חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בית אבות או לא בית אבות. זו השאלה

בחירת בית אבות הינה בחירה קשה. לעתים הבוחרים הם הילדים עבור הוריהם, שבריאותם המדרדרת מחייבת מעבר לבית אבות בו יזכו לטיפול הולם ולהשגחה. לפעמים יהיו אלו הקשישים עצמם אשר יחליטו על המעבר מבית מגוריהם אל בית אבות. זאת בשל עליית תוחלת החיים, רצונם לעבור לסביבה נוחה יותר ומותאמת לצרכיהם, וכן בחיפוש אחר האופציה החברתית להתגורר בקרב אוכלוסייה דומה, בת גילם, וכך להכיר אנשים חדשים ולשפר את חייהם החברתיים.

כיצד בוחרים בית אבות?

רמת תפקוד: השיקול המשמעותי ביותר בבחירת בית אבות הינו רמת התפקוד של הקשיש - האם יש צורך בבחירה של  בית  אבות סיעודי עבור אדם המתקשה לתפקד פיזית או שכלית, או שרמת התפקוד טובה ואזי דרוש בית אבות שאינו בית אבות סיעודי, אלא בית אבות משודרג, המציע פעילויות חברתיות רבות? כדאי בכל מקרה לוודא שישנה אפשרות עתידית להשתדרג למחלקה סיעודית במידת הצורך, ולבדוק את רמת השירות הרפואי שמציע אותו בית אבות גם עבור קשישים ברמת תפקוד טובה. למשל, קיומה של מרפאה מקצועית במקום.

עלות ותקציב: שיקול מכריע נוסף בבחירת בית אבות, שכן מחירי מגורי בית אבות אינם זולים, ולעתים יקרים מאוד. לכן כדאי לבדוק היטב את האותיות הקטנות - מה בדיוק כוללת העלות ואילו שירותים של בית אבות זה כרוכים בתשלום נוסף? האם דרוש פיקדון או עירבון? מהם אופציות התשלום?

בדקו מראש מהו התקציב העומד לרשותכם עבור השהייה בבית אבות. לעתים אפשר להשיג עזרה חלקית במימון עלותו של בית אבות דרך ביטוח לאומי או ביטוחים רפואיים כלשהם של הקשיש, וכדאי לבדוק זאת מראש (מכיוון שלעתים העזרה כרוכה בבחירת בית אבות הקשורה לרשת ספציפית).

מיקום: לעתים יעדיף הקשיש בית אבות הממוקם בעיר מגוריו, ופעמים אחרות יעדיף לעבור קרוב יותר אל ילדיו. בבחירת מיקום כדאי לדאוג לכך שבית האבות הנבחר יהיה נוח להגעה עבור הילדים וקרובי המשפחה (מבחינת תחבורה ציבורית ו/או חנייה, בהתאם לצורך), כדי שיוכלו לבקר את השוהה בו באופן סדיר. כמו כן, כשמדובר בקשיש פעיל ברמת תפקוד טובה, מומלץ לבדוק את סביבתו של בית אבות זה - האם אפשר לצאת מבית האבות לביקור בעיר בשעות הפנאי או שהוא מרוחק ממנה? האם יש בתי קפה היכולים לשמש אותו בסביבה?

אמינות: אתם רוצים לבחור עבור הוריכם בית אבות אמין, איכותי וטוב, כדי שתוכלו לישון בשקט ולדעת שדאגתם להם בזקנתם. בחרו בית אבות מוכר וידוע. אפשר לבחור בית אבות השייך לרשת גדולה וידועה בתחום, להסתמך על המלצות של חברים ומכרים, ובכל מקרה, בדקו שאותו בית אבות נבחר עומד בתקנים הדרושים.

המגורים: כל בית אבות מציע אופציות שונות למגורים, כך שניתן (במידה ויש את האפשרות הכלכלית לעשות כן) לבחור מגורים המתאימים בדיוק לרצונו של הקשיש. למשל, חדר אחד או דירה שלמה כולל סלון לאירוח.

פעילויות: קשישים פעילים בעלי רמת תפקוד גבוהה ישמחו להיצע פעילויות עשיר ומגוון. במקרים כאלו כדאי לבדוק מה בית אבות זה כולל - בריכה, חוגים, חדר כושר, קפה אינטרנט וכן הלאה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101094 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/10998 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/10959 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101373 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/10955 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101372 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101036 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/18588 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171174 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/17888 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161365 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/151755 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי04/11/151561 צפיות
צעירים רבים מחפשים עבודות בארצות הברית, אין זה סוד. קצת אחרי הצבא, בוחרים הם לנסוע למדינות רחוקות, במטרה להרוויח כסף גדול במעט זמן. משום שלרוב מדובר בעבודות הכרוכות במכירה אינטנסיבית, נמצא כי רק מעטים הצעירים שמצליחים להתמיד בעבודות הללו יותר מכמה חודשים. לאחר מכן, חלקם חוזרים לארץ וחלקם ממשיכים ל"טיול הגדול".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica