חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לצאת מהצרות עפ"י ר' נחמן מברסלב

מאת: מסע פנימייהדות28/06/20101311 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חז"ל אומרים: כל הנמשך אחר הצער, הצער נמשך אחריו!

אם אתה עסוק בצרות שלך, לבסוף יגיעו אליך צרות נוספות, כי טבע הצרות להימשך למקום בו נמצאות צרות.

ר' נתן אומר: אם יש לך קילוגרם של צרות, דע והאמן שיש לך פי חמש מאות קילוגרמים של קנה סוכר - של ישועות! ישנו כלל בתורה: אם יש לך מכסה של צרות, תמיד תמצא כפל כפליים של טובות.

עוד מלמד ר' נתן: "כל הנמשך אחר החסד, החסדים נמשכים עליו".

במקום לחשוב יומם ולילה על הרע, תתחיל לחשוב על החסדים שה' עושה עמך, להתעסק בדברים הטובים להם זכית, שהרי אם יש לך צרות, יש לך פי כמה טובות. דבר על הטובות עם עצמך, עם הסובבים אותך, ועם ה' - וכך, לאחר ש'תימשך אחר החסד', אזי 'החסד ימשך עליך', והצרות יחלו לסגת לאחור.  

רבנו נחמן זיע"א לימד אותנו: כששואלים יהודי "מה שלומך?", והוא משיב שרע לו, ה' פותח את ספריו של אותו האדם (מאחר והוא נוקט במידת הצדק) כדי לברר אם מגיע לו עוד טוב. כמובן מתברר שהאדם חייב, מסיבת עוונותיו הרבים. כעת השטן מקטרג לפני ה' ואומר "תראה איזה כפוי טובה האדם הזה! אתה מחיה אותו בכל רגע ורגע, מעניק לו את כל צרכיו, עושה הכל לטובתו ומלווה אותו בכל צעד ושעל, והוא מתלונן ומקטר!". זה כמובן מביא דינים על האדם, ומצבו מחמיר.

לעומת זאת, כששואלים יהודי "מה שלומך", והוא משיב "טוב מאד, ברוך ה'!", קורה תהליך הפוך: ה' אומר "זה טוב בעיניך? בוא ואראה לך מהו טוב באמת!", שהרי אין גבול לטוב שה' יכול להשפיע על האדם. כך האדם ממתיק את הדינים, השטן סותם את פיו, והאדם בעצמו גורם שיושפע עליו שפע רב, ומצבו ילך וישתפר

הבסיס לזה הוא אמונה. על כל אדם להאמין שהכל קורה בהשגחה פרטית, ה' מכוון כל דבר לטובה, כדי לרמוז רמז מסוים לאדם. 

כדי שנבין את העניין טוב יותר ונקבל פרופורציות, בואו ניזכר לרגע בפח הזבל שנמצא אצלנו במטבח. הפח חיוני בכל בית, כי תמיד יש פסולת, קליפות, עצמות וכו', אבל האם ישנו בית שבו ישימו את פח הזבל באמצע השולחן על המפה בסלון, וכל המשפחה תבכה סביבו יומם ולילה "יש לנו כאן פח זבל בבית", האם יש דבר כזה?! 

איפה מונח הפח? באיזשהי פינה במטבח. בכל פעם שיש פסולת, משליכים אותה לשם. איש לא מעניק תשומת לב יתרה לעניין. מפעם לפעם שמים לב, כשהפח כבר מלא ואז קושרים את השקית ומוציאים מחוץ לבית. 

בדיוק כך צריכים להתעסק עם הצרות.

ה' יעזור לנו להתמקד בישועות והחסדים שהוא עושה עימנו, וישפיע עלינו שפע וברכה, אמן כן יהי רצון. 

מתוך דברי הרב אליהו גודלבסקי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/101022 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101069 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101361 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10902 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102164 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102722 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאת: מסע פנימייהדות25/04/10776 צפיות
עבור נשים שנעלבות (וגם כאלה שלא) מגברים שנמנעים מלהתבונן בהם, החליט אדם אחד להסביר את העניין לעומק.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/197390 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19509 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19507 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19504 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19511 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19505 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19511 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica