובן גם כן בסדר גמור, וזכותו של האדם לבחור להרגיש שמחה גם אם היא לא אמיתית בשלמות, אך עדיין הבריחה של האדם אל השמחה לא תמיד באמת עוזרת לאדם להיות בשמחה מהפנימיות שלו, ולפעמים השמחה הזאת היא רק כלפי חוץ בלבד. כמובן שחשוב להדגיש שזה בסדר גמור להיות בשמחה גם אם היא נראית כשקרית וגם אם היא רק כלפי חוץ, אבל לפעמים השמחה החיצונית הזאת לא מאפשרת לאדם להתמודד באופן רציני עם הבעיה, משום שהוא מדחיק אותה.

העצבות והדיכאון לעומת זאת מאפשרים לאדם לא להדחיק את הבעיות שיש לו אלא לטפל בהן בצורה רצינית ועל ידי זה להגיע דווקא לשמחה פנימית אמיתית.

אז מה הבנו ? הבנו שזה בסדר גמור להרגיש עצבות וזה גם בסדר גמור לא להדחיק שום בעיה אלא להיות מודע לכך שיש משהו שאינך מרוצה ממנו. וכמובן כמובן שזה בסדר גמור לגמרי גם להדחיק וגם להיות בשמחה חיצונית בלבד. למה זה בסדר גמור ? כי יש לאדם בחירה חופשית מלאה לבחור כרצונו.

ועכשיו השאלה הנשאלת היא, כיצד בעצם ממנפים את העצבות ואת הדיכאון למשהו חיובי. ז"א אחרי שהבנו שזה בסדר להרגיש רע, עכשיו השאלה היא איך מתקדמים מכאן ואיך מרגישים טוב. וגם בנקודה הזאת נדגיש כי זכותו של האדם להרגיש רע ולהישאר להרגיש רע. אף אחד לא מכריח אף אחד להרגיש טוב. אנחנו כאן רק מביאים לאדם אפשרות בחירה שבאפשרותו לבחור לנסות ליישם אותה כדי להפוך את העצבות לשמחה.

אז איך בעצם הופכים עצבות לשמחה ? תשובה: על ידי חיפוש האמת. היינו כי גם אם קורה לאדם משהו נגד רצונו, וגם אם הדבר הזה הוא ממש רע, עדיין באפשרותו של האדם לא לקחת את הדברים בצורה לא פרופורציונאלית ולהפוך את העניין לאסון, גם אם הוא אכן כזה, אלא באפשרותו של האדם לנסות להסתכל על המציאות דרך המשקפיים של האמת. דהיינו לנסות לחשוב על הדברים מנקודת מבט אמיתית ולתת להם את המשקל הראוי להם ולהתמודד עם הדברים בצורה יעילה.

ז"א זה בסדר גמור להרגיש רע ולא להתכחש לכך שיש בעיה. אך בו זמנית באפשרותו של האדם לנסות לראות את המציאות בצורה אמיתית יותר, ולנסות להבין טוב יותר את המצב. מה בדיוק קורה ? האם זה באמת קריטי ? מה אפשר ואי אפשר לעשות ? והכל כמובן מתוך רוגע ושקט נפשי של רצון לראות את הדברים כפי מה שהם באמת, בלי לפחד מכך שהמצב רע. כי זה בסדר גמור להרגיש רע כנ"ל, אך באפשרותו של האדם גם לנסות להסתכל על הדברים בצורה יותר אמיתית, ולנסות להבין טוב יותר את המצב ולהירגע. ועל ידי זה... בסופו של דבר... באפשרותו של האדם להפוך את העצבות לשמחה אמיתית פנימית.

ראה גם:

* דיכאון. עצבות. מהו הצד החיובי שממנו הם נובעים ?.

המאמר דיכאון / עצבות - מה טוב בהם ? ואיך להתמודד ? - מהאתר EIP.co.il
הכנס לאתר ותהנה ללא הגבלה מעוד מאמרים על: נקודת האמת, שקט נפשי, כעס, קבלה עצמית ועוד ...

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאת: אליעד כהן - היחיד בעולם שמתחייב - 100% אושר אמיתי בשלמות מוחלטת בכל תחומי החיים - נסו ותראו! 

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אישי / אימון אישי / חרדה / פחד / הפרעת חרדה / טיפול בחרדה / פחדים / דיכאון - EIP.co.il ועוד...

ידע - להצליח

תכנסו ותהנו ...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאמן אישי אליעד כהן אימון אישי Eip.co.il

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/19606 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/191605 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172030 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172010 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161472 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161157 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי07/10/161317 צפיות
בתחילתה של כל שנה כולנו נוהגים לאחל ולהבטיח לעצמנו שינויים פעמים רבות זה פשוט להתנתק מהרגלי עבר שאנחנו מושכים בחיינו ולא ממש מרוצים מהם או שהם לחלוטין אינם משרתים אותנו. והרבה פעמים אנחנו מגיעים לסיומה של שנה שנה חדשה מתחילה ושוב אנחנו מבטיחים לעצמנו את אותן הבטחות מייחלים להיפטר מאותם דפוסים שמעכבים אותנו לצמוח בחיים מי שאנחנו באמת ! רב הדפוסים שאנחנו מנסים לשנות מקורם בדפוסים שהוקנו לנו בגילאי הילדות הצעירים חיים שם בתוך התת מודע שלנו ומעכבים אותנו לחיים שאותם היינו רוצים לחיות !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica