חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כסף - תשוקה לכסף - מה היא מהות התשוקה לכסף ?

כסף - תשוקה לכסף - מה היא מהות התשוקה לכסף ?

כסף - תשוקה לכסף - מה היא מהות התשוקה לכסף ?

כסף הוא חשוב. למה הוא חשוב ? כי המציאות היא שצריך אותו כדי להתנהל כאן בעולם. יחד עם זאת על האדם לזכור תמיד את מהות התשוקה לכסף.

הכסף הוא כמובן אמצעי ולא התכלית. אך בכל זאת ישנם בני אדם שכל הזמן מנסים לצבור יותר ויותר כסף. ואוהב כסף לא ישבע כסף. וישנם אנשים שככל שיש להם יותר כך הם רוצים יותר וכולי. והשאלה היא, מה בעצם מסתתר מאחורי התשוקה לכסף ?

ובטרם נעסוק עניין מה היא מהות התשוקה לכסף, נשאל מדוע זה בכלל מעניין מה מהות התשוקה לכסף. העיקר הוא שבשורה התחתונה יש לאדם תשוקה לכסף. ומה זה משנה להבין את מהות התשוקה לכסף ?

והתשובה היא, כי מאחר שמאחורי התשוקה לכסף מסתתרת תשוקה אחרת, שהיא זאת שממנה נובעת התשוקה לכסף, הרי שהמשמעות היא שקיימת אצל האדם תשוקה אחרת גדולה יותר וחשובה יותר, שהתוצאה שלה היא התשוקה לכסף. וכשם שהאדם מנסה למלא את תשוקתו לכסף, כך יכול להיות יעיל יותר והגיוני יותר, להבין גם את התשוקה האחרת שמסתתרת מאחורי התשוקה אל הכסף. ואם יצליח האדם למלא את התשוקה הגדולה יותר שלו, אז גם הוא יקבל פטור מהתשוקה לכסף, אבל גם בנוסף הוא ימלא את תשוקתו האמיתית.

היינו כי מאחר שהאדם מבין שמאחורי התשוקה לכסף מסתתרת תשוקה אחרת, הרי שאם יבין האדם את התשוקה שיוצרת את התשוקה לכסף, הרי שזה יאפשר לאדם למלא את התשוקה הפנימית יותר שלו.

ובטרם נשיב מה היא מהות התשוקה לכסף, נבהיר כי כל העניין כולו נכון לגבי התשוקה לכסף, אבל נכון גם לגבי כל תשוקה אחרת שיש לאדם, שנובעת מתשוקה אחרת פנימית יותר.

אז מה היא מהות התשוקה לכסף ? מה באמת האדם מחפש ? תשובה: לא נשיב כאן מה מסתתר מאחורה, כי את זה האדם צריך לגלות לבד שלב אחרי שלב. אבל כן נסביר כאן כיצד לגלות את התשוקה הפנימית יותר. והדרך לגלות את התשוקה הפנימית שיוצרת את התשוקה לכסף, לשם כך על האדם לנסות להרגיש הנאה מכך שיש לו כסף, ולנסות להבין איזה תחושות טובות של הנאה נוצרות אצלו.

ונסביר: הכסף גורם לאדם לתחושה טובה. ועל האדם לנסות להבין באיזה תחומים הכסף יוצר אצלו תחושה טובה. והרצון של האדם להרגיש את התחושה הטובה בתחומים האלו, היא שורש התשוקה לכסף. לדוגמא: כסף יכול לגרום לאדם להרגיש יותר הערכה עצמית כלפי עצמו. מסקנה: האדם רוצה להרגיש יותר הערכה עצמית, והוא משיג את זה דרך הכסף. דוגמא נוספת: הכסף גורם לאדם להנות מתחושה של שקט נפשי. מסקנה: האדם מחפש שקט נפשי. דוגמא נוספת: הכסף מאפשר לאדם להרגיש שליטה. מסקנה: האדם רוצה להרגיש שליטה.

מי שיתבונן על העניין יראה, כי מאחורי התשוקה לכסף מסתתרות תשוקות רבות. כל אחד ואחד יש את התשוקה שמניעה אותו יותר. וכל תשוקה ותשוקה יש את המינון שלה ואת העוצמה שלה והכל גם משתנה כל הזמן. בכל מקרה, התשוקה לכסף נובעת מתשוקות אחרות פנימיות יותר. (וכמובן שאנחנו מדברים על התשוקה לכסף, בלי קשר על הצורך לשרוד כאדם).

ואחרי שהבנו שמאחורי התשוקה לכסף מסתתרות כל מיני תשוקות אחרות, עכשיו נשאלת השאלה. אז מה ? ז"א אם בשורה התחתונה האדם מצליח למלא את התשוקות שלו באמצעות הכסף, אז למה לא ? והתשובה היא כי קודם כל נכון. אם באמת האדם מרגיש טוב ומצליח למלא את כל התשוקות שלו באמצעות הכסף אז למה לא.

אלא שבפועל למרות שהכסף גורם לאדם להרגיש טוב, הרי שמצד האמת באמת מי שיסתכל על העניין יראה, כי כאשר האדם מודע ומבין טוב יותר את עצמו, הדבר הזה נותן לאדם יתרונות רבים. דבר ראשון האדם מבין את עצמו. שזה חשוב בפני עצמו. דבר שני ככל שהאדם מבין את עצמו טוב יותר, כך הוא מסוגל לשלוט טוב יותר במינון של התשוקות שלו. היינו כי על ידי זה שהאדם מבין מהיכן מגיעה התשוקה שלו, על ידי זה הוא מתייחס לדברים בצורה יותר נכונה.

דבר נוסף, כאשר האדם מודע לתשוקות שיוצרות אצלו את התשוקה לכסף, על ידי זה הוא יכול לשים לב לכך שלא תהיה התנגשות בין התשוקות. לדוגמא: כאשר האדם זוכר שהתשוקה לכסף נובעת מהרצון להרגיש יותר טוב, אדם כזה לדוגמא יכעס פחות בדרך להשיג את הכסף, משום שהוא מבין שלכעוס בדרך להשיג את הכסף, זה משיג את התוצאה ההפוכה הרצויה.

אך חשוב יותר מכל, הוא שההבנה של האדם את עצמו, מאפשרת לו לנסות לחשוב על פתרונות חלופיים יעילים יותר, עם פחות מאמץ, ואולי דווקא עם יותר מאמץ בטווח המיידי, אבל עם תוצאות ארוכות יותר טווח. ובמקרה של התשוקה לכסף, באפשרותו של האדם למצוא אלטרנטיבות אחרות "זולות" יותר.

בסיכומו של דבר, טוב לו לאדם שיבין את עצמו, גם אם הוא לא מבין ממש מה זה נותן לו. מאחר שהתשוקה לכסף היא נובעת מתשוקות אחרות, אז על ידי זה שהאדם מבין את עצמו טוב יותר, על ידי זה הוא מסוגל לפעמים למצוא פתרונות טובים יותר עבור התשוקות הפנימיות יותר שלו, ועל ידי זה להרגיש טוב יותר.

לסיכום: על האדם לנסות להבין כיצד הכסף יוצר אצלו הנאה. ולאחר מכן לנסות לחשוב אולי יש דרך יעילה יותר להשיג את אותה ההנאה בצורה יותר זולה ואיכותית.

ראה גם:

* כסף. מהי מהות התשוקה לכסף ? מה האדם באמת מחפש ?.

* כסף >< אושר. מדוע תשוקה לכסף = חוסר אושר ?.

המאמר כסף - תשוקה לכסף - מה היא מהות התשוקה לכסף ? - מהאתר EIP.co.il
הכנס לאתר ותהנה ללא הגבלה מעוד מאמרים על: משמעות, שכל דעת, נפש, ניהול, הישגים, פתרון ועוד ...

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאת: אליעד כהן - היחיד בעולם שמתחייב - 100% אושר אמיתי בשלמות מוחלטת בכל תחומי החיים - נסו ותראו! 

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אישי / אימון אישי / חרדה / פחד / הפרעת חרדה / טיפול בחרדה / פחדים / דיכאון - EIP.co.il ועוד...

ידע - להצליח

תכנסו ותהנו ...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאמן אישי אליעד כהן אימון אישי Eip.co.il

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי - כללי13/08/20927 צפיות
קנסות מינהליים עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/191646 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/192631 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172307 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172285 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161757 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161445 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica